Jump to content
gargas101ps

Τεμπέλης Σε Polo

Recommended Posts

Πατέντα για ενίσχυση του τεμπέλη για όσους δεν τους αρκεί η κανονική στίριξη.

http://www.tigerstyle.co.uk/poloforum/view...636c441ffecb5d4

Link to comment
Share on other sites

Πατέντα για ενίσχυση του τεμπέλη για όσους δεν τους αρκεί η κανονική στίριξη.

http://www.tigerstyle.co.uk/poloforum/view...636c441ffecb5d4

καλή η σκέψη του τύπου αλλά χάλια εκτέλεση.πάω και στοίχημα ότι πάλι κουνιέται το πάνω μέρος του.και έχει και 4 παξιμάδια να πετάνε στο άσχετο.αν αντί να βάλει τα παξιμάδια πίσω τα έβαζε να βιδώνουν στο πλάι και τους έβαζε και πλαστικά καπάκια θα ήταν σαφώς σταθερότερο και πιο ευπαρουσίαστο!

Link to comment
Share on other sites

καλή η σκέψη του τύπου αλλά χάλια εκτέλεση.πάω και στοίχημα ότι πάλι κουνιέται το πάνω μέρος του.και έχει και 4 παξιμάδια να πετάνε στο άσχετο.αν αντί να βάλει τα παξιμάδια πίσω τα έβαζε να βιδώνουν στο πλάι και τους έβαζε και πλαστικά καπάκια θα ήταν σαφώς σταθερότερο και πιο ευπαρουσίαστο!

http://www.nasmania.gr/search_6.asp?car_start=28

αυτάτα έχει δεί κανένας?από τομές ξέρουμε τίποτε?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ο δικός μου τρίζει αρκετά, ιδίως τώρα το χειμώνα. Πήρα ένα σπρέυ σιλικόνης, λέτε να κάνει τίποτα?

¶λλο. Σκέφτομαι να κάνω μια ενίσχυση που να φιξάρει το βραχίωνα μέσω της πάνω αλενόβιδας με τις 2 βίδες της βάσης. Π.χ. όπως το έκανε ο τύπος (παραπάνω) + άλλη μία γωνιά ανάποδα που να βιδώνει στην πρώτη και μετά στην αλενόβιδα. Έτσι πιστεύω θα είναι ο καλύτερος δυνατός τρόπος στήριξης, όπως και στο Golf και σε άλλα μοντέλα. Έχει κανένας καμιά ιδέα?

Α, έκανα και ένα σκαριφιματάκι... :lol:

post-2222-1196507962_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ο δικός μου τρίζει αρκετά, ιδίως τώρα το χειμώνα. Πήρα ένα σπρέυ σιλικόνης, λέτε να κάνει τίποτα?

¶λλο. Σκέφτομαι να κάνω μια ενίσχυση που να φιξάρει το βραχίωνα μέσω της πάνω αλενόβιδας με τις 2 βίδες της βάσης. Π.χ. όπως το έκανε ο τύπος (παραπάνω) + άλλη μία γωνιά ανάποδα που να βιδώνει στην πρώτη και μετά στην αλενόβιδα. Έτσι πιστεύω θα είναι ο καλύτερος δυνατός τρόπος στήριξης, όπως και στο Golf και σε άλλα μοντέλα. Έχει κανένας καμιά ιδέα?

Α, έκανα και ένα σκαριφιματάκι... :)

Αν το θέμα σου είναι μόνο το τρίξιμο τότε βάλε ανάμεσα στα 2 κομμάτια ένα κομμάτι λεπτή τσόχα και δεν θα ακούς τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αν το θέμα σου είναι μόνο το τρίξιμο τότε βάλε ανάμεσα στα 2 κομμάτια ένα κομμάτι λεπτή τσόχα και δεν θα ακούς τίποτα.

Ποια 2 κομμάτια εννοείς? Δεν έχω κάνει ακόμα τίποτα παραπάνω από την κανονική στήριξη με τις 2 πίσω βίδες στη μοκέτα.

Link to comment
Share on other sites

Ποια 2 κομμάτια εννοείς? Δεν έχω κάνει ακόμα τίποτα παραπάνω από την κανονική στήριξη με τις 2 πίσω βίδες στη μοκέτα.

ένα κομμάτι είναι ο τεμπέλης και ένα η βάση.Α και κάτω από την μοκέτα βάλε και ένα κομμάτι ξύλο.Βιδώνει καλύτερα και κρατάει αρκετά καλά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

Λιγο παλιο το θεματακι (σορρυ που γυρναω στα παλια)

Υπαρχει καποια νεα πληροφορια για υποβραχιωνιο μηπως?

Μετα απο λιγο ταλαιπωρια παραλαμβανω το CrossPolακι μου και ηθελα εναν "τεμπελη"

.

Link to comment
Share on other sites

Από την foto δεν καταλαβαίνω και πολλά.... Εγώ θα προτιμούσα να τον δώ από κοντά πριν τον αγοράσω....

Link to comment
Share on other sites

Ποστάρω εδώ για να μην ανοίγω καινούργιο θέμα...

Στο γερμανικό φόρουμ του 9ν...

υπάρχει ένας τύπος που κάνει μετατροπή πάνω σε ένα υποβραχιόνιο που βγαίνει για το πόλο και το βάφει στα χρώματα που έχουν τα πλαστικά του αυτοκινήτου...( παλιότερα έβαζε και ύφασμα...αλλά του τελείωσε... popeye.gif )

ο τεμπέλης όπως είναι στην αρχική του κατάσταση...με κόστος 95 + 40μτφ ευρώ από εβαυ

το τόπικ στο φόρουμ για να δείτε το τελικό αποτέλεσμα...με κόστος 140ευρώ + τα μεταφορικά, για τα οποία περιμένω απάντηση( γύρω στα 20 με DHL υπολογίζω )...

ο λόγος που τα αναφέρω...είναι βασικά για να δω αν ενδιαφέρεται κανένας...για groupbuy μπας και πετύχουμε καμία καλύτερη τιμή, γιατί κακά τα ψέματα...είναι λίγο τσιμπημένη ...

υγ: σχετικά με την υφασμάτινη επένδυση...έχω βρει κομμάτια από τις εσωτερικές ταπετσαρίες στο εβαυ... οπότε μπορούμε να κάνουμε και την μοντιφιά εδώ...

Edited by Πάρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιο μαγαζί να τοποθετεί βραχίονα .. Arm rest
Για το polo tsi. Στην Vw θέλουν αρκετά χρήματα >400€....


Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιο μαγαζί να τοποθετεί βραχίονα .. Arm rest

Για το polo tsi. Στην Vw θέλουν αρκετά χρήματα >400€....

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ποσο θελουν στην vw?? :mad::angry2: κριμα και σκεφτομουν να βαλω και εγω στο polo τον γνησιο...
Link to comment
Share on other sites

τα πραγματα τα εχεισ ολα και θελεισ μονο τοποθετηση ?

Οχι ειχα αγορασει το αυτοκινητο χωρις τεμπελη και ηθελα να παω να βαλω απο την αντιπροσωπια.Αλλα με τετοιες τιμες δεν το βλεπω..
Link to comment
Share on other sites

Οχι ειχα αγορασει το αυτοκινητο χωρις τεμπελη και ηθελα να παω να βαλω απο την αντιπροσωπια.Αλλα με τετοιες τιμες δεν το βλεπω..

μπορείς να ψαξεις στο γερμανικό ebay για "Armlehne" και όχι μόνο..θα σου στοιχίσει γύρω στα 60-70 ευρώ. Εμένα μου χάλασε το καπάκι (δεν κλείνει καλά) και μου ζητάνε 70 ευρώ για να το φτιάξουν στην αντιπροσωπία! ελεοςς

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να ψαξεις στο γερμανικό ebay για "Armlehne" και όχι μόνο..θα σου στοιχίσει γύρω στα 60-70 ευρώ. Εμένα μου χάλασε το καπάκι (δεν κλείνει καλά) και μου ζητάνε 70 ευρώ για να το φτιάξουν στην αντιπροσωπία! ελεοςς

Ευχαριστω πολυ.Θα το ψαξω.Καλα στις αντιπροσωπιες εχουν ξεφυγει!!!
Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα την πεμπτη απο γνωστο μαγαζι που ασχολειται με καλυματα και δερματινα σαλονια αυτοκινητου... εξαιρετικη δουλεια, κουμπωνει στην πισω ποτηροθηκη και ειναι πολυ βαθυ.

Link to comment
Share on other sites

το καπακι τι εχει παθη δεν κλεινη?

ναι δυστηχώς..μάλλον έσπασε το πλαστικό που κράταγε το ελατήριο για να κλείσει..Και το κακό είναι ότι δεν το ανοιγόκλεινα ποτέ

Link to comment
Share on other sites

μπορω να σου βρω καπακι με 25ευρω μονο να μου πησ τι χρωμα ειναι

Και εγώ ενδιαφέρομαι για καπάκι μπεζ. Πως το βρίσκουμε και από πού για Αθήνα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.