Jump to content
BABIS

ανοιχτή ακρόαση

Recommended Posts

Εχει βγαλει η Pioneer καποιες πηγες με ενσωματωμενο Bluetooth και λειτουργουν σαν car-kit.Εβαλα στου αδερφου μου ενα την περασμενη εβδομαδα και εντυπωσιαστηκα αρκετα.Παρεπιπτοντως γραφε με ελληνικους χαρακτηρες...

Link to comment
Share on other sites

ΛΟΙΠΟΝ SMAIHEL

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΣΕ EXTRA CAR KIT ΕΑΝ ΔΕΝ ΘΕΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΟ DECK ΣΟΥ

ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΜΑΖΙ.

EΓΩ EXΩ ΕΝΑ BLUETOOTH ΤΗΣ SONY ERICSSON KAI ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΑ

ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΦΘΗΝΟ 90ΕΥΡΟ ΤΟ ΕΙΧΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ.

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΤΗΣ NOKIA ME EXTRA ΟΘΟΝΗ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΙΣ ΚΛΗΣΕΙΣ ΣΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

ΛΟΙΠΟΝ SMAIHEL

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΣΕ EXTRA CAR KIT ΕΑΝ ΔΕΝ ΘΕΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΟ DECK ΣΟΥ

ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΜΑΖΙ.

EΓΩ EXΩ ΕΝΑ BLUETOOTH ΤΗΣ SONY ERICSSON KAI ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΑ

ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΦΘΗΝΟ 90ΕΥΡΟ ΤΟ ΕΙΧΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ.

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΤΗΣ NOKIA ME EXTRA ΟΘΟΝΗ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΙΣ ΚΛΗΣΕΙΣ ΣΟΥ.

Ναι αυτο θα ήταν το καλύτερο, να μην αλλάξω το deck δηλαδή. Αυτο είναι τησ sony;

Link to comment
Share on other sites

Sorry που πεταγομε, αλλα μάλλον σας ενδιαφέρει.

Υπαρχουν σε ΒΤ και τα μοντελακια τις PARROT.

www.parrot.biz

Εγώ έχω το CK3000 και ειμαι πολυ ευχαρηστημενος.

Σιγουρα θα τα έχετε δει, μιας και είναι πολυ δημοφιλη, απλώς τα αναφέρω γιατί έχω προσωπική γνώμη από τη χρήση τους και είναι ΚΑΛΗ. :D

Link to comment
Share on other sites

Sorry που πεταγομε, αλλα μάλλον σας ενδιαφέρει.

Υπαρχουν σε ΒΤ και τα μοντελακια τις PARROT.

www.parrot.biz

Εγώ έχω το CK3000 και ειμαι πολυ ευχαρηστημενος.

Σιγουρα θα τα έχετε δει, μιας και είναι πολυ δημοφιλη, απλώς τα αναφέρω γιατί έχω προσωπική γνώμη από τη χρήση τους και είναι ΚΑΛΗ. :wub:

Καλησπέρα και απο εμένα...

Για πές μας..........πόσο κόστισε το κιτ;

Απο πού και τι παίζει με την εγκατάσταση;;;

Μπήκα στο site και το είδα.......

Thanks! :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Χθες άλλαξα το ηχοσύστημα που μου είχε δώσει ο αντιπρόσωπος και έβαλα ένα pioneer-p55bt και ηχεία στην εταζιέρα. Το σύστημα αυτό έχει ανσωματωμένο bluetooth για τηλέφωνο. Επίσης έχει και μικρόφωνο. Το αποτέλεσμα είναι το κάτι άλλο. Σε εισερχόμενη κλήση, ο ήχος μειώνεται αυτόματα και ακούγεται ο ήχος του κινητού. Περιττό να πω ότι ακους το συνομιλητή σου από τα ηχεία του αυτοκινήτου. Ακόμη, μπορείς να πάρεις τηλέφωνο από τη μονάδα ήχου ή να δεις αναπάντητες, εισερχόμενες και εξερχόμενες. Τέλος, μπορείς να περάσεις τον τηλεφωνικό κατάλογο και να βλέπεις ποιος σε καλεί καθώς και ρυθμίσεις την πρόσοψη να αλλάζει φωτισμό ανάλογα με το ποιος σε καλεί. ¶λλη φάση σας λέω!!!!!!! Το μικρόφωνο τοποθετείται κάτω από τον αισθητήρα του συνεργεμού στο κολωνάκι. Απίστευτο μηχάνημα, ειδικά αν τα πας καλά με την τεχνολογία bluetooth. Δείτε και μια φώτο.

post-216-1158218180_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ όμορφη μονάδα! Μεγειά! Και εμένα παίρνει Bluetooth Kit (αργότερα ίσως tongue.gif).

Το μικρόφωνο μπορείς να το βάλεις και στην εργοστασική θέση. Στην πλαφονιέρα, πίσω από τις τρυπούλες:

IMG_1726.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είμαι και εγώ.

Πρώτα απ' όλα καλορίζικα όλα τα συστηματάκια που έχουμε εγκαταστήσει. Χαίρομαι πολύ να βλέπω ολοκληρωμένες λύσεις και πρότασεις σε διάφορα θέματα. Να υπάρχουν επιλογές και ιδέες. :D

Να λοιπόν και η δική μου.

Όπως είπα και παλιότερα εγώ επέλεξα ένα kit της PARROT (CK-3000 Evolution), γιατί ήθελα να κρατήσω το original unit MFD2.

Δουλέυει ΑΡΙΣΤΑ!!! ;)

Το τέλειο θα ήταν να περναέι το μικρόφωνο στην πλαφονιερα πάνω από το μπαμπριζ άλλα αυτό θέλει ΑΡΚΕΤΑ ΜΕΓΑΛΗ μανουβρα για να γινει καλή δουλεία. Έτσι εγω "έβγαλα" το μικροφωνάκι στο πίσο μέρος τησ κονσόλας, πίσω από το τασάκι. Στο σημείο αυτό μπορείσ να το βγάλεις ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ και να το κολήσεις σε οποιοδίποτε σημείο. Είναι πολύ διακριτικο και δεν χτυπάει ασχημα αλλα, αν θες, το βάζεις και τοσο πίσω που να μην φάινετε καθόλου.

Το πρόβλημα είναι με το μικρό χειρηστήριο που έχουν όλες αυτά το kitακια. Εγώ για λόγους ευκολίας και επείδη δεν θέλω "ουτε να το βλέπω" το κόλησα και αυτό εκεί πίσω. (βλ. photos). Σκέφτομαι όμος να το εξαφανίσω τελείως. Μετά την αρχική ρύθμιση του και την ηχογράφιση των φωνητικών λειτουργιών δεν είναι και πολύ απαραίτητο να είναι προσβάσιμο. Οπότε σκεφτομε να το κρύψω τελείως.

post-4369-1159095381_thumb.jpg post-4369-1159095427_thumb.jpg post-4369-1159095469_thumb.jpg post-4369-1159095496_thumb.jpg post-4369-1159095524_thumb.jpg

Είμαι γενικός πολύ ευχαρηστημένος. Η λειτουργία του είναι κλασσική. Όταν υπάρχει εισερχόμενη κλίση κανει "mute" ότι παίζει και ακούς από τα μεγάφωνα. Έχει "ΠΛΗΡΗ" φωνητικό έλεγχο και δεν χρειάζετε να ακουμπίσεις ΠΟΤΕ ΤΙΠΟΤΑ. Παίζει και με το iPOD (mute και pause).

Όσο για τιμες, το ΠΛΑΙΣΙΟ είχε την καλύτερη (129 euro) και μάλιστα σε σύγκριση με e-shops και e-bay. Εντυπωσιακό! Υπάρχει και αυτό το Πορτογαλικό, αλλά τελικα έρχετε όριακα φτηνότερο όποτε δεν πιστε΄θω οτι αξίζει να μπει κανείς στον κόπο. Για εγκατάσταση χρειάζετ λίγο ψάξιμο. Το ΠΛΑΙΣΟ υποτίθετε προσφέρει μια έκπτωση στην εγκατάσταση σε ένα δίκτυο καταστημάτων αλλα έχετε υπόψιν ότι χρειάζετε και κάποια έξτρα καλωδίωση για VW.

Αυτά... ελπίζω να βοήθησα λίγο όσους ακόμα ψάχνουν, αν δεν τους μπέρδεψα χειρότερα!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχει βαλει κανεις αλλος το parrot ck3000 στο golfaki του?

Η απόδοση του μικροφωνου εκει που το εχει βαλει ο φιλος απο πάνω ειναι καλή για το συνομιλητη?

Τι εξτρα καλωδίωση θέλει? Kαι η εξτρα καλωδίωση ειναι μονο για να παιζουν τα χειρηστηρια τιμονιού?

Edited by analyzer_gr
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα κι εγω τελικά το Parrot ck3000 evolution χαρη στη βοηθεια του φίλου Dis (τον οποίο υπερευχαριστώ). Η εγκατασταση εγινε σε μαγαζί φίλου και δε φενεται τιποτα εκτός απο το κουμπακι το οποίο το εβαλα κατω απο το κουμπάκι του alarm. Θα ανεβασω φωτό συντομα.

Το συγκεκριμενο αξεσουάρ συνίσταται ανεπιφύλακτα. Εχει 93 ευρώ και μιλας στερεοφονικά στο κινητό χωρις να αφήνεις το τιμόνι.

ΤΕΛΕΙΟ!!!

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα κι εγω τελικά το Parrot ck3000 evolution χαρη στη βοηθεια του φίλου Dis (τον οποίο υπερευχαριστώ). Η εγκατασταση εγινε σε μαγαζί φίλου και δε φενεται τιποτα εκτός απο το κουμπακι το οποίο το εβαλα κατω απο το κουμπάκι του alarm. Θα ανεβασω φωτό συντομα.

Το συγκεκριμενο αξεσουάρ συνίσταται ανεπιφύλακτα. Εχει 93 ευρώ και μιλας στερεοφονικά στο κινητό χωρις να αφήνεις το τιμόνι.

ΤΕΛΕΙΟ!!!

καλημερα !!μπορεις να μου πεις το μαγαζι θελω να το βαλω κ εγω.πρεπει να εχω χειριστιρια στο τιμονι και καποιο συγκεκριμενο cd player?thanks :o

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.