Jump to content
Guest kourabies

Λαμαρινας-Φανοποιειο καλος στην Θεσσαλονικη?

Recommended Posts

Σε νοιώθω απόλυτα φίλε faniaros!!

Δεν είχα χρόνο να πάω να ρωτήσω,ούτε σε αυτόν που μου πρότεινε ο nikdev ούτε σε ένα κατάστημα για αποκατάσταση μικροζημιων στην Θεσσαλονίκη που βρήκα. Στην αντιπροσωπεία που πήγα μου είπαν οτι θελει 3μερες,πως πρέπει να το τρυψουν να το επαναφέρουν και να ξαναβαφει και κοστος 150€. Η λύση αυτή εμένα δεν με καλύπτει, διότι το χτυπήματακι το δικό μου ειναι πεντακάθαρο,φαίνεται και στην φωτό,απλά εχει βουλιάξει προς τα μέσα. Εγώ ψάχνω να βρω αν γίνεται να επανερθει χωρίς να γίνει το όλο που έγραψα πριν, αν δεν βρω ίσων και το αφήσω έτσι όπως ειναι.

Εσένα το δικό σου ειναι ακριβός σαν το δικό μου?

Μην στεναχωριεσαι και χαλάς τον εαυτό σου,ξέρω έτσι ήμουν και εγώ για 2βδομάδες γιατί ειναι κρίμα και ειναι και καινούριο αυτοκίνητο,μην στεναχωριέσαι όμως αυτά ολα φτιάχνονται και στην τελική άστο και έτσι όπως και εγώ για να μην μας το ματιάζουν!!!

Κοιτά να χαρείς το αμαξάκι σου και ξέχασε το έτσι κάνω και εγώ.Ουτος ή άλλος τα αμάξια μας όλοι μας τα πήραμε για να τα χαρούμε στο δρόμο, αλλιώς θα το κλείδωναμε σε ένα γκαράζ και θα το είχαμε να το βλέπουμε..

Κοιτά να εισαι καλά εσύ και μην στεναχωριέσαι!! Καλή χρονιά και ασφαλή χιλιόμετρα σε όλους μας!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντησή σου φίλε μου! Και το δικό μου είναι έτσι ακριβώς, μόνο λίγο μικρότερο σε μήκος. Δεν υπάρχει πουθενά εκτεθειμένο μέταλο, μόνο έχει λυγίσει προς τα μέσα. Από μια έρευνα που έκανα, πράγματι ο μόνος τρόπος που φαίνεται ότι υπάρχει για να διορθωθεί είναι να αφαιρεθεί το χρώμα, ώστε να τραβήξουν προς τα έξω το μέταλο με ηλεκτροπόντα όπως φαίνεται εδω και μετά να τοποθετηθεί ξανά το σαγρέ κ να βαφεί. Η αλήθεια είναι ότι ούτε εμένα μου πάει η καρδιά να το κάνω σε καινούργιο αμάξι. Έχεις απόλυτο δίκιο, η αλήθεια είναι ότι το έχω μεγαλοποιήσει πολύ στο μυαλό μου, χωρίς λόγο. Δεν φαίνεται καν αν δεν ξέρεις ότι είναι εκεί, ειδικά δε αφού είναι σκουρόχρωμο το αυτοκίνητο. Να ξέρεις ότι με έκανες να δω τα πράγματα λίγο πιο θετικά! ;) Μπορείς σε παρακαλώ, αν δεν σου κάνει κόπο, να μου στείλεις pm με το μέρος που σου πρότεινε ο nikdev?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μπορείτε να με προτείνεται μερικά καλά φανοποιεία Θεσσαλονίκη για ολική αλλαγή χρώματος;

Link to comment
Share on other sites

Carabola στη Θέρμη, λένε ότι είναι πολύ καλός.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Link to comment
Share on other sites

On 1/6/2017 at 7:44 ΠΜ, cjgeorgio said:

Καλησπέρα. Μπορείτε να με προτείνεται μερικά καλά φανοποιεία Θεσσαλονίκη για ολική αλλαγή χρώματος;

τρωγεσαι να κανεις χοντρη μλκια εσυ!!!σε βλεπω!!!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago , DubbeR_ChRoniS said:

τρωγεσαι να κανεις χοντρη μλκια εσυ!!!σε βλεπω!!!!!

Τελικά βρέθηκε λαμαρίνας και το αμάξι μπήκε μέσα δεν θα το αλλάξω χρώμα. Θα κάνω κάποιες επιδιορθώσεις στο χρώμα που ήδη έχω γρατζουνιές και τα σχετικά.

Link to comment
Share on other sites

On 2/6/2017 at 9:52 ΠΜ, leonenero said:

γιατι δεν πας στην μεμβρανη? προτιμας να το βάψεις?

Τελικά θα το κρατήσω το χρώμα που έχω.

Link to comment
Share on other sites

αυτός που είχα προτείνει εγώ τότε απορώ αν υπάρχει ακόμα :hi:

Link to comment
Share on other sites

Ποιον προτεινες;

Σταλθηκε απο το Samsung Tablet μου

Link to comment
Share on other sites

Το αμάξι μου το άφησα να το κάνει ο συγγεκριμενος μάστορας και είμαι ικανοποιημένος από το πως πρόσεξε τι λάθη είχε πάνω τι χαζομάρες έκαναν άλλοι φανοποιεί στο αμάξι μου και το τελικό αποτέλεσμα. Καλώς στης τιμές και κάνει καλή δουλειά. Τον συνιστώ. 54be7a05b814405b449f5a60f1350f0e.jpg

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ήρθε και μένα η σειρά μου... :angry:

 

Μικροζημιά, αλλά και το βαθούλωμα του το έχει και η πόρτα έχει μια γραμμή λεπτή μεν αλλά ορατή.

Έχω κατά νου Carabola (δεν έχω πάει αλλά ακούω ότι είναι καλοί), Cartender (επίσης, δεν έχω πάει αλλά ακούω ότι είναι καλοί κι αυτοί), το Autoline που είδα πιο πάνω και αν υπάρχει κάποια άλλη πρόταση ευπρόσδεκτη.

Με ενδιαφέρει η ποιότητα της δουλειάς πιο πολύ από το κόστος. Οπότε όποιος ξέρει ας μου πει, θα με βοηθούσε.

 

Edited by alej
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν το έφτιαξα... Δεν έχω προλάβει.

Θα δοκιμάσω να ρωτήσω και στην ίδια την VW μιας και έχει τμήμα μικροζημιών.

Όταν θα έχω νεώτερα θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

On Sun Jun 12 2005 at 3:24 PM, atrias said:

ένας πολύ καλός λαμαρινάς υπάρχει στην Σόλωνος 76 (κοντά στο παρκάκι της Πέτρου Συνδίκα).

Αγγελιδάκης Γιώργος

τηλ 2310.840.584

έχω κάνει κάποιες ψιλοδουλειές εκεί και είναι πολύ καλός ο τύπος

και έχει και καλές τιμές

Καλησπέρα και από εμένα, νέος στο club. Αντιμετώπισα και εγώ μια ζημιά από τροχαίο όχι σπουδαία πράγματα, κατέφυγα στον Κο Αγγελιδάκη Γεώργιο ο άνθρωπος είναι πάνω από όλα ανθρώπος απίστευτο customer service και άριστος στη δουλειά του. Προφυλακτήρας σπασμένος μπροστά στο φτερό τον έφτιαξε ( κόλλησε,στοκαρε, έβαψε) άψογα με πάρα πολύ λογικό κόστος καί γρήγορα. (Επιπλέων όταν πήγα να πάρω το αμάξι τού είχε κάνει πλύσιμο μέσα έξω σάν καινούργιο) Θά τόν βρείτε πίσω από το πρακτικερ στον δρόμο της αντιπροσωπείας Γιαννιρη. Τηλέφωνο: 2310.840.584

ΥΓ, δεν βρίσκεται πλέον στην Σόλωνος κοντά στο παρκάκι τής Συνδίκα καί αν το βάλετε σε GPS θα σάς βγάλει στη Τούμπα κοντά στο γήπεδο τής ΜΕΝΤ

Τόν συστήνω ανεπιφύλακτα 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.