Jump to content
MIKEMAT

Magicstick (είμαι έξω φρενών)

Recommended Posts

Για να προσθέσω και εγώ κάτι που θα βοηθήσει κάποιους στο μέλλον υπάρχουν(τουλάχιστον στην Γερμανία) παρόμοια stiks που πραγματικά πολυμερίζονται μέσα σε 4-5 ώρες και όχι σε 24 ώρες ως δια μαγείας αλλά με την χρήση καταλύτη πολυμερισμού και η εφαρμογή γίνεται με ειδική επεξεργασία του τμήματος του αυτοκινήτου και του υληκού κάλυψης.

Στην συναίχεια το αυτοκολλητάκι βγαίνει και δεν φαίνεται απολύτως τίποτα αφού γυαλιστεί το προβληματικό τμήμα με κοινό γυαλιστικό

Η όλλη διαδηκασία κόστησε περίπου 10€ ανά 1 τετραγωνικό εκατοστό και δεν μπορείς να το κάνεις μόνος σου με τίποτα.

Όλλα τα παραπάνω συστήνονται κυρίως για αυτοκίνητα με εκτεταμένη χρήση πλαστικού στο αμάξωμά τους όπως το peugeot 307,lotus elise,Opel speedster,Toyota MR2 και σε πολυεστερικά αμαξώματα(Ferrari F40 ,Lamborghini Diablo) όπου ο παραδοσιακός τρόπος βαφής δεν είναι και ότι καλύτερο

Σε μεταλικά αμαξώματα έχει περιορισμένη χρήση και κυρίως σε μικρές γρατζουνιές αφού όταν η γρατζουνιά είναι μεγάλη συμφέρει η βαφή λόγο κόστους

Τα παραπάνω τα είδα με τα μάτια μου σε "φαναρτζίδικο" της Γερμανίας που έκανε ο ξάδερφός μου μία επισκευή γρατζουνιάς σε ένα συλεκτικό Alfa Romeo 155Q4 DTM γιατί δεν λέει να κάνεις μπαλώματα σε τέτοιο εργαλείο

Το προϊόν αυτό δεν θυμάμαι ακριβώς πώς λεγόταν γιατί είχε πολύ χημεία στο όνομά του και όχι κάτι τύπου magic,wonder κλπ αστεία που βλέπουμε κατά καιρούς σε διαφημήσεις και βιτρίνες

Link to comment
Share on other sites

το δα μια μερα στο πρωινο στο mega...κ μαλιστα απο την πολυ ζητηση π ειχαν στα τηλ.την επομενη μερα τους ξαναβγαλαν.κ μαλιστα αφου τους εκαναν κ live εκτελεση του σκηνικου,ρωταγαν οι παρουσιαστες τον δημοσιογραφο π ταν εκει αν φαινεται κ λεγε ναι αλλα οι αλλοι λεγαν οτι αποροφαται με τα πλυσιματαtongue.gif

κ ειχαν ντυσει μια παλια bmw απο πρασινη σε κοκκινη με αυτο το παπαρι.

Link to comment
Share on other sites

το δα μια μερα στο πρωινο στο mega...κ μαλιστα απο την πολυ ζητηση π ειχαν στα τηλ.την επομενη μερα τους ξαναβγαλαν.κ μαλιστα αφου τους εκαναν κ live εκτελεση του σκηνικου,ρωταγαν οι παρουσιαστες τον δημοσιογραφο π ταν εκει αν φαινεται κ λεγε ναι αλλα οι αλλοι λεγαν οτι αποροφαται με τα πλυσιματαtongue.gif

κ ειχαν ντυσει μια παλια bmw απο πρασινη σε κοκκινη με αυτο το παπαρι.

Κανεις λαθος.

Ειχαν ντυσει μονο το καπο! tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Ολα δείχνουν ότι τελικά ακόμα και για τεχνικά θέματα μας ενημερώνουν τα "Πρωινάδικα" και λόγω του ότι η έμμεση κοινώς γκρίζα διαφήμιση παίζει πολύ το τελευταίο διάστημα, ας είμαστε λίγο προσεκτικοί.

Ο κύριος με τη πλούσια κόμμωση είναι αυτός που είχα συναντήσει και μάλιστα κατά δήλωσή του ουδέποτε ασχολήθηκε με φανοβαφές.

ΠΡΟΤΕΙΝΩ να αντικατασταθεί ο Εθνικός Υμνος απο το "Καλημέρα Ελλάδα" των Goin' Through.

ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ................................................................................

.....................................

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα MIKEMAT,

 

Με όλο τον σεβασμό στην κρίση σου, είσαι σίγουρος ότι το τοποθέτησες κατάλληλα ??? Το έχω αγοράσει και εγώ. Την τοποθέτηση την έκαναν όμως τα 

παιδιά της   magic stick και επειδή είναι θερμοσυστελλόμενο αυτοκόλλητο, θέλει ζέστη κατά την τοποθέτηση για να τοποθετηθεί σωστά και να μειωθεί αισθητά το 

πάχος του. Τα παιδιά στην magic stick είχαν χρησιμοποιήσει πιστολάκι θερμενόμενου αέρα και το πιέζαν από μέσα προς τα έξω συνέχεια, όσο ήταν θερμό.  

Όχι ότι δεν φαίνεται από κοντά, αλλά εάν το χρώμα είναι σωστό, όποιος δεν ξέρει ότι το αυτοκίνητο σου έχει αυτοκόλλητο εκεί, δεν πρόκειται να το καταλάβει. 

Εξ' άλλου νομίζω ότι αυτό αποτελεί προσωρινή λύσει και αντικαθιστά το βάψιμο από επαγγελματίες. 

 

Ευχαριστώ 

 

Ελπίζω να βοήθησα λίγο.....

Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L

χΑχαΧαχα :crazy:

 

Τις προάλλες εκεί πάνω που πήγαινα να πνίξω έναν απο τους ειρωνικούς, κουστουμάτους, τάχα μου υπεύθυνους τεχνικούς VW της Karenta, είδα οτι πουλάνε αυτοκόλλητα. Ποιος ξέρει άραγε αυτά να είναι καλύτερης ποιότητας?

Edited by Grouper
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.