Jump to content
Ximikos

Golf 4 - Ανάρτηση (Λύσεις, Προτάσεις, Aftermarket, Κλπ)

Recommended Posts

Ευχαριστώ! 4 Β-4 κοστίζουν 220 ευρώ με το ΦΠΑ. Δηλαδή κοντά στο 300 με την εργασία που είναι σαφώς λιγότερο από το 200 ανά άξονα που είπα.

Το μόνο που μένει είναι να μου πει κανείς για διάρκεια ζωής. 70-80.000χλμ βγάζουν;

 

Επίσης, από περιέργεια, είδα στην περιγραφή να γράφει "από τα καλύτερα αμορτισέρ μονού σωλήνα", ενώ όλα τα φθηνά που είδα ήταν διπλού σωλήνα. Δηλάδη αμορτισέρ μονού σωλήνα είναι καλύτερα; Γιατί;

 

Το κυριότερο όμως δεν ξέρω αν είναι συμβατά με Variant. Παίρνω τηλ σε ένα μαγαζί στη Θεσσαλονίκη, αλλά είναι κλειστό σήμερα.

Edited by Bitnik
Link to comment
Share on other sites

Γεια στην παρεα.. εχω ενα θεματακι μ τν αναρτηση,οταν πηρα τ golf φορουσε bilstein τ κίτρινα με HR κόκκινα λοιπον μ εσκασε τ μπροστινό και πηρα τ bilstein B8 και τ αυτοκίνητο δεν εχει καλο κρατημα ενω μ ειπαν πως αυτα ειναι πολύ καλύτερα απο αυτα π ειχα εγω ομως δεν βλέπω να ειναι καλυτερα τους περνω τηλέφωνο και τους τ λεω και μ ειπε πως τ ελατηρια είναι κουρασμενα.. τι γίνετε στη περίπτωση αυτη..??

Link to comment
Share on other sites

Nαι κουραστηκαν.

Εγώ που κανω 100.000 σε 2 χρόνια,θα παθουν υπερκοπωση? :laugh:  :laugh:  :laugh:

 

Αρχικα τσέκαρε τους κωδικους πάνω στην μπουκαλα οτι ταιριάζει για το συγκεκριμένο αμάξι/μοντέλο.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω κουφο τo ακουσα να κουραστουν τα ελατηρια... θα τα τσεκαρω αν και ειναι γι`αυτο το μοντέλο.. μπας και δεν εκανα καλη επειλογη με τα b8..?

Edited by nikdev
Γράφουμε ολόκληρες τις λέξεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,θέλω ν αλλάξω ζάντες αυτές τις μέρες από 15 σε 16 και να χαμηλώσει το αυτοκίνητο αρκετά προσπάθησα ν καταλάβω τι γίνεται με το χαμήλωμα αλλά δεν βρήκα άκρη,το κενό είναι μεγάλο έως πολύ μεγάλο αυτή τη στιγμή άρα θέλω ν κατευει αρκετά,οι 3 και οι 4 πόντοι που βλέπω είναι πολύ??!και επίσης δεν ξέρω αν πρέπει ν αλλάξω και τα αμορτισέρ η μόνο τα ελατήρια;

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κ καλώς σας βρήκα.εχω ένα γκολφ 4 1.6 16v το πασιφικ.ηρθε η ώρα να αλλάξω αμορτισέρ κ είμαι ανάμεσα σε Μονρόε ριφλεξ η Κόνι πορτοκάλι.θα ήθελα τη γνώμη σας κ αν τα φοράει κάποιος να πει εντυπώσεις.ευχομαι σε όλους καλή χρονιά ,πολλά ασφαλή κ απροβληματιστα χιλιόμετρα

Link to comment
Share on other sites

Συμφορούμιτες και συμφορουμίτισες καλησπέρα,

χειάζομαι τα φώτα σας... ειμαι πρόσφατα κάτοχος ένος GOLF GTI IV πεντάθηρο το όποιο θέλει τα μαζεματάκια του και ένα απο αυτά ειναι η ανάρτηση.. Τώρα μπροστά φοράει blistein κιτρινα με H&R ελλατήρια και πίσω ενάς θεός ξέρει... δε ξέρω πόσο είναι χαμηλωμένο μόνο ότι μπροστά ειναι πιό πολύ απο ότι πίσω... Μπρόστα έχει 1 δάχτυλο κένο και πίσω 3 ( με 17αρα 225 45 ) .. Θέλω να το σηκώσω λίγο και να γίνει πιο ευχάριστη η κύλιση... διότι ήδη έσπασα το πρώτο κάρτερ.. και μου φαίνετε αρκετά μίκρη η απόσταση που έχει το κάρτερ απο το έδαφος... Διάβασα πολλές απόψεις και σχόλια στο συγκεκριμένο θέμα και έχω μπέρδευτει... διότι δε ξέρω πόσο χαμηλώμενο είναι αυτή τη στιγμή και δε μπορώ να υπολογίσω πόσο να είναι τα καινούρια ελλατήρια κτλ κτλ...

IMG_20180607_194025__01.jpg

Edited by Fotis00
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνα βάζοντας το ορθό σετ 4άδα ελατήρια και αμορτισέρ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.