Jump to content
golfakias1983

τελικη

Recommended Posts

Guest BassakosVR6

να κανω μια ερωτηση? ? ? ? ? ?

λετε οτι κοντερ στα 200 στο κλιμα

βλεπετε 185 ας πουμε οκ?? ?

το κλιμα απο που "διαβαζει" τα χιλιομετρα

και τα δειχνει? ? ? ? ?........................

Link to comment
Share on other sites

Από δορυφόρο... :cry::D:D Από εκεί που μετράει και το ταχύμετρο χωρίς όμως να κάνει την στρογγυλοποίηση προς τα άνω.

Ρε σεις, που έχετε δει 270 σε GTI; Γιατί αν είναι, τότε το κάρο μου δεν πάει βήμα. Τόσα δεν πιάνει ούτε με πρόγραμμα. Τι κλίση είχε η κατηφόρα; Και ο ευνοικός τυφώνας τι ένταση είχε; Εγώ σταματάω στα 250 με το κλιμα καρφωμένο στα 238. Και από στροφές... κοντά 5.500. Εκεί ξέρω ότι έχει περιοριστή το αυτοκίνητο.

Edited by Geopan
Link to comment
Share on other sites

και εγω τέτοιες ταχυτητες βλέπω χωρις προγραμμα ... μαμα τελειως....

240-250 ανάλογα με τον καιρο..

για περιοριστη δεν νομίζω να εχει το τουτου μας

Έχω κάνει την διαδρομή Χαλκίδα - Αθήνα και μετά τον Σείριο μέχρι και την έξοδο της Βαρυμπόπης, πήγαινα με 240-250 σταθερά. Και μιλάμε τώρα για ένα 7 λεπτο με 8 λεπτο. Το στροφόμετρο έμεινε στην περιοχή γύρω από τις 5.500, 5.700. Τώρα είναι λόγο περιοριστή, λόγο του ότι είχα μόλις 7000 χλμ, λόγο αεροδυναμικής, δεν ξέρω. Αλλά έχω πιάσει και τα 270 στην κατηφόρα από τον Αγιο Στέφανο μέχρι την Κηφισιά. Αυτό όμως δεν πιάνεται γιατί είναι κατηφόρα και μάλιστα από τις καλές. Το θέμα είναι πόσα μπορεί να πιάσει ανα πάσα ώρα και στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Από δορυφόρο... :(:heart::D Από εκεί που μετράει και το ταχύμετρο χωρίς όμως να κάνει την στρογγυλοποίηση προς τα άνω.

Ρε σεις, που έχετε δει 270 σε GTI; Γιατί αν είναι, τότε το κάρο μου δεν πάει βήμα. Τόσα δεν πιάνει ούτε με πρόγραμμα. Τι κλίση είχε η κατηφόρα; Και ο ευνοικός τυφώνας τι ένταση είχε; Εγώ σταματάω στα 250 με το κλιμα καρφωμένο στα 238. Και από στροφές... κοντά 5.500. Εκεί ξέρω ότι έχει περιοριστή το αυτοκίνητο.

270 εχω δει με του ΜΙC τρικαβαλο σε ευθεια. :D

Link to comment
Share on other sites

Guest BassakosVR6
Από δορυφόρο... :(:heart::D Από εκεί που μετράει και το ταχύμετρο χωρίς όμως να κάνει την στρογγυλοποίηση προς τα άνω.

Thanks mate! :D

Link to comment
Share on other sites

ρε golfakias αν ειχες κοντο κιβωτιο θα ειχες τελικη στα 120 :)

turbo με κοντο κιβωτιο ειναι λιγο ακυρος συνδιασμος

ρε χρονη το λεω γιατι αν κοιταξεις καποιο περιοδικο (παλαιοτερο) το golf το GTi iv το δινει τελικη 216, ενω το μπιτλακι το δινει 203!!!!!...το μοτερ απο beetle ειναι...επισης αν παρατηρησεις και τις ροπες και τα 0-100 ειναι ελαχιστα καλυτερα!(και να φανταστεις το Beetle ειναι ελαχιστα βαρυτερο)!

Link to comment
Share on other sites

καπου ακουσα πως στην οθονη του GTI πατωντας με καποια σειρα τα κουμπακια του υπολογιστη μπορει να δειξει τη πιεση της τουρμπινας,ποσα bar δουλευει.γνωριζει κανεις τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

Έχω δει 250 στο ταχύμετρο... και έχω κρατήσει 240 σε σχεδόν όλη την Αττική Οδό από Εθνική μέχρι έξοδο Ελευσίνας... πραγματικά χλμ. είναι 220.. τα είδα από το σύστημα στην οθόνη του clima (βλέπε αισθητήρας ABS).

Link to comment
Share on other sites

χθες οδηγησα ενα Gti ...περιφερειακο μετα το παπαγεωργιου προς σινδο στη μεγαλη ευθεια...μεχρι τα 210 καλα παει...το κοντερ σταματησε στα 240 και πηγε λιγο 245...αυτα ηταν...ααααχχχχ που ειναι ειναι το Golf iv S3 280ps....εκει δε μου φτανε το κοντερ!!!

Link to comment
Share on other sites

Χμ Γιαννη...Με φιλου μαμα, ειδαμε 270 στην Τιταν...

(εγω πηγαινα με 250 και με περασε σαν σταματημενο....)

Βεβαια εχει δει πλεον και παραπανω....

Link to comment
Share on other sites

ναι μιας και εχει πολλα σημεια για να πας 240+...

σιγα ρε παιδια που γιναν λιγα και τα 200+ που πηγαινατε μεχρι πριν λιγο καιρο(+πηγαινουμε εμεις οι υπολοιποι)

αν βαλουν κανα ρανταρ εκει στη μεγαλη ευθεια για σινδο μας εχουν ξηλωσει ολονων τα διπλωματα :D:D:D

Edited by dubbeR_OuNkaS
Link to comment
Share on other sites

A εγω δεν ειπα κατι τετοιο Γιωργη...Ισα ισα...γελαω με αυτους που λενε...

"Μαλακα...μετα τα 230 δεν ανεβαζει..."

Ουστ ρε...χαχαχα... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.