Jump to content
golfakias1983

τελικη

Recommended Posts

240 σε ρανταρ τροχαιας, ποσο ειναι κοντερισια?

270 :lol: και 2 μήνες χωρίς δίπλωμα :rolleyes:

------------------------------------------------------------------------------------------

Εμένα το GPS δείχνει σημαντικές αλλαγές ιδιαιτέρως οσο ανεβαίνουν τα χιλιόμετρα, πχ τα 140 κοντερίσια είναι 122 πραγματικά ενω τα 275 κοντερίσια είναι 245 πραγματικά, στα χαμηλά είναι αρκετά κοντά στα 100 κοντερίσια είναι 97 τα πραγματικά.

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

:) φιλε eliasj στα 220 εχει περιοριστη το tsi..αν βρω που εχω τα specs ua to postαρω.

Hmmm. Οταν μπορεσω θα ανεβασω Video τοτε. Η βελονα "επαιζε" μεταξυ 200 και 225. Τωρα αν ηταν 221, 222, 223, η 224, εμενα μου φανηκε 225! tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να με βγαλεις ψευτη..Περιμενω βιντεο.. :lol:

Εχεις TSi? Αν ναι δοκιμασε το :lol: Αν οχι δε καταλαβαινω γιατι να πρεπει να σου αποδειξω κατι. Ειπα οταν μπορεσω θα το κανω. Μπορει να περιμενεις 1 μερα, μπορει 1 χρονο. Μπες στο youtube και βρες τα video που ειδη εχω ανεβασει αν εισαι τοσο βιαστικος :lol:

Link to comment
Share on other sites

:blink: φιλε eliasj στα 220 εχει περιοριστη το tsi..αν βρω που εχω τα specs ua to postαρω.

φιλε μου τι ενοεις?

εγω εχω δει 220 στο κοντερ και νομιζω οτι δεν πηγαινε αλλο(εκτος αν κατηφοριζε...)

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου τι ενοεις?

εγω εχω δει 220 στο κοντερ και νομιζω οτι δεν πηγαινε αλλο(εκτος αν κατηφοριζε...)

Αυτο εννοει tongue.gif Το θεμα ειναι οταν πηγαινεις με τετοιες ταχυτητες δε προσεχεις και πολυ το κοντερ.. (τουλαχιστον εγω ;) ) Εχει πραγματικα διαφορα αν ειναι 220 η 225 ρε παιδια? :blink:

Link to comment
Share on other sites

και εγω με το δικο μου 237 στο κοντερ 228 στο gps στις 6000στροφες στην εθνικη σε ευθεια με μικρη ανηφορικη κληση

Link to comment
Share on other sites

Εμ έλα που κάποιος έχει δει 300 σε GTI MKV στην Αττική Οδό... Ονόματα δε λέμε...

Ξερω ξερω!Παντος τα κοντερια μας ειναι λιγο τραγικα

Εμενα ελεγε 280 και με περασε ενα μ3 σαν σταματημενο!Του λεω καλα ποσα πηγαινες και μου λεει 280!boinggggggggg

Link to comment
Share on other sites

Στα δικά μας αποδεδειγμένα, δείχνουν 15χιλιόμετρα παραπάνω. Εγώ κοντέρ έχω 250 και το κλίμα λέει 235. Οπότε εσύ πρέπει να ήσουν γύρω στα 260. Δεν είναι άσχημα αν το καλοσκεφτείς. Στα 160 απογειώνεται 737!

Link to comment
Share on other sites

Στα δικά μας αποδεδειγμένα, δείχνουν 15χιλιόμετρα παραπάνω. Εγώ κοντέρ έχω 250 και το κλίμα λέει 235. Οπότε εσύ πρέπει να ήσουν γύρω στα 260. Δεν είναι άσχημα αν το καλοσκεφτείς. Στα 160 απογειώνεται 737!

V1 sto 737-800 αδειο ειναι στα 135 Knots δηλαδη 250 χλμ/ω :D Με ενα κανονικο φορτιο ειναι 145 knots δηλαδη γυρω στα 270 χλμ/ω.

Link to comment
Share on other sites

Τι κόμβοι τι χιλιόμετρα... Τόσο μεγάλη ταχύτητα απογείωσης έχουν, ή αυτή είναι η ταχύτητα τροχόδρομησης με τα στάνταρ ασφαλείας; Τέλος πάντων, τα επιβατικά ποτέ δεν τα χώνεψα. Το μόνο σίγουρο είναι ότι ένα GOLFακι στα 250χλμ, απογειώνεται άνετα!

Link to comment
Share on other sites

Τι κόμβοι τι χιλιόμετρα... Τόσο μεγάλη ταχύτητα απογείωσης έχουν, ή αυτή είναι η ταχύτητα τροχόδρομησης με τα στάνταρ ασφαλείας; Τέλος πάντων, τα επιβατικά ποτέ δεν τα χώνεψα. Το μόνο σίγουρο είναι ότι ένα GOLFακι στα 250χλμ, απογειώνεται άνετα!

To V1 ειναι η ταχυτητα με την οποια μπορει να ακυρωσει την απογειωση και να σταματησει το αεροπλανο στο διαδρομο. Οταν πας στο Vr οτι και να γινει απογειωνεις το αεροπλανο. Στα 737 το Vr ειναι συνηθως 4-6 Knots παραπανω απο το V1. To 747-400 πχ με γεματο φορτιο εχει V1 στα 155-160 περιπου δηλαδη γυρω στα 300 χλμ/ω!!!!!!

Sorry για το off-topic

Ta saxoralla να δεις!!!!!!!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

ειλκρινα με το κλεψιμο των κοντερ που γινεται στα γκολφακια εχω χασει πασα ιδεα...παιζει εκτος απο gps αλλο οργανο για να ξερουμε ποσα παμε ..ααα και για να μην χασουμε την μπαλα,τυφλα να χει η επιτανχηση στην αρχη παρα η τελικη στο τελος...¨ειναι πολλα τα ggg...απτο πυροβολικο

εγω τι να πω με racing ταχυτητα μονο 70 παει,τα υπουργεια του...

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

;) φιλε eliasj στα 220 εχει περιοριστη το tsi..αν βρω που εχω τα specs ua to postαρω.

ισως είναι λίγο αργα για να απαντησω αλλα το tsi μου έβγαλε 221-222 χιλιομετρα,για του λόγου το αληθές υπάρχει και φώτο......

Link to comment
Share on other sites

270 και ειναι μαμα??...εγω προχθες επιασα 269 και μετα δε κουμπωνε η πεμπτη!! :wacko: :wacko: :wacko:

μην αμφιβαλεις. κι εγω οταν ημουν μαμα ειχα δει, κοντερ παντα, 270 σε κατηφορα ομως.

οτι τα πιανει ειναι σιγουρο. δεν σημαινει ομως οτι ειναι και πραγματικα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.