Jump to content
golfakias1983

τελικη

Recommended Posts

μην αμφιβαλεις. κι εγω οταν ημουν μαμα ειχα δει, κοντερ παντα, 270 σε κατηφορα ομως.

οτι τα πιανει ειναι σιγουρο. δεν σημαινει ομως οτι ειναι και πραγματικα.

Σε πια κατηφόρα τα είδες εσύ? Μάλλον γκρεμός ήταν upyours.gif:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Με το παλιό έβλεπα σχεδόν παντού 250 στο κοντέρ και δεν είχα δοκιμάσει για παραπάνω. Με το καινούριο το παίζω κύριος και έχω πάει μόνο μια φορά μέχρι 220 και για λίγο.

ΤΟΜ, με stage 1 δεν θα αλλάξει τίποτα αν δεν πειράξεις τον κόφτη. Αλλά τι να κάνεις τα 270 πραγματικά, αν μπορείς να πιάσεις τα 240 σε 25 δευτερόλεπτα;;; Δεν είναι τα Golf για πολλά χιλιόμετρα.

Link to comment
Share on other sites

μαερεσει που παντως εχουμε ποικιλια απο τελικες....χαχαχα..εμεις και οι φεραρι ενα πραγμα...αμα διαβασει κανεις αποσμασματικα μερικες απαντησεις και δεν δει ολο το θεμα θα μας παρει για τρελους...η για μυωπες... φιλικα παντα αλλα για σκεφτητε το

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΕΣ ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ GT????ΕΓΩ ΜΕΧΡΙ 230 ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΙΜΑΜΑΙ ΣΤΡΟΦΕΣ....ΜΕ ΤΟ GPS ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΣΤΟ ΓΚΟΛΦ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΠΟΛΑΚΙ 205 ΣΤΙΣ 5600 ΤΟ GPS ΕΛΕΓΕ 197...

Link to comment
Share on other sites

240 σε ρανταρ τροχαιας, ποσο ειναι κοντερισια?

Τα 215 παντως (με οριο 80 μην ξεχνιομαστε) ειναι 225-230 κοντερ....και φυσικα επισης 2 μηνακια χωρις διπλωμα και 175 Ε και 9 ποντοι.... :lol::lol::lol:;)

Link to comment
Share on other sites

εμενα αν με πετυχει πιστολα ενω εχω 230 στο κοντερ δε θα προλαβω να σταματησω.... :) :) :lol:

μια φορα ρε παιδια το golfaki 14αρι κατεβαινω Γυθειο απο Θεσσαλονικη, καπου εξω απο τον Βολο εχει μια ανηφορια και το πατουσα τερμα,150χιλιομετρα στο κοντερ, δεξια σε ενα παρκινγκ ενα οκταβια με το ρανταρ...ουτε νοημα μ εκανε :lol: :lol: :lol: ...μαλλον 130 ειχα!!!!

Link to comment
Share on other sites

εμενα αν με πετυχει πιστολα ενω εχω 230 στο κοντερ δε θα προλαβω να σταματησω.... :xmas::lol: :lol:

ΝΑ μην σου πω καλυτερα τι θα συμβει αμα ΔΕΝ σταματησεις... και καποιος καταφερει να δει την πινακιδα σου....

Link to comment
Share on other sites

Αν σε πετύχουν με ραντάρ χειρός και δεν σε σταματήσουν ή εκεί ή πιο κάτω, υπάρχει μια περίπτωση να γλιτώσεις. Συνήθως αυτή είναι αυτόφορη διαδικασία. Πρέπει να είναι φωτογραφικό το ραντάρ για να την έχεις σίγουρη την κλίση. Και επειδή σε εθνικές, Αττική οδό και παραλιακή, όταν υπάρχει μπλόκο με ραντάρ χειρός, τότε λίγο πιο κάτω ή στην επόμενη έξοδο, υπάρχει μπλόκο που σε σταματάνε.

Πάντως υπάρχουν μέθοδοι για να μην σε πιάσουν αν σε χτυπήσουν πάνω από το όριο:

α) Αποφεύγεις διόδια, πας από παλιές εθνικές, παρακαμπτήριους, τοπικές οδούς, κτλ.

β) κόβεις και μπαίνεις πίσω από πούλμαν, φορτηγά και αν είναι και βράδυ, σβήνεις και τα φώτα σου αν δεις τίποτα "ύποπτο" μπροστά και περνάς απαρατήρειτος. ΄

γ) Σταματάς στην πρώτη Rest area και περιμένεις να πάει 2μμ, 10μμ, 5πμ, όπου αλλάζει η βάρδια και δεν κυκλοφορεί τίποτα έξω.

Αυτά σαν έσχατη λύση και για απελπισμένους. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς δεν έχω καεί μέχρι στιγμής. Μια φορά, πετάχτηκε ένας στην Αττική με το ραντάρ στο χέρι να με στοχεύσει και μόλις είδε ότι πήγαινα καταπάνω του, βρέθηκε αγκαλιά με το ανακριτικό. Δεν με σταμάτησαν από εκεί και μετά.

Βέβαια προσέχω αρκετά και δεν τρέχω όπως έτρεχα. Απλά ξεσπάσματα και για λίγο. Τώρα αν με πιάσουν σε αυτό το λίγο, τότε βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω ψαγμενος...Καμμενος και ξεκαηκες με αυτα τα κολπακια? tongue.gif
Ευτυχώς δεν έχω καεί μέχρι στιγμής. Μια φορά, πετάχτηκε ένας στην Αττική με το ραντάρ στο χέρι να με στοχεύσει και μόλις είδε ότι πήγαινα καταπάνω του, βρέθηκε αγκαλιά με το ανακριτικό. Δεν με σταμάτησαν από εκεί και μετά.

Βέβαια προσέχω αρκετά και δεν τρέχω όπως έτρεχα. Απλά ξεσπάσματα και για λίγο. Τώρα αν με πιάσουν σε αυτό το λίγο, τότε βλέπουμε...

Φιλικα σας το λεω πως στις περιπτωσεις σας ηταν ΚΑΘΑΡΑ θεμα τυχης που ο αστυνομικος ΔΕΝ καταφερε να δει την πινακιδα σας...

Σε μενα που καταφερε να την δει περιμενω το δικαστηριο...σε κανα χρονο, 6μηνες ποινη φυλακισης (3500Ε περιπου) και φυσικα ποινικο μητρωο πλεον.... <_<:rolleyes::lol: ¨

(Ταδε εφη ο δικηγορος του πατερα μου)

Link to comment
Share on other sites

@@@ μαμά είναι....

Το Gti έχει περιοριστή στα 240 κοντερ.

¶μα μπορείς, πήγαινέ το παραπάνω......

Και στο δικο μου οταν ηταν μαμα εβλεπα 270+ κοντερ..

Δεν υπαρχει περιοριστης...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.