Jump to content
Guest beetle

Βελτιωση Beetle

Recommended Posts

γεια σας παιδιά έχω ένα beetle 2.0 θα σας το φέρω να το δείτε στην επομενη συνάντηση στην θεσσαλονίκη. tongue.gif Τώρα αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι: θέλω να βάλω βαρελάκι στο αμάξι αλλα δεν ξέρω αν χρειάζεται τίποτα άλλο εκτος από αυτό. και επίσης αν μπορεί κάποιος να μου εξηγησει τι είναι η σκούπα... thanks :unsure:

@To post μεταφραστηκε στα Ελληνικα.

Εγινε τροποποιηση του τιτλου.

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

ριξε μια ματια εδω για να δεις τι κανει η σκουπα http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=2666

επισης θα σε παρακαλουσα να αλλαξεις τον τιτλο του θεματος! :unsure:

Edited by dubbeR_xronis
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω πως αλλάζει χίλια συγγνώμη. :D ας μου πει κάποιος τι είναι καλύτερο να βάλω στο αμάξι μου σκούπα,φιλτροχοανη,βαρελάκι?? :D

@To post μεταφραστηκε στα Ελληνικα.

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

Καλωσορισες φιλε μου καταρχην.

Θα σε παρακαλουσα να γραφεις με ελληνικους χαρακτηρες συμφωνα με τους ορους χρησης του forum.

Στην ερωτηση σου τωρα,η φιλτροχοανη στο αμαξι σου θα κανει πολυ θορυβο σε σχεση με τα αλλα δυο.

Πιο αποδοτικη θα ειναι η σκουπα αλλα και το βαρελακι δεν νομιζω να σε απογοητευσει.

Το θεμα μετακινηθηκε εδω.

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

επειδη καπου ειδα οτι εχεις διλιτρο να εχεις υποψην σου οτι το βαρελακι θα σου βγει καμια 300ρα πανω κατω..

και θα σου προτεινα να βαλεις το bmc-cda :D

η σκουπα ειναι μια "κατασκευη" που θυμιζει το στομιο της ηλεκρικης σκουπας η οποια μεσα εχει μια χοανη.με απλα λογια αυτα :D

Link to comment
Share on other sites

τελικα χτες εβαλα βαρελακι. θα εβαζα σκουπα αλλα δεν χωραει στην μηχανη μου μεσα.Σε 1-2 μερες θα βαλω και καζανακι μαζι με τελικο. new_lol.gif:D

Και το βαρελακι μου βγηκε 150 ευρω απο 200 νομιζω που ηταν συνολο. καλα ηταν πιστευω.

Link to comment
Share on other sites

εγω τους ρωτησα τι διαφορα εχουν και τα αλλα ειναι πιο ακριβα, και μου ειπαν καμια απλος πληρωνης μονο την μαρκα τπτ αλλο. τωρα αν ειναι ετσι οπως τα λετε χαζομαρα... :)thumbsdown.gif

Link to comment
Share on other sites

Kαταρχην καλοριζικο.

Ανεβασε και καμια φωτο να το δουμε.

Τι μαρκα ειναι?

Λογικα απο την τιμη δεν ειναι το ανθρακονηματινο.

Link to comment
Share on other sites

Guest beetle

δεν ξερω αν εχει διαφορα αλλα εσθανομαι το αμαξι να εχει πιο πολυ νευρο απο πριν.τωρα το μονο που σκεφτομαι ειναι η εξατμιση. η μαρκα που εχει ειναι REMUS νομιζω και πιστευω πως ειναι καλη. κανει περιπου 400E και απο οτι μου ειπαν θα μου δωσει μερικα αλογα και πιο πολυ ροπη στο σκαθαρακι μου. :D

οσο αφορα για την foto δεν ξερω πως μπορω να βαλω.... rocket.gifprotest.gifthumbsdown.gif

Link to comment
Share on other sites

Xωρις να θελω να σε απογοητευσω φιλε μου αλλα με ενα τελικο μονο(γιατι με ¤400 Remus μονο τελικο παιρνεις) δεν προκειται να δεις ουτε μερικα αλογα ουτε πολυ ροπη.

Το πολυ πολυ να δωσει 1 αλογο και 0,2-0,4 ροπη.

Link to comment
Share on other sites

χμ,,,πιο πολύ νεύρο...καλό αυτό αν έχεις συνηθίσει να οδηγείς 16V μετά με το beetle νιώθεις ότι κοιμάσαι...πάντως καλό θα ήταν να αλλαχτεί όλη η εξάτμιση....οκ εξαρτάται τα χρήματα που έχεις...

Link to comment
Share on other sites

Guest beetle

το δικο μου δεν ειναι 16V αλλα 8V ... στην εξατμιση μαζι θα μπει και το καζανακι δεν θα ειναι μονο το τελικο. τωρα δεν ξερω ρε παιδια τι διαφορα θα κανει απλα αυτα μου ειπαν αυτα σας λεω ^_^

δεν μπορω να αλλαξω ολη την εξατμιση απο μηχανη μεχρι τελικο. αυτο που μπορω να κανω ειναι καζανακι μαζι με τελικο. ^_^^_^;)

οσο αφορα για τον κωνσταντινο passat δεν θα αλαχθει μονο τελικο αλλα και καζανακι. θα γινει κατι τι λες?

Link to comment
Share on other sites

ας τροποποιηθει ο τιτλος σε βελτιωση beetle για να μην εχουμε ενα θεμα για καθετι καλυτερα.

οσο για το τελικο και το καζανακι που λες οταν λεμε τελικο εννουμε και το καζανακι παντα.

αλλιως ειναι μια σκετη απολιξη στο μαμα καζανι B)

Link to comment
Share on other sites

προκειμενου να πουλησουν φυσικα και θα το πουν.

η αληθεια ομως ειναι οτι τοσα αλογα δυσκολα θα παρεις ακομα και αν αλλαζες εξατμιση απο χταποδι και μετα,δηλαδη ολοκληρη!

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει περιπτωση να παρεις τοσα αλογα μονο απο το τελικο.Ειναι σιγουρο αυτο και οπως λεει και ο ounkas,ουτε με ολοκληρη εξατμιση βλεπεις τετοια αυξηση ιπποδυναμης.

Link to comment
Share on other sites

οκ στο θέμα μας,,,αλλά όλα είναι συναφή!!!ε beetle...το ξέρω πως το 2.0 βγένει μόνο σε 8ν όπως και τα 1.6....για αυτό στο ανάφερα...πάντος είπα να πείς εντυπώσεις διότι πιστεύω πως μόνο με βαρελάκι..δεν κάνουμε τίποτις...όπους λένε και όλοι...οπότε γράψε κανά Κm και μου λές...

Link to comment
Share on other sites

Με το βαρελακι μονο απλα καταλαβαινεις οτι το αμαξι παιρνει περισσοτερο αερα και ειναι αισθητο το πιο ανετο φορτωμα που κανει.

Αν θελεις ομως ουσιαστικη διαφορα πρεπει να προσανατολιστεις σε προγραμμα και ισως αλλαγη ολης της εξατμισης.

Link to comment
Share on other sites

Guest beetle

ναι, αλλα νομιζω οτι το προγραμμα ειναι λιγο ακριβο ετσι δεν ειναι? δεν ξερω τιποτα πανω σε αυτο οπιοσ γνωριζει ας μου πει.

Link to comment
Share on other sites

ναι, αλλα νομιζω οτι το προγραμμα ειναι λιγο ακριβο ετσι δεν ειναι? δεν ξερω τιποτα πανω σε αυτο οπιοσ γνωριζει ας μου πει.

Το προγραμμα μπορεις να υπολογιζεις για ατμοσφαιρικο οτι παιζει απο 350-600¤ περιπου αλλα ειναι το Α και το Ω στην βελτιωση του αυτοκινητου. :baby:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.