Jump to content
greekparot

Παραγγελια χρωματος απο αντιπροσωπεια;

Recommended Posts

Μπορω να παραγγειλω το χρωμα (λευκο) του αυτοκινητου μου απο αντιπροσωπεια VW; Αν ναι, γνωριζεται σε τι ποσοτητα ερχεται και ποσο παει το μαλλι;;

Εαν το ζητησω απο φανοποιο λετε να βγει φθηνοτερο;

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στον Βουλάλα στον Πειραιά!

www.voulalas.com

+1

Για να βρεις όντως το ίδιο χρώμα με το δικό σου και όχι παρόμοιο.....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το παιδι ειναι απο Β. Ελλαδα συμφωνα με το προφιλ του.

Μπορεις να κανεις και το αλλο βεβαια: Αν δεν εχει ετοιμο χρωμα (καποιο stick κλπ) συνενοησου με τον αντιπροσωπο να του πας ενα αδειο δοχειο και να σου βαλει μεσα χρωμα.

Για τι δουλεια το θελεις?

Σε χρωματοπωλειο μπορεις να το παρεις και σε σπρεϋ.

Απο ενα μααγζι που ψωνιζω στο Περιστερι, πηρα σπρεϋ και βερνικι τα πληρωσα ¤20 και τα δυο και ειμαι οκ :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Χμμ... ευχαριστω παιδια θα κατεβω σημερα αγορα να δω τι θα βρω (ΞΑΝΘΗ μενω.. ).

Μου πεταξε καποιος μαλα@@@ μια γοπα απο τσιγαρο επανω στον ουρανο αυτη κατρακυλησε και πηγε και εκατσε εκει που κολλαει η αεροτομη και κιτρινισε. Δεν εκανε βαθουλωμα, αλλα παντως κιτρινισε και δεν φευγει εχω δοκιμασει και αλοιφη. Και επειδη ειναι λευκο το gti κανει μπαμ το κιτρινο σ'εκεινη την περιοχη.

Link to comment
Share on other sites

Οταν εννοεις χρωματοπολειο.. τα κλασσικα μαγαζια που πουλανε χρωματα,πινελα κλπ κλπ; Εχουν τετοιο ειδος χρωματος αυτ/του;

στο εγχειρίδιο με τις οδηγίες χρήσης του αυτοκινήτου, πρέπει να έχει τον κωδικό του χρώματος.

πας σε ένα χρωματοπωλείο και στο βγάζει κατευθείαν από το μηχάνημα.

και μιας και έχουμε το ίδιο χρώμα,είναι ακόμα πιο απλό, σου βγάζει ένα spray με χρώμα κι ένα βερνίκι και καθάρισες.

Link to comment
Share on other sites

Κάποια αλοιφή πρέπει να σου κάνει. Ρώτα τον Δήμο, 210 4838234

σωστός, δεν αξίζει να βγάλεις χρώμα κτλ για αυτή τη ζημιά.

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως αγόρασα προχθές ένα πινελάκι με χρώμα κ βερνίκι από την αντιπροσωπεία κ μου κόστισε 10,83 ευρώ... πολύ φθηνά ήταν...κ είσαι σίγουρος ότι είναι το δικό σου χρώμα...

Link to comment
Share on other sites

στο εγχειρίδιο με τις οδηγίες χρήσης του αυτοκινήτου, πρέπει να έχει τον κωδικό του χρώματος.

πας σε ένα χρωματοπωλείο και στο βγάζει κατευθείαν από το μηχάνημα.

και μιας και έχουμε το ίδιο χρώμα,είναι ακόμα πιο απλό, σου βγάζει ένα spray με χρώμα κι ένα βερνίκι και καθάρισες.

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΕΙΤΕ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΤΟΥ ΧΡΩΜΑΤΟΣ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΣΑΣ

http://www.autopaint.gr/GREE/genika/noumeroxromatos.htm

Link to comment
Share on other sites

φίλε όπως προείπαν όλοι οι συνφορουμίτες πήγαινε σε ένα μαγαζί που βγάζει χρώματα αυτοκινήτου κ πάρε ένα τεταρτάκι..

έτσι κι αλλιώς και οι αντιπροσωπείες απο τέτοια μαγαζιά παίρνουν τα χρώματα, δεν τα βγάζουν μόνοι τους.

αν θές να διορθώσεις τέτοια μικρή ζημιά πάντως μπορείς να δοκιμάσεις κ κάποιο κατάστημα που κάνει τοπικές βαφές!

αλλά καλύτερα κάντο μονος σου μωρέ, στο άσπρο δεν θα φαίνεται ιδιαίτερα το μπάλωμα αν το κάνεις προσεκτικά!!

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη για να μου βγαλουν το χρωμα σε ενα χρωματοπωλειο,πρεπει να τους δωσω ολο τον κωδικο?αυτο το μακριναρι?--> WWWZ2K......... και το υπολοιπο? η οχι?

αυτος ειναι ο vin του οχηματος και οχι ο κωδικος χρωματος.

ο κωδικος πρεπει να αναφερεται πιο κατω με 4-5 στοιχεια(γραμματα-αριθμοι)αλλα δεν ειμαι και εγω σιγουρος ποιος ειναι.

ρε παιδες ασ γραψει καποιος που γνωριζει σιγουρα γιατι και εγω το εχω απορια.......

Link to comment
Share on other sites

Στο βιβλιο του σερβις υπαρχει αυτοκολλητο με τον αρ. πλαισιου οπου αναφερεται και ο κωδικος χρωματος.Κοιτα μεσα απο το εξωφυλλο.

Link to comment
Share on other sites

Στο βιβλιο του σερβις υπαρχει αυτοκολλητο με τον αρ. πλαισιου οπου αναφερεται και ο κωδικος χρωματος.Κοιτα μεσα απο το εξωφυλλο.

και αν δεν το εχεις προχειρο κιτα πισω στο μπορτμπαγγαζ μεσα στι ρεζερβα....καπου εκι θα εχει ενα ασπρο αυτοκολιτο περιπου 100x100mm και ο κωδικας ξεκιναι με Lxxx

Link to comment
Share on other sites

αν το εχει και εκι γιατι οχι,,,,δεν το ιξερα..... :Dp025.gif

ναι...επειδη δεν με καταλαβατε,ξερω που εχει τους κωδικους,και μπροστα στο τζαμι τον εχει.εγω αλλο ρωταω. απο ολο αυτον τον κωδικο, π.χ ---> WWWZK12DDDKJKDFD, ποιος ειναι ο κωδικος χρωματος?ολο αυτο θα του δωσω του χρωματοπωλη?

Link to comment
Share on other sites

WWWZK12DDDKJKDFD,

αυτο δεν ειναι ο κωδικος χρωματος αλα το νουμερο του σασι....

το χρωμα οπος ιπα ξεκιναι απο L π.χ. LZ5M και ειναι ι μεσα στο service book οπος αναφερθικε ι μεσα στι ρεσερβα ι διπλα στιν πορτα....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.