Jump to content
zhm

Interior Look για Golf Iv

Recommended Posts

Πρόσφατα έβαλα αυτοκόλλητη επένδυση σε ορισμένα σημεία στο εσωτερικό σε χρώμα ασημί και είναι γαμάτα. Αλλάζει εντελώς το εσωτερικό και ξεφεύγει λίγο από την μαύρη μαυρίλα.

Μετά μου κατέβηκε ιδέα και αφού μου έφυγε η 100άρα περίπου ότι και με αυτοκόλλητη ταινία ασημί γίνεται δουλειά απλά θέλει καλό σχεδιασμό και χαρτοκοπτική.

Link to comment
Share on other sites

Μετα ομως φιλε μου εχω την εντυπωση πως θα ηταν αμφιβολου ποιοτητας και αισθητικης το τελικο αποτελεσμα...Και γρηογρα θα αλλαζες γνωμη... :)

Αν ειναι ευκολο,ανεβασε και καμια φωτο απο την δουλεια στο εσωτερικο,καθως πιστευω πολλοι θα ενδιαφερονται... :)

Καλη Χρονια σε ολους, ευτυχισμενο το 2005, και ευχομαι να φερει ο,τι επιθυμειτε για εσας και τις οικογενειες σας :)

Edited by Mike
Link to comment
Share on other sites

Mike το είχα δοκιμάσει παλαιότερα και ήταν πολύ καλό φαινόταν σαν βαμμένα τα πλαστικά, απλά ορισμένα σημεία θέλουν πολύ προσοχή στη λεπτομέρεια.

Το αυτοκόλλητο κολλάει αρκετά καλά σε επιφάνειες με μαλακό πλαστικό και όχι βαθουλώματα. Υπάρχει τέτοιο αυτοκόλλητο και είναι σε μεγάλο ρολό οπότε μπορεί να κοπεί όλο μαζί χωρίς να κάνεις πασαλίματα.

Μια πρόταση κάνω για κάποιους οι οποίοι δεν θέλουν να δώσουν αρκετά χρήματα και έχουν όρεξη να δουλέψουν μόνοι τους.

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas
εγω εχω βαλει αυτοκολλητη επενδυση ανθρακονημα και ειναι γαματη.αν προλαβω θα ανεβασω photo.

Πού την βρήκες και πόσο σου κόστισε? Ήταν κομμένο στα μέτρα σου ή το έκανες μόνος σου?

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα σε μαγαζί με γραφικές τέχνες είχα πάει να μου φτιάξουν ένα αυτοκόλλητο και το πουλούσαν με το μέτρο, έχει περισσέψει λίγο ακόμα θα ψάξω να το βρώ και θα σου πω τι έγραφε από πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Guest golfmania

Εγώ έχω δει αμάξι με αυτοκόλλητη επένδυση και ήταν πολύ γύφτικο. Ο τύπος τα πήρε έτοιμα για golf iv. Η εφαρμογή ήταν μάπα. Φαινόταν από τα 2 μέτρα ότι ήταν αυτοκόλητο και άφηνε και κενά σε πολλά σημεία.

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή ήταν μάπα. Φαινόταν από τα 2 μέτρα ότι ήταν αυτοκόλητο και άφηνε και κενά σε πολλά σημεία.

1) Παίζει ρόλο και ποιός τα τοποθετεί...

2) Κάποιος από αυτούς που τοποθετούν τέτοιες επενδύσεις, όταν τον ρώτησα, μου είχε πει ότι υπάρχει περίπτωση να ξεκολλήσουν, όταν το καλοκαίρι οι θερμοκρασίες φτάνουν τους 50 βαθμούς Κελσίου...

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas
1) Παίζει ρόλο και ποιός τα τοποθετεί...

2) Κάποιος από αυτούς που τοποθετούν τέτοιες επενδύσεις, όταν τον ρώτησα, μου είχε πει ότι υπάρχει περίπτωση να ξεκολλήσουν, όταν το καλοκαίρι οι θερμοκρασίες φτάνουν τους 50 βαθμούς Κελσίου...

Τί 50??? Έχει πιάζει μεταλλικό αντικείμενο μέσα στο αυτοκίνητο μετά από πολύωρη στάθμευση κάτω από τον ήλιο? Πάνω από 70 πιάνει!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ηρεμήστε με τα αυτοκόλλητα που έχω βάλει πέρασα ένα καλοκαίρι με πολύ ζέστη και πολλά 3ήμερα εκτός και δεν έπαθαν τίποτα.

Απλά κι εδώ ισχύει ο κλασικός κανόνας ότι ο μόνος που πονάει το αυτοκίνητό σου περισσότερο είναι ο ίδιος σου ο εαυτός και κανένας μάστορας, οπότε και αυτά προσωπική εργασία θέλουν για σίγουρα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

το αυτοκολλητο ανθρακονημα το πουλανε διαφορα μαγαζια βελτιωσης.ειναι σε ρολο σαν τις φιμε ζελατινες για τα τζαμια.αμα θες τα πουλαει ενας φιλος μου στο μαγαζι του.πες μου να ρωτησω τιμη και να σου κραταω οταν ανεβω αθηνα.το κοβεις εσυ και το κολας.αυτος πχ εχει βαλει στο ρallye που εχει στις πορτες απ'εξω εκει που εχει ενα μαυρο αυτοκολλητο, αυτος εχει βαλει ανθρακονημα.θα ανεβασω και photo.

Link to comment
Share on other sites

Paidia i S&M Bros stin salonika exei ena setaki gia golfIV pou einai autokolito kai einai me 80% alouminio "Brush Look" kai kostizei giro sto 110 periopoy kai to stelenei me antikataboli! Ego pou to eixa dei se golfaki pano me entiposiase idetera! Kai teriazei kai me to saloni mou giati exo radio-cd me alouminio stin prosopsi!

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio

Παιδιά είχα βρεί παλιά τα εξής:

1) Αλουμινένιο εσωτερικό για Golf IV - όπως του R32 - 39,99€

http://jmstyle.de/catalog/product_info.php...4830ad30ed35274

g4teilig.jpg

autoint_golf4_7tlig_1g.jpg

autoint_golf4_7tlig_2g.jpg

autoint_golf4_7tlig_3g.jpg

2) Εσωτερική πλαφονιέρα που έχει επιλογή για οδηγό-συνοδηγό + leds για φωτισμό του ταμπλό - 54,99€

http://jmstyle.de/catalog/product_info.php...4830ad30ed35274

w8leuchte_blau.jpgleuchten.jpg

autobel_golf4_blau_1g.jpg

autobel_golf4_blau_2g.jpg

autobel_golf4_blau_3g.jpg

autobel_golf4_blau_4g.jpg

Πώς σας φαίνονται?

Πάντως το αλουμινένιο δεν παίζεται!

Και η πλαφονιέρα είναι όπως στο 5άρι περίπου!!! (Ζηλεύω τα 5άρια που έχουν τα leds που φωτίζουν το ταμπλό :) )

Link to comment
Share on other sites

Πολυ μπλε φως βλεπω και ζηλευω.Για πειτε ρε παιδια πού πουλάνε τετοια λαμπακια για τις πορτες και για τα φωτα της οροφης???Αν ξερετε και τιμη θα με καλειψετε πλειρως.

Link to comment
Share on other sites

ΠΟλυ ωραια εκεινα για το ταμπλω απολυτα συμφωνω με ολους...

Ομως...για τα μπλε ρε παιδια...Ξερω γω...Δεν μου καθονται καλα...

Αν ομως τα βαζατε τα led κοκκινα οπως ειναι στο golf το V στην εκδοση sportline που εχω κι εγω,πιστευω πως και sport θα ηταν και πολυ κυριλε :):thumbsup:

Πολυ καλη αλλαγη ομως :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio
ΠΟλυ ωραια εκεινα για το ταμπλω απολυτα συμφωνω με ολους...

Ομως...για τα μπλε ρε παιδια...Ξερω γω...Δεν μου καθονται καλα...

Αν ομως τα βαζατε τα led κοκκινα οπως ειναι στο golf το V στην εκδοση sportline που εχω κι εγω,πιστευω πως και sport θα ηταν και πολυ κυριλε :):thumbsup:

Πολυ καλη αλλαγη ομως :thumbsup:

Φίλε Mike,

Ίσως έχεις δίκιο για τα μπλέ leds.

Αλλά ένα βράδυ πάρκαρα τυχαία το αμάξι έξω από μια βιτρίνα που είχε blue light φωτισμό. Το φως ερχόταν πολύ διακριτικά από επάνω και έπεφτε στο ταμπλό μου. Είχα καθίσει μισή ώρα και το χάζευα... ΠΟΛΥ ΤΡΕΛΟ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΩ. Μου αρέσει και το κόκκινο πάρα πολύ, το μόνο που με ενοχλεί είναι ότι σου φωτίζει-φωσφορίζει πάρα πολύ το χέρι σου όταν κρατάς τον λεβιέ των ταχυτήτων! Φαίνεται λίγο δρακουλιάρικο :thumbsup: .

Αλλά πιστεύω λόγω του ότι στα τουτού μας τα όργανα είναι μπλέ κατα βάση θα πηγαίνει περισσότερο το μπλέ led. Ίσως τα κόκκινα να πηγαίνουν περισσότερο στο Audi...

¶αααα Και κάτι άλλο... ΥΠΟΨΙΝ στις φώτος που έδωσα παραπάνω, ο μπλέ φωτισμός δεν έρχεται από τα μπλέ leds τις πλαφονιέρας... Ο τύπος έχει αντικαταστήσει όλα τα λαμπάκια των φωτιστικών με μπλέ leds!!! Εγώ θέλω μόνο την πλαφονιέρα...

Για φανταστείτε το... Μπλέ όργανα... Μπλέ οθόνη clima ...Μπλέ οθόνη RCD ...Μπλέ φωτισμένο ταμπλό από leds ...Κόκκινες λεπτομέρειες σε όργανα + ταμπλό + clima + RCD και ΚΟΚΚΙΝΟΙ ΟΙ ΔΙΑΚΟΠΤΕΣ ΣΤΗΝ ΠΛΑΦΟΝΙΕΡΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ!!! ...Βλέπετε το όραμά μου???

ΠΑΕΙ ΤΗΝ ΨΩΝΗΣΑΑΑΑ :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα που τα εχει κοκκινα,φερνει παρα πολυ σε audi,που σημειωτεον,ΔΕΝ τα εχει τα leds...Περιεργο ε...?

Λεγεται φωισμος ambiente και οντως φωτιζει το χερι στο λεβιε και φτιαχνομαι απιστευτα...Xexe...:)

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio

Λοιπόν παιδιά,

Βρήκα μια διαφορά στο αλουμίνιο όσον αφορά με σχέση πάντα το R32!

Κοιτάξτε προσεκτικά ότι κάτω από το κλίμα υπάρχει το κάλυμα που μέσα είναι ο ΟΒΙΙ κοννέκτορας. Για αυτό το κάλυμα δεν έχει αλουμινένιο κομμάτι, οπότε και τα πλαϊνά κομμάτια τελειώνουν εκεί που τελειώνει και το κλίμα! Εμένα δεν με χαλάει...

Για ρίξτε μια ματιά:

Original R32:

A005131031686686930.jpg

A001501021289303665.jpg

vw_golf_r32-03s.jpg

jmstyle Version:

autoint_golf4_7tlig_2g.jpg

Edited by Scorpio
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.