Jump to content
zhm

Interior Look για Golf Iv

Recommended Posts

ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ 70-75 ΕΥΡΩ.ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΕΞΩ !ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΖΗΤΑΝΕ 40-50 ΕΥΡΩ ΓΙΑΤΙ ΛΥΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΚΟΝΣΟΛΑ-ΘΕΛΕΙ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΗ ΕΡΓΑΣΙΑ-ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΒΛΕΠΕΤΕ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ - ΕΚΕΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΤΙΜΕΣ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ! ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΗΛ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ.

gplatan με έφτιαξες τώρα!!! hearts.gifhearts.gifhearts.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio

Φίλε gplatan, sorry για τις πολλές ερωτήσεις μας, αλλά το ζήτημα μας καίει!!! :wub:

Ξέρεις από πόσα parts είναι το σετάκι και ποιά μέρη του ταμπλό καλύπτει?

Του R32 που σου είπα ότι κοστίζει 250€ περιλαμβάνει τα εξής:

Κεντρική κονσόλα:

1 --> Ποτηροθήκη

1 --> Clima

2 --> Κάθετα φιλέτα (δεξιά - αριστερά)

1 --> Κάλυμμα κοννέκτορα ΟΒΙΙ (κάτω από το clima)

1 --> Συρτάρι σταχτοδοχείου

(Στους αεραγωγούς δεν υπάρχουν)

post-30-1106306627_thumb.jpg

Πόρτες:

1 --> Μεγάλο κομμάτι στο χεούλι της πόρτας του οδηγού που καλύπτει και τους διακόπτες των παραθύρων

1 --> Φιλέτο στο χερούλι της πόρτας του συνοδηγού

post-30-1106306653_thumb.jpg post-30-1106307792_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΑΝ ΚΙ ΕΧΩ ΞΕΝΕΡΩΣΕΙ ΑΣΧΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΦΑΓΑΝΕ ΤΟ ΠΙΣΩ ΣΠΟΙΛΕΡ ΜΕ ΤΗ ΣΙΤΑ (ΤΟ ΤΡΑΒΗΞΑΝΕ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΛΕΨΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟ ΕΣΠΑΣΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΗΚΑ ΧΘΕΣ ΞΕΒΡΑΚΩΤΟ ΕΝΤΕΛΩΣ ΠΙΣΩ) ΚΑΙ ΠΑΩ ΓΙΑ ΚΟΥΣΤΟΥΜΑΚΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 300 ΕΥΡΩ, ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ:

TO ΑΛΟΥΜΙΝΕΝΙΟ ΣΕΤ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΟΛΗ ΤΗΝ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΚΟΝΣΟΛΑ (ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗ), ΤΟΥΣ ΚΕΝΤΡΙΚΟΥΣ & ΠΛΑ'Ι'ΝΟΥΣ ΑΕΡΑΓΩΓΟΥΣ,ΤΟΝ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΔΙΑΚΟΠΤΗ ΤΩΝ ΦΩΤΩΝ,ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΑΣΑΚΙ.

ΔΕΝ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΧΕΡΟΥΛΙΑ ΣΤΙΣ ΠΟΡΤΕΣ&ΤΟΥΣ ΔΙΑΚΟΠΤΕΣ ΓΙΑ ΚΛΕΙΔΑΡΙΕΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΘΥΡΑ ΣΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΤΟΥ ΟΔΗΓΟΥ.

Edited by gplatan
Link to comment
Share on other sites

Guest white-LSD-golf

Φίλε μου scorpio αν δείς τι διμιούργισα πάλι μέσα στο γκολφάκι και μόνο με 10 ευρουδάκια που έκανε το σπρέι θα τραβάς τις κοτσίδες σου....

Έκανα ασιμένια τα χερούλια στις πόρτες και του αεραγωγούς και είναι πιό τέλεια απο ότι όταν ήταν γκρί..θα ανεβάσω και photos αυριο

Link to comment
Share on other sites

Guest white-LSD-golf
Γ@μάτα! Για πες πληροφορίες..... Τί σπρέι πήρες, τί προεργασία χρειάζεται στο πλαστικό κλπ.

θέλει τρίψιμο με το χέρι και όχι με τριβείο και πολύ καλό φινίρισμα και σπρευ για υψηλές θερμοκρασίες

Link to comment
Share on other sites

Guest golfmania

Τρίψιμο με τί? Σίγουρα όχι γυαλόχαρτο πιστεύω. Έχει τίποτα ειδικό για τρίψιμο στο πλαστικό? Πώς λέγετε το σπρέι? Είναι εύκολο να τα βγάλεις? Είχα ακούσει ένας γνωστό βαφέα που έλεγε ότι σε αυτές τις περιπτώσεις χρησιμοποιείς μπογιά με "πλαστικοποιητή" μέσα για να δίνει ελαστικότητα και να μην ξεφλουδίσει μετά από καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Guest white-LSD-golf

και όμως με γυαλόχαρτο τα έτριψα...δεν χριάζεται μπογιά με πλαστικοποιητή απλα πέρασμα με primer και αυτό πάλι μονο σε περήπτωση που η επιφάνει είναι κατασκευασμένη απο πεπιεσμένο πλαστικό.και εκτός αυτου δεν έχει ξεφλουδίσει τίποτα εδώ και 6 μήνες που έχω βάψει την κονσόλα και πέρασε και βαρβάτες θερμοκρασίες....

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio
Φίλε μου scorpio αν δείς τι διμιούργισα πάλι μέσα στο γκολφάκι και μόνο με 10 ευρουδάκια που έκανε το σπρέι θα τραβάς τις κοτσίδες σου....

Έκανα ασιμένια τα χερούλια στις πόρτες και του αεραγωγούς και είναι πιό τέλεια απο ότι όταν ήταν γκρί..θα ανεβάσω και photos αυριο

Ένα σου λέω ΜΠΡΑΒΟ!!! πολύ καλή δουλειά!!!

Τα έβλεπα και έτριβα τα μάτια μου!!! hearts.gif

Πωπω!!! Με έχεις βάλει σε τρελές σκέψεις τώρα...

Φίλε gplatan, οργή και κατάρα στις κεφάλες αυτών που έβαλαν χέρι στην Golfia σου machinegun.gif !!! Αν είναι δυνατόν τώρα θα φοβόμαστε μήπως μας βουτήξουν και καμιά αεροτομή??? fire.giffire.giffire.gif Τί να πεις... Απλά απαράδεκτοι... rocket.gifknife.gif Τέσπα... Φίλε μου όταν το πάρεις με το καλό το σετάκι και το βάλεις επάνω ρίξε αν θες και εσύ μερικές φώτο να το δούμε :unsure: .

Πάντως όντως για να τοποθετηθεί θέλει τρελή δουλειά και δικαίως τα 40-50€! Κοιτάξτε και εδώ:

Εγκατάσταση Αλουμινένιας-Ξύλινης επένδυσης ταμπλώ!

Εγώ πάντως μόνος μου δεν θα το έκανα με τίποτα!!!

Edited by Scorpio
Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ SCORPIO TO ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΦΑΝΑΡΤΖΗ ΓΙΑ ΦΤΙΑΞΙΜΟ.

ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ Η ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΤΟΥ DASH KIT ΑΝΑΒΑΛΕΤΑΙ ΕΠ'ΑΟΡΙΣΤΟΝ.

ΕΧΩ ΞΕΝΕΡΩΣΕΙ ΤΟΟΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΤΗ ΖΗΜΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΞΑΝΑΡΙΞΩ ΟΥΤΕ ΣΕΝΤ ! ΜΟΝΟ ΟΤΙ ΖΗΤΗΣΕΙ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ π.χ. ΤΑΚΑΚΙΑ,ΛΑΔΙΑ,ΙΜΑΝΤΕΣ κλπ ΑΝΑΛΩΣΙΜΑ.

Link to comment
Share on other sites

Καλα απίστευτο τώρα είδα τι έχετε γράψει... έκανα το ίδιο αλλα σε μάυρο στα χερούλια κ στο πλαίσιο γιατι το πλαστικό που είχε, είχε φύγει...

Θα σας στείλω φώτος κ εγω.. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Guest white-LSD-golf
Ένα σου λέω ΜΠΡΑΒΟ!!! πολύ καλή δουλειά!!!

Τα έβλεπα και έτριβα τα μάτια μου!!! hearts.gif

Πωπω!!! Με έχεις βάλει σε τρελές σκέψεις τώρα...

Φίλε gplatan, οργή και κατάρα στις κεφάλες αυτών που έβαλαν χέρι στην Golfia σου machinegun.gif !!! Αν είναι δυνατόν τώρα θα φοβόμαστε μήπως μας βουτήξουν και καμιά αεροτομή??? fire.gif  fire.gif  fire.gif Τί να πεις... Απλά απαράδεκτοι... rocket.gif  knife.gif Τέσπα... Φίλε μου όταν το πάρεις με το καλό το σετάκι και το βάλεις επάνω ρίξε αν θες και εσύ μερικές φώτο να το δούμε :thumbsup: .

Πάντως όντως για να τοποθετηθεί θέλει τρελή δουλειά και δικαίως τα 40-50€! Κοιτάξτε και εδώ:

Εγκατάσταση Αλουμινένιας-Ξύλινης επένδυσης ταμπλώ!

Εγώ πάντως μόνος μου δεν θα το έκανα με τίποτα!!!

Δεν χριάζεται να φοβάσαι,αρκεί να έχεισ τα κατάλιλα εργαλεία και να μην προσπαθείς να λύσεις το ταμπλό με κατσαβίδια και κααταστρέψεις τις βίδες οι οποίες ξεβιδόνοντε με τορξ...Α!και να θυμάσαι μετά να τις βάλεις όλες γιατί εγώ την πρώτη φορά που έλυσα το ταμπλό δεν ξέρω πως τα κατάφερα και μου περίσεψαν 3 βίδες αλλα δόξα το Θεό βρίκα απο που έλειπαν...

Αν αποφασίσεις να κάνεις το ίδιο στο ταμπλό σου θα σου πρότινα καλήτερα να ερχόσουν μια βόλτα απο εμένα που έχω ότι εργαλείο μπορεί να χριαστούμε και ότι υλικό και ξέρω και την διαδικασία για να αποφήγεις τυχόν ατυχίες που μπορεί να συμβούν...

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio
Δεν χριάζεται να φοβάσαι,αρκεί να έχεισ τα κατάλιλα εργαλεία και να μην προσπαθείς να λύσεις το ταμπλό με κατσαβίδια και κααταστρέψεις τις βίδες οι οποίες ξεβιδόνοντε με τορξ...Α!και να θυμάσαι μετά να τις βάλεις όλες γιατί εγώ την πρώτη φορά που έλυσα το ταμπλό δεν ξέρω πως τα κατάφερα και μου περίσεψαν 3 βίδες αλλα δόξα το Θεό βρίκα απο που έλειπαν...

Αν αποφασίσεις να κάνεις το ίδιο στο ταμπλό σου θα σου πρότινα καλήτερα να ερχόσουν μια βόλτα απο εμένα που έχω ότι εργαλείο μπορεί να χριαστούμε και ότι υλικό και ξέρω και την διαδικασία για να αποφήγεις τυχόν ατυχίες που μπορεί να συμβούν...

Ευχαριστώ Blue-Smart-Golf, όταν το αποφασίσω θα σου στείλω πμ. Απλά θέλω να δω τί εναλλακτικές έχω...

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio
Gia look..  scorpio

gallery_100_28_1106391407.jpg

Ααααα!!! Πολύ καλά DG!!! Από ότι βλέπω πρέπει να είναι αλουμίνιο το υλικό τους!!!

Θυμάσαι μήπως που και πόσο τα πέτυχες? ¶ντε να μαζεύουμε γνώμες για να βγάλουμε ένα συμπέρασμα, όπως και ένα καλό αποτέλεσμα!!!

Edited by Scorpio
Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio

Λοιπόν τα βρήκα εγώ...

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAP...&category=33695

Επίσης έχει και τα δύο χερούλια για 2πορτα (αλλά και για 4πορτα)

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAP...sspagename=WDVW

alu-2drs-c.JPG

Το μόνο μειονέκτημα? Είναι λίγο τσιμπιμένα... dead.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio

@Admins: Sorry για τα επαναλαμβανόμενα post αλλά το ένα είναι διαφορετικό από τα άλλα και θα μπερδευόμασταν... :thumbsup:

Παίδες και άλλο υλικό!!! :thumbsup:

Για ρίξτε μια ματιά ΕΔΩ

Ο τύπος είναι τρελός...

Κάνει πωλήσεις και στο VWVortex...

Κατεβάστε την λίστα υλικών, τον τιμοκατάλογο και τις οδηγίες εγκατάστασης!

Έκανα ένα πρόχειρο υπολογισμό για το R32 interior (μόνο κεντρική κονσόλα χωρίς τα χερούλια) και κάνει (μαζί με τα έξοδα αποστολής) 80$=62€!!!!!!!!

Αν επικοινωνήσουμε μαζί του και κανονίσουμε group buy...?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.