Jump to content
geocha

Συναγερμος χωρις....Κλειδακι!

Recommended Posts

Ρε παιδια στο αμαξι μου εβαλαν συναγερμο απο την αντιπροσωπεια αλλα δεν μου εδωσαν ουτε manual ουτε κλειδακι για να τον απενεργοποιω.Μιλησα με εναν ηλεκτρολογο φιλο και μου ειπε οτι πρεπει να υπαρχει καποιος συνδιασμος γυριζοντας το διακοπτι της μιζας που τον απενεργοποιει.Ξερει κανεις κατι?

Το προβλημα ειναι οτι δεν ξερω ουτε τι μαρκα ειναι :D

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια στο αμαξι μου εβαλαν συναγερμο απο την αντιπροσωπεια αλλα δεν μου εδωσαν ουτε manual ουτε κλειδακι για να τον απενεργοποιω.Μιλησα με εναν ηλεκτρολογο φιλο και μου ειπε οτι πρεπει να υπαρχει καποιος συνδιασμος γυριζοντας το διακοπτι της μιζας που τον απενεργοποιει.Ξερει κανεις κατι?

Το προβλημα ειναι οτι δεν ξερω ουτε τι μαρκα ειναι :mellow:

Αν δεν έχει κλειδί θα έχει κουμπί (εκεί που είναι το λαμπάκι) που βάζεις κωδικό απενεργοποίησης!
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχει κλειδί θα έχει κουμπί (εκεί που είναι το λαμπάκι) που βάζεις κωδικό απενεργοποίησης!

Ο συναγερμός που βάζουν απο την αντιπροσοπεία ειναι ο STERN.

Εχω δει στην karenta και εχουν δυο τυπους, ο ενας με κλειδι και ο άλλος χωρις.

Στο Α4 του πετρα μου έχουν βάλει τον συναγερμο χωρις κλειδί. Οποτε αναγκάζεσε να έχεις το 2ο χειρηστήριο στο ντουλαπάκι στο αμαξι για την περίπτωση που κάτσει καμία στραβή... rocket.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest Speedster
Ρε παιδια στο αμαξι μου εβαλαν συναγερμο απο την αντιπροσωπεια αλλα δεν μου εδωσαν ουτε manual ουτε κλειδακι για να τον απενεργοποιω.Μιλησα με εναν ηλεκτρολογο φιλο και μου ειπε οτι πρεπει να υπαρχει καποιος συνδιασμος γυριζοντας το διακοπτι της μιζας που τον απενεργοποιει.Ξερει κανεις κατι?

Το προβλημα ειναι οτι δεν ξερω ουτε τι μαρκα ειναι :ninja:

Δεν νομίζεις ότι θα έπρεπε να τα ρωτάς αυτά στην αντιπροσωπεία???

Ζήτα τους και το manual!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζεις ότι θα έπρεπε να τα ρωτάς αυτά στην αντιπροσωπεία???

Ζήτα τους και το manual!!!

Δυστυχως ειμαι ιταλια.

Ο συναγερμός που βάζουν απο την αντιπροσοπεία ειναι ο STERN.

Εχω δει στην karenta και εχουν δυο τυπους, ο ενας με κλειδι και ο άλλος χωρις.

Στο Α4 του πετρα μου έχουν βάλει τον συναγερμο χωρις κλειδί. Οποτε αναγκάζεσε να έχεις το 2ο χειρηστήριο στο ντουλαπάκι στο αμαξι για την περίπτωση που κάτσει καμία στραβή... rocket.gif

Δεν υπαρχει δευτερο χειρηστηριο :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Guest Speedster
Δυστυχως ειμαι ιταλια.

Δεν υπαρχει δευτερο χειρηστηριο :ninja:

Μάλλον πρέπει να επικοινωνήσεις με την αντιπροσωπεία anyway!!! music.gif

Πάντως υπάρχει μία πολύ μικρή περίπτωση να κάνεις τη δουλειά σου στην Ιταλία.

Τους συναγερμούς Stern στην Ελλάδα τους έχει η SoundStar που εμπορεύεται τους Ιταλικούς GT. Αν υποθέσουμε ότι ο συναγερμός σου είναι Stern (και δεν είναι απαραίτητο αυτό, έχω δει και άλλους τύπους να περνάει η VW) και αν οι Stern είναι GT ειδικά φτιαγμένοι για VW, (μία branding τακτική που συνηθίζουν οι Ιταλοί) τότε ίσως να βρεις κάποια άκρη στην Ιταλία αν ψάξεις για GT ή Stern dealer. Για να είμαι ειλικρινής το βρίσκω απίθανο να είναι έτσι αλλά δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

B) - 2ο χειριστηριο στο αμαξι σημαινει δωρο στον κλεφτη - φιλε GEOCHA ποσο σου χρεωσαν τον συναγερμο στην αντιπροσωπεια ? μηπως με τα λεφτα αυτα εβαζες εξω αλλου κατι καλυτερο που και κλειδακι θα ειχες μα και manual ?
Link to comment
Share on other sites

B) - 2ο χειριστηριο στο αμαξι σημαινει δωρο στον κλεφτη - φιλε GEOCHA ποσο σου χρεωσαν τον συναγερμο στην αντιπροσωπεια ? μηπως με τα λεφτα αυτα εβαζες εξω αλλου κατι καλυτερο που και κλειδακι θα ειχες μα και manual ?

ο συναγερμος ηταν δωρο

Βασικα εδω ιταλια εβαλα αυτο www.blockshaft.it και ησυχασα. B)

Edited by geocha
Link to comment
Share on other sites

Εμενα ειναι ΜΕΤΑ και ειναι χωρις κλειδακι.Ουτε εμενα μου εδωσαν κωδικο απενεργοποιησης και εγχειριδιο.

Link to comment
Share on other sites

thumbsdown.gif - δεν συμφωνω να μην υπαρχουν αυτα τα 2 ,το κλειδακι θα χρειαστει αν σε καποιο συνεργειο π.χ φανοποιος βγει ο πολος της μπαταριας το δε βιβλιαρακι για χρησιμες πληροφοριες π.χ ρυθμιση ευαισθησιας κραδασμικου ή ανιχνευτων κινησης
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα δεν έχει κλειδάκι αλλά μου έδωσαν το κωδικό απενεργοποίησης και ένα υποτυπώδες manual (τα υπόλοιπα είναι στο βιβλιαράκι του αυτοκινήτου). Να σημειώσω ότι το καρτελάκι με το κωδικό είναι της GT Alarm και ο συναγερμός της stern. Ευχαριστημένος πάντως και "πιάνει" τουλάχιστον από τα 30 μέτρα.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στην αντιπροσωπεία και πες ότι βάραγε ο συναγερμός όλο το βράδυ η γειτονιά στο πόδι κλπ. και ζήτα να σου τα δώσουνε... για την επόμενη φορά που θα ξανασυμβεί.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στην αντιπροσωπεία και πες ότι βάραγε ο συναγερμός όλο το βράδυ η γειτονιά στο πόδι κλπ. και ζήτα να σου τα δώσουνε... για την επόμενη φορά που θα ξανασυμβεί.

Τελικα ο συναγερμος δεν δουλευει!! new_lol.gif

Τον ενεργοποιω με μισανοικτα παραθυρα,περιμενω λιγο,τα παραθυρα δεν σηκωνονται,βαζω το χερι μου μεσα,το κουναω,χτυπαω παλαμακια αλλα τιποτα new_lol.gif

Μαλλον θα τον ξυλωσω τελειως να ησυχασω

Link to comment
Share on other sites

:) - φιλε μου μπορει να καηκε η πλακετιτσα που εχει για να σηκωνει τα παραθυρα και μπορει η ευαισθησια του να μην ειναι καλα ρυθμισμενη δηλαδη να ειναι στο αναισθητο - κανε ενα check up πριν τον πεταξεις στα σκουπιδια (!)
Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως μου βαλανε συναγερμο αντιπρ. σε golf που κλειδωνει με το μαμα τηλεχειριστηριο μαρκα δεν ξερω,manual δεν μου εδωσαν,ουτε και κλειδακι.τα παραθυρα δεν τα σηκωνει και αν τον κουνισεις δεν χτυπαει!μονο οταν οπλισει και βαλεις χερι μεσα στην καμπινα χτυπαει.και δεν υπαρχει και βαλβιδα ασφαλειας στο καπο!δηλαδη με οπλισμενο συναγερμο και ανοιχτο καπο δεν χτυπαει rocket.gif

Link to comment
Share on other sites

protest.gif - "φ@κεν" αντιπροσωπειες με τα "σιτ" που βαζετε στον κοσμο ,αυτος φιλε μου δεν ειναι συναγερμος για προστασια αλλα για τα ματια του κοσμου ,οι κεραταδες - fire.gif

εχεις δικαιο να φανταστεις στην αντιπρ που πηγα για να αγορασω ενα tsi με 140ps στην ερωτηση μου "διαφορες 140tsi me 170gt μηχανικα" μου απαντουσααν οτι το 140 που ενδιαφερομουνα να παρω οτι εχει μονο κομπρεσερ και οχι τορμπο!και να φανταστεις οτι η τουρμπινα ειναι μπροστα φατσα-καρτα!σορρυ για το off topic αλλα ειναι για γελια! protest.gif

Link to comment
Share on other sites

protest.gif - "φ@κεν" αντιπροσωπειες με τα "σιτ" που βαζετε στον κοσμο ,αυτος φιλε μου δεν ειναι συναγερμος για προστασια αλλα για τα ματια του κοσμου ,οι κεραταδες - fire.gif

new_killpc.gif - φιλς μου μακαρι να μας ελεγαν ξερεις θα βαλουμε τον Φ/Χ/Ψ που ειναι γνωστος μα ακριβος αν τον πληρωσεις και να δεις το 90% θα ελεγε ναι ,οι κεραταδες βαζουν κατι ιταλικους του κ@λου ομως και υστερα τα κλεφτρονια σε 1' μας τα ανοιγουν - για τα μπαζα ειναι (!)

Link to comment
Share on other sites

Ο συναγερμος της εταιρειας πιστευω οτι δεν ειναι τιποτα παραπανω απο ενα λαμπακι που αναβοσβηνει ισα-ισα για να αποτρεψει τους λιγοτερο 'μαγκες' κλεφτες να σηκωσουν το αυτοκινητο σου.Συμφωνω οτι με 400e αγοραζεις ενα αρκετα καλο αλλα και παλι δεμενο με τη γη να το εχεις αν το βαλουν στο ματι...........καποια στιγμη θα το χασεις(μακρια απο εμας)!!! B)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.