Jump to content
karmanncabrio

Golf 5 - Τοποθέτηση Xenon

Recommended Posts

stoilas

μπορεις να μας ανεβασεις την φωτογραφια για να δουμε πως εκανες την πατεντα?

γιατι και εγω το εχω παει σε ηλεκτρολογο το αμαξι μου (jetta) και παρολο που το κιτ μου λεει για golf V δεν μπαινουν μεσα.

θελει ολοκληρη ιστορια - πατεντα

Αποκλείεται να είχες κιτ της mtec και να μην έμπαινε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τις ΜΤΕC

Και να σου πω δεν θυμαμε και τι μαρκα ειναι. παντος ειναι καλα και παιζουν και καλα

Το περίμενα, αλλα ήθελα επιβεβαίωση. Μακαρι να μην έχεις πρόβλημα και να παίζουν καλά.

Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas

Φίλε AntonisK καταλάβαμε ότι μόνο τα mtec είναι bolt-on φάση στο 5άρι αλλά επέτρεψέ μας να το παλεύουμε και με άλλα κιτάκια.

Παίδες μη μου ζητάτε φωτογραφίες, δεν έχω, σε άλλους τα έχω βάλει, εγώ ένα polo έχω.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε AntonisK καταλάβαμε ότι μόνο τα mtec είναι bolt-on φάση στο 5άρι αλλά επέτρεψέ μας να το παλεύουμε και με άλλα κιτάκια.

Παίδες μη μου ζητάτε φωτογραφίες, δεν έχω, σε άλλους τα έχω βάλει, εγώ ένα polo έχω.

Αγαπητέ μου η απάντηση μου είχε να κάνει με παραπάνω δημοσίευμα σου που μιλούσες για κιτ golf v όπου δεν έμπαινε και ήθελε πατέντες. Γι αυτό και έδωσα μια διευκρίνηση. Τώρα αν θέλετε μπορώ να μάθω και τα άλλα δύο κιτ, το κορεάτικο (που το έχω δει κιόλας) και το κινέζικο που είναι ποιο φτηνά απ' ότι ξέρω - ή να πάρετε τηλ. στο κατάστημα, τα οποία μπαίνουν το ίδιο εύκολα όπως το mtec. Οχι για κάνεναν άλλο λόγο αλλά επειδή έχω δει κατεστραμένα φανάρια από σιλικόνες, τρύπες κ.ά. εκτός εγγύησης στα ηλεκτρολογικά και πολλά άλλα. Είναι αμαρτία να σας προκύψει οποιοδήποτε πρόβλημα.

Φιλικά

Αντώνης

Edited by AntonisK
Link to comment
Share on other sites

αξίζει να σημειωθεί οτι υπάρχουν και λύσεις και απο το εξωτερικό ή και απο το ebay (παντα για καινούρια μιλαμε) τα οποία είναι συνήθως αρκετά φτηνότερα...

με ένα πρόχειρο search βρήκα τα γιαπωνέζικα που φοράω τώρα 380$ (αντι για 500 ευρώ που έδωσα)...

Δεν το έψαξα αρκετά γιατι βιαζόμουν την στιγμή που τα πήρα και τα ήθελα άμεσα..

ps: μήν ξεχνάμε και τον φόβο του τελωνείου για κάτι που έρχεται εκτός ευρωπαϊκής ένωσης και είναι καποιας αξίας...

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι θα μπορουσε καποιο μελος εδω κ μηνες που του τοποθετησε τα ξενον ο stoilas na ανεβασει φωτος για την διευκολυνση κ υπολοιπων μελων για τον τροπο π τα χει συνδεσει χωρις τρυπες.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι θα μπορουσε καποιο μελος εδω κ μηνες που του τοποθετησε τα ξενον ο stoilas na ανεβασει φωτος για την διευκολυνση κ υπολοιπων μελων για τον τροπο π τα χει συνδεσει χωρις τρυπες.
Όταν λέμε ΧΩΡΙΣ τρύπες εννοούμε χωρίς τρύπες στα ντουί της λάμπας. Τα καπάκια τρυπάνε για να περάσουν τα καλώδια.

Εμένα που μου έχει τοποθετήσει ο Stoilas τα xenon μου ( worthy.gifworthy.gif Thanx mate!) τρύπες, προφανώς και έκανε. Εκεί που είναι όμως οι λάμπες δεν φτάνει εύκολα η μηχανή για να βγάλει φωτο. Το έχω δοκιμάσει. Εάν αυτό βοηθάει, τα έχει δέσει σταυρωτά με tie wraps.

Link to comment
Share on other sites

Vre paidia ti kanete?

Exo kai ego to provlima pou anavei i endeiksi gia kameni lamba edo kai 5-6 mines kai spane ta neura mou...

Ta fota doulevoune mia xara den exoun kanena apolitos provlima.

O Kostas (Stoilias) kati elege gia piknotes pou tous vazeis parallila me to reuma 12V,auto einai gia na svisei i endeiksi pou ginete?

Kapios pou gnorizei na apantisei parakalo,

Kyriacos

Link to comment
Share on other sites

πριν λιγες μερες εβαλε ο ξαδερφος μου στο Stillo του ενα κιτ της siemens με γυρω στα 250¤(μονο μεσαια) αλλα με το μειον οτι του εκαναν τρυπεσ για να κατσουν και τοποθετησαν κατι σα λαστιχενια βεντουζακια για να καλυψουν τη τρυπα.

Ειμαι λιγο ασχετος με το θεμα αλλα το γεγονος οτι εχω παραπονο απο τα φωτα του tsi μου και το κοστος σε σχεση με αλλα κιτ σχεδον εχω πειστει.

Εχει καποιος υποψη του το συγκεκριμενο κιτ???

Θα εχω προβλημα με εγγυηση;;;

thanks

Link to comment
Share on other sites

Vre paidia ti kanete?

Exo kai ego to provlima pou anavei i endeiksi gia kameni lamba edo kai 5-6 mines kai spane ta neura mou...

Ta fota doulevoune mia xara den exoun kanena apolitos provlima.

O Kostas (Stoilias) kati elege gia piknotes pou tous vazeis parallila me to reuma 12V,auto einai gia na svisei i endeiksi pou ginete?

Kapios pou gnorizei na apantisei parakalo,

Kyriacos

διαβασε καλα και προσεκτικα το βιβλιαρακι του αυτοκινητου σου το πιο πηθανο ειναι να το λεει μεσα ισως να παιζει ρολο που βγηκαν οι φυσες και αλλαξες τα φωτα σου αυτο μπορει να συμβαινει σε οταν κανεις καποιες αλλαγες σε 1 αυτοκινητο ακομα κι αν βαλεις τα δικα του πραγματα.

Edited by polotsik
Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται να είχες κιτ της mtec και να μην έμπαινε.

τελικα ποιος εχει MTEC μπορει να μου στειλει καποιος ενα ΠΜ

Link to comment
Share on other sites

τελικα ποιος εχει MTEC μπορει να μου στειλει καποιος ενα ΠΜ

Aν γίνετε pm και σε 'μένα...

Τhanx!!

tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΣΙΣΤΙΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ ΓΙΑ xenon ΑΛΛΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΣΟΒΑΡΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΟΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΛΟΓΙΚΗ ΤΙΜΗ, ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ... :)

ΕΧΩ ΤΑ ΑΠΛΑ ΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ (golf v) ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΤΟΥ gti ΧΕΝΟΝ ΚΑΤΙ ΜΟΥΧΟΥΝ ΠΕΙ ΓΙΑ ΤΑ fk ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΙΜΕΣ ΚΛΠ,

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΣ ΒΟΗΘΙΣΕΙ ΚΑΠΙΟΣ

kostiszaf@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΣΙΣΤΙΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ ΓΙΑ xenon ΑΛΛΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΣΟΒΑΡΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΟΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΛΟΓΙΚΗ ΤΙΜΗ, ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ... :D

ΕΧΩ ΤΑ ΑΠΛΑ ΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ (golf v) ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΤΟΥ gti ΧΕΝΟΝ ΚΑΤΙ ΜΟΥΧΟΥΝ ΠΕΙ ΓΙΑ ΤΑ fk ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΙΜΕΣ ΚΛΠ,

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΣ ΒΟΗΘΙΣΕΙ ΚΑΠΙΟΣ

kostiszaf@hotmail.com

Σου έχω στείλει email

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους!!!!Το κιτ της mtec πόσο κοστίζει?Έχω τα angel eyes της FK και αναρωτιέμαι αν μπορώ με το συγκεκριμένο κιτ να κάνω τα φώτα θέσης να ανάβουν κι αυτά έτσι.

Και κάτι άλλο... Όταν ΨΙΧΑΛΙΖΕΙ, πόσο μάλλον όταν βρέχει, το φανάρι θολώνει στο κάτω μέρος(στο φλας).Υπάρχει κάποια λύση ή όλα έτσι κάνουν?

Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas
Καλή χρονιά σε όλους!!!!Το κιτ της mtec πόσο κοστίζει?Έχω τα angel eyes της FK και αναρωτιέμαι αν μπορώ με το συγκεκριμένο κιτ να κάνω τα φώτα θέσης να ανάβουν κι αυτά έτσι.

Και κάτι άλλο... Όταν ΨΙΧΑΛΙΖΕΙ, πόσο μάλλον όταν βρέχει, το φανάρι θολώνει στο κάτω μέρος(στο φλας).Υπάρχει κάποια λύση ή όλα έτσι κάνουν?

Θα στο κάνει λίγο στην αρχή, μετά θα σταματήσει.

Τα φανάρια αυτά δεν χρειάζονται το kit της MTec για να μπουν xenon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.