Jump to content
karmanncabrio

Golf 5 - Τοποθέτηση Xenon

Recommended Posts

Υπάρχει κάποιο σχεδιαγραμμα για το πως συνδέονται τα xenon στο 5αρι??? Παίρνουν ρεύμα μέσα απο το φανάρι??? Αν οχι τότε με ποίο τρόπο δίνουμε ρεύμα απο τη φίσα του φαναριού στα blast???

Thanx!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο σχεδιαγραμμα για το πως συνδέονται τα xenon στο 5αρι??? Παίρνουν ρεύμα μέσα απο το φανάρι??? Αν οχι τότε με ποίο τρόπο δίνουμε ρεύμα απο τη φίσα του φαναριού στα blast???

Thanx!!!

:mellow:

Ναι, παίρνουν ρεύμα μέσα από το φανάρι. Υπάρχει ειδικό φυσάκι που γίνεται αυτό. Είναι τόσο απλό που σε 10 λεπτά έχεις τελειώσει.

Edited by AntonisK
Link to comment
Share on other sites

Που να τοποθετήσω τα blast των xenon σε Golf tsi???

Tο ένα σκέφτομαι μέσα στο κουτί τις μπαταρίας ή να το δέσω μπροστά απο το κουτί με τις ασφάλιες...Λέτε να έχει πρόβλημα με τη θερμοκρασία???

Στην δεξσιά μεριά ομώς μου να το βάλω???

:huh:

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση.για να βαλεις ξενον πρεπει να αλλαξεις ολο το φαναρι ή μονο λαμπες και τις βλακιες που εχει μεσα το πακετο απο τα ξενον?

Link to comment
Share on other sites

Που να τοποθετήσω τα blast των xenon σε Golf tsi???

Tο ένα σκέφτομαι μέσα στο κουτί τις μπαταρίας ή να το δέσω μπροστά απο το κουτί με τις ασφάλιες...Λέτε να έχει πρόβλημα με τη θερμοκρασία???

Στην δεξσιά μεριά ομώς μου να το βάλω???

:lol:

Kαμία απάντηση ρε παιδιά?????

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Kαμία απάντηση ρε παιδιά?????

:rolleyes:

Εγω δεν θα στο προτεινα στο κουτι της μπαταριας...

Στο δικο μου παντως τα εχει βαλει ,ακριβως πανω απο τα φαναρια ,πιανοντας στα με με μια "γωνια" στο κενο που υπαρχει κατω απο την λαμαρινα,εκει που τελειωνει φαντασου το φτερο....

Θα κοιταξω να σου βγαλω μια φωτο ...μηπως σε βοηθησει... ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν θα στο προτεινα στο κουτι της μπαταριας...

Στο δικο μου παντως τα εχει βαλει ,ακριβως πανω απο τα φαναρια ,πιανοντας στα με με μια "γωνια" στο κενο που υπαρχει κατω απο την λαμαρινα,εκει που τελειωνει φαντασου το φτερο....

Θα κοιταξω να σου βγαλω μια φωτο ...μηπως σε βοηθησει... ;)

Aν μπορείς να ανεβάσεις καμιά φωτογραφία θα με βοηθούσες...

tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Τοποθέτησα ενα κιτ της mtek 6000k στο tsi μου. Η τοποθέτηση ήταν πολύ εύκολη και είχα τελειώσει σε 15 λεπτά περίπου...

Πρέπει να αλλάχτούν όμως και η μεγάλη σκάλα και τα ψειράκια για να μπούν λάμπες που να βγάζούν το ίδιο χρώμα. Εχετε να προτείνετε κάποιες???

Υ.Γ.: Στα προβολάκια έβαλα αυτές και βγάζούν κάποιο χρώμα που πλησιάζει τα xenon.

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εχει βάλει κάποιος απο εσάς τα xenon του παρακάτω link???

http://www.e-autoshop.gr/product_info.php?...31ea67627d31e19

Ενδιαφέρομαι για ενα kit για το Α3 του αδερφού μου και το μόνο που βρήκα canbus και να μην είναι κινέζικο(μετα απο αναζητηση sto google τα gdhid που λένε οτι είναι αυτα είναι απο Καναδά) είναι αυτά...

Link to comment
Share on other sites

φιλε mano83 θα ηθελα τις εντυπωσεις σου για τα mtec μιας και τα εχω παρραγγειλει και τα περιμενω απο uk,εψαξα πολυ για το κιτ και θελω τη γνωμη σου για ποιοτητα/ αποδοση,κατι αλλο εκανες ρυθμιση φωτων μετα την τοποθετηση,εχεις προβλημα με τους απεναντι?

Edited by alex_mk4
Link to comment
Share on other sites

φιλε mano83 θα ηθελα τις εντυπωσεις σου για τα mtec μιας και τα εχω παρραγγειλει και τα περιμενω απο uk,εψαξα πολυ για το κιτ και θελω τη γνωμη σου για ποιοτητα/ αποδοση,κατι αλλο εκανες ρυθμιση φωτων μετα την τοποθετηση,εχεις προβλημα με τους απεναντι?

Φίλε μου ως τώρα δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα...Τα αγόρασα και εγώ απο Αγγλία και τα πέρασα μόνοσ μου, δεν μου πήρε πανω απο 15 λεπτά. Οσο για ρύθμηση δεν έχκάνα τίποτα, αφησα το φανάρι οπώς ήταν και δέν έχω κανένα πρόβλημα με το να τυφλώνώ τους απέναντι ή τον μπροστινό μου...

Αν θέλεις να μπορώ να σου στείλω και φωτογραφίες για το που τοποθέτησα τα balast.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω!αν μπορεις στειλε μου τις φωτο στο amark@in.gr αν και εγω εχω το 4ρι,στο tsi του ξαδερφου μου θα τις χρειαστουμε B) thank u!

Edited by alex_mk4
Link to comment
Share on other sites

φιλε manos83 τα μαυρα καλωδια με το περιτυλιγμα ρευματος πως τα συνδεσες? αν εχεις tips θα ηθελα την βοηθεια σου!

Link to comment
Share on other sites

φιλε manos83 τα μαυρα καλωδια με το περιτυλιγμα ρευματος πως τα συνδεσες? αν εχεις tips θα ηθελα την βοηθεια σου!

Ποια μαύρα καλώδια εννοείς??? Αυτά που δίνουν ρεύμα στη λάμπα εννοείς???

Υ.Γ.: Πρόσπάθησα να σου στείλω μαιλ αλλα δεν σου ήρθε...Αν εχεις αλλο μαιλ στείλτο να σου στείλω τις φώτογραφίες...

tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

ok διαβασα τα ποστ και ειδα οτι το κιτ για το mk5 εχει ανταπτορες ηδη ετοιμους,θα χρειαστω τις φωτο!το mail μου theamark@otenet.gr ευχαριστω και παλι! ;)

Edited by alex_mk4
Link to comment
Share on other sites

ok διαβασα τα ποστ και ειδα οτι το κιτ για το mk5 εχει ανταπτορες ηδη ετοιμους,θα χρειαστω τις φωτο!το mail μου theamark@otenet.gr ευχαριστω και παλι! :D

Αν το κιτ για το 5αρι εχει ετοιμους ανταπτορές πάνω το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να βγάλεις τι παλιές λάμπες και να βάλεις τις xenon, να στερεώσεις κάπου τα balast (σου έχω στείλει με mail φωτογραφίες) και είσαι ετοιμος. Εμένα δεν μου πήρε πάνω απο 10 λεπτά...

B) B)

Υ.Γ.: Σου έχω στείλει φωτογραφίες και οδηγίες με mail.

Link to comment
Share on other sites

Αν το κιτ για το 5αρι εχει ετοιμους ανταπτορές πάνω το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να βγάλεις τι παλιές λάμπες και να βάλεις τις xenon, να στερεώσεις κάπου τα balast (σου έχω στείλει με mail φωτογραφίες) και είσαι ετοιμος. Εμένα δεν μου πήρε πάνω απο 10 λεπτά...

B) B)

Υ.Γ.: Σου έχω στείλει φωτογραφίες και οδηγίες με mail.

File mou Manos83 mporis na mou stilis kai mena tis photo kai tis odigies gia tin topo8etisi ton xeno, xriatikes na balis tipota piknotes stin tasi 12v? sou anavi to labaki vlabis sto katran?

thanks!!!!

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι ευκολο και εγω θα ηθελα καποια βοηθεια ως προς την τοποθετηση γιατι περιμενω και εγω ενα κιτ να μου ρθει

Link to comment
Share on other sites

Πριν περίπου ενα χρονο τοποθέτησα στο αυτοκίνητο μου ενα κιτ xenon της MTEC. Πρίν μερικές μέρες μου έκαψε την δεξιά λάμπα και τοποθέτησα καινούρια αλλά πάλι σήμερα μετά απο 4 μέρες την εκαψε πάλι.

Γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να συμβαίνει???

:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Πριν περίπου ενα χρονο τοποθέτησα στο αυτοκίνητο μου ενα κιτ xenon της MTEC. Πρίν μερικές μέρες μου έκαψε την δεξιά λάμπα και τοποθέτησα καινούρια αλλά πάλι σήμερα μετά απο 4 μέρες την εκαψε πάλι.

Γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να συμβαίνει???

:thumbsup:

Είσαι σίγουρος ότι είναι λάμπα? σύνδεσε τη λάμπα που υποτίθεται ότι κάηκε στο άλλο μπάλαστ να σιγουρευτείς.

Ίσως έχει πρόβλημα το μπάλαστ.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι είναι λάμπα? σύνδεσε τη λάμπα που υποτίθεται ότι κάηκε στο άλλο μπάλαστ να σιγουρευτείς.

Ίσως έχει πρόβλημα το μπάλαστ.

Το κιτ ειναι της mtec ειδικά για golf.

Τελικά δεν ήταν καμένη η λάμπα, μάλλον που δεν είχε κουμπώσει καλά και δέν έκανε επαφη γιατί την έβγαλα και την έβαλα πάλι και άναψε κανονικά... :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.