Jump to content
karmanncabrio

Golf 5 - Τοποθέτηση Xenon

Recommended Posts

Σε Golf V απ' όσο γνωρίζω όταν τοποθετούνται τα Xenon βάζουν κι ένα ανταπτορα για να μην ανάβει η ένδειξη για καμμένη λάμπα.

Ελπίζω να σας βοηθάει αυτή η επισήμανση :D

Φιλικά

Link to comment
Share on other sites

Σε Golf V απ' όσο γνωρίζω όταν τοποθετούνται τα Xenon βάζουν κι ένα ανταπτορα για να μην ανάβει η ένδειξη για καμμένη λάμπα.

Ελπίζω να σας βοηθάει αυτή η επισήμανση :D

Φιλικά

Το κιτ της mtec που είναι για το golf είναι για σύστημα can bus 2 οπότε δεν βγάζει σφάλμα καμένης λάμπας...

Link to comment
Share on other sites

κ το κιτ της mtec το πηρες απο ebay?απο ποιον e-buyer?

νομιζω οτι αρκει να βαλεις το canceller και δεν θα εχεις ενδειξη στο ταμπλο.

Link to comment
Share on other sites

κ το κιτ της mtec το πηρες απο ebay?απο ποιον e-buyer?

νομιζω οτι αρκει να βαλεις το canceller και δεν θα εχεις ενδειξη στο ταμπλο.

To συγκεκριμένο κιτ δεν θέλει cancellers και δεν βγάζει ένδειξη στο ταμπλο.

Μπορείσ να το βρείς εδώ

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν λέω στο e-autoshop. Σου στέλνω pm ονομα τηλ. και διεύθυνση. Που αναλαμβάνει την τοποθέτηση με εγγύηση κανονικά και όχι στείλτο με courier κλπ. κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Τοποθετήσαμε ενα κιτ xenon σε ενα audi A3 το οποίο όταν δεν δουλεύει ο κινητήρας ανάβουν οι λάμπες κανονικά χωρίς να βγάζει σφάλμα, αλλά οταν βάλεις μπροστά τον κινητήρα και ανάψεις τα φώτα, τρεμοπαίζουν και σβήνουν και ανάβει η ένδηξη καμένης λάμπας.

Υπάρχει περίπτωση αν βάλουμε cancellers να διορθωθεί το πρόβλημα αυτο???

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Τοποθετήσαμε ενα κιτ xenon σε ενα audi A3 το οποίο όταν δεν δουλεύει ο κινητήρας ανάβουν οι λάμπες κανονικά χωρίς να βγάζει σφάλμα, αλλά οταν βάλεις μπροστά τον κινητήρα και ανάψεις τα φώτα, τρεμοπαίζουν και σβήνουν και ανάβει η ένδηξη καμένης λάμπας.

Υπάρχει περίπτωση αν βάλουμε cancellers να διορθωθεί το πρόβλημα αυτο???

Ξέρει κάποιος να με βοηθήσει στο παραπάνω????

Αν βάλω cancellers θα σταματήσουν να αναβοσβήνουν οι λάμπες και θα ανάψουν κανονικά????????????

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος να με βοηθήσει στο παραπάνω????

Αν βάλω cancellers θα σταματήσουν να αναβοσβήνουν οι λάμπες και θα ανάψουν κανονικά????????????

Nαι φιλε Μανο...

Κατα 99% θα σταματησουν ολα με τα ανταπτορακια.

Link to comment
Share on other sites

Είναι αισθητικό το θέμα και μόνο.

Οπως και οτι τυφλωνεις καλυτερα τους αλλους απο απεναντι!!!Ετσι δεν ειναι συντροφε???

Αυτο το μωβακι ειναι πολυ καταπληκτικο στο να σου βγαζει τα ματακια.Καλυτερα απο προβολεις θα ελεγα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους

Σημερα ρωτησα την αντιπροσωπεια για xenon kit....

110ευρω εργατικα.....

350ευρω για τα xenon (μονο η μεσαια σκαλα)....

Υπαρχει καποιο μαγαζι να πουλα xenon kit τα οποια να εχουν την εγγυηση vag;;;;

Απλως μου φανηκε μεγαλη τιμη....δηλ. αν βαλω και μεγαλη σκαλα, το μαλλι φτανει στα 800ευρω

Παρακαλω τα φωτα σας (xenon κατα προτιμηση)

Φιλικα-GOLFικα

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν αρκετες λυσεις.

να πας σε ενα μαγαζι με αξεσουαρ να παρεις ενα κιτ xenon με ανταπτορες και error canceler (λογο του cun bus) οι τιμες ειναι απο 150 - δεν ξερω και εγω ποσα ευρω

κατα την γνωμη μου σχεδον ολα ειναι τα ιδια

και να τα βαλεις μονος σου αν δεν τα βαζουν εκει που τα αγορασεςτο πολυ να σου παρουν αλλα 50 ευρω

για παραδειγμα εγω απο το ebay πληρωσα 100 ευρω για το κιτ και ολα τα παρελκομενα για το golf και 30λεπτα απο τον χρονο μου να τα βαλω.μετα πηγα σε εναν ηλεκτρολογο να μου ρυθμησει το υψος

στην μεγαλη σκατα κατα την γνωμη μου μην βαλεις γιατι θα εχουν προβλημα οι απεναντη σου

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν αρκετες λυσεις.

να πας σε ενα μαγαζι με αξεσουαρ να παρεις ενα κιτ xenon με ανταπτορες και error canceler (λογο του cun bus) οι τιμες ειναι απο 150 - δεν ξερω και εγω ποσα ευρω

κατα την γνωμη μου σχεδον ολα ειναι τα ιδια

και να τα βαλεις μονος σου αν δεν τα βαζουν εκει που τα αγορασεςτο πολυ να σου παρουν αλλα 50 ευρω

για παραδειγμα εγω απο το ebay πληρωσα 100 ευρω για το κιτ και ολα τα παρελκομενα για το golf και 30λεπτα απο τον χρονο μου να τα βαλω.μετα πηγα σε εναν ηλεκτρολογο να μου ρυθμησει το υψος

στην μεγαλη σκατα κατα την γνωμη μου μην βαλεις γιατι θα εχουν προβλημα οι απεναντη σου

Σε ευχαριστω για τις συμβουλες σου....

Με την εγγυηση, ομως τι γινεται;;;σε ρωταω διοτι εχω ακομα 1 χρονο...

Link to comment
Share on other sites

1ον αν σου καει η λαμπα και την αλλαξεις μονος σου θα χασεις την εγγυηση???

2ον δεν θα τα δωσει σημασια κανενας και ποτε

3ον αυτοι δηλαδη τα βαζουν με αλλο τροπο και δεινουν εγγυηση??

4ον αν μου τυχαινε κατι στο αμαξι και μου λεγαν φταινε τα xenon σου(μηχανικο προβλημα και οχι κατι στο φαναρι) θα του εδεινα μπουνια μεσα στα ματια

5ον πες οτι μου λενε κατι θα τους πω οτι μου τα βαλανε σε αλλη αντιπροσωπεια

αλλα αυτο που θα γινει ειναι το 1 και το 2

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος να με βοηθήσει στο παραπάνω????

Αν βάλω cancellers θα σταματήσουν να αναβοσβήνουν οι λάμπες και θα ανάψουν κανονικά????????????

Μάνο αν πάρω αυτά όπως είναι θα δουλέψουν από το Site στην Αγγλία ?

Special MTEC HID Xenon conversion kits (VW Golf Mk5, 6000k)

Θα χρειαστεί κάτι ακόμα ? Αυτά έχεις ?

Link to comment
Share on other sites

Μάνο αν πάρω αυτά όπως είναι θα δουλέψουν από το Site στην Αγγλία ?

Special MTEC HID Xenon conversion kits (VW Golf Mk5, 6000k)

Θα χρειαστεί κάτι ακόμα ? Αυτά έχεις ?

Αυτά έχω και εγώ. Απλά κουμπώνεις τις λάμπες και συνδέεις τα balast και είσαι ετοιμος...Δεν χρείαζετε τίποτα άλλο.

Υ.Γ.: Αυτός στο site στην Aγγλία έχει και κάτι άλλα για Golf πάλι πιο φθηνά. Τσίμπα ένα τέτοιο. Τήν ίδια δούλειά κάνει...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ποια λες ?

Να μην έχουμε προβλήματα μόνο!!!

Λέω να βάλω 4500Κ

Έχεις κάνει έλεγχο δέσμης στην αντιπροσωπεία με το φωτόμετρο για τη διάχυση της δέσμης ?

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ποια λες ?

Να μην έχουμε προβλήματα μόνο!!!

Λέω να βάλω 4500Κ

Έχεις κάνει έλεγχο δέσμης στην αντιπροσωπεία με το φωτόμετρο για τη διάχυση της δέσμης ?

Έγω θα έλεγα να βάλεις αυτό. Δεν πρόκειται να έχεις πρόβλημα. Στα 110 ευρώ πάει περίπου.

Αν τα παρείς απο το συγκεκριμένο πάρε και αυτά για τα ψειράκια και αυτές για μέγάλη σκάλα και προβολάκια.

Όλα μαζί θα σου βγούν περίπου 140 ευρώ.

Υ.Γ.:Σήμερα είδα ότι ο συγκεκριμένος δεν έχει πια mtec xenon kit.

Edited by Manos83
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ποια λες ?

Να μην έχουμε προβλήματα μόνο!!!

Λέω να βάλω 4500Κ

Έχεις κάνει έλεγχο δέσμης στην αντιπροσωπεία με το φωτόμετρο για τη διάχυση της δέσμης ?

Τελικά φίλε μου έβαλες τα xenon??? Αν ναι ποιά???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! Εαν παρω φαναρια με projectors Hella απο Ebay δεν θα εχω κανενα προβλημα με τα xenon ετσι?

(μπορω να τα βαλω μεχρι να παρω τα αλλα φαναρια ε?)

Απο θερμοκρασιες χρωματος? 4300, 6000 η 8000?

Τα μαμα ειναι 4300??

Ευχαριστω!

Edited by kostakisSs
Link to comment
Share on other sites

οποιος εβαλε hella xenon projectors απο ebay ας κανει copy paste το link εδω για να δουμε κ εμεις μπας κ παρουμε μια πιο ολοκληρωμενη λυση

κ δεν αλληλοτυφλωνομαστε tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.