Jump to content
karmanncabrio

Golf 5 - Τοποθέτηση Xenon

Recommended Posts

να κανω μια ερωτηση?αυτοι οι κυριοι που ειπαν οτι δεν παιζουν το εχουν δει? :lol: :lol: γιατι εγω δεν θελω να σε παρω στο λαιμο μου τασο.και τα 2 αυτοκινητα που τοποθετησαν εκ τον υστερον xenon εργοστασιακα τα φωτα επαιζαν σαν να χορεβουν και τους εκαναν πατεντα για να μενουν σταθερα..αλλα για να δεις πως δεν σου τα λεω απο το μυαλο μου κανονιζω να στα πουν και οι ιδιοι..η γνωμη μου ειναι να βαλεις της hella που μπορουν και ρυθμιζονται και ειναι και ιδια με τα εργοστασιακα.

Κυριε Ανεστη,

Οχι δεν τα εχω δει με τα ματακια μου.Αλλα με Ελληνες και Αμερικανους που βρηκα σε φορουμ μου ειπαν οτι δεν παιζουν.Θα σας πω σε λιγο καιρο και εγω προσωπικα.Μαλλον μου ειπαν ολοι ψεματα.Αρε,και να τους πιασω στα χερια μου!!!

Με φιλικους χαιρετισμους

Κυριος Γιωργος Μ.

Link to comment
Share on other sites

ktm να με εχεις ενημερο ποσο που κ πως γιατι με ενδιαφερει..οκ ρε παλιε γειτονα ? tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

ΟΣΟΙ βαλατε εργοστασιακα ξενον αλλα ΜΕΤΑ την αγορα του αυτοκινητου ας απαντησουν στο ακολουθο ερωτημα:

Ξερω οτι τα μαμα ξενον εχουν το συστημα auto leveling...εαν δεν το βαλεις το εν λογω συστημα οι προτζεκτορες των ξενων

θα "παιζουν" σε αναταραξεις του δρομου η θα ειναι σταθεροι στο υψος που ρυθμιστηκαν?

μπορεις να τους σηκωσεις-χαμηλωσεις απο το χειρηστηριο στην καμπινα του οδηγου κατα βουληση?

Εαν δεν βαλεις το auto leveling δεν ρυθμιζονται απο μεσα,απο το χειρηστηριο.Εγω τα εχω αλλαξει αλλα εχω βαλει κ το auto leveling κ ειναι μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Εαν δεν βαλεις το auto leveling δεν ρυθμιζονται απο μεσα,απο το χειρηστηριο.Εγω τα εχω αλλαξει αλλα εχω βαλει κ το auto leveling κ ειναι μια χαρα.

εαν επιτρεπετε ποσο σου στοιχησαν και απο τα πηρες??

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση?αυτοι οι κυριοι που ειπαν οτι δεν παιζουν το εχουν δει? ;):lol: γιατι εγω δεν θελω να σε παρω στο λαιμο μου τασο.και τα 2 αυτοκινητα που τοποθετησαν εκ τον υστερον xenon εργοστασιακα τα φωτα επαιζαν σαν να χορεβουν και τους εκαναν πατεντα για να μενουν σταθερα..αλλα για να δεις πως δεν σου τα λεω απο το μυαλο μου κανονιζω να στα πουν και οι ιδιοι..η γνωμη μου ειναι να βαλεις της hella που μπορουν και ρυθμιζονται και ειναι και ιδια με τα εργοστασιακα.

Εγώ θέλω το κακό του. Του λέω ψέμματα. Γιατί δεν τον χωνεύω. Γιατί έχει άσχημη φάτσα. Γιατί δε μου αρέσει που έχει το ίδιο όνομα με εμένα. Και θέλω να τον εκδικηθώ. Γιατί τον θεωρώ βλάκα. Και εμένα έξυπνο.

Κύριος Τάσος

Υ.Γ. Ναι. Έχω βάλει εκ των υστέρων εργοστασιακά xenon. Έχω ίδια πείρα. Γι'αυτό τόλμησα να του απαντήσω!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω το κακό του. Του λέω ψέμματα. Γιατί δεν τον χωνεύω. Γιατί έχει άσχημη φάτσα. Γιατί δε μου αρέσει που έχει το ίδιο όνομα με εμένα. Και θέλω να τον εκδικηθώ. Γιατί τον θεωρώ βλάκα. Και εμένα έξυπνο.

Κύριος Τάσος

Υ.Γ. Ναι. Έχω βάλει εκ των υστέρων εργοστασιακά xenon. Έχω ίδια πείρα. Γι'αυτό τόλμησα να του απαντήσω!

Ειπα να μην ασχοληθω οταν εγραψε απαντηση ο πρωτος κυριος πονηριδης αλλα ειδα και τον δευτερο και δεν αντεξα!1ον το κυριοι σημαινει κυριοι και τπτ παπαραπανω λογο οτι δεν σας γνωριζω αμεσως εσεις να θυχτιτε..ελεος!..ουτε μαλ@κες σας ειπα ουτε σκατοφατσες για να μου πουλατε κοροιδιλικια χωρις καν να με ξερετε..οκ?παμε παρακατω..2ον το να ειρωνευεστε εμενα δεν μου χαλατε ουτε την βραδια ουτε την ψυχικη ηρεμια μου..εχω πολυ πιο σοβαρα προβληματα για να ασχοληθω οποτε σας γραφω εκει που παει το μυαλο σας..3ον απο την δικια μου πειρα και εφοσον το ειδα με τα ματια μου οτι τρεμοπαιζουν το μονο που ηθελα ειναι να βοηθησω τον φιλο μου να μην κανει λαθος επιλογη.Τελος ας κανει οτι θελει ο Τασος και εσεις να'στε παντα καλα.

Edited by Anestis FastRabbit
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το να μας αποκαλείς σκατόφατσες, μ@λ@κες και να λες ότι μας έχεις γραμένους στ'@ρχίδι@ σου δεν συνάδει με το ύφος και το επίπεδο του forum. Καλό θα ήταν εάν όχι να ανακαλέσεις, τουλάχιστον να σβήσεις αυτό το υβρεολόγιο από εδώ μέσα. Δεν ταιριάζει. Είσαι ο μόνος που χρησιμοποίησες τέτοιου είδους λεξιλόγιο.

Link to comment
Share on other sites

κατανοω το καλο των προθεσεων σας κ ευχαριστω που ολοι προσπαθουμε για το κοινο συμφερον αλλα μη χαλασουμε κ τις καρδιες μας.

μαλλον κανενας ηλεκτρολογος θα μας λυσει το προβλημα - ερωτημα(αν τον πριξουμε να μας αναλυσει το πως κ γιατι)

καθως εχουμε αντιφατικες προσωπικες εμπειριες για το αν παιζουνε οι προτζεκτορες των εργοστασιακων ξενων.

Link to comment
Share on other sites

Ποια ακριβώς είναι η απορία σου;

(Α) Εάν μπορείς να ρυθμίσεις το ύψος των προβολέων μέσα από την καμπίνα;

(Β) Εάν λειτουργεί η αυτόματη ρύθμιση του ύψους των φώτων; ή

(Γ) Εάν χοροπηδάνε τα φώτα όταν πέφτεις σε λακούβα;

Σε κάθε περίπτωση οι απαντήσεις είναι:

(Α) Όχι. Εκτός εάν αλλάξεις και τον διακόπτη των φώτων μέσα στην καμπίνα. Κανείς δεν το κάνει. Οι περισσότεροι το θεωρούν άδικο κόπο και χρήμα.

(Β) Όχι. Δεν ξέρω εάν θα λειτουργεί στην περίπτωση που αλλάξεις τον εσωτερικό διακόπτη.

(Γ) Σε καμία περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

για ξαναδιαβασε απο την αρχη αυτο που εγραψα...(ουτε μαλ@κες σας ειπα ουτε σκατοφατσες για να μου πουλατε κοροιδιλικια χωρις καν να με ξερετε..)αυτο εγραψα!εκτος αν απο το πολυ ποζεριλικι ξεχασες να διαβαζεις κι ολας εκτος απο το κοροιδευεις..σε παρακαλω μην ξανασχοληθεις μαζι μου αρχιζει και με ενοχλει..

Link to comment
Share on other sites

1-έχω λίγο καιρό στο forum κ έχω αποκομίσει τις καλύτερες εντυπώσεις κ από αυτό κ από εσάς..είναι κρίμα..

2-εδώ είμαστε γιατί όλοι έχουμε κάτι κοινό(κ όχι κάτι να χωρίσουμε) ,την κάθε είδους βελτίωση του αυτοκινήτου μας,το οποίο σημαίνει ανταλλαγή απόψεων,ιδεών,διορθώσεις σε λάθη μας κτλ κτλ..

3-φυσικά κ θα υπάρξουν διαφωνίες,χωρίς διαφωνίες άλλωστε δεν υφίσταται συζήτηση,ΠΑΝΤΑ όμως σε καθώς πρέπει πλαίσια..

4-νομίζω πως αυτός που έχει δίκιο κ κερδίζει στην συζήτηση είναι αυτός που έχει τις πιο βάσιμες πληροφορίες κ τα πιό τρανταχτά επιχειρήματα κ ΟΧΙ αυτός που θα βρίσει περισσότερο ή πιο βαριά..

Υ.Γ. φιλικά πάντα,κ για το καλό όλων μας, Γιώργος.. :)

Link to comment
Share on other sites

εαν επιτρεπετε ποσο σου στοιχησαν και απο τα πηρες??

Τους προβολεις απο το ebay.de το auto leveling απο το http://www.kufatec.de/shop/product_info.ph...-VW-Golf-5.html η τοποθετηση εγινε στου Γρατσια Αγ.Παρασκευη κ στοιχησε 500ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά όλα μαζί ..... για 500Ε τοποθέτηση θα κρατάω εγώ ένα κερί 8000Κ να φέγγει....

Link to comment
Share on other sites

Θερμή παράκληση προς τους ευέξαπτους του θέματος...να ηρεμήσουν λίγο, δεν σας φταίνε όλοι οι υπόλοιποι αναγνώστες.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

http://www.hids-direct.co.uk/hid-conversion-kits-50w/vw-hid-kits/vw-50w-hid-conversion-kits-p-291.html

Τα έχει περάσει κανείς αυτά?

Μάνο, αν θυμάσαι τα είχες προτείνει. Έχουν μέσα το φυσάκι για τη λάμπα του φαναριού

του Golf V?? Δεν μπορώ να καταλάβω. Πάντως είναι error free, απότι λέει το site

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, το golf μου εχει καποια θαμπαδα η οποια βρισκεται εσωτερικα των φαναριων, ειδικα στο ενα ειναι αρκετη. Αυτη ειναι πιθανον να δημιουργηθηκε απο τα after market xenon που φοραει το αμαξι, η' τετοια περιπτωση την αποκλειουμε και αρα ειναι υγρασια?

Link to comment
Share on other sites

http://www.hids-direct.co.uk/hid-conversion-kits-50w/vw-hid-kits/vw-50w-hid-conversion-kits-p-291.html

Τα έχει περάσει κανείς αυτά?

Μάνο, αν θυμάσαι τα είχες προτείνει. Έχουν μέσα το φυσάκι για τη λάμπα του φαναριού

του Golf V?? Δεν μπορώ να καταλάβω. Πάντως είναι error free, απότι λέει το site

Δεν'κακο αλλα ειδα στο futures αυτο:

4. Life time: Bulbs have an average lifetime of 2500 hours

Δλδ 104 ημερες συνεχομενα αναμενα η 365 με 5-8 ωρες χρηση..

Σαν λιγο δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Δεν'κακο αλλα ειδα στο futures αυτο:

4. Life time: Bulbs have an average lifetime of 2500 hours

Δλδ 104 ημερες συνεχομενα αναμενα η 365 με 5-8 ωρες χρηση..

Σαν λιγο δεν ειναι?

Όχι new_killother.gif

Το θέμα είναι αν είναι καλά από Θέμα απόδοσης και φυσικά να λειτουργούν

απροβλημάτιστα με Golf V.

ΥΓ. θα μπουν σε φανάρι με projector

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα

Θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση.

Εγκατεστησα aftermarket xenon σε ενα Tiguan με canbus.

Το προβλημα που εχω ειναι το εξης.

Κατα την εκινηση της μιζας κανουν ενα αναβοσβημα απο μονα τους, Μετα αναβοντας τα φωτα αναβει η ενδειξη ckeck στον πινακα οργανων και μετα απο λιγο σβηνει και τα φωτα αναβουν κανονικα.

Υποψιν οτι εχω βαλει τα capacitors για τo canbus

Ξερει κανεις τι μπορει να φται για αυτο?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου βαλε μεγαλυτερους πυκνωτες!το ειχα κ γω αυτο το προβλημα...αν θυμαμε καλα αυτοι που εχω βαλει εγω ειναι 2200μf

Edited by sonakias
Link to comment
Share on other sites

και σ εμενα και καλα ηταν οκ για το canbus αλλα μου εβγαζε το ιδιο προβλημα.τους ξηλωσα κ εβαλα μεγαλυτερους κ τωρα ειναι ολα οκ...το κιτ που αγορασες ειχε ασπρους τετραγωνους πυπνωτες μηπως??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μια ερωτηση..

Παρηγγειλα τα Hella φαναρια με τον προτζεκτορα...με προβληματιζει ολο το θεμα με την τοποθετηση των Xenon...Θα ηθελα να μου λυσετε μερικες αποριες..

:rolleyes: Καταρχας κουμπονουν χωρις καμια τροποποιηση οι λαμπες?

:rolleyes: Τα ballast μπαινουν απο κατω με κανα ταιραπ η με βιδες οπως στα OEM?

:excl: Στο θεμα της καλωδιωσης τι παιζει?Πρεπει να τρυπησω το καπακι του φαναριου?Μπορουμε να το αποφυγουμε αυτο?Εκεινος ο ανταπτορας 10->12 pin κανει και για αυτους που βαλανε τα Hella φαναρια?

glare.gif Αν υπαρχει καποιος που μπορει να μου στειλει μερικες φωτο να με διαφωτισει?

paulsnytko@gmail.com :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.