Jump to content
karmanncabrio

Golf 5 - Τοποθέτηση Xenon

Recommended Posts

Καλησπέρα έβαλα σήμερα ένα xenon kit in με hyluxtec balast που έχουν αντιπαρασιτικό και cunbus canceler αν και δεν ξέρω τις μάρκες... έχει γεμίσει η αγορά από κινεζικα rebrands. 

 

Mου έδωσαν την εντύπωση ποιο ποιοτικής κατασκευής από αλλα που έχω δει κατά καιρούς και είδα στο κατάστημα που πήγα τουλάχιστον η εξωτερική κατασκευή τους

εκεί που τα πήρα μου είπε ότι είναι γερμανική εταιρία η γερμανικής σχεδίασης κατασκευή κίνας, εδώ και 1 χρόνο που τα πουλάει - τοποθετεί είναι τα μονα που δεν του έχουν επιστρέψει πίσω με προβλήματα και ότι αποδίδουν τα watt που λένε αντάξια των mirimoto 

 

Ο καιρός θα δείξει...

στα χαρακτηριστικά τους λένε τα παρακάτω

 

Spoiler

 

HYLUX 2A88

Input Voltage:9V~16V 

Working Current:3.5A±0.1A(DC 12.4V)

Output Power:35W

Start current:3.5A~4.5A

Warranty: 3 YEARS

 

2-1F42Q44S20-L.jpg

 

2-1F42Q44S7.jpg

 

 

 

 

ΟΙ λάμπες του kit 6000k δεν μου γέμισαν το μάτι σαν όλες τις κινεζικες και σαν αυτές που πουλάνε στο ebay 
επίσης δεν μου αρέσει και αυτό το χρώμα του πάγου - οινοπνευματι  και σκεφτόμουν να πάρω κάτι καλύτερο στα 5000K για ποιο ουδέτερο λευκό

Ξέρει κανεις που μπορώ να βρω ποιο ποιοτικές λάμπες από αυτές του κιλού στα 5000k?

Edited by Deus164
Link to comment
Share on other sites

On 21/11/2018 at 5:21 ΜΜ, Deus164 said:

Ξέρει κανεις που μπορώ να βρω ποιο ποιοτικές λάμπες από αυτές του κιλού στα 5000k?

 

Εγω παίρνω απο αυτόν τα τελευταία 10 χρόνια που έχω xenon και είναι συμπαθητικότατες http://retro-solutions.net/product-info.php?35W_DIGITAL_HID_BULBS-pid670.html

 

ΑΛΛΑ τις δουλεύω με το δικό του kit και έρχονται απο Αμερική με οτι αυτό συνεπάγεται σε τελωνεία κλπ 

Link to comment
Share on other sites

για όσους θέλετε κάτι σε λάμπα H7 ρίξτε μια ματιά εδώ 

 

για λάμπες xenon Η7 ΑΛΛΆ ΜΕ ΝΈΟ ΤΎΠΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΥΦΛΏΝΕΙ με ονομασία  Η7R 

 

https://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?/topic/64435-φωτα-xenon/&do=findComment&comment=635814  

Link to comment
Share on other sites

Thanks Ήμουν έτοιμος να πάρω ένα ζευγάρι αλλα μόλις είδα ότι στο δεξί φανάρι τα έχει παίξει ο ρεγουλατόρος και δεν μπορώ να το ρυθμίσω αποφάσισα να τα αλλάξω με projectors μάλλον depo αλλα ακόμα το ψάχνω δεν έχω αποφασίσει... οποτε οι Η7R δεν χρειάζονται

 

Τελικά πήρα ένα ζευγάρι με μεταλλική βάση και κεραμικό δαχτυλίδι στο γυαλί δεν τις έχω δοκιμάσει ακόμα τις επόμενες μέρες που θα αλλάξω και τα φανάρια

τις πήρα από το ebay στα 5k, οι 6k μου μπλεδίζει παραπάνω από όσο θέλω αλλα ίσως και να καταλήξω σε 4300

 

Lywh9YN.jpg

Edited by Deus164
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.