Jump to content
nik gt

Golf V Gt Owners

Recommended Posts

λεγοντας βασικο εξοπλισμο εννοω οτι δεν εβαλα κανενα εξτρα-λαθος διατυπωσης.

το gt βγαινει με 2 χρωματα καθισματων:ανθρακι με κοκκινο στο κεντρικο κομματι του καθισματος-εκει που καθεσαι, οχι στα πλευρικα- και ανθρακι με...ανθρακι. το χρωμα το λενε οι καταλογοι ανθρακι, αλλα για μενα ειναι καθαρο γκρι-"ποντικί" για να το εξηγησω καλυτερα...

το οποίο νομίζω είναι το χρώμα με κωδικό RS (σκούρο ανθρακί πιό σκουρο απο τα fsi)

Link to comment
Share on other sites

Ακουω πολλους να λενε οτι παραγγειλαν το αμαξι και τους ειπαν οτι θα περιμενουν το κλασσικο τριμηνο!!

Πηγα τις προαλλες να παραγειλλω το Golgaki μου!!

Ζητησα ενα 3θυρο ασημι με ηλιοροφη+τεμπελη+ 17'' zandfort και μου ειπε ο αντιπροσωπος οτι σε 2 εβδομαδες θα το εχει οποτε μπορω να εχω το κλειδι στο χερι!!!

ΕΡΩΤΗΣΗ!!!

Μηπως μου λεει π....ριες και πιασουν και κοτσαρουν καμια ηλιοροφη και τεμπελη και τα ζαντικα (καλα για τις ζαντες κατι τετοιο μου μυριζει) εδω στο ελλαντα και τρεχω και δεν φτανω μετα???

Ξερει κανεις αν οι ηλιοροφες φτιαχνονται εδω ή στο εργοστασιο παραγωγης και πως μπορω να το τσεκαρω??

Εχει ακουσει κανεις απο εσας για προβληματα με τις ηλιοροφες?? ( να βαζουν νερο κτλ)

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω ρε φιλε. Οι αντιπροσωπειες τουλαχιστον εδω στην αθηνα εχουν καποια αυτοκινητα ετοιμοπαραδοτα με καποια εξτρα βεβαια για να βγαλουν και αυτοι

Οταν το αγορασα εγω πουλαγαν υποχρεωτικα με τεμπελη η και ηλιοροφη

Το αμαξι το πηρα σε μια εβδομαδα και αυτο για να εγκριθει το δανειο

Οταν παραγγειλεις αλλα εξτρα τοτε ερχετε απο γερμανια οποτε περιμενεις 3-4 μηνες

Link to comment
Share on other sites

Ακουω πολλους να λενε οτι παραγγειλαν το αμαξι και τους ειπαν οτι θα περιμενουν το κλασσικο τριμηνο!!

Πηγα τις προαλλες να παραγειλλω το Golgaki μου!!

Ζητησα ενα 3θυρο ασημι με ηλιοροφη+τεμπελη+ 17'' zandfort και μου ειπε ο αντιπροσωπος οτι σε 2 εβδομαδες θα το εχει οποτε μπορω να εχω το κλειδι στο χερι!!!

ΕΡΩΤΗΣΗ!!!

Μηπως μου λεει π....ριες και πιασουν και κοτσαρουν καμια ηλιοροφη και τεμπελη και τα ζαντικα (καλα για τις ζαντες κατι τετοιο μου μυριζει) εδω στο ελλαντα και τρεχω και δεν φτανω μετα???

Ξερει κανεις αν οι ηλιοροφες φτιαχνονται εδω ή στο εργοστασιο παραγωγης και πως μπορω να το τσεκαρω??

Εχει ακουσει κανεις απο εσας για προβληματα με τις ηλιοροφες?? ( να βαζουν νερο κτλ)

Ποιο Golf παράγγειλες??? Το Gt ή το TSI???

Πριν 20 μέρες που πήρα εγω το TSI απο αυτα που υπήρχαν ετοιμοπαράδοτα δεν είχε κανένα ηλιοροφη και τεμπέλη...Εκτος αν κάποια 3-θυρα ειχαν(εμένα είναι 5-θυρο).

tongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποιο Golf παράγγειλες??? Το Gt ή το TSI???

Πριν 20 μέρες που πήρα εγω το TSI απο αυτα που υπήρχαν ετοιμοπαράδοτα δεν είχε κανένα ηλιοροφη και τεμπέλη...Εκτος αν κάποια 3-θυρα ειχαν(εμένα είναι 5-θυρο).

tongue.giftongue.gif

Για το TSI πηγα!! Δεν ειπα οτι ειναι ετοιμοπαραδοτο τωρα, αλλα σε 2-3 εβδομαδες αναλογα αν θα επαιρνα 3πορτο ή 5πορτο!!

Εγω λεω να παω για 5πορτο μιας και το βρισκω λιγο πιο λειτουργικο, αλλα και σε θεμα εμφανισης δεν αλλαζει τιποτα. Απλως στο 3πορτο το πισω τζαμι ειναι πιο μικρο ενω στο 5πορτο υπαρχει μια επιπλεον πορτα, μια χειρολαβη και το κοψιμο τις πορτας.

Δεν ειναι ας πουμε οπως ειναι το Astra και το C4 τα οποια διαφερουν το 3πορτο απο το 5πορτο!!!Σκεφτομαι σωστα ή κανω λαθος!!!

Αυτα...........

Link to comment
Share on other sites

post-4844-1161350415_thumb.jpgΒάλτε και ενα γκρι-ποντικί 5θ απο εμενα με 4500 χιλ. Το εχει ανοιξει κανεις αρκετα ? Το σασμαν αντεχει τις κοντριτσες ?

Μεχρι τις 3700-3800 μπορεις να βαλεις 1η

Απο τις 4000 στροφες και πανω εχει προστασια

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά το 3πορτο έχει και άλλο "δέσιμο" και γενικά εμφανισιακά είναι πιο σπορτίφ

Σωστη η παρατηρηση!! :whistling: Γενικα πιο λιγο με προβληματισε η επιλογη του αυτοκινητου (GOLF) παρα η επιλογη της εκδοσης (5πορτο)!! :mellow:

ANYWAY το TSI ειναι κοντα και τιποτα δεν μπορει να μπει αναμεσα μας :(:whistling: (εκτος απο 23.000 ευρώ) :(

Edited by karlos
Link to comment
Share on other sites

το εχω 1 μηνα.ασημι 5d με τεμπελη το πηρα σε 5 μερες.ειμαι λαρισα.εχω 2700χιλ και σημερα το ανοιξα μεχρι 210.

Link to comment
Share on other sites

εχει βαλει κανεις οργανο ηλεκτρονικο που να δειχνει θερμοκρασια κινητηρα λαδιου και πιεση λαδιου?εχει κανενας κανενα link για ελλαδα που μπορω να δω τετοια οργανα?

Link to comment
Share on other sites

Μπλε σκουρο εδω,3 πορτο. με 4000χλμ. Ν. Ηρακλειο

Μια χαρα απο την πρωτη ωρα λειτουργιας εχει παει 230χλμ, στην Αττικη οδο, τωρα παει μεχρι 235 και κατι. Που θα παει, θα τα χτυπησει τα 240 καποια στιγμη. Αργει ομως ρε γαμωτο, αργει πολυ μετα τα 220.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πο εμένα.

Την Δευτέρα θα πληρώσω το GT μου.

Ασημί 5 πορτο με υποβραχιόνιο, ηλιοροφή, πίσω ηχεία. ....

Αδεια ισως πάρω τον Ιανουάριο να είναι 2007.

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγες μέρες κι εγώ θα είμαι κάτοχος ενός μαυρουGT . Ανταλλαγή το 1.6Fsi

Απ' όσο ξέρω ένα επίπεδο εξοπλισμού δεν κυκλοφορεί στην Ελλάδα. Αλλαξες κάτι στα καθίσματα γιατί ξέρω οτι είναι σκούρα προς το μαυρο, κάπως έτσι.

Να ρωτήσω κάτι...Έχω ένα φίλο που έχει το 1.6 FSI (8ος 2005, 30000χλμ, ηλιοροφή) και θέλει να το ανταλλάξει για GT. Ξέρεις κανείς περίπου πόσο τα παίρνουν οι αντιπροσωπείες?

Εσύ akoro πόσο το έδωσες?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι...Έχω ένα φίλο που έχει το 1.6 FSI (8ος 2005, 30000χλμ, ηλιοροφή) και θέλει να το ανταλλάξει για GT. Ξέρεις κανείς περίπου πόσο τα παίρνουν οι αντιπροσωπείες?

Εσύ akoro πόσο το έδωσες?

18500 + κάποια έκπτωση + δώρα (συναγερμό, Park pilot) και ποιό χαμηλό επιτόκιο.

Link to comment
Share on other sites

καλη μαγκια!!

ποσο πηγε εξτρα;

Αστα, μόνο το dsg +1720 +ηλιοροφή+navi+pod + + + + πήγε μακριά η βαλίτσα (ξεπέρασε και το gti) αλλα προτιμούσα το 1400 απο τα 2000 κυβικά (για διάφορους λόγους). Φαντάσου ότι μετά από έναν περίπου μήνα αναμονής άλλαξα την παραγγελία και έβαλα το dsg και ξαναμετράω πάλι απ την αρχή 80+ μέρες, αλλά δεν ξέρω αν τελικά έκανα καλά ή όχι γιατί φαντάσου ότι δεν έχω ξαναοδηγήσει αυτόματο ή σειριακό.

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΕΧΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ ( GT 170 PS ) ΚΑΙ ΤO ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΜΑΙ. ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΤΡΕΛΑ ΤΟ "ΑΜΑΞΑΚΙ" ΚΑΙ ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΧΡΙΣΤΟ.. ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΜΑΣ ΤΗ ΛΕΝΕ ΜΕΡΙΚΟΙ ΜΕ ΚΑΤΙ ΠΕΖΟΡΑΛΛΑ ΚΑΙ VTS + ΛΟΙΠΑ 2ΛΙΤΡΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΧΑΛΑΡΑ..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.