Jump to content
nik gt

Golf V Gt Owners

Recommended Posts

Εχω πολλα αποτελεσματα να σας πω...

Κι απο εχτες που ενα ραλλυ εφευγε μπροστα απο σταση στο 400αρι ενα αμαξι, αλλα χιλιομετρο τον μαζευα και περναγα μπροστα...Γενικα...Μην ξανοιγεστε με ραλλυ...Eιναι παναλαφρα...

Μονο το ΤypeR με Hondata και εξατμιση που ακομα κλαιει εχτες, μου φτανει...Και οχι ενα...5-6 επανειλλημενα ανοιγματα απο σταση...

Γενικα εχτες βραδυ ο κοσμος ειχε πολυ ορεξη σε μια βολτα που βγηκα...Εχει και αλλα αποτελεσματα προς συζητηση, αλλα δεν πειραζει, μην τα λεμε και ολα, λολ.

Τοπος που εγινε το σκηνικο με το ταπερ :¨Λ. Αναπαυσεως, Βριλησσια...Για τους δυσπιστους, δεν ημουν μονος.

Link to comment
Share on other sites

Εχω πολλα αποτελεσματα να σας πω...

Κι απο εχτες που ενα ραλλυ εφευγε μπροστα απο σταση στο 400αρι ενα αμαξι, αλλα χιλιομετρο τον μαζευα και περναγα μπροστα...Γενικα...Μην ξανοιγεστε με ραλλυ...Eιναι παναλαφρα...

Μονο το ΤypeR με Hondata και εξατμιση που ακομα κλαιει εχτες, μου φτανει...Και οχι ενα...5-6 επανειλλημενα ανοιγματα απο σταση...

Γενικα εχτες βραδυ ο κοσμος ειχε πολυ ορεξη σε μια βολτα που βγηκα...Εχει και αλλα αποτελεσματα προς συζητηση, αλλα δεν πειραζει, μην τα λεμε και ολα, λολ.

Τοπος που εγινε το σκηνικο με το ταπερ :¨Λ. Αναπαυσεως, Βριλησσια...Για τους δυσπιστους, δεν ημουν μονος.

Φαντάσου..... εδώ άλλοι λένε ότι μας πέρνει εμάς το τάπερ......

Link to comment
Share on other sites

Χαχα...αυτο ακριβως...Και οταν ημασταν διπλα, και με ρωταει,

Αα, δεν ειναι το GTI...Πεταγεται απο διπλα ο κολλητος μου με το GTI, και λεει, αν ηταν, δεν θα μας εβλεπες,χαχαχαχα....

Παντως νταξει, μαμα GT εντελως, δεν το φτανει το Taper. Το εχω δοκιμασει.

Link to comment
Share on other sites

Χαχα...αυτο ακριβως...Και οταν ημασταν διπλα, και με ρωταει,

Αα, δεν ειναι το GTI...Πεταγεται απο διπλα ο κολλητος μου με το GTI, και λεει, αν ηταν, δεν θα μας εβλεπες,χαχαχαχα....

Παντως νταξει, μαμα GT εντελως, δεν το φτανει το Taper. Το εχω δοκιμασει.

Όταν λές μαμά;;

Εσύ δέν είσαι μαμά;

Το ότι έχεις μια εξάτμιση και μιά εισαγωγή, δέν ξέρω κατα πόσο αλλάζει σε απόδοση χωρίς προγραμματισμό.Πόσο να είσαι τώρα δηλαδή.

Πάντως με αυτά που έχουν γραφτεί για το τάπερ VS Gti στο φόρουμ, μου κάνουν εντύπωση τα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Μωρε για μενα μαμα ειμαι...Απλα οχι εντελως...

Σιγα την βελτιωση που εχω κανει...

Ομως οπως εχει πει κι εσυ στο παρελθον, για να πας γρηγορα, δεν χρειαζονται μονο αλογα... :D;)

Αλλα και παλι, το παλικαρι ηταν κουλαδισταν...

Μου ελεγε σε καθε φαναρι, "Δεν μπορω να το ξεκινησω, δεν μπορω να το ξεκινησω..." Με τελεια ασφαλτο κατω...

Ε δλδ αν εχει ταπερ και δεν μπορει να το ξεκινησει, τι περιμενει να με παρει απο ρεπριζ...? Ελεος... tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Μωρε για μενα μαμα ειμαι...Απλα οχι εντελως...

Σιγα την βελτιωση που εχω κανει...

Ομως οπως εχει πει κι εσυ στο παρελθον, για να πας γρηγορα, δεν χρειαζονται μονο αλογα... :D;)

Αλλα και παλι, το παλικαρι ηταν κουλαδισταν...

Μου ελεγε σε καθε φαναρι, "Δεν μπορω να το ξεκινησω, δεν μπορω να το ξεκινησω..." Με τελεια ασφαλτο κατω...

Ε δλδ αν εχει ταπερ και δεν μπορει να το ξεκινησει, τι περιμενει να με παρει απο ρεπριζ...? Ελεος... tongue.gif

Ρε σύ μήπως είχε το "Sport" με τα 125 και το είχε "Look Type R" ;;

Έχουν γίνει και τέτοια....

Link to comment
Share on other sites

Μπα, το 1,4 ηταν...Ελα ρε...ελεος...ειπαμε...

Doc καλά ξηγήθηκες στον ταπερμαν! Έπεσες πάντως σε πολύ κουλομαρία. Αφού δεν μπορεί να το ξεκινήσει στην Αναπαύσεως (5-6 φορές!!) ας πάρει κανένα ποδήλατο...

Όπως είπες βέβαια υπό νορμάλ συνθήκες το ταπερ δεν παίζεται. Πιθανόν ούτε και από τον φίλο σου με το GTi.

Σεβασμός στα σαξόραλα...

Link to comment
Share on other sites

καλα απο τον φιλο μου αστο...

Και μαμα οταν ηταν τα επαιρνε, πολλω δε μαλλον τωρα, που απλα δεν καιει βενζινη με μαμα ταπερ...Απλα δεν καιει βενζινη... :blink:

Παντως με ταπερ πλεον παταω αμα τυχει...εχει φαση...

Link to comment
Share on other sites

Στανταρ το παιδι με το ταπερ ηταν κουλαδι γιατι ΚΑΛΟ ταπερ με hondata και ολα τα σχετικα δεν το περναει απο σταση ουτε gti πρωτου σταδιου!Δοκιμασμενο και οποιος δυσπιστος υπαρχει μπορουμε να δοκιμασουμε!Ταπερ με καλο οδηγο και καλο ρυθμισμα στον hondata δεν πιανοντε απο σταση guys!Γνωστου μου εχει βγαλει στο ΤΑΤ καπου 260 αλογα!Τωρα ο Μιχαλης που τους βρισκει ολλους τους κουλους???? :blink::):D:D

Edited by arisgti
Link to comment
Share on other sites

Στανταρ το παιδι με το ταπερ ηταν κουλαδι γιατι ΚΑΛΟ ταπερ με hondata και ολα τα σχετικα δεν το περναει απο σταση ουτε gti πρωτου σταδιου!Δοκιμασμενο και οποιος δυσπιστος υπαρχει μπορουμε να δοκιμασουμε!Ταπερ με καλο οδηγο και καλο ρυθμισμα στον hondata δεν πιανοντε απο σταση guys!Γνωστου μου εχει βγαλει στο ΤΑΤ καπου 260 αλογα!Τωρα ο Μιχαλης που τους βρισκει ολλους τους κουλους???? :D:D:D:D

Εγώ γι αυτο είπα τα παραπάνω, γιατί είχα ακούσει εσένα να το αναφέρεις.

Εγώ πάλι δέν έχω ανοίξει με τάπερ, αλλά απο ότι φαίνεται εσείς που ανοίξατε έχετε διαφορετικές απόψεις..... :rolleyes::rolleyes:

P.S.....260 άλογα;;;;Δηλαδή 60 άλογα με ατμοσφαιρική βελτίωση ;;;Μήπως είχε τον κινητήρα απο S2000 ;;;Δέν ξέρω τί διαφορές έχουν και άν γίνεται να "βελτιώσεις" τον ένα μέχρι τον άλλο...

Edited by GolfRS
Link to comment
Share on other sites

Εχω πολλα αποτελεσματα να σας πω...

Κι απο εχτες που ενα ραλλυ εφευγε μπροστα απο σταση στο 400αρι ενα αμαξι, αλλα χιλιομετρο τον μαζευα και περναγα μπροστα...Γενικα...Μην ξανοιγεστε με ραλλυ...Eιναι παναλαφρα...

Μονο το ΤypeR με Hondata και εξατμιση που ακομα κλαιει εχτες, μου φτανει...Και οχι ενα...5-6 επανειλλημενα ανοιγματα απο σταση...

Γενικα εχτες βραδυ ο κοσμος ειχε πολυ ορεξη σε μια βολτα που βγηκα...Εχει και αλλα αποτελεσματα προς συζητηση, αλλα δεν πειραζει, μην τα λεμε και ολα, λολ.

Τοπος που εγινε το σκηνικο με το ταπερ :¨Λ. Αναπαυσεως, Βριλησσια...Για τους δυσπιστους, δεν ημουν μονος.

δικιο εχεισ φιλε ειναι παναλαφρα..εγω με 206 GTI φιλτρο και ολη την εξατμιση ημουνα στα 400 πισω αλλα μαζευα..ρολλαριστεσ τον περασα στην 4τη σχεδον 1 αμαξι..παντωσ τα punto gt τα εχουμε για πλακα μεχρι 140 ps γιατι δεν ξεκινανε...και vti 160..

Link to comment
Share on other sites

Tαπερ με Hondata μονο, η ακομα και με εξατμιση 260...

Μαλιστα..τι αλλο θα ακουσουμε...Καλο ηταν κι αυτο :D

Προσεχε Θωμα μην σε πετυχει κανενα...χαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Mε τα RX8 τι γίνεται; Έχει κανείς εμπειρίες;

Το μικρο μετα 192ps ειναι πιλυ πισω..αυτο με τα 231 επειδη εχω ανοιξει μαζι του ειναι μεχρι 3τεσ πισω αλλα 4τεσ μπροστα,αυτο ελλειπε κι ολασ 50 ps παραπανω...

Link to comment
Share on other sites

Το μικρο μετα 192ps ειναι πιλυ πισω..αυτο με τα 231 επειδη εχω ανοιξει μαζι του ειναι μεχρι 3τεσ πισω αλλα 4τεσ μπροστα,αυτο ελλειπε κι ολασ 50 ps παραπανω...

To μικρό με τα 192 hp σε τι απόσταση το πήρες; Από εκκινηση και για πόσα μέτρα; Μήπως σε πήρε τελική;;;

Link to comment
Share on other sites

Tαπερ με Hondata μονο, η ακομα και με εξατμιση 260...

Μαλιστα..τι αλλο θα ακουσουμε...Καλο ηταν κι αυτο <_<

Προσεχε Θωμα μην σε πετυχει κανενα...χαχαχαχαχα

Θελεις να το φερω να το ΑΚΟΥΣΕΙΣ να δεις πως μαζευονται οι κολονες???Ταπερ με ταπερ εχει ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ!Δεν εχει μονο hondata ειναι full πρωτο σταδιο δηλ ολα τα περιφεριακα(εξατμιση,χταποδι,εισαγωγη κτλ,εκτος απο κεντροφορους)Επισης υπαρχουν πολλα μοντελα εγκεφαλων hondata εκ των οποιων ενα ειναι και αγραφος! :whistling::whistling: Ειπα οποιος εχει αμφιβολιες το φερνω να δοκιμασετε ενας ενας διοτι ειναι φιλου! ;):D:D Απο σταση ξεχαστε το!!!

Edited by arisgti
Link to comment
Share on other sites

Εγώ γι αυτο είπα τα παραπάνω, γιατί είχα ακούσει εσένα να το αναφέρεις.

Εγώ πάλι δέν έχω ανοίξει με τάπερ, αλλά απο ότι φαίνεται εσείς που ανοίξατε έχετε διαφορετικές απόψεις..... ;):D

P.S.....260 άλογα;;;;Δηλαδή 60 άλογα με ατμοσφαιρική βελτίωση ;;;Μήπως είχε τον κινητήρα απο S2000 ;;;Δέν ξέρω τί διαφορές έχουν και άν γίνεται να "βελτιώσεις" τον ένα μέχρι τον άλλο...

Ενα τελευταιο dyno που ειχα δει ειταν καπου στα 255 και απο τοτε το εχει ξαναριθμισει σε αλλον προγραματά το οποιο δυναμωσε και αλλο!Οκ κρατα το 255 εσυ!! tongue.gif

και γιατι δεν επαιρνες ενα ταπερ ρε ψηλε...?<_<

Αλλο το ενα και αλλο το αλλο μην μπερδευεσαι ψηλε!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.