Jump to content
nik gt

Golf V Gt Owners

Recommended Posts

μια που βρηκα το τοπικ, να πω οτι κ εγω περιμενω ενα gt dsg που εχω παραγγειλει. Αρκετους μας βλεπω..

Μαζευτηκαμε πολλοι τι να κανουμε..ηταν που δεν θα πουλαγε to GT...lol..

Link to comment
Share on other sites

Για το πρόβλημα με το συμπλέκτη

Παιδιά συγνώμη για την καθυστέρηση, σήμερα το πρωί το πήγα στην αντιπροσωπεία, διαπίστωσαν αυτά που ήδη έχω γράψει και η απάντηση στο πρόβλημα φαίνεται να είναι στο τρομπάκι. 'Οπως είπαν χαρακτηριστικά απ'την αντιπροσωπεία, έχει 2 τρομπάκια ο συμπλεκτης και θα τ'αλλάξουν και τα 2 προληπτικά. Τη Δευτέρα που θα το πάω με το καλό, θα σας πω αν ήταν τελικά αυτό το πρόβλημα έτσι ώστε σε όποιον παρουσιαστεί το ίδιο να το διορθώσει.

Link to comment
Share on other sites

Από την Παρασκευή (ίσως και Σάββατο) ασημί πεντάθυρο dsg (με όλα τα μπινελίκια του - οροφή, τεμπέλη με ipod, navi συρτάρια, extra αερόσακους, cruise control, coming home, σύστημα για την γκαραζόπορτα κ.λ.π. δεν θυμάμαι τι άλλο είχα βάλει, πρέπει να δω την παραγγελία), μετά από 4,5 μήνες αναμονής και μεταξύ μας, μου ψιλοπέρασε η κ@υλα.

Μήπως θυμάται κανείς τα πιο σύνηθη προβλήματα που πρέπει να κοιτάξουμε κατά την παραλαβή? Ενα που θυμάμαι(?) είναι τα παράθυρα που ανοιγοκλείνουν χωρίς λόγο(?)

Ακόμα θα πρέπει να μάθω πως δουλεύει και το dsg μια και δεν έχω οδηγήσει ποτέ μου αυτόματο.

Link to comment
Share on other sites

Πετυχα και τον γνωστο θαμωνα της Αερο-bridge, Shaddow...Αλητηηηηηηηηηηηη...χαχαχαχα....

ela ayrio synanthsh na gnwristoyme re..sorry gia ta greeklish alla kati exei to pc..ti skasimata ekane to agrimi soy re??

Link to comment
Share on other sites

Παιδες την βοηθεια σας!!!

Εχω το Golf TSI sportline. Οταν το παρελαβα εκατσα και ξεφυλλισα το manual και ειδα οτι στην ποτηροθηκη που ειναι διπλα στο

χειροφρενο υπαρχει ενα εξαρτημα σε σχημα πεταλουδας το οποιο χρησιμοποιηται για χωρισμα της ποτηροθηκης!!

Αυτο βεβαια στο manual, γιατι στην πραγματικοτητα δεν βρηκα τιποτα μεσα!! Ενω στην ποτηροθηκη αναγλυφο αυτου του εξαρτηματος!!

O τυπος που μεσολαβησε για να παρω το αμαξι (δεν εχουμε εξουσιοδοτημενο αντιπροσωπο VW) τους πηρε τηλεφωνο πανω στην αντιπροσωπια αλλα του ειπαν οτι αυτο που ζηταω δεν υπαρχει εξαρχης στο αυτοκινητο!! Μου λενε αληθεια απο την αντιπροσωπεια

ή παπ.....ς!!!

Οι κατοχοι TSI (sportline) και GT τι λενε για αυτο??

Link to comment
Share on other sites

Παιδες την βοηθεια σας!!!

Εχω το Golf TSI sportline. Οταν το παρελαβα εκατσα και ξεφυλλισα το manual και ειδα οτι στην ποτηροθηκη που ειναι διπλα στο

χειροφρενο υπαρχει ενα εξαρτημα σε σχημα πεταλουδας το οποιο χρησιμοποιηται για χωρισμα της ποτηροθηκης!!

Αυτο βεβαια στο manual, γιατι στην πραγματικοτητα δεν βρηκα τιποτα μεσα!! Ενω στην ποτηροθηκη αναγλυφο αυτου του εξαρτηματος!!

O τυπος που μεσολαβησε για να παρω το αμαξι (δεν εχουμε εξουσιοδοτημενο αντιπροσωπο VW) τους πηρε τηλεφωνο πανω στην αντιπροσωπια αλλα του ειπαν οτι αυτο που ζηταω δεν υπαρχει εξαρχης στο αυτοκινητο!! Μου λενε αληθεια απο την αντιπροσωπεια

ή παπ.....ς!!!

Οι κατοχοι TSI (sportline) και GT τι λενε για αυτο??

Παπ..ς σου λένε!

Το εξάρτημα-χωρίζει την ποτηροθήκη σε 2 μέρη και είναι και ανοιχτήρι!- υπάρχει στανταρ και στα gt και σε 16άρι που έχω δει.

οπότε πάρε τηλ και ζήτα το.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους τους αδερφούς GOLFακιδές, διαβάζω αρκετό καιρό το forum και είμαι πολύ ευχαριστημένος με τις ενημερώσεις που έχουμε, εν συγκρίσει και με τα ξένα που διαβάζω.

Πριν κάτι μήνες πήρα το νέο μου Golf V GT με σχεδόν πλήρη εξοπλισμό, ηλιοροφή, Bi-Xenon, τεμπέλη, mfd 2 - rns dvd, με 10 ηχεία set, πολυλειτουργικό τιμόνι, κεντρική οθόνη στο καντράν, και σύστημα φωτισμού coming home. κ.λ.π.

Τελευταία έκανα και μια ακόμα μικρή αλλαγή στην μάσκα μπροστά.

Λοιπόν έχω το εξής θέμα, και εάν γνωρίζει κάποιος και μπορεί ας ενημερώσει. Ακούω τις τελευταίες μέρες τις εξής φήμες οτι και καλά πλέον σταματάει η κυκλοφορία απο την Γερμανία του Golf V GT και λένε διάφορα, οτι βγάζει πάρα πολλους ρίπους και δεν περνάει τις εγκρίσεις ή οτι και καλά σπάνε οι κινητήρες και οι Γερμανοί δεν ξέρουν πως να αντιμετωπίσουν το πρόβλημα με αυτα που είδη εχουν πουληθεί και τι να κάνουν εαν σε κάποιο σπάσει ο κινητήρας.

Εγω πάντως πήρα εναν γνωστό μου σε μια αντιπροσωπία και με ενημέρωσε πως δεν ξέρει κατι τέτοιο και οτι συνεχίζουν και κανουν κανονικα παραγγελίες !!!!!!!

Γνωρίζει κάποιος κατι ποιο σίγουρο... διότι έχω λίγο αγχωθεί... ????

Ευχαριστώ πολύ.

post-5652-1172841396_thumb.jpg

post-5652-1172841406_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολυ dubber για την απαντηση απλος το λεω διοτι τις τελευταιες μερες μου το λεει πολυς κοσμος για το θεμα τις μηχανης οτι και καλα ειναι πολυ πιεσμενος ο κινητηρας για τοσα αλογα, και ναι φυσικα εχεις δικιο και πιστευω και εγω το ιδιο οπως και πολυς κοσμος ακομα οτι σιγουρα οι κινητηρες ειναι δοκιμασμενοι πριν βγουν στο εμποριο.

Ελπιζω ολα αυτα να ειναι απλος κακιες καποιον που ζηλευουν ....... Χεχεχεχεχεχεχε !!!!! :D

post-5652-1172854578_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιο πήρε και μένα το αυτί μου, ότι δλδ θα σταματησει να βγαίνει το 170αρι και θα πουλιέται μόνο το 140άρι.

Τώρα για το άν είναι λόγω αντοχής...αμφιβάλω.Περνάνε ΠΟΛΛΑ οι κινητήρες πριν βγούν στην αγορά.

Τώρα βέβαια θα μου πείς....τα ίδια δέν περνάνε και οι......ΣΚΑΣΤΡΕΣ ;;;; :lol::D :D

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιο πήρε και μένα το αυτί μου, ότι δλδ θα σταματησει να βγαίνει το 170αρι και θα πουλιέται μόνο το 140άρι.
Καλό αυτό, θα γίνει και συλλεκτικό :D
Link to comment
Share on other sites

ναι καλο..

θα δεις μετα τι συλλεκτικη αξια θα εχουν τα ανταλλακτικα του αν γινει συλλεκτικο :D :D :lol:

οπως και να χει αν θα σταματουσε που δε το νομιζω μονο ως καλο δε θα το παιρνα...

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιο πήρε και μένα το αυτί μου, ότι δλδ θα σταματησει να βγαίνει το 170αρι και θα πουλιέται μόνο το 140άρι.

Τώρα για το άν είναι λόγω αντοχής...αμφιβάλω.Περνάνε ΠΟΛΛΑ οι κινητήρες πριν βγούν στην αγορά.

Τώρα βέβαια θα μου πείς....τα ίδια δέν περνάνε και οι......ΣΚΑΣΤΡΕΣ ;;;; :rolleyes::D :D

Σε βρισκω κακεντρεχη, και υπερβολικο... :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :lol: :lol: :lol: :lol:

DSC02943.jpg

DSC02947.jpg

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest The Coyote
Ελπιζω ολα αυτα να ειναι απλος κακιες καποιον που ζηλευουν

To πιο πιθανο αυτο ειναι φιλε.

πολυ ζηλια πεφτει σ αυτη τη χωρα, δες στο forum των 4τροχων στο θεμα με το GT/TSI εχουν γεμισει 267 (!!) σελιδες κακεντρεχειας και ζηλιας.. ελεοςς

αλλα υπαρχει και το αλλο θεμα, οπως σωστα το λεγανε και στο editorial του ενθετου για αυτοκινητα του προηγουμενου "Θεματος".

η νεα μοδα με τα πολλα αλογα σε προσιτες τιμες, εχει δημιουργησει ενα συνδρομο αδικαιολογητης ανωτεροτητας στους οδηγους τους που μεχρι προτινος "καβαλουσαν" διψηφιες ιπποδυναμεις.. με αποτελεσμα τις γνωστες "μαγκιες" στους δρομους.

και οντως αρχισα να το παρατηρω κι εγω.. αν δω TSI ή GT να πηγαινει αργα, ειναι επειδη ακομα ειναι στο στρωσιμο.. μετα ομως η κατασταση ξεφευγει και ο οδηγος αρχιζει και βγαζει ολα τα παραπανω.. -_-

Link to comment
Share on other sites

και οντως αρχισα να το παρατηρω κι εγω.. αν δω TSI ή GT να πηγαινει αργα, ειναι επειδη ακομα ειναι στο στρωσιμο.. μετα ομως η κατασταση ξεφευγει και ο οδηγος αρχιζει και βγαζει ολα τα παραπανω.. -_-
Αν είναι να πάρεις tsi η gt και να μη το πιέζεις...
Link to comment
Share on other sites

Guest The Coyote
Αν είναι να πάρεις tsi η gt και να μη το πιέζεις...

εδω ειναι ολη η μαγκια φιλε.. να ΜΗΝ το πιεζεις..

μην παιρνεις παραδειγμα απο σαξοραλλα..

να παιρνεις παραδειγμα απο supercars που κυκλοφορουν εκει εξω με 3πλασιες ιπποδυναμεις απο τα TSI και ομως... τα βλεπεις χαλαρα στη μεσαια λωριδα με 90-100..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.