Jump to content
nik gt

Golf V Gt Owners

Recommended Posts

καλημερα στους απανταχου GTακιδες

οποιος γουσταρει σημερα νυχτερινη βολτα συναντηση στο meeting του club στο ΣΕΦ κατα τις 21:30 και μετα βολτα στο beach volley να δουμε κανα burn out, μετα λιμανακια για μπασιματα και τελος βουτα για ανοιγματα!!

οσοι πιστοι προσελθετε!!!

Παιδια δεν βλεπω συμμετοχες..αντε..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν βλεπω συμμετοχες..αντε..

πολυ ευχαριστως θα ερχομουνα αλλα δυστυχως εχω κατι δουλιτσες και συν οτι το εχω αφησει συνεργειο και τωρα κυκλοφορω ενα polo 1.4 75 :angry2::angry:rocket.gifmachinegun.gifknife.gif (χωρις παρεξηγησει για τους polaκιδες)επιφυλασομαι ομως για την επομενη φορα οταν το δικο μου να ερθω και εγω.

Link to comment
Share on other sites

GOLF 1.4 TSI 170 PS GT

3ΘΥΡΟ

ΧΡΩΜΑ: CANDY WHITE

ΤΑΠΕΤΣΑΡΙΑ: ΚΟΚΚΙΝΟ-ΑΝΘΡΑΚΙ

EΞΤΡΑ: ΗΛΙΟΡΟΦΗ ,ΥΠΟΒΡΑΧΙΟΝΙΟ,ΠΟΛΥΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ ΤΙΜΟΝΙ,ΠΑΚΕΤΟ ΑΝΕΣΗΣ,4 ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΗΧΕΙΑ.

Ηρθε την Παρασκευή, 175 χλμ μεχρι τώρα. Ολα καλά..

Link to comment
Share on other sites

GOLF 1.4 TSI 170 PS GT

3ΘΥΡΟ

ΧΡΩΜΑ: CANDY WHITE

ΤΑΠΕΤΣΑΡΙΑ: ΚΟΚΚΙΝΟ-ΑΝΘΡΑΚΙ

EΞΤΡΑ: ΗΛΙΟΡΟΦΗ ,ΥΠΟΒΡΑΧΙΟΝΙΟ,ΠΟΛΥΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ ΤΙΜΟΝΙ,ΠΑΚΕΤΟ ΑΝΕΣΗΣ,4 ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΗΧΕΙΑ.

Ηρθε την Παρασκευή, 175 χλμ μεχρι τώρα. Ολα καλά..

Ακουγεται πολυ ομορφο...

Καλοριζικο και καλες βολτες...

Εαν μπορεις ανεβασε καμια φωτο να το καμαρωσουμε... ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλοτάξιδο το εργαλείο. Το πακέτο άνεσης που αναφέρεις τι είναι; Με παρεξένεψε...

Ευχαριστώ πολύ παίδες! :D Θα ανεβάσω φωτο οπου να ναι ΟΚ. Το πακέτο άνεσης έχει να κάνει με το φωτισμό. Εσωτερικό, εξωτερικο και αντιθαμβωτικούς καθρεφτες!

Link to comment
Share on other sites

Στις φώτο που υπάρχουν σε αυτό το link http://www.km77.com/00/volkswagen/golf/g03.asp είναι πολύ όμορφος ο συνδυασμός του σκούρου ταμπλώ με τα μπέζ υπόλοιπα (καθίσματα, πλαινά θυρών, κάτω μέρος ταμπλώ, πάτωμα).

Γνωρίζει κανείς πως πρέπει να παραγγελθεί το αυτοκίνητο για να έρθει έτσι? Δηλαδή υπάρχει μόνο σε συγκεκριμένους συνδυασμούς εξωτερικού χρώματος και χρώματος καθισμάτων? Είναι κάποιο από τα δέρματα που δίνει η vw αυτό το μπεζ? Αρκεί να το παραγγείλεις πχ μαύρο με μπεζ δέρματα για να έρθει έτσι ή πρέπει να ζητήσεις να είναι και τα υποόλοιπα σε αυτό το χρώμα?

Υπάρχει κάποιος κάτοχος εδώ που να το έχει αγοράσει ακριβώς έτσι για να μου πει πως ακριβώς το παρήγγειλε?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

Από 25/06/2007 είμαι και εγώ κάτοχος ενός Golf GT χρώματος United Grey.

Εxtras:

- MFD

- Ηλιοροφή

- bi-xenon

- rcd-500/mp3 & μεγάφωνα

- αντιθαμβωτικό καθρέφτη/Coming home/φωτισμό δαπέδου/αισθητήρες βροχής

- αισθητήρες παρκαρίσματος

- συναγερμό

Σύντομα θα πάω και για μεμβράνες...

Μέχρι στιγμής έχω κάνει 120 χλμ και είναι καταπληκτικό... Αυτό που παρατήρησα όμως είναι ότι παρόλο που το κινώ μέχρι το πολύ 2.800 στροφές η μέση κατανάλωση είναι πολύ αυξημένη (δηλ. γύρω στα 13-15 λίτρα/100χλμ. χωρίς κλιματισμό :blink: ), κάτι που δεν είναι ιδιαίτερα λογικό βάσει των όσων έχω διαβάσει...Μήπως δεν είναι αρκετά τα 120 χλμ. για να εξαγει ο υπολογιστής εκτίμηση για την μέση κατανάλωση...παρεπιπτόντως στην εκκίνηση "χτυπάει" κάτι 40 λίτρα/100χλμ στιγμιαίας κατανάλωσης....

Θα ήθελα πολύ τη γνώμη σας στα παραπάνω...Μήπως κάτι δεν πάει καλά και πρέπει να το ελένξω;

Ευχαριστώ!!! ;)

Edited by David
Link to comment
Share on other sites

παρεπιπτόντως στην εκκίνηση "χτυπάει" κάτι 40 λίτρα/100χλμ στιγμιαίας κατανάλωσης....

Θα ήθελα πολύ τη γνώμη σας στα παραπάνω...Μήπως κάτι δεν πάει καλά και πρέπει να το ελένξω;

Ευχαριστώ!!! ;)

Κοιτα κατα την εκκινηση μπορει να σου γραψει και 90! αναλογα πως το πηγαινεις!οχι μην ανυσηχεις, και γω εχω δει και 40 αλλα και 50. Το 13-14 το ειδες στο τελος της διαδρομης, ή κατα την διαδρομη?αν ειναι το δευτερο μην ανυσηχεις. :blink:

Edited by nikoliss
Link to comment
Share on other sites

Το 13-14 το ειδες στο τελος της διαδρομης, ή κατα την διαδρομη?αν ειναι το δευτερο μην ανυσηχεις. ;)

Δυστυχώς στο τέλος της διαδρομής...Η απόσταση που διανύω καθημερινά είναι από το Μαρούσι μέχρι το Αστεροσκοπείο της Πεντέλης, οπότε μιλάμε για περίπου 7χλμ και κατά το πλείστον σχετικά ανηφορικός δρόμος...

Μήπως είναι λίγα τα 120 χλμ. που έχω κάνει και δεν δείχνει σωστά ο υπολογιστής ταξιδίου;

Επειδή όμως την ίδια διαδρομή την έχω κάνει αρκετές φορές με το Jetta 1.6 του πατέρα μου, τουλάχιστον από τα όσα λέει ο υπολογιστής ταξιδίου, συγκριτικά με το Jetta το Golf "καίει" 3-4 λίτρα παραπάνω στην ίδια διαδρομή...Βέβαια το Jetta έχει γύρω στα 10.000χλμ.

Γενικώς ποια είναι η εμπειρία σας από τη μέση κατανάλωση του αυτοκινήτου και τι θα πρέπει να κοιτάξω αν πράγματι η μέση κατανάλωση μου στο τέλος της διαδρομής είναι 13-14 λίτρα/100χλμ..;

Ευχαριστώ πολύ! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Κανε λιγα χλμ ακομα, να φτασεις γυρω στα 1500 και βλεπεις. Κοιτα εγω εχω το tsi, δεν υπαρχει και τρελη διαφορα στην καταναλωση με το gt.Οταν το παταω λιγο παραπανω εχω δει μεση γυρω στα 8 + .Αλλα μην σε ανυσηχει (ακομα), κανε χλμ οπως σου ειπα. Δεν ειναι τπτ... ;) Επισης να το στρωσεις καλα! Παιζει πολυ μεγαλο ρολο στην καταναλωση,το λεει και στο manual.

Link to comment
Share on other sites

Κανε λιγα χλμ ακομα, να φτασεις γυρω στα 1500 και βλεπεις. Κοιτα εγω εχω το tsi, δεν υπαρχει και τρελη διαφορα στην καταναλωση με το gt.Οταν το παταω λιγο παραπανω εχω δει μεση γυρω στα 8 + .Αλλα μην σε ανυσηχει (ακομα), κανε χλμ οπως σου ειπα. Δεν ειναι τπτ... ;) Επισης να το στρωσεις καλα! Παιζει πολυ μεγαλο ρολο στην καταναλωση,το λεει και στο manual.

Να'σαι καλά φίλε nikoliss...Θα ακολουθήσω τη συμβουλή σου και θα ενημερώσω για νεότερα...Από'βδομάδα μάλλον θα κάνω και ένα ταξιδάκι μέχρι τη Θεσσαλονίκη οπότε θα το δω και εκτός πόλης για να κάνω τη σύγκριση...

Ευχαριστώ και πάλι..και συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις και απορίες... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

David, καλοτάξιδο εύχομαι.

Σχετικά με την εκκίνηση, ότι ένδειξη και να δεις μέχρι τα 99,9 l/km είναι φυσιολογική.

Η μέση κατανάλωση είναι παρανοϊκή στα πρώτα χιλιόμετρα, ειδικά αν περιλαμβάνει πολλά σταμάτα-ξεκίνα (σβήσιμο/ζέσταμα κινητήρα). Γενικά τέτοια νούμερα, θα βλέπεις όταν πηγαίνεις κόφτες (στην μέση κατανάλωση). Μερικές συμβουλές για τα πρώτα χιλιόμετρα είναι να κοιτάς λίγο την πίεση υπερπλήρωσης (να μην τερματίζει κατά προτίμηση), και να ανεβάζεις στροφές σταδιακά (πέρνα τις 2.800 - να δουλέψει λίγο παραπάνω και η τουρμπίνα). Καλά ταξίδια!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς στο τέλος της διαδρομής...Η απόσταση που διανύω καθημερινά είναι από το Μαρούσι μέχρι το Αστεροσκοπείο της Πεντέλης, οπότε μιλάμε για περίπου 7χλμ και κατά το πλείστον σχετικά ανηφορικός δρόμος...

Στα ανηφορικα κομματια με στροφιλικια θα βλεπεις 12-13 ακομα και 14...

Ετσι και εμενα..

Αλλα σε καλο δρομο στρωτο οπου δεν ''ζοριζεται'' θα δεις και 6,5 με 7....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις ευχές σας και για τις απαντήσεις... :unsure:

Θα ακολουθήσω πιστά τις συμβουλές σας..

Καλές και ασφαλείς διαδρομές σε όλους!!!

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΣΤΟ FORUM Κ ΘΕΛΩ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ.ΕΧΩ ΕΝΑ GOLF GT 3 ΜΗΝΩΝ Κ ΧΘΕΣ ΜΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕ ΣΤΡΟΦΕΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 3000.ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕ ΤΟ TURBO ΚΑΘΟΛΟΥ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΝΑ ΜΙΣΩΡΟ ΠΟΥ ΤΟ ΑΦΗΣΑ ΣΒΗΣΤΟ ΗΤΑΝ ΕΝΤΑΞΕΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ.ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΓΑ ΣΤΗ KARENTA ΕΒΑΛΑΝ ΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ ΣΕ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΚΛΑΠΕΤΟ TOY TURBO.ΕΚΑΝΕ ΜΙΑ ΥΠΟΤΙΘΕΜΕΝΗ ΡΥΘΜΙΣΗ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΝ ΜΟΥ ΤΟ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ ΕΛΕΓΧΟ.ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ...ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΞΑΝΑΚΟΥΣΕΙ ΑΥΤΟ?

rocket.gif

Link to comment
Share on other sites

Isws leitourgouse se safe mode oso den sou anevaze strofes (8ermokrasia/alloi logoi). Se tetoies periptwseis, eytyxws h dystyxws, h adiproswpeia einai mallon h pio katallhlh gia na kanei diagnwsh. H monh symvoulh mou einai stis megales zestes na apofeygeis tis pshles strofes..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.