Jump to content
nik gt

Golf V Gt Owners

Recommended Posts

καλησπέρα και απο μενα παιδια.βαλτε ενα ακομα 5θυρο μαυρο gt ekdosi gt sport παραλαβη 23/01/08 με 6200 χμ.

το αυτοκινητο εχει φαει πολυ σκισιμο και δεν εχει βγαλει τιποτα μεχρι τωρα.

και μια ερωτηση για τους οδηγους που εχουν κανει πολλα χιλιομετρα.βλεπω οτι το αυτοκινητο ανοιγει ολο και καλυτερα ;) οσο περνανε τα χιλιομετρα μεχρι ποτε θα γινεται αυτο?

Υ.Γ. οχι οτι με χαλαει να γινεται επ απειρον αυτο!χε χε χε.

Edited by badjesgt
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και απο μενα παιδια.βαλτε ενα ακομα 5θυρο μαυρο gt ekdosi gt sport παραλαβη 23/01/08 με 6200 χμ.

το αυτοκινητο εχει φαει πολυ σκισιμο και δεν εχει βγαλει τιποτα μεχρι τωρα.

και μια ερωτηση για τους οδηγους που εχουν κανει πολλα χιλιομετρα.βλεπω οτι το αυτοκινητο ανοιγει ολο και καλυτερα ;) οσο περνανε τα χιλιομετρα μεχρι ποτε θα γινεται αυτο?

Υ.Γ. οχι οτι με χαλαει να γινεται επ απειρον αυτο!χε χε χε.

Φιλε το σκιζεις απο τωρα..??τι να πω..Εγω σε λιγο κανω 4000 χιλ.κ εχω ακουσει μετα τα 6000 να το σκισω για να μην μ καιει λαδια..Νταξει δεν λεω οτι ειμαι παναγια αλλα καποια βραδυα το "ξεμπουκωνω" κ γω..1 στο τοσο ομως..

Link to comment
Share on other sites

απο τωρα..??

το στρωσιμο του κινητηρα γινεται μεχρι τα 1500κμ οπως αναφερει και στο manual.εγω εχω 6200κμ.δεν ξερω απο που ακουσες οτι σωνει και καλα αν το σκιζεις πριν τα 6000χμ θα καιει λαδια.εχω συζητησει με ενα αλλο παλικαρι που εχει τσι 140 και δεν εχει παθει απολυτως τιποτα με την ιδια χρηση.

καλο ειναι να ανοιγεις σταδιακα την καθε ταχυτητα μετα τα 2000 χμ οστε να ανοιξει καλυτερα ο κινητηρας.

εγω παντως αυτο εκανα και δεν το εχω μετανιωσει καθολου κρινοντας εκ του αποτελεσματος μεχρι τωρα.

σου απαντω φιλικα και χωρις ιχνος ειρωνιας γιατι πολλες φορες παρεξηγητε ο γραπτος λογος ;)

Link to comment
Share on other sites

το στρωσιμο του κινητηρα γινεται μεχρι τα 1500κμ οπως αναφερει και στο manual.εγω εχω 6200κμ.δεν ξερω απο που ακουσες οτι σωνει και καλα αν το σκιζεις πριν τα 6000χμ θα καιει λαδια.εχω συζητησει με ενα αλλο παλικαρι που εχει τσι 140 και δεν εχει παθει απολυτως τιποτα με την ιδια χρηση.

καλο ειναι να ανοιγεις σταδιακα την καθε ταχυτητα μετα τα 2000 χμ οστε να ανοιξει καλυτερα ο κινητηρας.

εγω παντως αυτο εκανα και δεν το εχω μετανιωσει καθολου κρινοντας εκ του αποτελεσματος μεχρι τωρα.

σου απαντω φιλικα και χωρις ιχνος ειρωνιας γιατι πολλες φορες παρεξηγητε ο γραπτος λογος :lol:

Οχι νταξει δεν ειδα κατι ειρωνικο στην απαντηση σου..οταν λες σταδιακα??γιατι εγω σε κατι αττικες οδους δεν την παλεψα..κ μετα τα 2000 χιλ. το ανοιξα μεχρι 210 χιλ.αλλα ειπαμε με μετρο..μια στο τοσο..

Link to comment
Share on other sites

ξερεις φιλε GIANNIS KAN αυτο το λαθος μαλλον κανουμε οι περισσοτεροι επειδη με αυτο το αυτοκινιτο δεν μπορεις να δειξεις αυτοσυγκρατηση.

οταν λεω σταδιακα εννοω οτι ανα 500 χμ περιπου δουλευα μια ταχυτυτα.

π.χ στα 2000 αρχισα να ανοιγω την δευτερα στα 2500 την τριτη κ.ο.κ(ανοιγμα λεγοντας εννοω να παιζεις σταδιακα με την καθε ταχυτητα ανεβαζοντας καθε φορα λιγο και τις στροφες μεχρι να φτασεις στα κοκκινα)

οσο για την τελικη θες το πιστευεις θες δεν το πιστευεις τελικιασα το αυτοκινιτο πρωτη φορα στα 5500! χμ στην ε.ο. απο αθηνα για λαρισα.

απλα πιστευω οτι ειναι κριμα ρε συνα εχεις 4000 χμ και να μην εχεις ανοιξει ακομα εστω την τριτη για να δεις ποσο καλυτερα θα πηγαινε μετα απο 1000 χμ περιπου :lol: .

τεσπα το αυτοκινητο και η χρηση του εινα προσωπικη υποθεση του τυχερου στην περιπτωση μας καθε φορα ιδιοκτητη και οδηγου.

να μα στε καλα να χαιροματε το αυτοκινιτο μας γιατι γαζωνει στην κυριολεξια.

Υ.Γ. το ολο θεμα του στρωσιματος μου το συνεστησε φιλος μηχανικος που παλια δουλευε και σε αντιπροσωπεια και εχουν περασει πολλα και γρηγορα αυτροκινιτα απο τα χερια του.για να μην το παιζω εξυπνος και ειδημων.

Link to comment
Share on other sites

ξερεις φιλε GIANNIS KAN αυτο το λαθος μαλλον κανουμε οι περισσοτεροι επειδη με αυτο το αυτοκινιτο δεν μπορεις να δειξεις αυτοσυγκρατηση.

οταν λεω σταδιακα εννοω οτι ανα 500 χμ περιπου δουλευα μια ταχυτυτα.

π.χ στα 2000 αρχισα να ανοιγω την δευτερα στα 2500 την τριτη κ.ο.κ(ανοιγμα λεγοντας εννοω να παιζεις σταδιακα με την καθε ταχυτητα ανεβαζοντας καθε φορα λιγο και τις στροφες μεχρι να φτασεις στα κοκκινα)

οσο για την τελικη θες το πιστευεις θες δεν το πιστευεις τελικιασα το αυτοκινιτο πρωτη φορα στα 5500! χμ στην ε.ο. απο αθηνα για λαρισα.

απλα πιστευω οτι ειναι κριμα ρε συνα εχεις 4000 χμ και να μην εχεις ανοιξει ακομα εστω την τριτη για να δεις ποσο καλυτερα θα πηγαινε μετα απο 1000 χμ περιπου :) .

τεσπα το αυτοκινητο και η χρηση του εινα προσωπικη υποθεση του τυχερου στην περιπτωση μας καθε φορα ιδιοκτητη και οδηγου.

να μα στε καλα να χαιροματε το αυτοκινιτο μας γιατι γαζωνει στην κυριολεξια.

Υ.Γ. το ολο θεμα του στρωσιματος μου το συνεστησε φιλος μηχανικος που παλια δουλευε και σε αντιπροσωπεια και εχουν περασει πολλα και γρηγορα αυτροκινιτα απο τα χερια του.για να μην το παιζω εξυπνος και ειδημων.

Νταξει οτι εστρωσα εστρωσα..Τωρα απλα το προσεχω να μην το σκιζω αλλα μια στο τοσο μονο..Ευτηχως μεχρι τωρα δεν μ εχει καψει σταλα λαδι....Ευτηχως.. B)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς αν η αλλαγή σκάστρας είναι μεγάλη φασαρία ή αν μπορούμε να το κάνουμε και μόνοι μας;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς αν η αλλαγή σκάστρας είναι μεγάλη φασαρία ή αν μπορούμε να το κάνουμε και μόνοι μας;

Για ποια σκαστρα λες?Αν λες για τον ανταπτορα της forge ειναι σχετικα ευκολο 10 λεπτα δουλεια.Αν μιλας για κατι αλλο δεν γνωριζω.Παντως για να φτασεις στην σκαστρα ειναι ευκολο.

Link to comment
Share on other sites

τρίθυρο μαύρο από μένα το παρέλαβα 8/07, βασικός εξοπλισμός! : )

Για συζητήσεις περί φίλτρων και σκούπας που διάβασα σε προηγούμενες απαντήσεις, εγώ έχω τοποθετήσει bmc και είμαι πολύ ευχαριστημένος, υπάρχει διαφορά!

Link to comment
Share on other sites

Για ποια σκαστρα λες?Αν λες για τον ανταπτορα της forge ειναι σχετικα ευκολο 10 λεπτα δουλεια.Αν μιλας για κατι αλλο δεν γνωριζω.Παντως για να φτασεις στην σκαστρα ειναι ευκολο.

Λέω γι'αυτό : http://www.forgemotorsport.co.uk/content.a...oduct=FMDV14TSI

Μου είπαν ότι θα κάνει καλύτερο θόρυβο...

Μπορώ να τ'αλλάξω μόνος μου ή χρειάζεται να το πάω σε συνεργείο;

Υπάρχει κάποιο how to;

Link to comment
Share on other sites

Λέω γι'αυτό : http://www.forgemotorsport.co.uk/content.a...oduct=FMDV14TSI

Μου είπαν ότι θα κάνει καλύτερο θόρυβο...

Μπορώ να τ'αλλάξω μόνος μου ή χρειάζεται να το πάω σε συνεργείο;

Υπάρχει κάποιο how to;

Κάπου διάβασα , οτι παλικάρι που την έβαλε , έχασε δυναμομετρημένα 5 άλογα με την παρεμβολή αυτής της μπούρδας...

Οτι γινόταν και στα δικά μας δηλαδή.... :o:o

Link to comment
Share on other sites

Εδω και 2 μερες εχω κι εγω ενα κοκκινο τετραπορτο Golf GT sport 170 !! :(

Οι πρωτες εντυπωσεις κατι παραπανω απο καλες!! Απλα τελειο το αμαξι!! Στα πρωτα 550km που εκανα σε μικτο κυκλο εκαψε 7,3L/100km !! Ακουγεται σαν θαυμα, αλλα ειναι αληθεια. Ακρως ερεθιστικος επισης ο ηχος του κινητηρα, η περισσεια ροπης και η υψηλη ποιοτητα κι εργονομια. :o

Link to comment
Share on other sites

Thanks Puck για την βοήθεια.Γιατι αμα δεν ήταν η ιδέα σου για τον καράμπελα τώρα θα πληρωνα άδικα μαμησιάτικα

Να και ένα δείγμα απο την δουλειά που έκανε

dsc00020largevb0.th.jpgthpix.gifdsc00022largevh9.th.jpgthpix.gifdsc00024largern0.th.jpgthpix.gifdsc00025largehb2.th.jpgthpix.gifdsc00026largedg1.th.jpgthpix.gifdsc00027largezg9.th.jpgthpix.gif

Edited by twoface
Link to comment
Share on other sites

μολις ειδα οτι δεν εχω γραψει εδω.

εχω ενα Golf GT μοντελο 12/06.κοκκινο.5 πορτο με 20000 χλμ

δεν ξερω τι αλλο να πω.

ετοιμαζομαι για προγραμμα. tongue.giftongue.giftongue.gif

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.