Jump to content
nik gt

Golf V Gt Owners

Recommended Posts

ε κι εγω i open you a monday στο περιστερι (γενικα δυτικα) αν το παμε ετσι δεν εχει να λεει tongue.gif

φοβασαι δισκο-πλατω βασικα..ανω πολη ειναι πιο νορμαλ σε κλισεις..συκιες-μετεωρα ειναι η τραγωδια tongue.giftongue.gif

χωρις χειροφρενο δε ξεκινας..

καλοριζικο konv οπως κ να χει :thumbsup:

κ προσοχη τους δρομους εκει γιατι παιζει πολυ πλακοστρωτο..

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ και πάλι αλλά έχω και 2 ερωτησούλες αν ξέρετε να απαντήσετε.

1) Επειδή παρκάρω σε κατηφόρα περίπου (40%) και ανεβαίνω μόνο με όπισθεν, πιστεύετε να κάνω μεγάλο κακό στο δίσκο;

2) Η κλίση που έχει το αυτοκίνητο παρκαρισμένο, έχει σημασία για το αν στραγγίζει η τουρμπίνα ή όχι; Τα λάδια της σ'αυτη τη θέση θα μπορούν να στραγγίξουν όταν αφήνω το αμάξι στο ρελαντί 1-2 λεπτά πριν το σβήσω;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Λευκό πεντάθυρο παρελήφθη σήμερα...

Μία λέξη είναι αρκετή... ΚΑΤΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΕΝΟΣ

Καλοριζικο και καλοταξιδο και απο εμενα!!!

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ karlos.

Παιδιά ξέρει κανείς πως μπορεί να φύγει ξυσιματάκι από τον καθρέπτη που μου άφησαν χρώμα από άλλο αυτοκίνητο στον καθρέφτη; :angry2::angry:

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ karlos.

Παιδιά ξέρει κανείς πως μπορεί να φύγει ξυσιματάκι από τον καθρέπτη που μου άφησαν χρώμα από άλλο αυτοκίνητο στον καθρέφτη; :angry2::angry:

υπαρχει μια αληφη της sonax αν δεν κανω λαθος που ειναι για αυτη την δουλεια.την εχω δοκιμασει πολυ καλο αποτελεσμα.πολυ σπαστικο παντος αυτο οταν γινετε!!!

Link to comment
Share on other sites

Για άλλη μια φορά σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια...

2 φωτογραφίες ακόμη:

1) http://img205.imageshack.us/img205/462/g1rx3.jpg

2) http://img220.imageshack.us/img220/8835/g2ke6.jpg

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!

--------------------

Καλορίζικο φίλε Konv!

Τώρα λοιπόν ξέρω ότι υπάρχει και ένα 'αδερφάκι' εκεί στη βόρεια Ελλάδα! Λες να είμαστε οι μοναδικοί που έχουμε λευκά Gt...? GTi έχω δει αρκετά λευκά αλλά λευκό Gt προς το παρόν κανένα.

Λίγο προσοχή στο στρώσιμο όπως τα είπες. Ειδικά σε 1ες 2ες όχι απότομες επιταχύνσεις.

Εγώ το μόνο που έχω κάνει στο δικό μου είναι να του βάψω τον πίσω προφυλακτήρα έτσι ώστε να φαίνεται όλος λευκός. Το αποτέλεσμα είναι πολύ καλό και πιστεύω ότι αξίζει να το κάνεις. Θα ποστάρω photo να δεις πως είναι.

Καλή χρονιά και καλά χιλιόμετρα σε όλους

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε Konv!

Τώρα λοιπόν ξέρω ότι υπάρχει και ένα 'αδερφάκι' εκεί στη βόρεια Ελλάδα! Λες να είμαστε οι μοναδικοί που έχουμε λευκά Gt...? GTi έχω δει αρκετά λευκά αλλά λευκό Gt προς το παρόν κανένα.

Λίγο προσοχή στο στρώσιμο όπως τα είπες. Ειδικά σε 1ες 2ες όχι απότομες επιταχύνσεις.

Εγώ το μόνο που έχω κάνει στο δικό μου είναι να του βάψω τον πίσω προφυλακτήρα έτσι ώστε να φαίνεται όλος λευκός. Το αποτέλεσμα είναι πολύ καλό και πιστεύω ότι αξίζει να το κάνεις. Θα ποστάρω photo να δεις πως είναι.

Καλή χρονιά και καλά χιλιόμετρα σε όλους

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια...

Μία ερωτησούλα προς όλους τους κατόχους...(ή τη γνώμη σας)

Πριν ξεκινήσετε με το αυτοκίνητο ή φθάνοντας κάπου πριν σβήσετε τη μηχανή, την δουλεύει κανείς σας στο ρελαντί και πόση ώρα;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Όταν ξεκινάς, καλό είναι να μην το αφήνεις καθόλου στο ρελαντί. Απλώς πριν το σκίσεις να έχει ζεσταθεί το νερό του ψυγείο και τα λάδια. (Γι' αυτό ένα οργανάκι θερμοκρασίας λαδιού είναι καλό :thumbsup:)

Όσο για όταν φτάνεις κάπου, μπορείς να αποφύγεις να το δουλεύεις στο ρελαντί αν πηγαίνεις χαλαρά τα 2-3 τελευταία χιλιόμετρα.

Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas

Καλύτερα να μη το κάνεις, δεν μπορείς να βάλεις το σταυρό αλλιώς?

Ουσιαστικά η βάση κάνε ένα κλακ αριστερά και κσεκουμπώνει από το τζάμι όπου υπάρχει ένα "κούμπωμα", θέλει δύναμη όμως και είναι επικίνδυνο να σπάσεις κάνα τζάμι...

Link to comment
Share on other sites

εγω τυλιξα μια πετσετα στο μπρατσο και τον εβγαλα με καβουρα

θελει αρκετη δυναμη και προσοχη

εχει κανει κανεις καμια βελτιωση στο GTακι του , καποιο προγραμμα , φιλτρο, εξατμηση η ολα μαμα ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήθελα να μου πεις, προς τα που ξεκουμπώνει... Αφού είναι προς τ'αριστερά θα το δοκιμάσω, ευχαριστώ

Ρε μην κανετε πραγματα χωρις λογο και γινει καμια σοβαρη ζημια απο το πουθενα...Μπαινει πανευκολα και χωρις να τον βγαλεις...Απλα θελει λιγη σκεψη και θα βρεις τον τροπο... B)

Link to comment
Share on other sites

εγω τυλιξα μια πετσετα στο μπρατσο και τον εβγαλα με καβουρα

θελει αρκετη δυναμη και προσοχη

εχει κανει κανεις καμια βελτιωση στο GTακι του , καποιο προγραμμα , φιλτρο, εξατμηση η ολα μαμα ειναι;

Εγω εχω βαλλει ενα φιλτρο τησ green και τεταρτη εχω ραντεβου για εξατμιση..εσυ εχεισ κανει τπτ??κανενασ αλλοσ??κανονιστε καμια συναντηση με τα GT re paidia... protest.gif

Link to comment
Share on other sites

Να μας πεις που έβαλες την εξάτμιση και τι ακριβώς άλλαξες. Αν θέλεις, στείλε πμ, πόσταρε εδώ, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. ¶ντε και καλή τοποθέτηση.

Link to comment
Share on other sites

κανονιστε καμια συναντηση με τα GT re paidia... protest.gif

ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ GTακιδων-TSIκιδων

απο οτι φαινεται εχουμε μαζευτει πολλοι!!

ψηνεστε λοιπον να κανουμε μια πρωτη συναντηση στο παρκινγκ του ιπποδρομου η του beach-volley την παρασκευη 12-1-07 στις 21:00 να γνωριστουμε , να μιλησουμε για τα "παιδια" μας (προβληματα, βελτιωση κτλπ) και αν γουσταρουμε παμε και για κανενα καφε

τι λετε; :D:lol::thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ GTακιδων-TSIκιδων

απο οτι φαινεται εχουμε μαζευτει πολλοι!!

ψηνεστε λοιπον να κανουμε μια πρωτη συναντηση στο παρκινγκ του ιπποδρομου η του beach-volley την παρασκευη 12-1-07 στις 21:00 να γνωριστουμε , να μιλησουμε για τα "παιδια" μας (προβληματα, βελτιωση κτλπ) και αν γουσταρουμε παμε και για κανενα καφε

τι λετε; :lol::lol::lol:

NAI... <_<:lol: Θα εχω βαλλει κ την εξατμιση..

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ GTακιδων-TSIκιδων

απο οτι φαινεται εχουμε μαζευτει πολλοι!!

ψηνεστε λοιπον να κανουμε μια πρωτη συναντηση στο παρκινγκ του ιπποδρομου η του beach-volley την παρασκευη 12-1-07 στις 21:00 να γνωριστουμε , να μιλησουμε για τα "παιδια" μας (προβληματα, βελτιωση κτλπ) και αν γουσταρουμε παμε και για κανενα καφε

τι λετε; <_<:lol::lol:

καντε το 9 κ τεταρτο γιατι δουλευω

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω το εξής πρόβλημα. Στη θέση των ποδιών του συνοδηγού, όπως έχετε αντιληφθεί όλοι, το πατάκι είναι στενό και ειδικά στο χώρο που δημιουργείται από τον εμπρός δεξί θόλο, δηλ. συγκεκριμένα το δεξί πόδι του συνοδηγού. Εκεί δεν υπάρχει πατάκι και αναγκάζεται ο συνοδηγός να πατάει στη ταπετσαρία που βρίσκετεαι κάτω από το πατάκι. Αυτό θα έχει σαν αποτέλεσμα, μετά από λίγο καιρό να φθαρεί και να φανεί η λαμαρίνα του αυτοκινήτου. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το προστατεύσουμε;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.