Jump to content
Guest NRS

Launch Control για Golf V GTi DSG

Recommended Posts

Εγω δε γνωριζω να σε βοηθησω πανω σε αυτο.

Θα σου προτεινα ομως να διορθωσεις τον τιτλο του θεματος, γιατι πολλοι βλεποντας το Lc δεν καταλαβαινουν περι τινος προκειται!

Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas

Ο τίτλος διορθώθηκε

Επίσης σε παρακαλώ γράφε με Ελληνικά και όχι Greeklish γιατί παραβαίνεις τους όρους χρήσης

Edited by dubbeR_Stoilas
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αυτό ήδη... Φρένο με το ένα πόδι, γκάζι με το άλλο μέχρι τις 4000 στροφές.. αφήνεις φρένο και φεύγει σκοτωμένα...

Οι κάτοχοι DSG μπορούν να το επιβεβαιώσουν...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αυτό ήδη... Φρένο με το ένα πόδι, γκάζι με το άλλο μέχρι τις 4000 στροφές.. αφήνεις φρένο και φεύγει σκοτωμένα...

Οι κάτοχοι DSG μπορούν να το επιβεβαιώσουν...

αυτο δεν ισχυει το launch control δεν υπαρχει στα αυτοκινητα μας!!στην αυστραλια τα 2007 εχουνε,στην αμερικη τα μεσα του 2007(μοντελα)θα εχουνε,εμεισ ποτε????με τον τροπο που λες καταστρεφεισ το σασμαν!!

Σε ευχαριστο μυθος για την βοηθεια!!

Βοηθηστε ρε παιδια,ειναι μεγαλο ζητημα για εμασ που εχουμε DSG!!!!

Link to comment
Share on other sites

Pados se filo pou to exei to autoikinito ena xrono an bgaleis to esp kai exeis freno me to ena kai terma gazi me to allo(mporei na min sou piasei me ti mia opote thelei poli apotoma na baleis sto patoma to gazi)tou statheropoiei tis strofes stis 3000...kai tou to eixan pei apo tin idia tin vw...oso gia tis 4000 apo oti ksero isxiei etsi kai allios kai einai san prostateutiko tou kinitira..to exei kai to gt xeirokinito...

Link to comment
Share on other sites

Λογικα αν βαλεις καποιο traction control θα εχεις και LC.

Επισης παιζει και ενας αγραφος εγκεφαλος και κανεις ο,τι θελεις.

Αλλα δεν πιστευω να αξιζουν αυτες οι λυσεις.

Link to comment
Share on other sites

Guest Nikos1979

Πάντως σε διάφορα βιντεάκια στο youtube το launch control δουλεύει κανονικά σε όλα τα VAG που είναι τοποθετημένο.

Σίγουρα δε σας δουλεύει?

Τα βήματα είναι...

ESP - OFF

Λεβιές στο "S"

Κρατάς το φρένο με το αριστερό...και με κρατημένο το φρένο...ακουμπάς λίγο το γκάζι...και σου ανεβάζει στροφές στις 2,000-3,000...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε διάφορα βιντεάκια στο youtube το launch control δουλεύει κανονικά σε όλα τα VAG που είναι τοποθετημένο.

Σίγουρα δε σας δουλεύει?

Τα βήματα είναι...

ESP - OFF

Λεβιές στο "S"

Κρατάς το φρένο με το αριστερό...και με κρατημένο το φρένο...ακουμπάς λίγο το γκάζι...και σου ανεβάζει στροφές στις 2,000-3,000...

Το πατας στο τερμα το γκαζι και ισχυει μονο για τα κιβωτια που εχουν το software για Launch Control. Αν δε το εχει, τοτε απλα θα αφησεις κατω τα λαστιχα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

αυτο που λέτε ρε παιδια δεν ειναι launch control....απλα στην εκκίνηση σου ανεβάζει στροφες μέχρι στις 4,000 ... τπτ αλλο..

ΚΑΙ αυτο το κάνουν όλα τα dsg! (σε 3 που το εχω δοκιμάσει(διαφορετικής χρονιάς παραγωγης) το κάνουν αρα...

Link to comment
Share on other sites

αυτο που λέτε ρε παιδια δεν ειναι launch control....απλα στην εκκίνηση σου ανεβάζει στροφες μέχρι στις 4,000 ... τπτ αλλο..

ΚΑΙ αυτο το κάνουν όλα τα dsg! (σε 3 που το εχω δοκιμάσει(διαφορετικής χρονιάς παραγωγης) το κάνουν αρα...

Οχι ολα. Κοιτα εδω

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα σημερα με τα νευρα που είχα από το χτυπημα στη πορτα, να δοκιμασω το Launch Control. Το εβαλα στο S, ESP Off, αριστερο στο φρενο και γκαζι. Μου ανεβηκε μονο μεχρι τις 2000 στρ και αφηνοντας το φρενο εφυγε κανονικα. Σίγουρα δεν λειτουργησε το LC. Πρεπει να κανω κατι άλλο? Η δεν εχει το software to DSG για LC?

Link to comment
Share on other sites

για tsi δεν ξέρω αν ισχύει η ίδια διαδικασία ενεργοποίησης

προσπαθησε να πατας το φρένο πρώτα, βάλε S, πάτα συνεχόμενο το esp (3 sec) και μετα πάτα το γκάζι..

αν δεν σου ανεβάζει μέχρι 4000 στροφες δεν ενεργοποιηθηκε

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασια λογικα από ότι εχω διαβασει είναι ιδια σε όλα τα κιβωτια με DSG, ανεξαρτητως μοντελου αυτοκινητου. Το ESP απλα το εβαλα στο off, δε το κρατησα πατημενο. Θα το δοκιμασω ισως αυριο αν βρω χρονο . αν δε πετυχει, πως μπορω να ξέρω με βεβαιοτητα αν εχω LC η όχι? Εχεις καμμια ιδεα? Και αν δεν εχω, γινεται με software να μπει?

Link to comment
Share on other sites

οτι μπορουν να στο βαλουν στην αντιπροσωπεια ειναι 1000 % σιγουρο (ολοι οι αμερικανοι αυτο εκαναν αφου δεν το ειχαν απο την "μανα" τους τα αυτοκινητα και αρχισαν να το βαζουν απο οκτωβρη)

Link to comment
Share on other sites

Ξαναδοκιμασα σημερα, και απλα δεν ανεβαζει πανω απο 2000. Ειχα πατημενο και το ESP για παραπανω απο 3 sec, αλλα τιποτα. :lol: Το αμαξι φευγει πιο αργα, απο οτι αν ξεκινουσα με τερμα το γκαζι. Μαλλον δε το εχω το LC.

Link to comment
Share on other sites

Ο ηλεκτρολογος στο Μπουρμα, αρνηθηκε να μου ενεργοποιήσει το Launch Control sto DSG λεγοντας μου ότι η Kosmocar εχει δωσει εντολες στα εξουσιοδοτημένα, να μην ενεργοποιούν το LC. Γνωριζει καποιος κατι σχετικο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.