Jump to content
doggy

Απορίες για το φόρουμ

Recommended Posts

Τα άκυρα μόνο κλειδώνονται ή διαγράφονται.

Αν έχεις κάποιος αντίθετη άποψη, να την γράψει εδώ και θα έχει άμεση απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά παλιά δίπλα στα post μας και κάτω από εκεί που λέει "VWclub member" έδειχνε κάτι σηματάκια VW των οποίων ο αριθμός εξαρτώνταν από τον αριθμό των posts που είχε κάνει ο συγκεκριμένος χρήστης. τώρα δείχνει σε όλους ένα μόνο σηματάκι. γιατί? ξέρω ότι δεν χάνετε κάποια λειτουργικότητα του forum με αυτό αλλά είχα αυτή την απορία και είπα να ρωτήσω! :D:D:wub:B)

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian
ρε παιδιά παλιά δίπλα στα post μας και κάτω από εκεί που λέει "VWclub member" έδειχνε κάτι σηματάκια VW των οποίων ο αριθμός εξαρτώνταν από τον αριθμό των posts που είχε κάνει ο συγκεκριμένος χρήστης. τώρα δείχνει σε όλους ένα μόνο σηματάκι. γιατί? ξέρω ότι δεν χάνετε κάποια λειτουργικότητα του forum με αυτό αλλά είχα αυτή την απορία και είπα να ρωτήσω!  :D  :D  :wub:  B)

λογω του οτι εγινε μεγαλη φασαρια στο φορουμ για τα ποστ και σχετικα με αυτα(καλα εσυ δε το ειδες ?)αποφασισε ο προεδρος αντι να τσακωνομαστε για τα σηματακια να βαλει σε ολους απο ενα για να ηρεμισουν τα πνευματα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω το εξής, αν και νομίζω ότι έχει ξαναγίνει η ερώτηση. Γιατί ενώ σε ένα topic που παρακολουθώ παίρνω για κάθε απάντηση και από 1 e-mail, σε άλλα που επίσης παρακολουθώ δεν παίρνω ούτε ένα και αναγκάζομαι να ψάχνω κάθε φορά τι γίνεται? Υπάρχει κάποια λύση? Thanks εκ των προτέρων!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian

αν δε κανω λαθος θα πρεπει να εχεις απαντησει σε αυτο το τοπικ που λες για να παρεις απαντηση οτι εχουν απαντησει,που θελεις να ξερει το φορουμ αν το παρακολουθεις,το καταλαβαινει μονο οταν απανταμε κ ποσταρουμε καπου

Link to comment
Share on other sites

ο nt7561 εχει δικιο, συμβαινει και σε μενα

για μερικα θεματα δεν μου ερχονται email, (για θεματα που εχω απαντησει μιλαω)

για θεματα που εχω απαντησει μιλαω και εγω

Link to comment
Share on other sites

λογω του οτι εγινε μεγαλη φασαρια στο φορουμ για τα ποστ και σχετικα με αυτα(καλα εσυ δε το ειδες ?)αποφασισε ο προεδρος αντι να τσακωνομαστε για τα σηματακια να βαλει σε ολους απο ενα για να ηρεμισουν τα πνευματα

ναι την είχα δει την φασαρία αλλά δεν ήξερα ότι τα σηματάκια είχαν να κάνουν με εκείνο το θέμα. μάλιστα :D:) :)

Link to comment
Share on other sites

Πατάς track this topic στην κορυφή της σελίδας για να παρακολουθήσεις μια συζήτηση. Πάς στο profile σοθ στα subscriptions για να αφαιρέσεις θέματα πού δεν θέλεις πλέον να παρακολουθείς. Επίσης όταν ποστάρεις μιά απάντηση πατάς enable email notification of replies για να σου έρχεται mail όταν απαντάει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

εμ ναι, παίδες είχαν πάθει κόκο-μπλόκο οι 2 mailers που χρησιμοποιεί το forum και δε στέλνανε πάντα :D

problem resolved, everything must be ok now :(

Link to comment
Share on other sites

pws ginetai na mikrinei o xwros tis ipografhs?

ennow oi kenes seires pou exoun oi perissoteroi opos k egw enw kapoioi alloi exw paratirisei oti einai just se auto pou exoun grapsei i stin eikona pou exoun valei..

Edit: Dwste k ena xroniko orio gia to edit etsi gia na dior8onoume kanena or8ografiko pou mas ksefige k vgazei mati, xwris na grafei edited by...

Edited by evripidisk
Link to comment
Share on other sites

Χεχε... Είναι υπερβολικά απλό! Δεν υπάρχει κενός χώρος στην υπογραφή στην πραγματικότητα, απλά άν ο χώρος που πιάνει το μήνυμά σου και η υπογραφή σου μαζί είναι λιγότερος απο αυτόν που πιάνουν οι πληροφορίες του προφίλ σου (όνομα, φωτογραφία, group, posts, joined κ.λπ.) αναγκαστικά γεμίζει τον υπόλοιπο χώρο με κενό. ¶ν γράψεις αρκετές σειρές μήνυμα (ή έχεις μεγάλη υπογραφή LOL) δεν θα σου αφήνει κενό χώρο!

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορούμε να κάνουμε attach μια φωτογραφία σε ένα post αλλά να μην βγεί στο πραγματικό της μέγεθος να βγεί σε σμύκρινση και να πατάει ο καθένας που θέλει να την δει την φωτογραφία και να την μεγενθύνει σε νεο παράθυρο. Εχω δει πολλούς που το χρησιμοποιούνε αλλά εγω όταν βάζω φωτογραφία πιάνει όλη την σελίδα δεν βγαίνει σε σμύκρινση. Είναι ενοχλητικό για τους άλλους. Ποιος μπορεί να με βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

απλά την κάνεις attach στο πόστ σου (δες τις επιλογές κάτω κάτω όταν κάνεις ADD REPLY) και μην την βάζεις σαν link

Με αυτό το τρόπο την κάνει αυτόματα thumbnail.

Link to comment
Share on other sites

απλά την κάνεις attach στο πόστ σου (δες τις επιλογές κάτω κάτω όταν κάνεις ADD REPLY) και μην την βάζεις σαν link

Με αυτό το τρόπο την κάνει αυτόματα thumbnail.

Κατάλαβα Πρόεδρε. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. :cry:

Link to comment
Share on other sites

Έχω άλλη μια απορία. Πως αλλάζουμε χρώμα και μέγεθος στην γραμματοσειρά μας? Προσπαθω να το κάνω και μου βγάζει την εντολή. TEST. TEST. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian
Έχω άλλη μια απορία. Πως αλλάζουμε χρώμα και μέγεθος στην γραμματοσειρά μας? Προσπαθω να το κάνω και μου βγάζει την εντολή. TEST. TEST. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

οταν κανεις απαντηση σου εχει να κανεις τις επιλογες για τη γραμματοσειρα κ το χρωμα κ μεγεθος

Link to comment
Share on other sites

οταν κανεις απαντηση σου εχει να κανεις τις επιλογες για τη γραμματοσειρα κ το χρωμα κ μεγεθος

Πατάω τις ανάλογες επιλογές αλλά κοίτα το προήγουμενο post μου για να δεις τι μου βγάζει. Μπορεί κάποιος να μου πει αναλυτικά ποια βήματα ακολουθεί. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

πχ για κοκκινο γραψε:

{color=red} το κειμενο που θελεις να κοκκινησει {/color}

οπου { και } εσυ βαλε [ και ] αντιστοιχα

δηλαδη:

{size=5} Μπουρου μπουρου {/size}

ξανα εννοειται οπου { βαζεις [ και οπου } βαζεις ]

Link to comment
Share on other sites

πχ για κοκκινο γραψε:

{color=red} το κειμενο που θελεις να κοκκινησει {/color}

οπου { και } εσυ βαλε [ και ] αντιστοιχα

δηλαδη:

{size=5} Μπουρου μπουρου {/size}

ξανα εννοειται οπου { βαζεις [ και οπου } βαζεις ]

TEST

Σας ευχαριστώ πολύ όλους για την πολύτιμη βοηθειά σας.

Edited by Σπύρος
Link to comment
Share on other sites

Ακομα πιο απλα. Τσεκαρε το κειμενο που θες να χρωματισεις και μετα πατα το color. Οσο για τα attachments προσεχε γιατι εχεις ορισμενο χωρο. διπλα εχει ενα νουμερο και περα απο εκει δεν θα μπορεις να κανεις αλλα attachments.

Link to comment
Share on other sites

Postάρα 2 φωτογραφίες και κατά λάθος έβαλα τις φωτογραφίες χωρίς να σβήσω τους αριθμούς των πινακίδων των αυτοκινήτων. Θέλω να τις αλλάξω και να βάλω τις σωστές. Πως μπορώ να το κάνω αυτό? Έκανα EDIT αλλά μου βγάζει σφάλμα. Επειδή δεν θέλω να γίνει καμιά παρεξήγηση με τα 2 αυτά αυτοκίνητα σας παρακαλώ απαντήστε μου το γρηγορότερο. Ευχαρσιτώ πολύ

Φωτογραφία 1

Φωτογραφία 2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.