Jump to content
doggy

Απορίες για το φόρουμ

Recommended Posts

Θα επιλεξεις το θεμα σου και θα πατησεις επεξεργασια

Link to comment
Share on other sites

το εκανα αλλα μου βγαζει επεξεργασια μονο για την απαντηση και οχι για τον τιτλο, τουλαχιστον δεν το βλεπω εγω

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν παταω στο σωστο σημειο αλλα παταω επεξεργασια κατω απο μια απαντηση μου ( δεν βλεπω πουθενα αλλου επιλογη για επεξεργασια ), μετα εχει πληρη επεξεργασια, απο εκει και περα το χαος

Link to comment
Share on other sites

Ηλία, θα πας στην πρώτη δημοσίευση - στην αρχή του θέματος. Εκεί θα πατήσεις Επεξεργασία και κατόπιν Πλήρη Επεξεργασία. Τότε στη νέα σελίδα θα σου έχει τον τίτλο σε πεδίο επεξεργασίας. Άλλαξε τον και αποθήκευσε την δημοσίευση. Πλέον θα εμφανίζεται ο σωστός τίτλος (ίσως χρειαστεί ανανέωση της σελίδας για να το δεις εσύ).

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! ειμαι νεο μελος και θα ηθελα αυτοκολλητα του club! δεν βρηκα καπου στο φορουμ γι αυτο το θεμα! αν μπορει καποιος να με κατατοπισει πως θα τα προμιθευτω!

Link to comment
Share on other sites

αν εισαι απο αθηνα ευκολα σε μια συναντηση.

διαφορετικα θα επικοινωνησεις με το μελος lupakos ωστε να σου στειλει

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανεις αν μπορούμε ακομα να βάλουμε τη φασα για το μπροστινο παρμπρίζ;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορω με καποιο τρόπο να μπλοκαρω ας πούμε τα μηνύματα στο μεηλ μου;

Να μου έρχονται μονο στη σελιδα του κλαμπ;

Link to comment
Share on other sites

Ηλια προσπαθησε να πας στο "οι ρυθμισεις μου"...μετα πας στην καρτελα "επιλογες ειδοποιησεων"...νομιζω το πρωτο ειναι αυτο που ζητας...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι

τωρα που μπαινω στο φορουμ,  αλλα ειναι στα ελληνικα και αλλα στα αγγλικα. πρεπει να κανω εγω τιποτα ρυθμισεις η θα επανελθει μονο του αυτο;

και κατι ακομα, μαλλον επειδη ειναι στα αγγλικα, δεν μπορω να βρω τι παταω για να βλεπω τις τελευταιες αδιαβαστες δημοσιευσεις, ας πουμε της τελευταιας βδομαδας

 

θα παρει λιγο καιρο μεχρι να συνηθισω την καινουργια εμφανιση

Link to comment
Share on other sites

Κουράστηκα και μόνο διαβάζοντας τι τραβήξατε με την αναβάθμιση. Εύγε για την όρεξη και το κουράγιο σας. Μερικές ερωτήσεις:

- Θα μπορέσετε να προσθέσετε στα διαθέσιμα themes το κλασσικό άσπρο-μπλε που είχατε πριν την αναβάθμιση όπως και νέα themes? Καλός είναι και ο νέος σχεδιασμός και σε μερικούς τομείς είναι πιό λειτουργικός, αλλά θα προτιμούσα κάπως μικρότερη απόσταση ανάμεσα στις γραμμές, κυρίως στην υπογραφή. Επίσης είμαι πιό fan των ορθογώνιων πλαισίων για τα avatars.

- Η προηγούμενη έκδοση επέτρεπε μόνο το αρχικό γράμμα κάθε λέξης να είναι κεφαλαίο στους τίτλους των θεμάτων, η νέα έκδοση θα επιτρέπει να είναι όλη η λέξη με κεφαλαία? π.χ. DSG αντί Dsg.

- Η δυνατότητα προσθήκης νέας φωτογραφίας σε υπάρχουσα βελτίωση, δηλαδή να κάνεις edit μια βελτίωση προσθέτοντας νέες φωτογραφίες, σχετίζεται με το πρόγραμμα αντιγράφων ασφαλείας που μένει να αποκατασταθεί? Δοκίμασα να το κάνω, στις επιλογές βλέπω edit modification όπου δεν υπάρχει επιλογή upload.

- Για τα embedded videos υπάρχει τρόπος να εμφανίζονται μικρότερα, όπως στην προηγούμενη έκδοση? Έστω με προσθήκη κώδικα.

- Στο προφίλ εκτός από τους visitors έχουν χαθεί και οι φίλοι, αυτά θα επανέλθουν?

- Η user list στις επιμέρους ενότητες και θέματα θα επαναλειτουργήσει? Αν δεν κάνω λάθος λειτουργεί μόνο στο index page.

- Και έλεγα τι ξέχασα... η επιλογή desktop view για κινητά δεν υπάρχει πλέον?

Ευχαριστώ.

Edited by DarkX
Link to comment
Share on other sites

Απαντάω και στους 2 σας από κάτω.

2 hours ago, ilias.gr said:

να ρωτησω κατι

τωρα που μπαινω στο φορουμ,  αλλα ειναι στα ελληνικα και αλλα στα αγγλικα. πρεπει να κανω εγω τιποτα ρυθμισεις η θα επανελθει μονο του αυτο;

και κατι ακομα, μαλλον επειδη ειναι στα αγγλικα, δεν μπορω να βρω τι παταω για να βλεπω τις τελευταιες αδιαβαστες δημοσιευσεις, ας πουμε της τελευταιας βδομαδας

 

θα παρει λιγο καιρο μεχρι να συνηθισω την καινουργια εμφανιση

Ηλία όχι, είναι από εμάς. Το καινούριο λογισμικό καθώς άλλαξε ολοκληρωτικά, δεν υποστηρίζει τις μεταφράσεις που είχαν γίνει στο παρελθόν.

Κατά συνέπεια, σιγά σιγά θα βλέπετε το περιεχόμενο να αλλάζει σε ολοένα και πιο ελληνική μορφή -για όσους έχουν επιλέξει Ελληνικά-.

 

Για να δεις τις δημοσιεύσεις που δεν είχες διαβάσει επιλέγεις επάνω δεξιά "Activity ==> Unread Content" το επόμενο παράθυρο θα σου δείξει ότι δεν έχεις διαβάσει. Αν θες να το φιλτράρεις πατάς το τίτλο Unread Content και σου ανοίγει τις τροποποιήσεις, από εκεί επιλέγεις κάτω δεξία το "Time Period ==> Specified number of days" και διαλέγεις πόσες μέρες θες.

 

2 hours ago, DarkX said:

Κουράστηκα και μόνο διαβάζοντας τι τραβήξατε με την αναβάθμιση. Εύγε για την όρεξη και το κουράγιο σας. Μερικές ερωτήσεις:

- Θα μπορέσετε να προσθέσετε στα διαθέσιμα themes το κλασσικό άσπρο-μπλε που είχατε πριν την αναβάθμιση όπως και νέα themes? Καλός είναι και ο νέος σχεδιασμός και σε μερικούς τομείς είναι πιό λειτουργικός, αλλά θα προτιμούσα κάπως μικρότερη απόσταση ανάμεσα στις γραμμές, κυρίως στην υπογραφή. Επίσης είμαι πιό fan των ορθογώνιων πλαισίων για τα avatars.

- Η προηγούμενη έκδοση επέτρεπε μόνο το αρχικό γράμμα κάθε λέξης να είναι κεφαλαίο στους τίτλους των θεμάτων, η νέα έκδοση θα επιτρέπει να είναι όλη η λέξη με κεφαλαία? π.χ. DSG αντί Dsg.

- Η δυνατότητα προσθήκης νέας φωτογραφίας σε υπάρχουσα βελτίωση, δηλαδή να κάνεις edit μια βελτίωση προσθέτοντας νέες φωτογραφίες, σχετίζεται με το πρόγραμμα αντιγράφων ασφαλείας που μένει να αποκατασταθεί? Δοκίμασα να το κάνω, στις επιλογές βλέπω edit modification όπου δεν υπάρχει επιλογή upload.

- Για τα embedded videos υπάρχει τρόπος να εμφανίζονται μικρότερα, όπως στην προηγούμενη έκδοση? Έστω με προσθήκη κώδικα.

- Στο προφίλ εκτός από τους visitors έχουν χαθεί και οι φίλοι, αυτά θα επανέλθουν?

- Η user list στις επιμέρους ενότητες και θέματα θα επαναλειτουργήσει? Αν δεν κάνω λάθος λειτουργεί μόνο στο index page.

- Και έλεγα τι ξέχασα... η επιλογή desktop view για κινητά δεν υπάρχει πλέον?

Ευχαριστώ.

- Τα Themes που είχαμε δεν υποστηρίζονται και κοιτάζουμε να δούμε πιο άλλο μας κάνει κλικ για να το αγοράσουμε και να το βάλουμε και αυτό. Για την ώρα υπάρχει εγκατεστημένο μόνο ένα και το βασικό του IPS. Θα προσθέσουμε και άλλα σιγά σιγά!

- Πλέον ναι, παίζουν όλα κεφαλαία αν θέλεις στον τίτλο ενός θέματος (το δοκίμασα πριν λίγο σε νέο θέμα).

- Τα αντίγραφα ασφαλείας δεν επηρρεάζουν το φόρουμ, όταν κάνεις edit, δεν βλέπεις δεξιά την επιλογή για "insert other media"? 

- Όπως διαπίστωσα (μόλις τώρα δοκιμάζοντας) τα external links σε βίντεο είναι δυναμικά όσον αφορά το size τους. Οπότε αναλόγως πόσο κάνεις enlarge or shrink το παράθυρο, το βίντεο τροποποιείται ανάλογα. Θα κοιτάξω αν μπορώ να βάλω επιλογές για να διαλέγεται το μέγεθος στατικά.

- Το Friends το σταμάτησε η IPB και πλέον έχει followers. Και θα μπορούν οι χρήστες να κάνουν follow όποιον θέλουν, κατά την ανακοίνωσή τους αυτό ήταν για security reasons.

- Το userlist θα κοιτάξω να το περάσω και σε άλλες σελίδες. Αναφέρεσαι στο bottom της σελίδας και όχι στο δεξί frame, σωστά;

- Το desktop view δεν το είχα προσέξει πως λείπει. :) Με μια πρώτη ματιά δεν βλέπω την δυνατότητα να το έχουμε σαν επιλογή. Θα το κοιτάξω και αυτό :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν θα σου πω ακριβώς τι κάνω και τι βλέπω, είμαι default - images - modifications, επιλέγω modifications, βρίσκω αυτήν που θέλω ανάμεσα στα νουμεράκια, την επιλέγω, πάω manage και edit modification και εδώ βλέπω στην αριστερή πλευρά name, id, category, summary, install price, cost price, rating, comments και save modification. Δεξιά δεν υπάρχει τίποτα, μόνο πάνω δεξιά unread content και πιό δίπλα facebook, twitter και youtube.

Σημείωση, σε νέο modification υπάρχει η επιλογή φωτογραφίας κανονικά, το πρόβλημα είναι μόνο στο edit modification που δεν βλέπω δυνατότητα προσθήκης νέας φωτογραφίας.

Μετά υπάρχει το edit vehicle όπου υπάρχει επιλογή φωτογραφίας αλλά αφορά μόνο στην εμφανιζόμενη φωτογραφία του οχήματος.

Για το user list ναι για το bottom.

Λογικά για το desktop view για κινητά θα λες από μέσα σου τι μου λέει ο άκυρος :lol: Η αλήθεια είναι ότι το mobile view δεν το μπορώ, οπότε και από κινητό προτιμώ να τα βλέπω κανονικά!

Thanks και για όλα τα άλλα!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς συγχαρητήρια για τη δουλειά κ υπομονή σας!

Θα ήθελα να ρωτήσω κ εγώ κάτι.

Πάντα τσεκάρω το φόρουμ από το κουμπάκι Unread content πάνω δεξιά.

Επειδή έχει αλλάξει ο τρόπος που φαίνονται οι φωτογραφίες των προφίλ (σε στρογγυλά) κ το κουμπάκι που σε πάει στο 1ο unread post έχει γίνει πολύ μικρό, αρκετά συχνά χτυπάω το προφίλ που είναι ακριβώς δίπλα. Γίνεται αυτό να αλλάξει κάπως;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα queen, 

από που το βλέπεις το site? Από το web δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα:

56d455e05deeb_ScreenShot2016-02-29at15.3

 

Κάνοντας κλικ είτε στο DSG7 ή στο "2 replies" μου ανοίγει το topic.

Επίσης το δοκίμασα και από κινητό (Sony Xperia Z3) και η φωτογραφία είναι από πάνω από το κείμενο "DSG7" και πάλι πατάω κανονικά στο τίτλο για να με πάει στο θέμα.

Μπορείς να κάνεις ένα printscreen με το πρόβλημα;

 

Link to comment
Share on other sites

On 2/26/2016 at 11:51 PM, DarkX said:

Λοιπόν θα σου πω ακριβώς τι κάνω και τι βλέπω, είμαι default - images - modifications, επιλέγω modifications, βρίσκω αυτήν που θέλω ανάμεσα στα νουμεράκια, την επιλέγω, πάω manage και edit modification και εδώ βλέπω στην αριστερή πλευρά name, id, category, summary, install price, cost price, rating, comments και save modification. Δεξιά δεν υπάρχει τίποτα, μόνο πάνω δεξιά unread content και πιό δίπλα facebook, twitter και youtube.

Σημείωση, σε νέο modification υπάρχει η επιλογή φωτογραφίας κανονικά, το πρόβλημα είναι μόνο στο edit modification που δεν βλέπω δυνατότητα προσθήκης νέας φωτογραφίας.

Μετά υπάρχει το edit vehicle όπου υπάρχει επιλογή φωτογραφίας αλλά αφορά μόνο στην εμφανιζόμενη φωτογραφία του οχήματος.

Για το user list ναι για το bottom.

Λογικά για το desktop view για κινητά θα λες από μέσα σου τι μου λέει ο άκυρος :lol: Η αλήθεια είναι ότι το mobile view δεν το μπορώ, οπότε και από κινητό προτιμώ να τα βλέπω κανονικά!

Thanks και για όλα τα άλλα!

ααααα... αναφερόσουν στο Garage! Χμμμ έχεις δίκιο, και δεν βλέπω δυστυχώς επιλογή για να το αλλάξω ούτε από το admin panel :(

Το userlist προστέθηκε ("recently browsing...")

Για το desktop view είναι ψιλόσπαστικό το γεγονός ότι το skin αυτό κάνει αυτόματα format με βάση το screen size. Δοκίμασα και στο PC να μικρύνω το παράθυρο και κάνει το ίδιο. Θα κοιτάξω μπας και αγοράσω κανένα άλλο skin.

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, doggy said:

Καλησπέρα queen, 

από που το βλέπεις το site? Από το web δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα:

56d455e05deeb_ScreenShot2016-02-29at15.3

 

Κάνοντας κλικ είτε στο DSG7 ή στο "2 replies" μου ανοίγει το topic.

Επίσης το δοκίμασα και από κινητό (Sony Xperia Z3) και η φωτογραφία είναι από πάνω από το κείμενο "DSG7" και πάλι πατάω κανονικά στο τίτλο για να με πάει στο θέμα.

Μπορείς να κάνεις ένα printscreen με το πρόβλημα;

 

Πατάω την κουκίδα για να με πάει στο 1ο αδιάβαστο post (σε mouse over λέει go to first unread post - είναι ανάμεσα στην φωτογραφία μου κ στο Dsg7 στην συγκεκριμένη εικόνα που παράθεσες), αυτό βολεύει γιατί κάποιες φορές άμα π.χ. κάποιο θέμα έχει 100 σελίδες να μην ψάχνω που είναι το τελευταίο που είχα διαβάσει κ τι έχει γραφτεί από τότε. Όλα καλά με αυτό λειτουργεί δεν έχω θέμα απλά έχει γίνει πολύ μικρή η κουκίδα κ δίπλα ακριβώς εμφανίζεται η εικόνα χρήστη που παλιά δεν εμφανιζόταν με αποτέλεσμα να πατάω την εικόνα πολλές φορές εκ παραδρομής κ να πηγαίνω στο προφίλ κάποιου κ όχι στο 1ο αδιάβαστο post. Δεν είναι πρόβλημα λειτουργίας αλλά χρηστικότητας για εμένα. Γίνεται κάπως π.χ. να μεγαλώσει η κουκίδα ή να μην εμφανίζεται η εικόνα του χρήστη δίπλα;

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, doggy said:

ααααα... αναφερόσουν στο Garage! Χμμμ έχεις δίκιο, και δεν βλέπω δυστυχώς επιλογή για να το αλλάξω ούτε από το admin panel :(

Το userlist προστέθηκε ("recently browsing...")

Για το desktop view είναι ψιλόσπαστικό το γεγονός ότι το skin αυτό κάνει αυτόματα format με βάση το screen size. Δοκίμασα και στο PC να μικρύνω το παράθυρο και κάνει το ίδιο. Θα κοιτάξω μπας και αγοράσω κανένα άλλο skin.

 

Να προτείνω κάτι? Επειδή ίσως ξοδέψεις χρήματα χωρίς λόγο, κάνε ενα poll και δες ποιοι προτίθενται να χρησιμοποιήσουν desktop view από κινητό. Εγώ θα ψηφίσω ναι, αλλά αν τα ποσοστά δεν δικαιολογούν την αγορά, δεν πειράζει, θα συνηθίσω και το mobile view άλλωστε κυρίως από το pc μπαίνω.

Για το θέμα με το garage, μπορώ να διαγράψω το συγκεκριμένο modification και να το ξαναφτιάξω σωστά? Γιατί σε new modification δεν υπάρχει πρόβλημα.

Μια χαρά το userlist, άψογος!

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, queen said:

Πατάω την κουκίδα για να με πάει στο 1ο αδιάβαστο post (σε mouse over λέει go to first unread post - είναι ανάμεσα στην φωτογραφία μου κ στο Dsg7 στην συγκεκριμένη εικόνα που παράθεσες), αυτό βολεύει γιατί κάποιες φορές άμα π.χ. κάποιο θέμα έχει 100 σελίδες να μην ψάχνω που είναι το τελευταίο που είχα διαβάσει κ τι έχει γραφτεί από τότε. Όλα καλά με αυτό λειτουργεί δεν έχω θέμα απλά έχει γίνει πολύ μικρή η κουκίδα κ δίπλα ακριβώς εμφανίζεται η εικόνα χρήστη που παλιά δεν εμφανιζόταν με αποτέλεσμα να πατάω την εικόνα πολλές φορές εκ παραδρομής κ να πηγαίνω στο προφίλ κάποιου κ όχι στο 1ο αδιάβαστο post. Δεν είναι πρόβλημα λειτουργίας αλλά χρηστικότητας για εμένα. Γίνεται κάπως π.χ. να μεγαλώσει η κουκίδα ή να μην εμφανίζεται η εικόνα του χρήστη δίπλα;

Owh, now I get it...! Από όσο βλέπω, επιλογή τέτοια δεν υπάρχει για αλλαγή του μεγέθους του κουμπιού. Το μόνο που βρήκα είναι μια επιλογή για τετράγωνες ή στρογγυλές φωτογραφίες και από όσο είδα κατόπιν δοκιμής, δεν αλλάζει την τοποθέτηση.

Με "μαϊμουδιά" θα μπορούσαμε ενδεχομένως να κάνουμε κάτι αλλά αυτό σημαίνει πως στην επόμενη αναβάθμιση κάτι άλλο θα σκάσει και για να είμαι ειλικρινής, δεν θέλω να περάσω (τόσο εγώ όσο και ο Co-Admin) πάλι 2 εβδομάδες από την ζωή μας προσπαθώντας να το συνεφέρουμε. Οπότε θα ήθελα να αποφύγω τυχόν μαϊμουδιές. Θα κοιτάξω να δω στο site που αγοράζουμε τα themes αν έχει κάποιο άλλο θέμα που να ταιριάζει με τα όσα ψάχνουμε και να καλύπτει και αυτό και αν είναι θα κοιτάξουμε αν μπορούμε να το εγκαταστήσουμε και αυτό.

15 hours ago, DarkX said:

Να προτείνω κάτι? Επειδή ίσως ξοδέψεις χρήματα χωρίς λόγο, κάνε ενα poll και δες ποιοι προτίθενται να χρησιμοποιήσουν desktop view από κινητό. Εγώ θα ψηφίσω ναι, αλλά αν τα ποσοστά δεν δικαιολογούν την αγορά, δεν πειράζει, θα συνηθίσω και το mobile view άλλωστε κυρίως από το pc μπαίνω.

Για το θέμα με το garage, μπορώ να διαγράψω το συγκεκριμένο modification και να το ξαναφτιάξω σωστά? Γιατί σε new modification δεν υπάρχει πρόβλημα.

Μια χαρά το userlist, άψογος!

Σωστή η άποψή σου, θα ανοίξω ένα poll αφού όμως πρώτα βρω έστω σε demo κάποιο theme να το υποστηρίζει αυτό. Κοίταξα και το default theme που έχουμε και είναι disabled για τα μέλη και παρατήρησα πως ούτε αυτό το υποστηρίζει το desktop view πράγμα που με φοβίζει. I'll keep you posted!

Για το Garage, μπορείς να βγάλεις και να ξαναβάλεις το modification, εκεί θα μπορείς να προσθέσεις την φωτογραφία. Ενδεχομένως λόγω του migration από το παλιό Garage application στο "collections" όπως το λένε τώρα, να μην μας αφήνει να κάνουμε edit τα πεδία για φωτογραφία. Κάνε μια δοκιμή να ξαναπεράσεις το modification και δες αν σε εκείνο σε αφήνει να αλλάξεις φωτογραφία και αν είναι πες μου. Θα είναι ένα έξτρα hint στο τι να ψάξω για να δω αν φτιάχνεται για όλα τα παλιά modifications.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.