Jump to content
doggy

Απορίες για το φόρουμ

Recommended Posts

Παιδια θα ανακοινωθουν συντομα αυτα που ετοιμαζουμε για το vwclub, σιγουρα θα παιξει κατι σαν συνδρομη για να βγουν τα εξοδα, δεν γινεται να τα βαζει ολα ενα ατομο !!! Λογικο πιστευω, και κανεις δεν θελει κατι τετοιο.

Επισης θα ηθελα να πω οτι πιθανον αυτη η συνδρομη θα ειναι προαιρετικη.

Λιγο υπομονη για να γινουμε ενα οργανωμενο club, αυτο θελουμε πιστευω ολοι!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Η συνδρομη (εστω και προαιρετικη) τωρα εγινε απαραιτητη λογω Invision μιας και αυτο δεν ειναι δωρεαν. Στο προηγουμενο δεν υπηρχε θεμα μιας και ηταν free.

Link to comment
Share on other sites

Μιάς και είχα να μπώ 3-4 μέρες θα σας απαντήσω σε όλους μαζί, οπότε sorry προκαταβολικά για το μέγεθος του post μου.

doggy sorry που επιμενω αλλα ακομα ειναι ασαφες,στα ποσα warn ας πουμε θα γινεσαι ban?ποτε τελειωνει ο μετρητης?

-----

Μάλλον στα 5, όσα και τα κουτάκια!

το warn level ανεβαίνει ανά 10% σε κάθε warn, χωρίς βέβαια να σημαίνει αυτό ότι δεν μπορεί να γίνει κάποιος ban άμεσα ή οτιδήποτε άλλο. Απλά αφού το έχει αυτό το warn level, είπα να το χρησιμοποιήσω.
Κάπου στο My Controls λέει για  Purchase Paid Subscriptions. Τι εννοεί???

Αυτό είναι ένα feature που το είχε το invision από μόνο του για subscriptions και δεν έχω βάλει τίποτε εκεί μέσα, τώρα αν θα το χρησιμοποιήσουμε μελλοντικά δε το ξέρω.

Ρε παιδιά πηγε εκεί που λέει "Προσφορές στα μέλη του VW club" και ένα μέλος κανόνισε, καλά να είναι έκπτωση 20% για εξατμίσεις και τέτοια. Για να έχεις δικαίωμα έκπτωσης και για να αποδικνύεις οτι είσαι μέλος του VW club πρέπει να έχεις κάρτα μέλους. Εσεις έχετε? Εγω δεν έχω. Πρέπει να την πάρω απο κάποιον?

---------

οχι σπυρο ακομα το θεμα οργανωνεται αλλα εντως λιγου καιρου θα γινει ,πρεπει να γινει καταμετρηση των μελλων κ σιγα σιγα να βγουνε κ οι καρτες για το καθε μελος,ειναι μεγαλη δουλεια για αυτο θα παρει λιγο καιρο

---------

ειναι κ αυτο κατι το οποιο συζυτιεται γιατι δε ξερω αν πληρωνουμε για τη φολοξενια σε αυτους τους σερβερ κ αν οντως τα πληρωνει ο προεδρος μονος του καλο θα ηταν να βαλουμε ολοι το χερακι στη τσεπη μας

---------

SYMFONO KAI EGO NA DOSOUME MERIKA EUROPOULA KAI NA  XALAROSOUME KAI LIGO TA PAIDIA POU BAZOUN LEFTA MONO AUTOI

--------

Παιδια θα ανακοινωθουν συντομα αυτα που ετοιμαζουμε για το vwclub, σιγουρα θα παιξει κατι σαν συνδρομη για να βγουν τα εξοδα, δεν γινεται να τα βαζει ολα ενα ατομο !!! Λογικο πιστευω, και κανεις δεν θελει κατι τετοιο.

Επισης θα ηθελα να πω οτι πιθανον αυτη η συνδρομη θα ειναι προαιρετικη.

Λιγο υπομονη για να γινουμε ενα οργανωμενο club, αυτο θελουμε πιστευω ολοι!!!  :)

--------

Μαρεσει που οταν εγω ειχα πει για συνδρομη με ειχανε πει παραλογο!!

---------

Η συνδρομη (εστω και προαιρετικη) τωρα εγινε απαραιτητη λογω Invision μιας και αυτο δεν ειναι δωρεαν. Στο προηγουμενο δεν υπηρχε θεμα μιας και ηταν free.

-----------

Ολοι θα είναι καλο να συνεισφέρουν σε αυτην την προσπάθεια...

Kostopoule είχες δίκιο, sorry για τότε, απλά όντως δεν τα είχα βάλει όλα κάτω.

Τώρα παίδες κακά τα ψέματα οι ανάγκες μας μεγαλώσανε και δυστυχώς υπάρχουν αρκετά έξοδα, ήδη π.χ. για το νέο forum + photo album (gallery) έχω δώσει 264$ τα οποία χρεώθηκαν από την Visa μου (σύντομα θα έχω απόδειξη για να σας την δείξω).

Δυστυχώς επειδή δε με παίρνει να τα καλύψω μόνος μου θα βγεί σχετική ανακοίνωση για να μαζέψουμε χρήματα για το συγκεκριμένο κόστος. Το Forum έχει lifetime licence με free updates κλπ (κόστος 199$), ενώ το Gallery (αρχικό κόστος 65$) έχει yearly updates πράγμα που σημαίνει πως κάθε χρόνο θα πρέπει να δίνουμε 30$ για την ανανέωσή του.

Σύντομα ενδέχεται να γίνει και μεταφορά σε άλλο server του site με σκοπό το να γλιτώσουμε από τα διάφορα προβλήματα που παρουσιάζονται καθημερινά, οπότε θα έχουμε και έξοδα hosting τα οποία θα είναι σχετικά υψηλά δεδομένου ότι θα παίξουμε σε dedicated server και όχι σε shared platform (κοινώς 1 μηχάνημα δικό μας μόνο για το vwclub). Καθώς και κάποια άλλα πράγματα που σκεφτόμαστε (όπως ενημέρωση για συναντήσεις μέσω sms κ.α.).

Οπότε με όλα αυτά που έχουν προκύψει και θα προκύψουν, δυστυχώς το θέμα "κάρτας μέλους με συνδρομή" κρίνεται δυστυχώς ή ευτυχώς απαραίτητο. Δυστυχώς γιατί σίγουρα πολλοί δε θέλετε να δώσετε χρήματα, ευτυχώς όμως για κάποιους από εμάς που είμαστε συνεχώς οι ίδιοι και οι ίδιοι που δίνουμε χρήματα κάθε φορά που προκύπτει κάτι.

Η σκέψη για την κάρτα μέλους είναι ακριβώς όπως αναφέρθηκε πριν,είναι πως θα είναι προεραιτική, κανείς δεν υποχρεούται να πάρει κάρτα μέλους, η πρόσβαση στο φόρουμ θα συνεχίσει να είναι δωρεάν για όλους, απλά τα μέλη -κάτοχοι της κάρτας- θα έχουν την έκπτωση στα καταστήματα που έχουμε προσφορά & θα έχουν κάποια extra προνόμια στο forum/site (ξεχωριστό "rank" & group, extra attachment space στο forum, pop email της μορφής nickname@vwclub.gr, κ.α. διάφορα).

Περισσότερα νέα επί του θέματος, θα έχετε πολύ σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian

doggy τα κουτακια του warn ειναι 5 αν δε κανω λαθος ετσι?κ ειπες οτι καθε warn θα ανεβαινει 10% ουσιαστικα δηλαδη περα του γεγονοτος οτι μπορει να πεταχτουμε εξω ανα πασα σε στιγμη ,επισημα πρεπει να κανουμε 5 η 10 μαλακιες?πηγαινει με τα κουτακια η με το %?

Link to comment
Share on other sites

με το % αλλά μη δίνετε βάση σε αυτό, μπορώ να σας κάνω ban Και με 0% warn αν γίνει κάτι extreme :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas
Δώστε ρε παιδία κάποιος την σωστή φόρμα του QUOTE γιατί το 'χασα πάλι!

Αν πατήσεις το p_quote.gif που είναι κάτω από το ποστ που θες να κάνεις quote είσαι έτοιμος. Ποιά η δυσκολία σου?

Link to comment
Share on other sites

Για να αποφευχθούν τα διπλοποσταρίσματα, επειδή έχω κάνει κάνα 2 μαλακίες λόγω προβλήματος στο pc υπάρχει τρόπος να σβήνουμε από μόνοι μας το 2ο ίδιο post? Στο παλιό forum θυμάμαι ότι είχαμε τέτοια επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

οπα παιδια γιατι δεν καταλαβα τι παιζει με το warn!!!!!!

τι ειναι αυτο;;;;;ποτε ανεβενει;;;;;;;και ποιος ο σκοπος του;;;;;

εγω εχω ειδη 5 κουτακια ολο μαλακιες κανω;;;;;;;;;;;; :):(:D:D

Link to comment
Share on other sites

οπα παιδια γιατι δεν καταλαβα τι παιζει με το warn!!!!!!

τι ειναι αυτο;;;;;ποτε ανεβενει;;;;;;;και ποιος ο σκοπος του;;;;;

εγω εχω ειδη 5 κουτακια ολο μαλακιες κανω;;;;;;;;;;;; :)  ^_^  :blush:  :blush:

Αχμ! Ειναι κατι σαν προειδοποιησεις οταν η συμπεριφορα σου στο φορουμ δεν ειναι σωστη! Ολοι μας για τον εαυτο μας και ΜΟΝΟ βλεπουμε αυτα τα κουτακια! Μολις νομιζω αρχισουν και αλλαζουν χρωμα, απλα σε προειδοποιει ο doggy να χμμ....συμορφωθεις με τους κανονισμους τους οποιους αποδεκτηκες κατα την εγγραφη σου! Οταν ''γεμισουν'' και τα 5 τρως ban! Καταλαβες? :)

0% δεν γραφει διπλα? :)

Edited by nikkosnet
Link to comment
Share on other sites

Βρε εργαλεία double post πως σβήνουμε το δεύτερο?

simo θα το δώ σήμερα το βράδυ αυτό και θα σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ θέλω να ρωτήσω πως ανοίγουμε καινούργιο topic με poll? Ξέρει κανένας να με βοηθήσει?? :)

Νομίζω οτι το βρήκα εκ των υστέρων. Αν κάνω λάθος διορθώστε με σας παρακαλώ αντι να πατήσεις New topic πατάς New poll???

Edited by Σπύρος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ θέλω να ρωτήσω πως ανοίγουμε καινούργιο topic με poll? Ξέρει κανένας να με βοηθήσει?? ;)

Νομίζω οτι το βρήκα εκ των υστέρων. Αν κάνω λάθος διορθώστε με σας παρακαλώ αντι να πατήσεις New topic πατάς New poll???

yeap! :)

Link to comment
Share on other sites

Αν πατήσεις το p_quote.gif που είναι κάτω από το ποστ που θες να κάνεις quote είσαι έτοιμος. Ποιά η δυσκολία σου?

OK, το 'πιασα φίλε... Απλώς στο προηγούμενο forum το έκανα χειροκίνητα, τώρα βγαίνει αυτοματα η μορφή...thanx!

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas
OK, το 'πιασα φίλε... Απλώς στο προηγούμενο forum το έκανα χειροκίνητα, τώρα βγαίνει αυτοματα η μορφή...thanx!

Και στο προηγούμενο γινόταν με κουμπάκι αλλά anyway...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.