Jump to content
doggy

Απορίες για το φόρουμ

Recommended Posts

Περα απ την πλακα μετα την αναβαθμιση οντως υπαρχουν προβληματα.

Προσπαθουμε να τα λυσουμε ομως παιδια.

Ο Κοσμας προσπαθει για το καλυτερο.

Συγνωμη για την ταλαιπωρια.

Καλα πλακα κανουμε και εμεις!!!

εγω τουλαχιστον σιγουρα... μαλλον και ο φιλος Νικος.

καλο θα ηταν παντως σιγα σιγα να λυθουν ολα με τη σειρα για το καλο ολων!

Link to comment
Share on other sites

Καλα πλακα κανουμε και εμεις!!!

εγω τουλαχιστον σιγουρα... μαλλον και ο φιλος Νικος.

καλο θα ηταν παντως σιγα σιγα να λυθουν ολα με τη σειρα για το καλο ολων!

Λοιπον ακουστε, εβαλα win7 στο λαπτοπ μου και ολα δουλευουν τελεια, στα ΧP και Vista που εχω τιποτα.

ααααα καλα τι το ηθελα και το ειπαμετα απο 3 ωρες παλυ τα ιδια (χαθηκαν ολα)χαχαααα

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

new_iloveyou.gif:thumbsup:new_sugkrotima.gif;):D:wub::lol::wub:

Λοιπον μετα απο δοκιμές βρηκα τι φταίει και δεν δουλεύουν τα κουμπιά του φορουμ, για τον firefox.

Ακολουθούν new_rtfm.gif

Πάμε Εργαλεια ->Επιλογες ->Απόρρητο ->Να απομακρύνετε συγκεκριμένα coocies

Στο παρακάτω πλαισιο που θα εμφανιστεί γραφουμε "vwclub.gr" μαρκάρουμε ολα τα coocies που έχουν αυτο το ονομα (vwclub.gr) και τα σβήνουμε. Κατόπιν πρεπει να ξανά-δώσετε nickname και password και ολα θα είναι ΟΚ.

coocies.jpg

Αντε στην υγεια μας :p:whistling::drinks: :drinks: :drinks: :drinks: :drinks:

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

α βρε Νικο χακερουμπα τρελη εχεις γινει!! :thumbsup:

Παντα ειμουν :rofl: "Οτι κλειδώνει ξεκλειδώνει και οτι δεν ξεκλειδώνει σπάει" :good:

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΣΜΑ

Εχω μια παρατήρηση, καθαρίζοντας τα cookies ολα καλα αλλα μετα απο λιγο εγκαθίστατε πάλι αυτο το βλαμενο cookie (που δεν ξερω ποιο ειναι) και τα χαλάει. Τα cookies τα δημιουργεί το λογισμικό του φορουμ σωστά?

Οπότε αυτό το cookie κάνει ολη την ζημιά. new_killpc.gif

Link to comment
Share on other sites

Σωστά Νίκο. Ίσως διορθωθεί το πρόβλημα σου κάνοντας reset το hash key το οποίο σημαίνει αλλαγή του κωδικού σου. Δοκίμασε το κι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Εδω κι αρκετο καιρο εχω προβλημα με το ανεβασμα φωτογραφιων.Οταν προσπαθω να ποσταρω και να βαλω επισυναπτομενη φωτογραφια, στο κατω μερος της σελιδας διπλα απο το κουμπι "attach this file" εχει το μηνυμα "Used 1.97MB of your 2MB global upload quota (Max. single file size: 26.02K)".Εχω πολλους μηνες να ανεβασω φωτογραφιες παντως.

Link to comment
Share on other sites

Όλοι οι απλοί χρήστες έχουν περιορισμό στα 2 MB αποθηκευτικού χώρου για φωτογραφίες. Άσχετα με το χρονικό διάστημα που έχεις να ανεβάσεις φωτογραφίες το παραπάνω μήνυμα σε ενημερώνει ότι ήδη χρησιμοποιείς 1.97ΜΒ από τα 2ΜΒ.

Άρα δεν θα μπορέσεις να ανεβάσεις αν πρώτα δεν διαγράψεις τις παλιότερες.

Link to comment
Share on other sites

Όλοι οι απλοί χρήστες έχουν περιορισμό στα 2 MB αποθηκευτικού χώρου για φωτογραφίες. ¶σχετα με το χρονικό διάστημα που έχεις να ανεβάσεις φωτογραφίες το παραπάνω μήνυμα σε ενημερώνει ότι ήδη χρησιμοποιείς 1.97ΜΒ από τα 2ΜΒ.

¶ρα δεν θα μπορέσεις να ανεβάσεις αν πρώτα δεν διαγράψεις τις παλιότερες.

Αυτο προφανως εχει γινει για καποιο λογο αλλα ειναι προβλημα για μας.Προσωπικα αν δεν κανω λαθος οι φωτογραφιες που εχω ανεβασει ειναι απο συναντησεις.Ας πουμε λοιπον οτι τις διαγραφω.Αν ηταν ομως φωτογραφιες σε καποιο θεμα που αφορα πολλους δεν θα ηταν σωστο να τις διαγραψω γιατι μπορει να βοηθησουν ή να λυσουν αποριες.Αυτες για παραδειγμα που θελω να ανεβασω ειναι φωτογραφιες απο αλαγη μιας βαλβιδας βελτιωμενης σε σχεση με την προηγουμενη οπου φαινονται οι διαφορες και οπτικα.

Link to comment
Share on other sites

Εάν υπάρχει σημαντικός λόγος να ανεβάσεις αυτές τις συγκεκριμένες φωτογραφίες μπορείς απλά να το αναφέρεις στον διαχειριστή προκειμένου να ανεβάσει αυτός τις φωτογραφίες στο δημοσίευμα που επιθυμείς.

Μπορείς να τις αποστείλεις στο webmaster@vwclub.gr και εμείς θα τις ανεβάσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Εάν υπάρχει σημαντικός λόγος να ανεβάσεις αυτές τις συγκεκριμένες φωτογραφίες μπορείς απλά να το αναφέρεις στον διαχειριστή προκειμένου να ανεβάσει αυτός τις φωτογραφίες στο δημοσίευμα που επιθυμείς.

Μπορείς να τις αποστείλεις στο webmaster@vwclub.gr και εμείς θα τις ανεβάσουμε.

Θα το εχω υποψιν μου για το μελλον αυτο.Προς το παρον εσβησα δυο φωτογραφιες απο θεμα παλιο κ ασημαντο.Ευχαριστω.

Edited by NASOS_ea
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το ξερω (για την κενή σειρά)

Your control panel -> Settings -> General Settings

εκεί ξεμαρκάρεις την επιλογή "Enable visual (RTE) editor?"

Αυτο νομιζω ειναι γιατι τα ειχα κανει ολα για να φτιαξω το δικο μου!!

Tελικά αν και αρχικά δούλεψε το κόλπο, τώρα πάλι τα ίδια... Γιατί γαμώτο, αφού δεν αλλαξα καμιά ρύθμιση...

Link to comment
Share on other sites

Tελικά αν και αρχικά δούλεψε το κόλπο, τώρα πάλι τα ίδια... Γιατί γαμώτο, αφού δεν αλλαξα καμιά ρύθμιση...

Κανε πρώτα αυτα που λεει το 508 & 512 ποστ και θα διορθωθεί, αν επιμένει απενεργοποίησε το και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Κοσμά όλα δουλεύουν τέλεια!!! Thanks!!! new_iloveyou.gif

Έχω όμως μια παρατήρηση που μπορεί να βοηθήσει!!!

Όταν βάζω στην αναζήτηση μια λέξη και μου βρίσκει τα ανάλογα θέματα τότε το vwforum ή Cookie:user@vwclub.gr/vwforum εγκαθίσταται ξανά. Ευτυχώς παρακολουθούσα όλες τις κινήσεις που έκανες και το βρήκα και το ξαναδιέγραψα 8)

Όταν έβαλα στην αναζήτηση λέξη που δεν υπάρχει και δεν μου βρήκε θέματα τότε δεν υπήρχε πρόβλημα.

Νίκο μάλλον με την αναζήτηση, σου γίνεται κι εσένα.

Για όσους έχουν IE μπορούν να διαγράψουν τα Cookies με τα παρακάτω βήματα:

Tools --> Internet Options και στην καρτέλα General επιλέγουμε settings στο Browsing history (αν πατήσω απλά delete τότε δεν τα σβήνει). Επιλέγουμε View files και σβήνουμε ότι vwforum βρίσκουμε.

Όταν μου ξαναεμφανίστηκε το πρόβλημα (με την αναζήτηση) τότε δεν τα ξαναδιέγραψα όλα, αλλά μόνο το πιο πρόσφατο vwforum και όλα ξαναέφτιαξαν.

Ελπίζω να βοήθησα, έστω και λίγο :drinks:

Link to comment
Share on other sites

Κοσμά όλα δουλεύουν τέλεια!!! Thanks!!! new_iloveyou.gif

Έχω όμως μια παρατήρηση που μπορεί να βοηθήσει!!!

Όταν βάζω στην αναζήτηση μια λέξη και μου βρίσκει τα ανάλογα θέματα τότε το vwforum ή Cookie:user@vwclub.gr/vwforum εγκαθίσταται ξανά. Ευτυχώς παρακολουθούσα όλες τις κινήσεις που έκανες και το βρήκα και το ξαναδιέγραψα 8)

Όταν έβαλα στην αναζήτηση λέξη που δεν υπάρχει και δεν μου βρήκε θέματα τότε δεν υπήρχε πρόβλημα.

Νίκο μάλλον με την αναζήτηση, σου γίνεται κι εσένα.

Για όσους έχουν IE μπορούν να διαγράψουν τα Cookies με τα παρακάτω βήματα:

Tools --> Internet Options και στην καρτέλα General επιλέγουμε settings στο Browsing history (αν πατήσω απλά delete τότε δεν τα σβήνει). Επιλέγουμε View files και σβήνουμε ότι vwforum βρίσκουμε.

Όταν μου ξαναεμφανίστηκε το πρόβλημα (με την αναζήτηση) τότε δεν τα ξαναδιέγραψα όλα, αλλά μόνο το πιο πρόσφατο vwforum και όλα ξαναέφτιαξαν.

Ελπίζω να βοήθησα, έστω και λίγο :drinks:

Δεν πρεπει να φταίει αυτο αλλα καποιο coocie εχει λάθος κώδικα, σε αυτο δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα παρα μονο να τα διαγράφουμε καθε φορά.

Πιστεύω ο Κοσμάς να βρει το λάθος τωρα που εχουμε εντοπίσει το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές ημέρες, με ΙΕ μου εμφανίζεται "σφάλμα" στην σελίδα και δεν δουλεύουν τα emoticons, γνωρίζει κάποιος γιατί μπορεί να συμβαίνει??

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές ημέρες, με ΙΕ μου εμφανίζεται "σφάλμα" στην σελίδα και δεν δουλεύουν τα emoticons, γνωρίζει κάποιος γιατί μπορεί να συμβαίνει??

Για όσους έχουν IE μπορούν να διαγράψουν τα Cookies με τα παρακάτω βήματα:

Tools --> Internet Options και στην καρτέλα General επιλέγουμε settings στο Browsing history (αν πατήσω απλά delete τότε δεν τα σβήνει). Επιλέγουμε View files και σβήνουμε ότι vwforum βρίσκουμε.

Όταν μου ξαναεμφανίστηκε το πρόβλημα (με την αναζήτηση) τότε δεν τα ξαναδιέγραψα όλα, αλλά μόνο το πιο πρόσφατο vwforum και όλα ξαναέφτιαξαν.

Ελπίζω να βοήθησα, έστω και λίγο :mellow:

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα αλλά δεν κάνει τίποτα.

Σβήσε ολα τα κουκιες που εχουν σχέση με το vwclub το πρόβλημα οπως λεει και παραπάνω η Μαρια ειναι οταν κανεις αναζήτηση. Μόλις λοιπον κανεις αναζήτηση τελος "τα παντα ολα"

Το πρόβλημα ειναι στο λογισμικό του φορουμ.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να αποσυνδεθείς απο το φόρουμ και μετά να σβήσεις τα coockies.

Link to comment
Share on other sites

Για τον FF, δεν χρειάζεται να αποσυνδεθείς σβηνεις ολα τα κουκις του VWCLUB.GR και πατάς F5

Cookies όταν δεν έχεις emotions

vwoxiemotions.png

Cookies όταν έχεις emotions

vwnaiemotions.png

Τώρα ποιο από όλα φταίει? dizzy2.gifdizzy2.gifhmmm.gif

Εγω πάντως το εχω λύσει το πρόβλημα??? καθε φορα διαγράφω ολα τα cookies του club μετα συνδέομαι πάλι και ολα καλα. Τι να κάνουμε!!!

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα έκανα όλα αλλά δεν φτιάχνει με τίποτα (διαγραφή των cookies μέσω των tools και συνδεδεμένος και μη), restart κλπ κλπ.

Πάντως μέχρι πριν λίγες ημέρες δεν είχε κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα έκανα όλα αλλά δεν φτιάχνει με τίποτα (διαγραφή των cookies μέσω των tools και συνδεδεμένος και μη), restart κλπ κλπ.

Πάντως μέχρι πριν λίγες ημέρες δεν είχε κανένα πρόβλημα.

Με ποιο προγραμμα μπαινεις. (εκανες καποια αναζητηση για αυτο)

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.