Jump to content
doggy

Απορίες για το φόρουμ

Recommended Posts

παιδια εχω ενα προβλημα και δεν ξερω αν ειναι του foroum η του pc μου.

καποια θεματα μολις φορτωσουν 100% τα 3/4 της οθονης μου απο πανω προς τα κατω γιννεται μαυρη..κανω ανανεωση και μολις φορτωσει παλι μαυριζει.ειναι δικο σας η δικο μου προβλημα?

μαλλον ειναι δικο σου θεμα αυτο και hardware συγκεκριμενα.

ετσι οπως το λες ειναι η καρτα γραφικων ή οθονη..

στο κανει και σε αλλα site η μονο εδω?

Link to comment
Share on other sites

μαλλον ειναι δικο σου θεμα αυτο και hardware συγκεκριμενα.

ετσι οπως το λες ειναι η καρτα γραφικων ή οθονη..

στο κανει και σε αλλα site η μονο εδω?

μονο εδω και οχι σε ολα τα θεματα.μηπως φταει το abode reader?εχει καμια σχεση αυτο?γιατι ειμαι και λιγο ασχετος.

Link to comment
Share on other sites

μονο εδω και οχι σε ολα τα θεματα.μηπως φταει το abode reader?εχει καμια σχεση αυτο?γιατι ειμαι και λιγο ασχετος.

το adobe reader και συγκεκριμένα η εκδοσή Adobe Reader X ver. 10.0.0 το κάνει και σ' εμένα αυτό άλλα οχι στο φορουμ, μονο στα pdf και όχι πάντα. Όποτε το πιάσει δλδ ...

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβλημα και δεν ξερω αν ειναι του foroum η του pc μου.

καποια θεματα μολις φορτωσουν 100% τα 3/4 της οθονης μου απο πανω προς τα κατω γιννεται μαυρη..κανω ανανεωση και μολις φορτωσει παλι μαυριζει.ειναι δικο σας η δικο μου προβλημα?

Σου εμφανιζει δηλαδη μια μαυρη γραμμη σαν πλαισιο με λευκους ρομβους μεσα?

Link to comment
Share on other sites

Σου εμφανιζει δηλαδη μια μαυρη γραμμη σαν πλαισιο με λευκους ρομβους μεσα?

οχι οχι.οταν φορτωσει η σελιδα 100% τα 3/4 της οθονης γινονται μαυρα.μενει ενα κενο(1/4) κατω κατω.σε ορισμενα topic αυτο..οπως πχ στις αγγελιες σε ενα τοπικ.οταν κανω ανανεωση ολα μια χαρα για 2δευτερολεπτα μεχρι να την φορτωσει 100%...οταν παω να γραψω παλι μια χαρα.αλλα οταν διαβαζω απλα ειναι μαυρη.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να δεις την σελίδα απο έναν άλλο browser π.χ. firefox και έλεγξε αν σου κάνει το ίδιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να δεις την σελίδα απο έναν άλλο browser π.χ. firefox και έλεγξε αν σου κάνει το ίδιο πρόβλημα.

το δοκιμασα κανονικα εχω firefox αλλα και με explorer το ιδιο κανει..περιεργο,ισως ειναι κατι απλο το οποιο εγω δεν γνωριζω μιας και δεν το κατεχω πολυ το θεμα...

Edited by tsi.xristos
Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα κανονικα εχω firefox αλλα και με explorer το ιδιο κανει..περιεργο,ισως ειναι κατι απλο το οποιο εγω δεν γνωριζω μιας και δεν το κατεχω πολυ το θεμα...

βγάλε τo Adobe Reader X και βάλε την έκδοση Adobe Reader 9.1 και πιστεύω θα στρώσει ... http://rapidshare.com/files/443589344/AdbeRdr910_en_US.exe

το Χ τρώει τρελά κολλήματα όσες φορές κι αν το δοκίμασα, εν αντίθεση με το 9.1 που παει σφαιρα ....

Link to comment
Share on other sites

βγάλε τo Adobe Reader X και βάλε την έκδοση Adobe Reader 9.1 και πιστεύω θα στρώσει ... http://rapidshare.com/files/443589344/AdbeRdr910_en_US.exe

το Χ τρώει τρελά κολλήματα όσες φορές κι αν το δοκίμασα, εν αντίθεση με το 9.1 που παει σφαιρα ....

το περασα φιλε μου αλλα συνεχιζει.σε ευχαριστω πολυ παντως.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να αλλάξεις θέμα μήπως έχει να κάνει με αυτό. Βάλε π.χ. VWClub v.5.0 - C ή κάποιο άλλο να δεις αν θα στο κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Μεσα σε μια απαντηση μου σε καποιο post προσπαθω να ανεβασω ενα αρχειο .xls αλλα δεν το δεχεται και μου βγαζει "You aren't permitted to upload this kind of file".

Τι πρεπει να κανω;

Link to comment
Share on other sites

Μεσα σε μια απαντηση μου σε καποιο post προσπαθω να ανεβασω ενα αρχειο .xls αλλα δεν το δεχεται και μου βγαζει "You aren't permitted to upload this kind of file".

Τι πρεπει να κανω;

Πήγαινε στο αρχείο που θέλεις και κάνε δεξί κλικ -> Συμπίεση στο "***********.rar" -> και ανέβασε το νέο συμπιεσμένο αρχείο rar Που μόλις δημιούργησες ;)

Εάν δεν έχεις εγκατεστημένο στον υπολογιστή σου το WinRar μπορώ να σου στείλω το λινκ με πμ το μεσημεράκι ..

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο αρχείο που θέλεις και κάνε δεξί κλικ -> Συμπίεση στο "***********.rar" -> και ανέβασε το νέο συμπιεσμένο αρχείο rar Που μόλις δημιούργησες ;)

Εάν δεν έχεις εγκατεστημένο στον υπολογιστή σου το WinRar μπορώ να σου στείλω το λινκ με πμ το μεσημεράκι ..

Εχω WinRar, υποθετω πως .zip δεν δεχεται...

Ευχαριστω

Βασιλης

Link to comment
Share on other sites

Εχω WinRar, υποθετω πως .zip δεν δεχεται...

Ευχαριστω

Βασιλης

Λογικά δέχεται και win zip ... δοκίμασε το και δες ;)

Να είσαι καλά !

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τέτοιο εμαιλ px nikoskallithea@vwclub.gr και αν ναι πως λειτουργεί?

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=39478

"Αγαπητοί φίλοι,

Η Ελληνική Αγωνιστική – Αυτοκινητιστική Λέσχη Φίλων και Κατόχων Volkswagen κλείνει επιτυχώς τον δεύτερο χρόνο λειτουργίας με την οικονομική σας συνεισφορά και το σύστημα των καρτών μέλους!

Το διοικητικό συμβούλιο ευχαριστεί θερμά για την μέχρι σήμερα συμμετοχή στα δρώμενα του σωματείου και σε αυτό το σημείο θα ήθελε να παρουσιάσει μερικές αλλαγές στο σύστημα συνεισφοράς – κάρτας μέλους.

Με βάσει την συζήτηση που διεξήχθη στην Γενική Συνέλευση των μελών του σωματείου μας την 6η Ιουνίου 2010, το Δ.Σ. αποφάσισε την μείωση της τιμής της ετήσιας συνδρομής. Πιο συγκεκριμένα:

- η ετήσια συνδρομή για εγγραφή ή ανανέωση πλέον ανέρχεται στα 30 ευρώ. Σε αυτό το πακέτο δεν περιλαμβάνονται τα ειδικά αναμνηστικά.

- για τους φίλους που επιθυμούν να λάβουν τα ειδικά αναμνηστικά κατά την ανανέωση ή την εγγραφή το ποσό της ετήσιας συνδρομής θα ανέρχεται στα 45 ευρώ.

- οι φίλοι που επιθυμούν να λάβουν αργότερα τα ειδικά αναμνηστικά ή να πάρουν και άλλο πακέτο αναμνηστικών, τους δίνεται η δυνατότητα μεμονωμένης προμήθειας στο ποσό των 20 ευρώ ανά πακέτο αναμνηστικών. Με τον τρόπο αυτό συνεισφέρουν πρόσθετα στην οικονομική ενίσχυση της λέσχης.

* Σημειώστε ότι το πακέτο αναμνηστικών δύναται να τροποποιείται αναλόγως των αποθεμάτων, χωρίς να μειώνεται η ποιότητα ή το συνολικό κόστος τους.

Υπενθυμίζουμε ότι ως μέλη στο σωματείο Hellenic VWClub αποκτάτε, ως επιβράβευση της συνεισφορά σας, τα εξής:

- συμβολική ηλεκτρονική θυρίδα της μορφής username@vwclub.gr με όριο χωρητικότητας 10MB,

- φιλοξενία ηλεκτρονικού ημερολογίου (BLOG) στις σελίδες της ανοικτής κοινότητας,

- ειδικές τιμές ανά τεμάχιο για τα προωθητικά προϊόντα της λέσχης (μπλούζες, καπέλα, κλπ),

- μειωμένη τιμή συμμετοχής σε πανελλαδικές δραστηριότητες,

- διαφορετικό λεκτικό (VIP) και κατηγορία χρηστών στις δημόσιες συζητήσεις,

- ηλεκτρονικό κατάλογο συνεργαζόμενων επιχειρήσεων με προσφορές,

- πρότερη ενημέρωση για ειδικά γεγονότα του σωματείου,

- ειδικά αναμνηστικά για VIP Μέλη τα οποία είτε περιλαμβάνονται είτε όχι στην ετήσια συνδρομή

Νέες συνεργασίες ετοιμάζονται για να συμπληρώσουν το νέο ηλεκτρονικό κατάλογο συνεργαζόμενων επιχειρήσεων! Μια εκ των οποίων θα προσφέρει σημαντικό όφελος στα μέλη της λέσχης που θα πραγματοποιήσουν το μεγάλο όνειρο! Το ταξίδι στην Γερμανία!

Στα πλαίσια επαύξησης της δυνατότητας επικοινωνίας των μελών μας με τους κατά τόπους συντονιστές συναντήσεων, το Δ.Σ. αποφάσισε να αποδώσει και άλλους τηλεφωνικούς αριθμούς. Οι αριθμοί επικοινωνίας πλέον προσαρμόζονται ως ακολούθως:

Περιοχή

Τύπος ερωτήσεων

Αριθμός

Αθήνα & Ν. Ελλάδα

Όλες οι κατηγορίες Κάρτες μέλους

6999 VWCLUB (ή αλλιώς όπως αντιστοιχεί στο πληκτρολόγιο

6999 892 582 )

Θεσσαλονίκη & Β. Ελλάδα

Τοπικά θέματα

6999 892 581

Κ. Ελλάδα

Τοπικά θέματα

6940 812 205

Κρήτη

Τοπικά θέματα

6940 812 207

*Οι τηλεφωνικοί αριθμοί θα λειτουργήσουν από 1η Νοεμβρίου.

Με εκτίμηση,

το Δ.Σ. του Hellenic VWClub.

"

.....ελπίζω να βοήθησα..... :thumbsup:

Edited by passater
Link to comment
Share on other sites

Φιλε @passater αυτο που αναφερεις το ξερω μονο που εγω δεν ειμαι vip, στέλνω λοιπον εμαιλ στο nikoskallithea@vwclub.gr και δεν παίρνω καμια αρνητική απαντηση απο τον μαιλ σερβερ που σημαίνει οτι το μαιλ κάπου παει αλλά που :thumbsup::D;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίρνεις error Νίκο γιατί υπάρχει "Catch all account" στο domain. Πράγμα που σημαίνει πως οτιδήποτε@vwclub.gr αν δεν υπάρχει σαν mailbox πάει στον postmaster.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίρνεις error Νίκο γιατί υπάρχει "Catch all account" στο domain. Πράγμα που σημαίνει πως οτιδήποτε@vwclub.gr αν δεν υπάρχει σαν mailbox πάει στον postmaster.

Oxi δεν παίρνω τιποτα σαν επιστροφή, εχω στείλει 2-3 μαιλ και ειναι σαν να πήγαν κανονικά.

Τωρα τσεκαρισα και καποια ασχετα nick πχ(gffdgfgd@vwclub.gr) αλλα παλι το ιδιο, μαλλον υπαρχει καποιο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πρόβλημα αυτό Νίκο. Όπως σου εξήγησα υπάρχει "catch all account" που μαζεύει ό,τι στέλνεται σε ανύπαρκτα emails στο @vwclub.gr και δεν στέλνει error mail.

Έτσι έχουμε στήσει τον mail server.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πρόβλημα αυτό Νίκο. Όπως σου εξήγησα υπάρχει "catch all account" που μαζεύει ό,τι στέλνεται σε ανύπαρκτα emails στο @vwclub.gr και δεν στέλνει error mail.

Έτσι έχουμε στήσει τον mail server.

Ok δεν το ήξερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Δεν ξέρω αν το γράφω στο σωστό σημείο αλλά εχω μια απορία ως προς το φορουμ. Στην mobile έκδοση σε θέματα με πολλά posts είναι σχεδόν αδύνατο να διαβάσω τα τελευταία μυνήματα λόγω των σελίδων. Είναι δυνατόν να υπάρχει κάποιος σύνδεσμος που να σε πηγαίνει στο τελευταίο post του θέματος; Εχω ψάξει και δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι παρόμοιο αυτην την στιγμή...

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η κατασκευάστρια εταιρεία δεν έχει φτιάξει κάτι για αυτό, αν και έχουν ανακοινώσει ότι θα υπάρξουν αλλαγές στην επόμενη mobile έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Απο το νεο τοπικ με τις αγγελίες δεν παιρνω καθόλου ειδοποιήσεις παρ' ολο που εχω ενεργοποιήσει την συνδρομή

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, όταν προσπαθώ να κάνω Like σε κάποιο μήνυμα, πατώντας το πράσινο πλήκτρο Like This, εμφανίζεται παράθυρο με μήνυμα λάθους το οποίο έχει τίτλο :

An error occured

Και στο κυρίως μέρος του παράθυρου υπάρχει η επεξήγηση :

You have reached your quota of positive votes for the day.

Μήπως θα μπορούσε κάποιος να μου εξηγήσει το λόγο του σφάλματος αυτού; Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.