Jump to content
doggy

Απορίες για το φόρουμ

Recommended Posts

Στο Garage επιβεβαιώνεται από την κατασκευάστρια ότι υπάρχει bug στην διαγραφή εικόνων. Δεν αναφέρουν εκτιμώμενο χρόνο διόρθωσης.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, doggy said:

Owh, now I get it...! Από όσο βλέπω, επιλογή τέτοια δεν υπάρχει για αλλαγή του μεγέθους του κουμπιού. Το μόνο που βρήκα είναι μια επιλογή για τετράγωνες ή στρογγυλές φωτογραφίες και από όσο είδα κατόπιν δοκιμής, δεν αλλάζει την τοποθέτηση.

Με "μαϊμουδιά" θα μπορούσαμε ενδεχομένως να κάνουμε κάτι αλλά αυτό σημαίνει πως στην επόμενη αναβάθμιση κάτι άλλο θα σκάσει και για να είμαι ειλικρινής, δεν θέλω να περάσω (τόσο εγώ όσο και ο Co-Admin) πάλι 2 εβδομάδες από την ζωή μας προσπαθώντας να το συνεφέρουμε. Οπότε θα ήθελα να αποφύγω τυχόν μαϊμουδιές. Θα κοιτάξω να δω στο site που αγοράζουμε τα themes αν έχει κάποιο άλλο θέμα που να ταιριάζει με τα όσα ψάχνουμε και να καλύπτει και αυτό και αν είναι θα κοιτάξουμε αν μπορούμε να το εγκαταστήσουμε και αυτό.

Προς Θεού, μην κάνετε κάτι που μπορεί να σας προκαλέσει θέματα!

Αν λυθεί με κάποιο theme έχει καλώς, αλλιώς σιγά-σιγά θα το μάθω κ δεν θα χτυπάω τα προφίλ.

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα κάτι ακόμα, τα comments στο garage ποστάρονται διπλά χωρίς να έχει πατηθεί 2 φορές το reply (επειδή π.χ. αργούσε να κάνει refresh).

Link to comment
Share on other sites

χμμ... δεν παρατήρησα κάτι. Μόλις έκανα 2 δοκιμαστικά σχόλια στο garage σου.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κωστα...να ρωτησω κατι απλο..chat εχουμε πουθενα?γιατι δεν το βλεπω πανω πανω οπως πριν....και τις αγγελιες που τις εχουμε πλεον?γιατι ουτε και αυτες τι βλεπω πανω πανω....κλαψ!...χαιρετισματα απο ελλαδα!!!

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, doggy said:

χμμ... δεν παρατήρησα κάτι. Μόλις έκανα 2 δοκιμαστικά σχόλια στο garage σου.

Δες αν μπορείς τα σχόλια εδώ: http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?/garage/vehicle/1350-volkswagen-golf-mk-5/

Στο δικό μου που σου απάντησα όντως το δείχνει 1 φορά, τι να πω μάλλον δεν το κάνει πάντα.

Edited by queen
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, quicksilver said:

καλημερα κωστα...να ρωτησω κατι απλο..chat εχουμε πουθενα?γιατι δεν το βλεπω πανω πανω οπως πριν....και τις αγγελιες που τις εχουμε πλεον?γιατι ουτε και αυτες τι βλεπω πανω πανω....κλαψ!...χαιρετισματα απο ελλαδα!!!

Λευτέρη καλησπέρα, οι απαντήσεις είναι εδώ: 

Όπου στις εκκρεμότητες θα δεις:

Quote

Εκκρεμούν:

- Αγγελίες. Το λογισμικό δεν έχει αναβαθμιστεί από τον δημιουργό του. Ερευνούμε λύσεις και θα υλοποιήσουμε μία το συντομότερο δυνατόν.

- Αναβάθμιση του Chat/Shoutbox. Αναμένουμε να μας σταλλεί η νεότερη έκδοση. Πιστεύουμε πως θα ολοκληρωθεί μέχρι το τέλος της επόμενης εβδομάδας.

Μόλις φτιαχθούν θα δεις τα αντίστοιχα πεδία/συνδέσμους στο forum.

 

20 minutes ago, queen said:

Δες αν μπορείς τα σχόλια εδώ: http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?/garage/vehicle/1350-volkswagen-golf-mk-5/

Στο δικό μου που σου απάντησα όντως το δείχνει 1 φορά, τι να πω μάλλον δεν το κάνει πάντα.

χμ... I'll keep an eye on it και θα κάνω μερικές δοκιμές ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

No problem! :)

Κατά βάση για ότι επιλύνεται θα ενημερώνω και εκείνο το θέμα (το επανήλθαμε) οπότε ρίχνε καμιά ματιά εκεί ανά 1-2 μέρες :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια και πάλι, μπορείς να βρεις τρόπο στη main σελίδα του garage εκεί δηλαδή που έχουμε κόστος, έτος κτλ., και από κάτω συμπληρώνουμε ό,τι θέλουμε για την περιγραφή, να το κάνεις ώστε να μην μορφοποιεί αυτόματα το κείμενο και να το κολλάει? Π.χ. με την προηγούμενη έκδοση μπορούσες να αλλάξεις παράγραφο, ακόμα και να αφήσεις ολόκληρη σειρά κενή αν ήθελες, εγώ π.χ. είχα χρησιμοποιήσει αυτή τη δυνατότητα για να κάνω την περιγραφή υπό μορφή λίστας. Μαθαίνω λοιπόν ότι πλέον, οποιαδήποτε προσπάθεια για κάτι τέτοιο έχει ως αποτέλεσμα ό,τι κενό έχεις αφήσει, να στο κολλάει στη συνέχεια της τελευταίας λέξης, καθιστώντας αδύνατη τη δημιουργία λίστας. Προς το παρόν η λίστα που έχω φτιάξει έχει μείνει ανέπαφη μετά την αναβάθμιση γιατί από τότε δεν έχω πειράξει τίποτα, φοβάμαι όμως πως θα χαλάσει μόλις κάνω το οποιοδήποτε update στην περιγραφή, που έχω κιόλας να κάνω σύντομα για ένα μπαρόμετρο που θα βάλω, ή ακόμα και στο οδόμετρο που θα προσθέσω κάποια χιλιόμετρα.

Σχετικά με τα modifications που είχαμε πει, δεν έχω δοκιμάσει να πειράξω τίποτα ούτε εκεί για τον ίδιο λόγο, μήπως οποιοδήποτε update στο σύνολο του garage έχει το ίδιο αποτέλεσμα. Δεν έχω πρόβλημα να περιμένω μήπως βρεις κάποια λύση, κάτι που σίγουρα είναι δευτερεύον ανάμεσα σε τόσα που έχεις να διορθώσεις/καλιμπράρεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχω ποσταρει δυο φορες, μια προ αναβαθμισης και μια πριν 3 μερες και τις δυο φορες ημουν πολυ προσεκτικος στο subforum που επέλεξα "golf" παρολα αυτα και τις δυο φορες τα ποστ πηγαν στο "beetle" με αποτελεσμα να μην παίρνω απαντησεις στις αποριες μου. Την πρωτη φορα μεταφερθηκε το ποστ απο καποιον admin και λύθηκε το προβλημα μου για την δευτερη περιμενω 3 μερες και ακομα τιποτα. Είχατε αναφορα για κατι παρομοιο?

Ευχαριστω για τον χρονο σας

Link to comment
Share on other sites

μετεφερα και το αλλο σου θεμα...

 

ξαναδοκιμασε να κανεις κατι στο golf και θα τα σβησω..αλλα νομιζω ,μιας και κανεις αλλος δεν εχει διαμαρτηρηθει,οτι μαλλον κατι δεν προσεχεις και μπερδευεσε

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει δεν ξαναποσταρω αδερφε, σας ταλαιπωρω κιολας. Θα σας διαβαζω μονο, συγχαρητήρια κιολας για την δουλεια σας.

Διαλεξα golf/εσωτερικη εμφανιση και πηγε στο Lupo, δεν καταλαβαινω τι κανω λαθος. Ζηταει subforum και εχει πχ golf - κινητηρας μεταδοση etc bora - κινητηρας μεταδοση etc αλλο μοντελο - κινητηρας μεταδοση κλπ… σωστα???

®

Link to comment
Share on other sites

Στι θεση σου θα εκανα νεω προφιλ για να μπορω να ανταλασω γνομες

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Mercury said:

Ενταξει δεν ξαναποσταρω αδερφε, σας ταλαιπωρω κιολας. Θα σας διαβαζω μονο, συγχαρητήρια κιολας για την δουλεια σας.

Διαλεξα golf/εσωτερικη εμφανιση και πηγε στο Lupo, δεν καταλαβαινω τι κανω λαθος. Ζηταει subforum και εχει πχ golf - κινητηρας μεταδοση etc bora - κινητηρας μεταδοση etc αλλο μοντελο - κινητηρας μεταδοση κλπ… σωστα???

®

δεν εχω καταλαβει που πας και σου ζηταει τετοια πραγματα...

 

πηγαινε εδω 

και θα δεις καπου στα δεξια σου ενα κουμπι που λεει "start new topic"...εκει σου ανοιγει μια καρτελα,βαζεις θεμα και απο κατω ενα κειμενο απλο..και δες τι εγινε...πες μας εδω...

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω ξαναδει κατι τετοιο...

κανε λιγο υπομονη να το δει και ο admin να σου πει και αυτος μια γνωμη....

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω ξαναδει κατι τετοιο...

κανε λιγο υπομονη να το δει και ο admin να σου πει και αυτος μια γνωμη....

Ειναι οκ, κανενα προβλημα. Κοιτα τα screenshots για του λογου το αληθες.

64947018d08958784e8022139cdc4787.jpg5d03480699bc76a066302e0acdd431f3.jpg8679b4a2c8d9a9845bb5ca18f3a7d642.jpge0b50934400ae97ae9489ab1dc3a27e0.jpg96d8aced9630a9f714f99540fa791349.jpg7f2d951c6c6a9ec711046490ac9ed6e2.jpg

®

Link to comment
Share on other sites

Σημερα σε μερικα ποστ που εκανα αλλα γραφοταν 2 φορες και 1 ποστ μαλιστα γραφτικε 4 φωρες.μου βγαζει οτι το ποατ δημοσιευεται και μετα ερρορ.ειναι λογο του φορουμ η λογο του ταπαταλκ;γτ τα ποςτ ειναι απο κινητο

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

b2afef34a2b93ede1a05513937725a99.jpg το προιγουμενο ποστ εδιχνε μονο οτι φεβετε στιν φοτο και εκλισα και αναξα παλι το ταπαταλκ και βλεπω οτι το εχει γραψει 2 φορες παλι χελπ μι πλιζ!!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

βλέπω πως και οι 2 ( @6n2 & @Mercury) χρησιμοποιείτε tapatalk. 

ο 6n2 είναι σίγουρα από iphone, Mercury, εσύ τι έχεις; 

Με ένα android που έχω (Sony Xperia) δεν έχω δει κάτι τέτοιο. Βέβαια είδα πως η Tapatalk εβγαλε αναβάθμιση για κάποια θέματα "σταθερότητας". 

Την περνάω εντός της ώρας οπότε σας παρακαλώ δοκιμάστε ξανά να δειτε αν έχετε πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

βλέπω πως και οι 2 ( @6n2 & @Mercury) χρησιμοποιείτε tapatalk. 

ο 6n2 είναι σίγουρα από iphone, Mercury, εσύ τι έχεις; 

Με ένα android που έχω (Sony Xperia) δεν έχω δει κάτι τέτοιο. Βέβαια είδα πως η Tapatalk εβγαλε αναβάθμιση για κάποια θέματα "σταθερότητας". 

Την περνάω εντός της ώρας οπότε σας παρακαλώ δοκιμάστε ξανά να δειτε αν έχετε πρόβλημα.

Εχω ενα Samsung S6, update για την δικη μου συσκευη εδωσε 18 Μαρτη το tapatalk και απο τοτε δεν εχω ποσταρει δικο μου θεμα για να τσεκαρω. Δεν τολμάω κιολας καπως… μην παει αλλουνταλου παλι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.