Jump to content
doggy

Απορίες για το φόρουμ

Recommended Posts

Παλι το ιδιο προβλημα.υπαρχει κανενα ολα προγραμα για κινητα μπας και σοθουμε;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παλι το ιδιο προβλημα.υπαρχει κανενα ολα προγραμα για κινητα μπας και σοθουμε;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μόλις έγινε και αναβάθμιση του φόρουμ δοκιμάστε εκ νέου. Μήπως διορθώθηκε το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντος με τα ποστ μια ειμαι οκ μια γραφονται 2-3-4 φορες τη να πω δεν ξερω

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 3/4/2016 at 10:32 PM, DarkX said:

Γεια και πάλι, μπορείς να βρεις τρόπο στη main σελίδα του garage εκεί δηλαδή που έχουμε κόστος, έτος κτλ., και από κάτω συμπληρώνουμε ό,τι θέλουμε για την περιγραφή, να το κάνεις ώστε να μην μορφοποιεί αυτόματα το κείμενο και να το κολλάει? Π.χ. με την προηγούμενη έκδοση μπορούσες να αλλάξεις παράγραφο, ακόμα και να αφήσεις ολόκληρη σειρά κενή αν ήθελες, εγώ π.χ. είχα χρησιμοποιήσει αυτή τη δυνατότητα για να κάνω την περιγραφή υπό μορφή λίστας. Μαθαίνω λοιπόν ότι πλέον, οποιαδήποτε προσπάθεια για κάτι τέτοιο έχει ως αποτέλεσμα ό,τι κενό έχεις αφήσει, να στο κολλάει στη συνέχεια της τελευταίας λέξης, καθιστώντας αδύνατη τη δημιουργία λίστας. Προς το παρόν η λίστα που έχω φτιάξει έχει μείνει ανέπαφη μετά την αναβάθμιση γιατί από τότε δεν έχω πειράξει τίποτα, φοβάμαι όμως πως θα χαλάσει μόλις κάνω το οποιοδήποτε update στην περιγραφή, που έχω κιόλας να κάνω σύντομα για ένα μπαρόμετρο που θα βάλω, ή ακόμα και στο οδόμετρο που θα προσθέσω κάποια χιλιόμετρα.

Σχετικά με τα modifications που είχαμε πει, δεν έχω δοκιμάσει να πειράξω τίποτα ούτε εκεί για τον ίδιο λόγο, μήπως οποιοδήποτε update στο σύνολο του garage έχει το ίδιο αποτέλεσμα. Δεν έχω πρόβλημα να περιμένω μήπως βρεις κάποια λύση, κάτι που σίγουρα είναι δευτερεύον ανάμεσα σε τόσα που έχεις να διορθώσεις/καλιμπράρεις.

Μόλις ανανέωσα το garage λοιπόν και όλα μια χαρά, εξακολουθεί να δίνεται η δυνατότητα να αλλάξεις σειρά όπως και να αφήσεις κενές σειρές αρκεί να προσθέσεις τον κώδικα <br /> Η διαφορά με πριν την αναβάθμιση είναι ότι δεν έβαζες manually τον κώδικα, απλά έγραφες το κείμενο αλλάζοντας σειρές χωρίς να χρειάζεται ο κώδικας, ενώ τώρα χρειάζεται. Οπότε στον τρόπο εμφάνισης του description δεν έχει αλλάξει τίποτα, μπορείς να κάνεις λίστα κανονικά αρκεί να προσθέτεις κάθε φορά τον κώδικα.

Πώς γίνεται λοιπόν, μετά το τελευταίο γράμμα, αν τον βάλεις 1 φορά και συνεχίσεις, θα αλλάξεις σειρά. Αν τον βάλεις 2 φορές κολλητά θα αλλάξεις σειρά και θα αφήσεις και μια κενή, αν τον βάλεις 3 φορές κολλητά θα αλλάξεις σειρά και θα αφήσεις και δυο κενές, κ.ο.κ., για παράδειγμα:

test 123 test 123<br />test 123 test 123

με το οποίο δεν αφήνεις κενή σειρά, απλά αλλάζεις σειρά, και θα φαίνεται:

test 123 test 123

test 123 test 123

 

Για 1 κενή σειρά:

test 123 test 123<br /><br />test 123 test 123

με το οποίο αλλάζεις σειρά και αφήνεις και μια κενή, και θα φαίνεται:

test 123 test 123

 

test 123 test 123

 

Σκέφτηκα να το αναφέρω για όσους δεν το έχουν παρατηρήσει.

Όσο φορά στο edit modification, αυτό εξακολουθεί να μην συμπεριλαμβάνει τη δυνατότητα προσθήκης νέων φωτογραφιών, οπότε αν έχουμε νέες φωτογραφίες θα πρέπει να διαγράψουμε το συγκεκριμένο modification και να το ξαναφτιάξουμε, με τις φωτογραφίες που επιθυμούμε. Το έκανα ήδη σε ένα modification, στο APR IC συγκεκριμένα.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω στα παραπάνω πως είδα πως λειτουργούν κ λοιπές κωδικοποιήσεις html όπως:

1. για έντονο χρώμα bold, χρησιμοποιούμε τα tags <b> και </b>, π.χ. αν γράψουμε <b>τεστ</b> θα εμφανίσει τεστ

2. για πλάγια italics, χρησιμοποιούμε τα tags <i> και </i>, π.χ. αν γράψουμε <i>τεστ</i> θα εμφανίσει τεστ

3. για υπογράμμιση, χρησιμοποιούμε τα tags <u> και </u>, π.χ. αν γράψουμε <u>τεστ</u> θα εμφανίσει τεστ

και τέλος,

4. για strikethrough, χρησιμοποιούμε τα tags <s> και </s>, π.χ. αν γράψουμε <s>τεστ</s> θα εμφανίσει τεστ

Ισχύει και ο συνδιασμός των παραπάνω π.χ. για bold+underline, <b><u>τεστ</b></u> θα εμφανίσει τεστ

 

Edited by queen
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nice :good:

Δοκίμασα και <a>link</a> για να βάλω link, το οποίο λειτουργεί εν μέρει, δηλαδή με mouse over γίνεται highlight άρα το παίρνει σαν link αλλά δεν κλικάρεται.

Edit: Το a href επίσης δεν δουλεύει. Ζαλίστηκα, διάλειμμα.

Edited by DarkX
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Και λίγο πιο ραφιναρισμένο <input type="button" style="border:none;" value="text to show" onclick="window.open('yourlink')">

Edited by queen
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, queen said:

Κατάφερα σε κουμπί με javascript

<input type="button" value="text to show" onclick="window.open('yourlink')">

 

5 hours ago, queen said:

Και λίγο πιο ραφιναρισμένο <input type="button" style="border:none;" value="text to show" onclick="window.open('yourlink')">

looool το τερμάτισες !! :bow:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ο κατασκευαστής του λογισμικού των αγγελιών ακόμα δεν έχει δημοσιοποιήσει τη νεότερη έκδοση που είναι συμβατή με το φόρουμ. Αναζητούνται εναλλακτικές και γίνονται προσπάθειες επίλυσης του θέματος.

Link to comment
Share on other sites

@DarkX, @queen, congrats παίδες.

Αν και η αλήθεια είναι όπως είπατε, θα έπρεπε να το κάνει μόνο του στο text και να μην θέλει html code.

Έχω ήδη ανοίξει support case και περιμένω για απάντηση / fix.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.