Jump to content
Guest zikos

Vw Eos 1.6

Recommended Posts

Καλημέρα! Παρέλαβα πριν από 10 ημέρες το καινούργιο μου EOS 1.6. Μήπως ξέρει κάποιος να μου πει γιατί δεν υπάρχει καθόλου η λυχνία για τις ζώνες ασφαλείας και δεν χτυπάει ο βομβητής όταν δεν φοράμε τις ζώνες. Ευχαριστώ εκ των προτέρων! Νέος στο club

Link to comment
Share on other sites

Guest Speedster
Καλημέρα! Παρέλαβα πριν από 10 ημέρες το καινούργιο μου EOS 1.6. Μήπως ξέρει κάποιος να μου πει γιατί δεν υπάρχει καθόλου η λυχνία για τις ζώνες ασφαλείας και δεν χτυπάει ο βομβητής όταν δεν φοράμε τις ζώνες. Ευχαριστώ εκ των προτέρων! Νέος στο club

Cool!!! Καλοτάξιδο!!! :D

Και εγώ το ίδιο έχω παραγγείλει!!! :D

Στην Ελλάδα όλα τα EOS έρχονται με το Plus Display, (trip computer κλπ.).

Λογικά και το δικό σου το έχει.

Φαντάζομαι πως υπάρχει δυνατότητα ενεργοποίησης/απενεργοποίησης από εκεί!

Το manual πρέπει να αναφέρει κάτι σχετικό. :whistling:

Τα παιδιά που το έχουν ήδη μπορούν να στο επιβεβαιώσουν. music.gif

Welcome to the Club!!!

Rediscover your senses!!!

Βάλε μερικές φωτογραφίες!!!

Περιέγραψε μας τον εξοπλισμό σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την ίδια απορία είχα κι εγώ που μάλιστα είχα πειστεί κιόλας ότι το αυτοκίνητο είχε πρόβλημα... Τι στο καλό, σκέφτηκα, καινούργιο αυτοκίνητο (και μάλιστα γερμανικό) χωρίς προειδοποίηση για ζώνες; Και όμως..! Τα EOS έρχονται στην Ελλάδα έτσι. Αυτό είναι επιβεβαιωμένο και από την αντιπροσωπεία. Δεν υπάρχει καμία σχετική ρύθμιση στο multifunction display. Ούτε για τα αυτοκίνητα εκτός Ελλάδας που έχουν προειδοποίηση για ζώνες (αλλιώς μάλλον όλοι θα το απενεργοποιούσαν...) Τουλάχιστον το manual δεν αναφέρει κάτι σχετικό.

Zikos καλορίζικο πάντως και καλοτάξιδο! Εύχομαι πραγματικά να το ευχαριστηθείς, σκεπασμένο ή ξεσκέπαστο...

By the way, πήγα το Σάββατο στην έκθεση αυτοκινήτου και είδα πρώτη φορά από κοντά το Astra CC. Παιδιά, καμία σχέση η ποιότητα με αυτή του EOS! Μου θύμισε Renault Megane CC (το προηγούμενό μου αυτοκίνητο.) Μεγάλη διαφορά... Το EOS είναι λες και παίζει σε δική του κατηγορία. Πραγματικά συναγωνίζεται και ακριβότερα μοντέλα όπως πχ το Volvo C70.

Πάντως τα 2 EOS που είχε η VW στην έκθεση ήταν με τον βασικό εξοπλισμό. Δεν είχαν ούτε δερμάτινα. Ένα μάλιστα ήταν από τα πρώτα μοντέλα με την μαύρη κεντρική κονσόλα. Τι σόι marketing είναι αυτό, δεν ξέρω...

Edited by Xris
Link to comment
Share on other sites

ΜΠΗΚΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΣΕ ΕΝΑ ΕΟΣ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΚΑΡΕΝΤΑ ΣΤΑ ΠΑΤΗΣΙΑ ΔΕΡΜΑ ΜΕΣΑ ΠΟΛΗ ΚΑΛΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΠΕΡΝΕ ΕΙΧΕ ΣΚΥΛΟ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΖΗΤΗΣΗ ΚΑΛΗΜΑΤΑ ΔΕΡΜΑΤΙΝΗ ΓΙΑ ΤΑ ΠΙΣΩ ΚΑΘΗΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΤΟΠΟΘΕΤΟΥΣΕ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΣΥΝΕΡΓΑΖΕΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΕΝΤΑ ΣΤΑ ΠΑΤΗΣΙΑ ΤΟ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗΚΑ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΡΑΘΗΡΟ ΤΟΥ ΣΥΝΟΔΗΓΟΥ ΕΚΑΝΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ..................ΤΙ ΝΑ ΠΩ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.