Jump to content
giannispolo

πόρτα

Recommended Posts

έχει χαλάσει η κλειδαριά του συνοδηγού? είχε κανείς ανάλογο problem ? tongue.gif και πόσο πήγε η αλλαγή του αφαλού?

Edited by giannispolo
Link to comment
Share on other sites

εμανα ειχε χαλασει η κλειδαρια του οδηγου

πηρα σχεδον ολα τα εξαρτηματα 14 ευρω

καλησπέρα σας παιδια...

νομίζω ότι εδώ πρέπι να αναφέρω το πρόβλημά μου.

έχω πρόβλημα με το κεντρικό κλείδωμά στο 6n. πιάνει μονάχα από την πλευρά του συνοδηγού κλειδώνοντας όλες τις πόρτες ενώ ότνα κλειδώνω από του οδηγού κλείνει μόνο εκείνη.Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει και τι μπορώ να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας παιδια...

νομίζω ότι εδώ πρέπι να αναφέρω το πρόβλημά μου.

έχω πρόβλημα με το κεντρικό κλείδωμά στο 6n. πιάνει μονάχα από την πλευρά του συνοδηγού κλειδώνοντας όλες τις πόρτες ενώ ότνα κλειδώνω από του οδηγού κλείνει μόνο εκείνη.Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει και τι μπορώ να κάνω?

Αν γνωριζω σωστα εχει να κανει με αερα,μηπως εχει φυγει κατι που στελνει στις αλλες κλειδαριες?

Αν γνωριζει καποιος κατι περισσοτερο ας βοηθησει...

Link to comment
Share on other sites

Δεν φεύγει η εντολή από την κλειδαριά του οδηγού

προς το εγκεφαλάκι του κεντρικού κλειδώματος.

Τώρα αν φτιάχνεται ή θέλει αλλαγή όλη η κλειδαριά

μόνο συνεργείο μπορεί να στο πει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν φεύγει η εντολή από την κλειδαριά του οδηγού

προς το εγκεφαλάκι του κεντρικού κλειδώματος.

Τώρα αν φτιάχνεται ή θέλει αλλαγή όλη η κλειδαριά

μόνο συνεργείο μπορεί να στο πει.

H αλήθεια είναι ότι 1 στις 10 φορές πιάνει το κεντρικπό κλείδωμα..μήπως αυτό αλλάζει κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Όχι, το αντίθετο μάλιστα.

Πρέπει να έχει χαλάσει το διακοπτάκι που έχει μέσα η κλειδαριά.

Από την άλλη μόνο το συνεργείο μπορεί να σου πει με σιγουριά,

γιατί από εδώ μόνο εικασίες μπορούμε να κάνουμε.

Μπορεί πχ να είναι και η φύσα που κουμπώνει πάνω στην κλειδαριά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα πρώτα να τσεκάρεις την φίσα στην πόρτα του οδηγού.Στο 6Ν δεν ξέρω τί παίζει αλλά στο 9Ν είναι παλούκι να το κάνεις γιατί πρέπει να βγεί και ο γρύλος του παραθύρου

Edited by drspeed
Link to comment
Share on other sites

To 6n δεν ειχε ηλεκτρομαγνητικες οπως το 9n αλλα ηλεκτροπνευματικες. Πισω απο την κλειδαρια, αν βγαλεις την ταπετσαρια εχει ενα πραγματακι σαν φουσκα (μπλε πρεπει να ειναι) το οποιο περνει αερα απο ενα μοτερακι στο πισω δεξι φαναρι. Λιγο αυτο να εχει κολλησει η να εχει σκιστει η να χανεται αερας σε κανενα σωληνακι η κλειδαρια δεν ανοιγει,. Ο εγκεφαλος δεν νομιζω οτι δινει εντολη ξεχωριστα σε καθε πορτα απλα δινει ρευμα στο μοτερακι πισω και αυτο πρεσσαρει αερα στις πορτες και αυτες ανοιγουν και κλεινουν. Αν μπορεις να βγαλεις την ταπετσαρια και το κλειδωσεις-ξεκλειδωσεις κανα δυο φορες θα δεις τι παιζει. Δεν νομιζω οτι ειναι καμια μεγαλη ζημια :) .

Link to comment
Share on other sites

Σε Polo έχει χαλάσει ο γρύλος 3 φορές. Τον αλλάζουν και σε ενα χρόνο το πολύ το παράθυρο ξαναπέφτει. Μου είπαν οτι υπάρχει γρύλος με μεταλικά μέρη που δεν χαλάει έτσι εύκολα. Ξέρει κανένας να μου πει κωδικό?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.