Jump to content
Guest beetle

Βαρελακι-Προβληματα

Recommended Posts

Προχτες το αμαξι μου ηταν για service. αυτος που ηταν εκει τελος παντων μου ειπε εφ οσον ειδε το βαρελακι οτι σε λιγο καιρο θα μου δημιουργηση προβληματα οπως και σε ολα τα αμαξια...οπως(να μου καψει κατι καλοδιακια και κατι αλα πραγματα που δεν ξερω ακριβως τι ειναι). αν και δεν εχω ακουσει κατι τετοιο ξανα και δεν ξερω κατα ποσο αληθευει, θα ηθελα να μου πειτε και εσεις τι παιζει και αν υπαρχει καποιος λογος ανησηχιας..

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ακουσει ποτε καποιο παρομοιο προβλημα.

Πως ειναι δυνατον το βαρελακι να σου καψει καλωδιακια??

Link to comment
Share on other sites

Eχω το βαρελακι πανω 1 χρονο και κατι δεν εχει καει τιποτα παρα μονο το check μου αναψε γιατι μουρλαθηκε ο αισθητηρας "λ" απο τον αερα!!

Αυτό που λές είναι λίίίγο ΑΔΥΝΑΤΟ , αφού όλοι ξέρουμε ότι ο αισθητήρας "λ" ΔΕΝ μετράει αέρα....

Έτσι δέν είναι;;;Μμμμ;;; :)

το βαρελακι δεν εχει λαδι νομιζω..οποτε λογικα δεν υπαρχει προβλημα...

ας με διορθωσει καποιος αν κανω λαθος

Θα σε διορθώσω γιατί κάνεις λάθος....

Link to comment
Share on other sites

Eχω το βαρελακι πανω 1 χρονο και κατι δεν εχει καει τιποτα παρα μονο το check μου αναψε γιατι μουρλαθηκε ο αισθητηρας "λ" απο τον αερα!!

μμμ :D κai τι εκανες που αναψε το check?με τον αισθητηρα "λ"?τον αλλαξες κ αυτον?

ειμουν ετοιμος να τοποθετησω βαρελακι(το μεγαλο) στο α3 μου 1.6 8v αλλα τωρα το ξανασκεφτομαι!Εφοσον προκαλει προβληματα δεν βρισκω τον λογο να το βάλω,επισης εχω ακουσει κατι για αρυθμιες κινητηρα λογο διαφορετικης εισαγωγης αερα...ισχυει??

Link to comment
Share on other sites

μμμ <_< κai τι εκανες που αναψε το check?με τον αισθητηρα "λ"?τον αλλαξες κ αυτον?

ειμουν ετοιμος να τοποθετησω βαρελακι(το μεγαλο) στο α3 μου 1.6 8v αλλα τωρα το ξανασκεφτομαι!Εφοσον προκαλει προβληματα δεν βρισκω τον λογο να το βάλω,επισης εχω ακουσει κατι για αρυθμιες κινητηρα λογο διαφορετικης εισαγωγης αερα...ισχυει??

βρε παιδια τι λεμε τωρα?????

ο λ καηκε απο το βαρελακι?

για ονομα...τι σχεση εχει η εξαγωγη με την εισαγωγη???

να μου πεις οτι σου χαλασε το MAF θα το καταλαβω-δεν το πιστευω αλλα θα το καταλαβω- αλλα ο λ καμμια σχεση.

υπαρχουν αυτοκινητα δεκαδες μαρκες που τα φορανε χωρις απολυτως κανενα προβλημα.

το top gun εβγαινε απο το εργοστασιο ετσι...

λ θα σου καψει φιλε μου ουτως η αλλως,το ιδιο θα σπασουν οι γρυλλοι,οι πολλαπλασιαστες, ο αισθητηρας κρυας εκκινησης κι εγω δεν ξερω τι αλλο.

δεν φταινε τα αξεσουαρ γι'αυτα,αλλα τα ρημαδοαναλωσιμα που βαζει η μαμα στα αμαξια μας...

Edited by thanos28
Link to comment
Share on other sites

Kαμια σχεση δεν εχει το βαρελακι με αυτο το προβλημα.

Μην ανησυχεις,μπορεις να το βαλεις αφοβα!!

Link to comment
Share on other sites

Kαμια σχεση δεν εχει το βαρελακι με αυτο το προβλημα.

Μην ανησυχεις,μπορεις να το βαλεις αφοβα!!

OK ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις,διαφωτιστηκαμε πιστευω...

Link to comment
Share on other sites

μάλλον ναι... οπότε το κλειδώνω, αν χρειαστεί να το ξανα-ανοίξω, ενημερώστε με B)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.