Jump to content
Guest Speedster

Individual αλουμίνια μαρσπιέ

Recommended Posts

Guest Speedster

Τι γνώμη έχετε για τα Individual αλουμίνια στο μαρσπιέ? hearts.gif

Στην αντιπροσωπεία μου έδωσαν τιμή κατ’ εκτίμηση 120 ευρώ το σετ. thumbsdown.gif

Πιστεύετε ότι θα μπορούσαμε να κάναμε ένα group buy??? ;)

worthy.gifpost-4270-1162838912_thumb.jpg

1Q0 853 803/N88 (left-driver)

1Q0 853 804/N88 (right)

Link to comment
Share on other sites

Guest Speedster
Εσυ ακομα δεν το πηρες.. Γιαννη το βαφτισες! tongue.gif

Καλα ξηγιεσαι!

Για την ακρίβεια θα το έχω σε 2 μήνες! :) Σωστός??? tongue.gif

Anyway!!! Τι λέτε??? B)

Link to comment
Share on other sites

Τι γνώμη έχετε για τα Individual αλουμίνια στο μαρσπιέ? hearts.gif

Στην αντιπροσωπεία μου έδωσαν τιμή κατ’ εκτίμηση 120 ευρώ το σετ. thumbsdown.gif

Πιστεύετε ότι θα μπορούσαμε να κάναμε ένα group buy??? :huh:

worthy.gifpost-4270-1162838912_thumb.jpg

1Q0 853 803/N88 (left-driver)

1Q0 853 804/N88 (right)

Εγώ είμαι μέσα, αν και φαντάζομαι ότι είναι δύσκολο να καταφέρουμε κάτι με την αντιπροσωπεία.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολλα τα λεφτα για να ζητησετε εκπτωση σε αυτο το πραγμα...

Ομορφο ειναι αλλα υπαρχουν και αλλου φτηνοτερα και γραφεις και οτι θες πανω...

Αν γνωρίζεις κάποιες διευθύνσεις θα το εκτιμούσαμε ιδιαιτέρως ή αν έχεις κάποια πρόταση καλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

Απο Θεσσαλονικη δεν ξερω και πολλα πραγματα αλλα αν ρωτησεις κανεναν απο τα μερη σου (κυριως οι moderators) σιγουρα θα ξερουν κατι πιο προσιτο και ισως πιο ομορφο...!

Link to comment
Share on other sites

Guest Speedster

Λοιπόν, η τιμή αν και δεν μου αρέσει, είναι απόλυτα δικαιολογημένη, με την έννοια ότι είναι Brushed Aluminum!!! Υπολογίστε ότι είναι και από την Exclusive σειρά Individual της VW!!! Ρώτησα γνωστό μου που έχει ανταλλακτικά Opel και το αντίστοιχο για το ASTRA είναι μάλλον συνθετικό στα 60 ευρώ το κομμάτι! Απλά σηκώνει έκπτωση άνετα στα 50 τουλάχιστον…

Χωρίς να θέλω να το παίξω ψώνιο, προσωπικά με ενδιαφέρει πως θα πάρω το Individual φτηνότερα, και όχι να πάρω κάτι άλλο φτηνότερο…

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, η τιμή αν και δεν μου αρέσει, είναι απόλυτα δικαιολογημένη, με την έννοια ότι είναι Brushed Aluminum!!! Υπολογίστε ότι είναι και από την Exclusive σειρά Individual της VW!!! Ρώτησα γνωστό μου που έχει ανταλλακτικά Opel και το αντίστοιχο για το ASTRA είναι μάλλον συνθετικό στα 60 ευρώ το κομμάτι! Απλά σηκώνει έκπτωση άνετα στα 50 τουλάχιστον…

Χωρίς να θέλω να το παίξω ψώνιο, προσωπικά με ενδιαφέρει πως θα πάρω το Individual φτηνότερα, και όχι να πάρω κάτι άλλο φτηνότερο…

Speedster μ' αρέσεις γιατί έχεις επιχειρήματα.

Δεν ξέρω για τους υπόλοιπος, αλλά έχεις κερδίσει την εμπιστοσύνη μου.

Όπότε υπολόγισε ότι είμαστε 2.

Απλά θα 'θελα να ξέρω αν είναι αξεσουάρ απ' το επίσημο δίκτυο και αν στην τιμής συμπεριλαμβάνεται ΦΠΑ και τοποθέτηση.

Link to comment
Share on other sites

Guest Speedster
Speedster μ' αρέσεις γιατί έχεις επιχειρήματα.

Δεν ξέρω για τους υπόλοιπος, αλλά έχεις κερδίσει την εμπιστοσύνη μου.

Όπότε υπολόγισε ότι είμαστε 2.

Απλά θα 'θελα να ξέρω αν είναι αξεσουάρ απ' το επίσημο δίκτυο και αν στην τιμής συμπεριλαμβάνεται ΦΠΑ και τοποθέτηση.

Δυστυχώς δεν είμαι δικτυωμένος με τα VW. Αυτό που σκέφτομαι να κάνω είναι να ρωτήσω στην ΕΤΕΑ και τον Παζαρόπουλο, αν ενδιαφέρονται να κάνουν κάποια προσφορά και για πόσα κομμάτια. Επίσης ένα παιδί από το Club έχει ξάδερφο με αντιπροσωπεία VW στο Κιλκίς και ίσως μας κάνει κάποια προσφορά. Το πρόβλημα είναι ότι μόλις μπήκε φαντάρος. Σε ότι αφορά την τιμή μου είχαν πει από ΕΤΕΑ τουλάχιστον 60 το κομμάτι. Νομίζω ότι εννοούσε και το ΦΠΑ μέσα αλλά δεν είμαι 100% σίγουρος. Σε ότι αφορά την τοποθέτηση, λογικά έχουν ταινία διπλής όψεως και ουσιαστικά δεν απαιτείται κάτι ιδιαίτερο. Μάλλον μπορούμε να την κάνουμε οι ίδιοι. Θα ψάξω σε βάθος και θα επιστρέψω με συγκεκριμένες απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν είμαι δικτυωμένος με τα VW. Αυτό που σκέφτομαι να κάνω είναι να ρωτήσω στην ΕΤΕΑ και τον Παζαρόπουλο, αν ενδιαφέρονται να κάνουν κάποια προσφορά και για πόσα κομμάτια. Επίσης ένα παιδί από το Club έχει ξάδερφο με αντιπροσωπεία VW στο Κιλκίς και ίσως μας κάνει κάποια προσφορά. Το πρόβλημα είναι ότι μόλις μπήκε φαντάρος. Σε ότι αφορά την τιμή μου είχαν πει από ΕΤΕΑ τουλάχιστον 60 το κομμάτι. Νομίζω ότι εννοούσε και το ΦΠΑ μέσα αλλά δεν είμαι 100% σίγουρος. Σε ότι αφορά την τοποθέτηση, λογικά έχουν ταινία διπλής όψεως και ουσιαστικά δεν απαιτείται κάτι ιδιαίτερο. Μάλλον μπορούμε να την κάνουμε οι ίδιοι. Θα ψάξω σε βάθος και θα επιστρέψω με συγκεκριμένες απαντήσεις.

Μάθε ότι μπορείς και μετά θα κάνω κι εγώ μια ερώτηση στον Μανδύλα μήπως μπορέσω να κάνω κι εγώ κάτι απ' την πλευρά μου.

Αν θέλεις μου λες τι ακριβώς να ζητήσω, για να είμαστε βέβαιοι ότι η προσφορά αναφέρεται σε όμοια προϊόντα.

Link to comment
Share on other sites

Αν παρθει προσφορα για το κλαμπ καλο ειναι να αναρτηθει στον επισημο χωρο της στις Προσφορες προς το VW Club.

Αν θελετε μπορειτε να συζητησετε το θεμα εκει.

Link to comment
Share on other sites

Guest Speedster
Αν παρθει προσφορα για το κλαμπ καλο ειναι να αναρτηθει στον επισημο χωρο της στις Προσφορες προς το VW Club.

Αν θελετε μπορειτε να συζητησετε το θεμα εκει.

K dude!

Link to comment
Share on other sites

Guest Speedster

Λοιπόν! Υπάρχει εμπλοκή στο θέμα!

Υπάρχει διαφοροποίηση του ανταλλακτικού για μοντέλα 11/06 και μετά. Οπότε για την παραγγελία τους χρειάζεται αριθμός πλαισίου!

Προσωπικά θα κάνω παραγγελία μόλις παραλάβω το αυτοκίνητο ατομικά. Η τελική τιμή που μου έδωσαν είναι 62 το τεμάχιο (με τον ΦΠΑ).

Link to comment
Share on other sites

Mηπως ο αριθμος πλαισιου ειναι κατοχυρωμενος σε εσενα απο τοτε που το παρηγγειλες και μπορεις να το βρεις?

Link to comment
Share on other sites

Guest Speedster
Mηπως ο αριθμος πλαισιου ειναι κατοχυρωμενος σε εσενα απο τοτε που το παρηγγειλες και μπορεις να το βρεις?

Το αυτοκίνητο μου έχει κατασκευαστεί εδώ και 2 εβδομάδες!!!

Το VIN μου μπορώ να το βρω θεωρητικά, αν ρωτήσω τον πωλητή.Για κάθε ενδεχόμενο, θα περιμένω να έρθει το αυτοκίνητο. Από την ημέρα που θα το επιθεωρήσω μέχρι να το πάρω στα χέρια μου, υπάρχει περιθώριο για να τα παραγγείλω ακόμα και από Γερμανία. (Θα το ταξινομήσουμε με το νέο έτος).

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους...

Πρόσφατα (πρίν 6 μέρες) μου παραδόθηκε το EOS μου..

Δεν ήξερα το forum ώσπου στο vwvortex βρήκα τον speedster και μου είπε για αυτό το forum..

Οπότε να μαι...

Λέγομαι Ηλίας Κρικέλας

Speedster σε ευχαριστώ για την πληροφορία

Μου αρέσει και εμένα η ιδέα για το individual....

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους...

Πρόσφατα (πρίν 6 μέρες) μου παραδόθηκε το EOS μου..

Δεν ήξερα το forum ώσπου στο vwvortex βρήκα τον speedster και μου είπε για αυτό το forum..

Οπότε να μαι...

Λέγομαι Ηλίας Κρικέλας

Speedster σε ευχαριστώ για την πληροφορία

Μου αρέσει και εμένα η ιδέα για το individual....

Καλοτάξιδο Ηλία.

Καλώς μας βρήκες.

Ελπίζω να μαζευτούμε αρκετοί

Link to comment
Share on other sites

Καλωσορισες Ηλια!!

Αν θελεις περνα μια και απο το Παρουσιαση Νεων Μελων να σε καλωσορισουμε και επισημα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.