Jump to content
Guest Speedster

Πλαστική κουκούλα ανάγκης!

Recommended Posts

Guest Speedster

Επειδή είναι καλύτερο να προβλέπεις καταστάσεις, σας παρουσιάζω ένα ενδιαφέρον αξεσουάρ για το EOS!!!

Κωδικός 1Q0 871 847

Περιγραφή: Από όσα μπόρεσα να καταλάβω, είναι μία πλαστική κουκούλα ανάγκης, για την περίπτωση στην οποία πάθει βλάβη η οροφή και δεν μπορεί να κλείσει.

Προορίζεται για στατική χρήση, για έκτακτες ανάγκες και όχι τακτική χρήση, στην περίπτωση που υπάρχει βλάβη και πρέπει να παρκάρετε έξω και στη βροχή!!!

Έτσι θα σώσετε το σαλόνι σας!!!

Δεν παρέχει προστασία από χτυπήματα στα πλάγια και δεν καλύπτει ολόκληρο το αμάξωμα.

Στερεώνεται με ειδικούς γάντζους.

Το κόστος με προσωπική εκτίμηση μου πρέπει να είναι γύρω στα 30 ευρώ!

Στην Ελβετία προσφέρεται στον στάνταρ εξοπλισμό του αυτοκινήτου και αποθηκεύεται στο χώρο του κιτ επισκευής ελαστικών (ρεζέρβα ανάγκης για εμάς τους Έλληνες)!

Περισσότερες πληροφορίες εδώ: http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=2939488

Link to comment
Share on other sites

Kαλο το κολπο σε μια ωρα εκτακτης αναγκης!

Στις φωτο του vortex το μπλε "κουτι" που διακρινεται, ειναι αν δεν κανω λαθος, ηλεκτρικη τρομπα αερα. Την ιδια περιπου εβαζαν καποτε στα Porsche 993 και 996.

Aυτο το εχετε οσοι εχετε EOS?

Link to comment
Share on other sites

Guest Speedster
Επειδη δεν το θυμαμαι καθολου, σε περιπτωση βλαβης, δεν υπαρχει χειροκινητος μηχανισμος αναδιπλωσης;

Δεν έχω το αυτοκίνητο στα χέρια μου αλλά δεν διάβασα πουθενά για βοηθητικό χειροκίνητο μηχανισμό!

Kαλο το κολπο σε μια ωρα εκτακτης αναγκης!

Στις φωτο του vortex το μπλε "κουτι" που διακρινεται, ειναι αν δεν κανω λαθος, ηλεκτρικη τρομπα αερα. Την ιδια περιπου εβαζαν καποτε στα Porsche 993 και 996.

Aυτο το εχετε οσοι εχετε EOS?

Ως προεπιλογή για τα περισσότερα αυτοκίνητα στην Ευρώπη, προβλέπεται κιτ επισκευής ελαστικών (τρόμπα και ειδικός αφρός). Ειδικά για την Ελλάδα οι εισαγωγείς παραγγέλνουν ρεζέρβα ανάγκης και σετ καπνιστή (αναπτήρα και σταχτοδοχείο)!!! Σε ειδική παραγγελία μπορείς να επιλέξεις!

Edited by Speedster
Link to comment
Share on other sites

H προβλεψιμότητα της εταιρίας είναι άνευ προηγουμένου... Πιστεύω πως είναι απαραίτητο... Κάτο βασικό, παρέχει κάποια υποτυπώδη ασφάλεια έναντι των αδιάκριτων ματιών και δη ματιών;;;

Link to comment
Share on other sites

Σε ερώτηση που έκανα πάντως σήμερα στην αντιπροσωπεία, η απάντηση είναι ότι δεν υπάρχει καν στα έξτρα ή στα αξεσουάρ. Θα ρωτήσουν στην Kosmocar και θα μου απαντήσουν το συντομότερο.

Link to comment
Share on other sites

Guest Speedster
Σε ερώτηση που έκανα πάντως σήμερα στην αντιπροσωπεία, η απάντηση είναι ότι δεν υπάρχει καν στα έξτρα ή στα αξεσουάρ. Θα ρωτήσουν στην Kosmocar και θα μου απαντήσουν το συντομότερο.

Έμαθα τιμή για την κουκούλα ανάγκης!!!

283,00 ευρώ!!!!!!!

Περίμενα να ακούσω κάτι κοντά στα 30,00 ευρώ!

Νομίζω ότι έχουν κάνει κάποιο λάθος!!!

Λογικά το πέρασαν για κουκούλα πολλών χρήσεων και το κοστολόγησαν τόσο!!!

Προφανώς δεν κατάλαβαν ότι είναι για 1-2 χρήσεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω το αυτοκίνητο στα χέρια μου αλλά δεν διάβασα πουθενά για βοηθητικό χειροκίνητο μηχανισμό!

Υπάρχει χειροκίνητος τρόπος για να κλείσει η οροφή, απλά απαιτεί δύο άτομα.

Link to comment
Share on other sites

Έμαθα τιμή για την κουκούλα ανάγκης!!!

283,00 ευρώ!!!!!!!

Περίμενα να ακούσω κάτι κοντά στα 30,00 ευρώ!

Νομίζω ότι έχουν κάνει κάποιο λάθος!!!

Λογικά το πέρασαν για κουκούλα πολλών χρήσεων και το κοστολόγησαν τόσο!!!

Προφανώς δεν κατάλαβαν ότι είναι για 1-2 χρήσεις!!!

Και σιγα που θα ειχε 30 ευρω! Φιλε μου μιλαμε για vw. Οι αν8ρωποι μπορει να πουλανε ποιοτητα, αλλα ειναι και λιγο κλεφτες.. Μην ξεχνιομαστε, δεν ειμαστε fiat! :D

Link to comment
Share on other sites

Guest Speedster
Υπάρχει χειροκίνητος τρόπος για να κλείσει η οροφή, απλά απαιτεί δύο άτομα.

Αν και το έχω το αυτοκίνητο, και διάβασα ολόκληρο το manual, δεν είδα πουθενά κάτι για χειροκίνητο μηχανισμό αναδίπλωσης!!!

Που το είδες/διάβασες???

Link to comment
Share on other sites

Και σιγα που θα ειχε 30 ευρω! Φιλε μου μιλαμε για vw. Οι αν8ρωποι μπορει να πουλανε ποιοτητα, αλλα ειναι και λιγο κλεφτες.. Μην ξεχνιομαστε, δεν ειμαστε fiat! ;)

:p δε παιζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα εγώ τι να πω, που όταν είδα τον τίτλο του θέματος, νομιζα ότι διάβασα "πλαστική κούκλα ανάγκης".....

Καλό... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.