Jump to content
adoniram

Λευκά Οργανα για Σειρά 2

Recommended Posts

Αγαπητά μέλη του Forum,

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ στην Ελλάδα ή στο Εξωτερικό Λευκά όργανα για το GTI 16V που έχω.

Προτιμώ να πλαστικά και όχι τα αυτοκόλλητα χάρτινα.

Στην Αγγλία υπάρχουν αρκετά αλλά οι ενδείξει του Ταχυμέτρου είναι σε Μίλια.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ θερμά για το ενδιαφέρον και το κόπο.

Ομως den katalavainei Germanikos, και απ' ότι είδα στη περιγραφή αφορά VDO με 220 Km kai 7000 red rpm, αντί του 260 Km και 7500 red rpm του δικού μου Motometer.

thanks anyway, anything else???

Link to comment
Share on other sites

Οπως είπα δε τα κατάφερα λόγω γλώσσας στο ebay.de, αλλά έψαξα στο ebay.co.uk και βρήκα VW Plasma White Face Glow Dials, εκπληκτικά αν και με ενδείξεις σε μίλια. Αξίζει να ρίξετε μία ματιά στη φωτογραφία.

Δυστυχώς το μοντέλο δε κάνει για μένα αλλά ήδη του έστειλα μύνημα και ελπίζω.

Αν όντως είναι όπως αυτά που φαίνονται τότε μάλλον μιλάμε για τεφαρίκι.

Ιδού και το link

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?Vie...bayphotohosting

Φιλικά,

post-1053-1111586397_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ο τύπος ισχυρίζεται ότι το πακέτο συμπεριλαμβάνει όσα χρειάζονται για τη μετατροπή. Κάτσε να δούμε άν έχει και για το δικό μου, γιατί άν έχει τα χτύπησα αλύπητα. Εξ' άλλου δεν είναι ακριβά, ζητάει περίπου 30 λίρες Αγγλίας. Αν υπολογίσει κανείς το αποτέλεσμα τα χρήματα είναι λίγα.

Απο εκείνη τη ώρα, περίπου 14:00, είμαι μέσα στο e-bay και κάνω σκληρό shopping therapy. ΚΑΚΟΣ ΧΑΜΟΣ.

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι ιδιαιτέρως αλλά μόλις έλαβα απάντηση και δυστυχώς δεν υπάρχει άλλο απο το εμφανιζόμενο στην εικόνα.

Οσοι ασφαλώς έχουν τέτιοι καντράν θα πρέπει να το σκεφτούν αλλά για μένα δεν κάνει.

Πάντως το δικό μου ΙΙ μόλις απέκτησε φούσκα λεβιέ και χειροφρένου δερμάτινο με επιλογή στο χρώμα των ραφών και ένα σετάκι εξωτερικές χειρολαβές σε στύλ ΙΙΙ, τραβηχτές.

Ευχαριστώ θερμά τα μέλη που μου άνοιξαν τα μάτια.

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Φίλε adiniram να 'σαι καλά, να ξέρεις ότι το VWClub είναι μια πηγή πλροφοριών και ανταλλαγής απόψεων που δεν τελειώνει ποτέ.

Υ.Γ. Αν θες να αγοράσεις κάτι από το γερμανικό ebay και δεν καταλαβαίνεις γρι, πήγαινε www.altavista.com, εκεί υπάρχει online translator.

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι ιδιαιτέρως αλλά μόλις έλαβα απάντηση και δυστυχώς δεν υπάρχει άλλο απο το εμφανιζόμενο στην εικόνα.

Οσοι ασφαλώς έχουν τέτιοι καντράν θα πρέπει να το σκεφτούν αλλά για μένα δεν κάνει.

Πάντως το δικό μου ΙΙ μόλις απέκτησε φούσκα λεβιέ και χειροφρένου δερμάτινο με επιλογή στο χρώμα των ραφών και ένα σετάκι εξωτερικές χειρολαβές σε στύλ ΙΙΙ, τραβηχτές.

Ευχαριστώ θερμά τα μέλη που μου άνοιξαν τα μάτια.

Οι χειρολαβές έχουν κάτσει σωστά στις πόρτες; Εμένα οι δικές μου ψιλοπαίζουν. Μου έχουν δώσει έναν τρόπο για να το διορθώσω, αλλά θα πρέπει να χαλάσω τοπικά το χρώμα και γι'αυτό το αποφεύγω.

Edited by bit
Link to comment
Share on other sites

Bit, δεν ξέρω αν έχουμε πάρει τις ίδιες γιατί απ' ότι διάβασα υπάρχουν διάφορες κατασκευές.

Πάντως η αλήθεια είναι ότι δεν βρήκα χρόνο να τις τοποθετήσω ακόμα.

Μόλις το πράξω θα σου πώ εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απ'όσο ξέρω πήρα την καλή version (ας πούμε). Αλλάζω σύντομα σε πόμολα από A4 όμως.

Link to comment
Share on other sites

Θα αγοράσω ένα από τα παρακάτω:

1) JOM

2) TUNING ZUBEROR

3) PG PERFORMANCE

Από εργατικά θα πληρώσω μόνο για να μου κάνουν κόλληση την πλακέτα, διότι αν και μπορώ να βρω ηλεκτροκόλληση φοβάμαι μην κάνω καμιά μλκ και καταστρέψω ή την πόρτα ή το panel που αγοράζω από ένα από τα παραπάνω sites. Τα υπόλοιπα, στοκαρίσματα, βαψίματα θα τα κάνω ο ίδιος. Απ'ότι μου έχουν πει μια τέτοια δουλειά σε φανοποιείο πρέπει να κοστίζει γύρω στα 200-250ε ανά πόρτα.

Link to comment
Share on other sites

Bit, αυτά που φαίνονται στα Links είναι AUDI αλλά όχι Α4 style.

Βέβαια είναι φτηνά τουλάχιστον αυτά της JOM αλλά είσαι σίγουρος ότι θα δουλέουν όπως πρέπει?

Με ενδιαφέρει η άποψή σου ιδιαίτερα αν τα αγόρασες ήδη.

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχοαμι παίδες στο θέμα των λευκών οργάνων της Σειράς ΙΙ με ευχάριστα, θεωρώ, νέα.

Βρήκα στην Ελλάδα, στη Drago, πλαστικές μεμβράνες και όχι αυτοκόλλητα χάρτινα, σε Λευκό, Κόκκινο, Μπλέ και Κίτρινο χρώμα.

Ιδιαίτερα καλή είναι και η τιμή τους.

Επλίζω να μην έχω παραβεί κανόνες του Forum και θεωρηθεί διαφημιστικό το post, όμως όταν βρίσκουμε κάτι καλό πιστεύω ότι πρέπει και να το κοινοποιούμε και στους υπόλοιπους.

Αναμείνατε τις εξελίξεις,

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι σκάλωσα σε κάτι άλλο. Πόσο πλήρωσες τις δερμάτινες φούσκες? Απο πού? Οι δικές μου παραδίνουν πνεύμα σιγά σιγά, οπότε...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Quasar,

Τις δικές μου τις πήρα απο ένα μαγαζί στη Ηλία Ηλιού, μεταξύ Ηλιουπόλεως και Φραντζή στο δεξί σου χέρι όπως πάει προς Φραντζή. Είναι δέρμα αλλά universal. Και για τις δύο είχα δώσει τότε 14000 δρχ.

Μία πολλή καλή ιδέα θα ήταν να αγόραζες το λεβιέ με τη φούσκα της VW που αρχίζει από 20 ευρώ περίπου και φτάνει τα 45 ευρώ. Καλή εμφάνιση ιδιαίτερα αυτή των 45 ευρώ αν και νομίζω ότι δεν είναι δερμάτινα.

Εχω μία καλή άκρη για το set σε δέρμα απο Αμερική, Paypal, με κόστος περίπου 65$ σύν μεταφορικά. Θα σου στείλω PM με τα στοιχεία του τύπου. Σε αυτόν μπορείς να διαλέξεις και το χρώμα του νήματος ραφής.

Φιλικά,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.