Jump to content
eliasgolfv

Λεβίες ταχυτήτων Gti V

Recommended Posts

Είδα σε ένα site photo από ένα golf V sportline με λεβιέ ταχυτήτων από Gti. Σε αντιπροσωπεία που ρώτησα μου είπαν ότι δεν μπαίνει λόγο διαφορετικού κουμπώματος από κάτω ! ! ! :)

post-887-1111159080_thumb.jpgpost-887-1111159149_thumb.jpg

Έχει ασχοληθεί κανένας με το θέμα ??

Edited by eliasgolfv
Link to comment
Share on other sites

Είδα σε ένα site photo από ένα golf V sportline με λεβιέ ταχυτήτων από Gti. Σε αντιπροσωπεία που ρώτησα μου είπαν ότι δεν μπαίνει λόγο διαφορετικού κουμπώματος από κάτω ! ! !            :)

post-887-1111159080_thumb.jpgpost-887-1111159149_thumb.jpg

Έχει ασχοληθεί κανένας με το θέμα ??

καλα, καμια σχεση το αριστερο λεβιε με το δεξι. (δεν ξερω αν εννοεις αυτο). παντως ρωτησα και εγω και μου ειπαν ακριβως το ιδιο. με πατεντα ομωσ μπαινει. και το MOMO που εχω εγω δεν εμπενε αλλα αγορασα ενα δαχτυλιδι 40 ευρω και καταφερα να το βαλω.

post-472-1111159915_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Panosgolf5 όταν λες πατέντα ? Υπάρχει κάτι συγκεκριμένο που έκανες για τον MOMO ? Αν μπορείς κάνε κανένα post με συνοπτικές οδηγίες …εχω φάει κόλημα με το συγκεκριμένο λεβιεδάκι …..λέω να το επιχειρήσω μόνος μου παραγγέλνοντας το σαν ανταλλακτικό !

Στις photo φαίνεται ότι το ανταλλακτικό έρχεται μαζί με την φούσκα με το πλαστικό καπάκι με την νίκελ επένδυση ! :)

post-887-1111162753_thumb.jpgpost-887-1111162810_thumb.jpgpost-887-1111162904_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα ειναι πολυ ωραιος ο λεβιες απο το GTI,

οπως και το τιμονι....

Για το οποιο ρωτησα στον Παζαροπουλο αν ταιριαζει απο το GTI στο Sportline

και δεν ξερανε!!! rocket.gif

eliasgolfv, ρωτησες τιμη για το λεβιεδακι?Πόσο?

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα στο Γρατσία τις προάλλες και με έστειλε κανονικότατα!

μου είπε ότι δεν αλλάζει μόνο ο λεβιές αλλά όλο το σύστημα και για του λόγου το αληθές μου έδειξε το σχέδιο συναρμογής του λεβιέ στον υπολογιστή!

Οπότε καταλήγω στο ψητό:μου είπε ότι με 150€ αλλάζει όλο το σύστημα μια χαρά....χωρίς πατέντες και μαγειρέματα....

Ρε παιδιά, δεν είναι πολλά όμως τα 150€ για ένα λεβιέ?????????????

Πάντως έχει άλλη αίσθηση εντελώς..... :excl:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον να'μαι κι εγω να σας διαφωτισω λιγακι....

Η αληθεια ειναι πιο κοντα εκει που λεει ο φιλος ΔΗμητρης.

Ρωτησα και εγω στον Παζαροπουλο, εδω σαλονικα που σπουδαζω, και βρηκαμε το ανταλλακτικο, με τιμη 160 ευρω...

Εχω το full part nymber για οποιον το θελει, και μου ειπε οτι ταιριαζει επανω...Στην αρχη ψηθηκα παρα πολυ γιατι εχει κορυφαια αισθηση, ειναι πανεμορφο...Τωρα ομως δεν ξερω...Πολλα λεφτα γιε ενα λεβιεδακι, ειναι λιγο κοροιδια ρε γαμωτο...

Με λιγα ακομη βαζω πισω ηχεια...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον να'μαι κι εγω να σας διαφωτισω λιγακι....

Η αληθεια ειναι πιο κοντα εκει που λεει ο φιλος ΔΗμητρης.

Ρωτησα και εγω στον Παζαροπουλο, εδω σαλονικα που σπουδαζω, και βρηκαμε το ανταλλακτικο, με τιμη 160 ευρω...

Εχω το full part nymber για οποιον το θελει, και μου ειπε οτι ταιριαζει επανω...Στην αρχη ψηθηκα παρα πολυ γιατι εχει κορυφαια αισθηση, ειναι πανεμορφο...Τωρα ομως δεν ξερω...Πολλα λεφτα γιε ενα λεβιεδακι, ειναι λιγο κοροιδια ρε γαμωτο...

Με λιγα ακομη βαζω πισω ηχεια...

ΒΛΕΠΩ ΦΙΛΕ ΜΙΚΕ ΠΩΣ ΑΡΧΗΣΕΣ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΕ ΠΟΙΟ ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΤΟ ΘΕΜΑ EXTRAS ....

ΚΑΙΡΟΣ ΗΤΑΝ...

Edited by NforN
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα Χρονη...Ειναι να μη μου τη βιδωσει και ξυπνησω ενα πρωι και παω και το βαλω...Αν μου ερθει η ορεξη, ας ειναι ακριβο, μπορει να μην τρωω που λεει ο λογος και να το βαλω...Αχαχαχα tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Δεν αξίζει, άκου το Χρόνη. Και να σου πω και κάτι, με πολύ λιγότερα λεφτά βάζεις κάτι πολύ πιο μούρικο από ΜΟΜΟ ή οποιαδήποτε άλλη μάρκα. Και στην τελική δεν είναι και από τους πιο ωραίους λεβιέδες αυτός του GTI.

Link to comment
Share on other sites

τι????εγω για ταμαξι μου εχω δει εναν μομο με 100 ερω που δεν μπαινει βιδοτος. εχει βαλει κανεις αποσω βιδωτο??? κ οτν λετε με πατεντα,δικη σας η πουλανε κατι εξτρα και βιδωνουμε το λεβιε?το μαμα κ ο μομο εχει μια στρογκυλη πατουρα που κουμπωνει απλα πανω στις ταχυτητες

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το τιμονι απο Gti χωρις τον αεροσακο κανει 260-280 ευρω με φπα το ρωτησα στον γρατσια.

για το λεβιεδακι δεν ξερω αν θελει πατεντα παντως αν μπανει κανονικα θα το παρω.

το γκαζι απο το golf v ξερει κανεις πως βγαινει?προσπσθησα να το βγαλω για να βαλω την πεταλιερα αλλα το μονο που καταφερα ηταν να το ξεκουμπωσω αλλα οχι να το βγαλω.το εχει βγαλει κανενας??

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το τιμονι απο Gti χωρις τον αεροσακο κανει 260-280 ευρω με φπα το ρωτησα στον γρατσια.

Κατσε γιατι εδω εχουμε ενα πολυ σοβαρο θεμα.

Το τιμονι του GTi, για να μπει, θελει μονο την στεφανη, σωστα...?

Απο αεροσακο ειναι το ιδιο με το Sportline...

Αρα αν δωσω 280 θα εχω το τιμονι του GTi....?

Αυτο μαλιστα...Ψηνομαι και παρα πολυ μαλιστα... :D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον να'μαι κι εγω να σας διαφωτισω λιγακι....

Η αληθεια ειναι πιο κοντα εκει που λεει ο φιλος ΔΗμητρης.

Ρωτησα και εγω στον Παζαροπουλο, εδω σαλονικα που σπουδαζω, και βρηκαμε το ανταλλακτικο, με τιμη 160 ευρω...

Εχω το full part nymber για οποιον το θελει, και μου ειπε οτι ταιριαζει επανω...Στην αρχη ψηθηκα παρα πολυ γιατι εχει κορυφαια αισθηση, ειναι πανεμορφο...Τωρα ομως δεν ξερω...Πολλα λεφτα γιε ενα λεβιεδακι, ειναι λιγο κοροιδια ρε γαμωτο...

Με λιγα ακομη βαζω πισω ηχεια...

Mike δωσε μας το part nymber.

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι από’ ότι βλέπω ψήνεστε αρκετά για parts από το Gti (όπως και εγώ ! !)

Και κάτι εκτός topic : για τα όργανα από Gti την έψαξε κανένας ? (αν και με την ένδειξη των 300 χμ. είναι πολύ….αισιόδοξο) :D

post-887-1111387292_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγω ψηνομαι πολυ...Ειδικα για ενα πολυ ειδικο part του....Τον κινητηρα του....tongue.giftongue.giftongue.gif

Το τιμονι ισως ειναι το πιο ομορφο για αρχη...

Και το καντραν λεει απιστευτα, αλλα δυσκολο...

Link to comment
Share on other sites

καλά το λεβιεδάκι, αλλά και το τιμόνι από την αλλη είναι άλλο πραγμα!!!!!!!!!!!!111

τα λεφτά όμως πάρα πολλά κατά την γνώμη μου!!!!

αν είναι να δώσω τώρα 500 eura γιατι να μην τα δώσω μαζεμένα σε λιγο καιρό( αντι για τιμονι, λεβιε, μασπιεδάκια νικελ, κονσολα νικελ,καντραν απο gti,bamena mayra plastika,bodykit,κλπ, που είναι όλα καταπληκτικά να λεμε και το αληθες!!!!!) να κανω την μετατροπη και να βάλω το μοτερ από το gti?????? την αποψη μου λεω πάντα σημφωνα με τα δίκα μου κριτηρια!!! :)

έτσι ούτε 1.6 θα εχω και θα ζοριζομαι μετα αλλα του ανταγωνισμου αλλα ουτε και 1.4!!!!!! :)

ολα τα παραπάνω ανερχονται στο ποσό των 3500 ευρων!!!!!!!!!!!!!!!!!!

αχ αυτό το gti θα μασ καταστρέψει....................... thumbsdown.gifthumbsdown.gif

Edited by FRITZ
Link to comment
Share on other sites

Ε...χμ...καλα ολα αυτα Λευτερη, αλλα εχεις βρει εσυ ακρη για το μοτερ του GTi...?

Αν ναι δωσε και σωσε....

Γιατι το θεωρω λιγαααααααααακι δυσκολο...Μακαρι ομως γιατι κι εμενα αυτη ειναι η σκεψη μου tongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

guyz αν το μοτερ δεν φορεθει και στα seat-skoda μην περημενεται να βρειτε ευκολα τροπετο.

περημενται να περασει λιγο ο καιρος(να τρακαρουν μερικα) για να βρειτε τροπετο.

τελος τα 3500 ευρω για μοτερ μου φενονται λιγα ειδικα τωρα που ειναι αρχη και ειναι δυσκολα να το βρεις εως ακατορθωτο.

αν βρει κανεις πουλαω το δικο μου(2.0)και αγοραζω το turbo.υπαρχει κανενα???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.