Jump to content
josa

Οθόνη Plus

Recommended Posts

Ρε παιδιά πραγματικά σαν xtra η Plus κάνει 56 ευρώ;; Εμένα πάλι δν μ την είχαν αναφέρει καν.. Τώρα μπορώ να τη βάλω & πιο το κόστος;;
59¤ έχει αλλά πολύ χλωμο να μπορείς να τη βάλεις... Εδώ που τα λέμε δεν είναι και τίποτα το τρομερό απλώς κάνεις κάποιες ρυθμίσεις οι οποίες γίνονται και με vag - com.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να γραφτεί στο GUINESS η μ*λ*κ** μου τότε!

Ενταξει ρε παιδια δεν ηρθε και το τελος του κοσμου!!!

Edited by karlos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Από χθες είμαι κάτοχος ενός Golf GT και επέλεξα ως extra μεταξύ άλλων και την οθόνη Plus χωρίς τα χειριστήρια στο τιμόνι. Δυστυχώς όμως παρόλο που εμφανίζεται κανονικά το αυτοκίνητο στην οθόνη όλες οι άλλες επιλογές είναι οι κλασσικές όπως του απλού trip computer. Δεν εμφανίζει κάποιο μενού στο οποίο να μπορώ να κάνω τις ρυθμίσεις σχετικά με το κλείδωμα κλπ.Διάβασα τις οδηγίες στο βιβλιαράκι οδηγιών αλλά δεν κατάφερα να μπω στο μενού του mfa. Μήπως δεν έχει περαστεί κάποια ρύθμιση σωστά και χρειάζεται κάποιος εναπρογραμματισμός στον εγκέφαλο του αυτοκινήτου;

Ευχαριστώ πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Πόσα???? Μαζί με τα εργατικά? Μόνο την οθόνη αλλάζουν, σωστά?

δεν αλλαζει μονο η οθονη αλλα ο πινακας οργανων ολοκληρος. οταν βαζεις σαν extra την οθονη plus, αλλαζουνε και τα 2 στρογγυλα, δεικτη βενζινης και θερμοκρασιας, δηλαδη εχουν και αυτα τα χρωμιωμενα δαχτυλιδια,και οι βελονες ειναι χρωμιωμενες στο κεντρο τους.δηλαδη ειναι πακετο, οποτε ξεχνα το...ανεβασα

και δυο φωτο, ο πινακας χωρις mfa plus κ με.

post-5787-1182851321_thumb.jpg

post-5787-1182851345_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς εμένα με παρέσυρε ο πωλητής (απο άγνοια/βαριεμάρα?) όταν το ρώτησα τί είναι η οθόνη Plus λέγοντάς μου οτι "είναι το ίδιο πράγμα" και "δεν αξίζει να δώσεις παραπάνω".

Όμως τώρα βλέπω οτι εξαρτώμαι απο το σερβις για να αλλάξω π.χ τη γλώσσα στο trip ενώ τις παραμέτρους άνεσης (διάρκεια coming/leaving home και ένταση φωτισμού δαπέδου) δεν μπορούσαν(ήθελαν?) να τις κάνουν με το vag.com.

Συνιστώ σε όσους παραγγείλουν νέο αμάξι να δώσουν τα λίγα έξτρα για την οθόνη plus και αν μπορούν καλή μαγκιά είναι και τα χειριστήρια στο τιμόνι.

Link to comment
Share on other sites

OK παιδιά..το βρήκα με λίγο παραπάνω ψάξιμο σε ξένα fora... :thumbsup:

Προς ενημέρωση λοιπόν όσων έχουν οθόνη plus αλλά δεν έχουν πολυλειτουργικό τιμόνι, η είσοδος στο μενού του mfd γίνεται κρατώντας πατημένο το κουμπί "κάτω" στον λεβιε των υαλοκαθαριστήρων για παραπάνω από 2 δευτερόλεπτα...

Τουλάχιστον στο golf gt ed.2007 έτσι γίνεται :)

Edited by David
Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια κοίταξα...Όπως άλλωστε γράφω και στο προηγούμενο post μου...Στο βιβλιο λέει να πατήσεις το κουμπί Α για τουλάχιστον 2 δευτερόλεπτα, αλλά το κουμπί Α σύμφωνα με το σχήμα που έχει είναι το ΟΚ/RESET του λεβιε των υαλοκαθαριστήρων...Το κουμπί "κάτω" όμως είναι που ενεργοποιεί το MFD!

Edited by David
Link to comment
Share on other sites

Στο βιβλίο υπάρχουν σαφέστατες οδηγίες αρκεί να δώσεις προσοχή πως περιγράφονται τα κουμπιά του υαλοκαθαριστήρα....

Link to comment
Share on other sites

εκτος απο το να δείχνει ποια πορτα είναι ανοιχτει κανει και τιποτα αλλο? αυτο μου ειπαν στην αντιπροσωπεια οτι κανει :lol:

Link to comment
Share on other sites

εκτος απο το να δείχνει ποια πορτα είναι ανοιχτει κανει και τιποτα αλλο? αυτο μου ειπαν στην αντιπροσωπεια οτι κανει :D

Εμένα μου είπαν κάτι ακόμη καλύτερο!!!!

Ότι δείχνει τις ίδιες πληροφορίες με την απλή αλλά σε μεγαλύτερο μέγεθος!!!!!

(ΕΤΕΑ Θεσ/νικης ένας χοντρός πωλητής--μακριάααααα)

Link to comment
Share on other sites

δεν αλλαζει μονο η οθονη αλλα ο πινακας οργανων ολοκληρος. οταν βαζεις σαν extra την οθονη plus, αλλαζουνε και τα 2 στρογγυλα, δεικτη βενζινης και θερμοκρασιας, δηλαδη εχουν και αυτα τα χρωμιωμενα δαχτυλιδια,και οι βελονες ειναι χρωμιωμενες στο κεντρο τους.δηλαδη ειναι πακετο, οποτε ξεχνα το...ανεβασα

και δυο φωτο, ο πινακας χωρις mfa plus κ με.

στη φωτο που εχεις με την extra οθονη plus που εχεις δεν φαινεται η εξωτερικη θερμοκρασια, η τη δειχνει με αλλο τροπο?

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοίγω άλλο topic να ρωτήσω εδώ.

Στην απλή οθόνη υπάρχει τρόπος τα διάφορα μηνύματα που εμφανίζονται να είναι στην Αγγλική γλώσσα και όχι στην Γερμανική που είναι τώρα. ("Bitte gurt anlegen"---για τη ζώνη). Και αν ναι ποιος είναι ο τρόπος αλλαγής τη γλώσσας.

Edited by J.K
Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοίγω άλλο topic να ρωτήσω εδώ.

Στην απλή οθόνη υπάρχει τρόπος τα διάφορα μηνύματα που εμφανίζονται να είναι στην Αγγλική γλώσσα και όχι στην Γερμανική που είναι τώρα. ("Bitte gurt anlegen"---για τη ζώνη). Και αν ναι ποιος είναι ο τρόπος αλλαγής τη γλώσσας.

Στο βιβλιαράκι οδηγιών γράφει ότι μπορείς να αλλάξεις τη γλώσσα χρησιμοποιώντας το μενού και το μοχλό των υαλοκαθαριστήρων. Το που ακριβώς είναι το μενού της γλώσσας δεν μπορώ να στο πω γιατί δεν έχω κοντά το βιβλιαρακί. Αν πάντως κοιτάξεις προσεκτικά στο βιβλιαρακί τη δομη του μενου ακόμη και αν δεν ξερεις γερμανικα θα καταλάβεις που ειναι...

Κάτι τελευταίο, έγω έχω την πλας μεν αλλά ο πωλητής μου είχε πει οτι η γλωσσα αλλάζει απο το χρήστη και στις δυο. Σε κάποιο άλλο θρεντ όμως εδω μέσα κάποιος φίλος είχε αναφέρει με σχετική βεβαιότητα ότι στην απλά οθόνη ΔΕΝ μπορεί ο χρήστης να αλλάξει τη γλώσσα και χρειάζεται vag-com στην αντιπροσωπεία. Αν δεν βγάλεις άκρη από το βιβλιαράκι στο οποίο αναφέρει οδηγίες και για τις δύο οθόνες, οπότε έχεις χρόνο πέρνα από μια αντιπροσωπεία να το σιγουρέψεις...

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά αλλάζει , πας στο sprache Και πατας englisch...

Μπορεις να αναφερεις λιγο την διαδρομη? :rolleyes: αν γινεται αναλυτικα.. :D (για την απλη οθονη παντα)

Edited by nikoliss
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.