Jump to content
doctordim

πεντάλ Gti

Recommended Posts

Καλησπέρα κ χρόνια πολλά σε όλους! πριν λίγες μέρες παρήγγειλα τα πεντάλ απ΄το Gti(+footrest) απο αντιπροσωπεία, κόστος 104 ευρώ. τσιμπημένη η τιμή τους, αλλά τα θεωρώ ως την καλύτερη κ ομορφότερη λυση! το θέμα είναι πως ρωτώντας πόσο κοστίζει η τοποθετησή τους (δεν ήξερες, δεν ρώταγες?) μου είπαν αρχικά 54 ευρώ(!!),κι όταν ρώτησα γιατί τόσο ακριβά&τι απαιτείται, μου λέει ο τεχνικός σύμβουλος αφού ρώτησε έναν μηχανικό"λάθος, 45 ευρώ τελικά, δεν χρειάζεται επαναπρογραμματισμό η πενταλιέρα του γκαζιού όπως αρχικά νόμιζα". :D;)

Επειδή πίανουν λιγάκι τα χέρια μου(κι άκομα περισσότερο του αδερφού μου), ξέρει κάνεις αν είναι εύκολο να περάσω μόνος μου το γκάζι ή χρειάζεται κάποια εργασία στον εγκέφαλο? αν μου το περάσει φιλαράκι μου που δουλεύει στην VW εκτός αντιπροσωπείας όμως, υπάρχει περίπτωση να μου την πουν περί μη εξουσιοδοτημένης εργασίας& απώλειας εγγύησης? ξέρει κανείς τιμή τοποθέτησης σε άλλη αντιπροσωπεία ή ακομη καλύτερα έχει τοποθετήσει κανείς μόνος του την πενταλιέρα του γκαζιού? ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ρώτησα την προηγούμενη εβδομάδα ακριβώς το ίδιο,εμένα μου είπαν ακόμα περισσότερο....γιατί λέει βγαίνει όλη η βάση του γκαζιού και είναι μια ολόκληρη ώρα εργασίας και μου ζήτησαν 100+ ευρώ...φυσικά και σηκώθηκα και έφυγα όταν το άκουσα αυτό... :D

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ρώτησα την προηγούμενη εβδομάδα ακριβώς το ίδιο,εμένα μου είπαν ακόμα περισσότερο....γιατί λέει βγαίνει όλη η βάση του γκαζιού και είναι μια ολόκληρη ώρα εργασίας και μου ζήτησαν 100+ ευρώ...φυσικά και σηκώθηκα και έφυγα όταν το άκουσα αυτό... :D

α υπάρχουν και χειροτερα δηλαδη.. να δουμε τι άλλο θα ακούσουμε απο αυτές τις αντιπροσωπείες..

Link to comment
Share on other sites

Πωπω...επαναπρογραμματισμος γκαζιου ε...Μαλιστα...Ξεχασαν να σας πουν οτι θελει και καινουριο πισω προφυλακτηρα, για να μπουν τα νεα φαναρια, που αναβουν μονο με τα καινουρια πενταλ...

Πωπω...Απλα ελεος...

Εγω τα εβαλα μονος μου σε μιση ωρα...Μην σας πιανουν κοροιδα...2006 ειμαστε, το ιντερνετ εχει μπει στη ζωη μας...Ρωτηστε και μην πληρωνετε....

Link to comment
Share on other sites

Πωπω...επαναπρογραμματισμος γκαζιου ε...Μαλιστα...Ξεχασαν να σας πουν οτι θελει και καινουριο πισω προφυλακτηρα, για να μπουν τα νεα φαναρια, που αναβουν μονο με τα καινουρια πενταλ...

Πωπω...Απλα ελεος...

Εγω τα εβαλα μονος μου σε μιση ωρα...Μην σας πιανουν κοροιδα...2006 ειμαστε, το ιντερνετ εχει μπει στη ζωη μας...Ρωτηστε και μην πληρωνετε....

thanks for the tip συνάδελφε!! θα ξεχάσουμε κι αυτά που ξέρουμε μ'αυτούς που μπλέξαμε !!

όταν τα παραλάβω θα προσπαθήσω με τον αδερφό μου να τα περάσω! :D;)

Link to comment
Share on other sites

Για να δουλεψουν τα νεα πενταλ θελει και προγραμμα και χταποδι 4-1 αλλιως θα σου κανει κοψιματα το γκαζι.. rocket.gif

Η τοποθετηση τους ειναι θεμα μισης ωρας και αμφιβαλω αν θελει και τρυπανι οπως πχ θελουν τα zender..

Link to comment
Share on other sites

το κανεισ μονοσ σου ειναι 1 λεπτο!!!

βγαζεισ τη φησα, ξεβηδωνεισ με τορξ μια βηδα πανω αριστερα και μετα στην βαση κατω εχει 2 κλιψακια... με προσοχη γιατι σπανε και μετα δεν θα μπορεισ να πουλησεισ το παλιο!!!!!

και τπτ αλλο ....... τελικα ειναι μεγαλοι μα@@@@@@@

κοπ@@@@ κλπ........

ελλαδαρα ..............................

Link to comment
Share on other sites

thanks for the tip συνάδελφε!! θα ξεχάσουμε κι αυτά που ξέρουμε μ'αυτούς που μπλέξαμε !!

όταν τα παραλάβω θα προσπαθήσω με τον αδερφό μου να τα περάσω! :blink:;)

Μολις τα βαλεις, και μπορεις, ανεβασε καμια φωτο!

PANE KAI PERASETA MPROSTA TOUS KAI META PESTOUS MHPOS KANATE LATHOS ISOS ME 200 EURO EISASTAN OK

new_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

Kαλό θα ήταν να βγουν φωτογραφίες κατα την τοποθέτηση και να μπει το θέμα στο HOW TO's

Αυτό θα ήταν πολύ καλό....να δούνε και οι υπόλοιποι που σκέφτονται να το κάνουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω που ειχα ρωτησει Καρεντα Βουλιαγμενης 140€ χωρις

footrest και τοποθετηση με τοποθετηση +140€.....

οτι θελει ο καθενας λεει τελικα ..............

Link to comment
Share on other sites

Εγω που ειχα ρωτησει Καρεντα Βουλιαγμενης 140€ χωρις

footrest και τοποθετηση με τοποθετηση +140€.....

οτι θελει ο καθενας λεει τελικα ..............

Τωρα το καταλαβες!!!

Απο τα πιασοκωλε ζουνε οι αντιπροσωπειες!!!

Οπου σε βρουνε!!!

Μου φαινεται οτι πρεπει να δρασουμε!!!

knife.gifrocket.gifshockgun.gifknife.gif:)

Link to comment
Share on other sites

Εγω που ειχα ρωτησει Καρεντα Βουλιαγμενης 140¤ χωρις

footrest και τοποθετηση με τοποθετηση +140¤.....

οτι θελει ο καθενας λεει τελικα ..............

Γυρω στο κατοσταρικο τα ειχα βρει στο ebay kai εγω.Αν ειναι να μας πει ο φιλος απο ποια αντιπροσωπεια τα πηρα μηπως κανεις τα θελει να τα παρει.

Link to comment
Share on other sites

παίδες σε καμιά βδομάδα τα παραλαμβάνω, οπότε όταν τα περάσω θα βγάλω κ φωτό για να τα περάσω στο How to.. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

παίδες σε καμιά βδομάδα τα παραλαμβάνω, οπότε όταν τα περάσω θα βγάλω κ φωτό για να τα περάσω στο How to.. :D

εχουμε κανενα νεο με τα πενταλ????τελικη τιμη και πως περαστικαν???

Link to comment
Share on other sites

εχουμε κανενα νεο με τα πενταλ????τελικη τιμη και πως περαστικαν???

μόλις σήμερα το πρωί παρέλαβα τα πεντάλ κ είναι super!!! :D:angry2:

τα τοποθέτησα με τη βοήθεια του αδερφού μου,μέσα σε μισή ωρίτσα, δεν ήταν ιδιαίτερα δύσκολο!!

φώτο δεν τράβηξα πάρα πολλές, ωστόσο κάποια στιγμή θα γράψω στο How to's τη διαδικασία!!

Γλίτωσα έτσι και τα 45 ευρόπουλα που μου ζητούσαν!

Ευχαριστώ όλους τους συνφορουμίτες για τη βοήθεια κ τις υποδείξεις!! VW Club rules!! :thumbsup::thumbsup:

Α, κ μια λεπτομέρεια που πρόσεξα, το πεντάλ του γκαζιού (κ το απλό κ το gti) ειναι της Hella.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.