Jump to content
andain

Dsg Vs Manual

Recommended Posts

Εγώ πάντως μετά απο τόσα και τόσα που ειδα και διάβασα...σε DSG θα πάω

το πότε δεν ξέρω ακόμα... new_grrrr.gif

Link to comment
Share on other sites

Off Topic

Καλα στο μελλον με βλεπω να ειμαι μοναδικος και να κανω Special παραγγελια αμαξι manual και να το πληρωνω και εξτρα.... Δεν το αφηνω το μανουαλ λεμεεεε!
Link to comment
Share on other sites

αν κανεις μια γρηγορη βολτα ενα dsg και αν χασεις αρκετες ωρες απο τη ζωη σου στο κεντρο της Αθηνας 1η-2α μπορει και να αλλαξεις γνωμη οπως εγω

Link to comment
Share on other sites

Off Topic

Καλα στο μελλον με βλεπω να ειμαι μοναδικος και να κανω Special παραγγελια αμαξι manual και να το πληρωνω και εξτρα.... Δεν το αφηνω το μανουαλ λεμεεεε!

Οχι μοναδικος και εγω αλλο ενα :good:

Link to comment
Share on other sites

καλα καλα μας τα ειπαν κιαλοι. οπως και να εχει εγω τελικα δεν εχω καποιο προβλημα σημερα το ανοιξα λιγο με τριτη-τεταρτη για να δω αν θα εχει προβλημα ψηλα αλλα ολα οκ.. μεχρι τις 5000 δεν ειχε προβλημα

τωρα θα δουμε μεσα στο κεντρο της Αθηνας αν θα την παλεψει.

Link to comment
Share on other sites

Έλα το DSG είναι για τους κουλούς. Τι σόι κόντρα κάνεις αν πατάς μόνο γκάζι ;;; 8):p:drinks::yahoo::p :p

χαχαχα σωστός !

εχεις οδηγησει dsg??

οχι , είχα την ευκαιρία και δεν μου έκανε αίσθηση ...

Link to comment
Share on other sites

Όποιος δεν έχει οδηγήσει dsg(έστω και το 7άρι των μικρών κυβικών) δεν μπορεί να εκφέρει άποψη

+1

Παρόλο που έχω και 'γω manual (το πήρα κυρίως για λόγους αντοχής στο tuning που μάλλον έκανα λάθος) το dsg είναι φοβερό. Και σε αίσθηση και σε επιδόσεις!

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω οι θιασώτες του χειροκίνητου γουστάρετε και μανιβέλα στα παράθυρα, τιμόνι χωρίς υποβοήθηση, φρένα χωρίς ABS, ξεκλείδωμα με το κλειδί, ανεμιστήρα αντί για κλιματισμό κλπ...

Αν ήταν το χειροκίνητο κιβώτιο πιο ακριβό από το (ημι)αυτόματο σίγουρα θα το προτιμούσατε ?

Τουλάχιστον απολαύστε το για λίγο καιρό ακόμα γιατί έχει ήδη περάσει η εποχή του.

+1 απο εμενα. οδηγω tiptronic και γουσταρω. Στην κινηση, γουσταρω ακομα περισσοτερο. αν ειχα και dsg να κανει και αστραπιαιες αλλαγες

θα ταν ακομα καλυτερα. 1η-2α ξανα και ξανα δεν παλευεται. Εκτος πολης manual το χαιρεσαι αλλα εντος αστα. Οποτε σειριακο στο +/- και αγιος ο Θεος.

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω οι θιασώτες του χειροκίνητου γουστάρετε και μανιβέλα στα παράθυρα, τιμόνι χωρίς υποβοήθηση, φρένα χωρίς ABS, ξεκλείδωμα με το κλειδί, ανεμιστήρα αντί για κλιματισμό κλπ...

Αν ήταν το χειροκίνητο κιβώτιο πιο ακριβό από το (ημι)αυτόματο σίγουρα θα το προτιμούσατε ?

Τουλάχιστον απολαύστε το για λίγο καιρό ακόμα γιατί έχει ήδη περάσει η εποχή του.

Αυτο ειναι το μονο σίγουρο!!!, καποτε θα μας αφαιρέσουν το γκαζι, το φρένο και το τιμονι, ως θιασώτης λοιπον ολων τον παραπάνω εύχομαι να μην ζήσω αυτή την κατάντια.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι το μονο σίγουρο!!!, καποτε θα μας αφαιρέσουν το γκαζι, το φρένο και το τιμονι, ως θιασώτης λοιπον ολων τον παραπάνω εύχομαι να μην ζήσω αυτή την κατάντια.

Αστα, καλύτερα να μην ζούμε τότε...

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω KIRRA να εισαι πανω απο 50... Μιλας σαν τον πατερα μου.. :)

Κοντοφθανω!!!

Βεβαια οδηγω και αυτοματα (και γρηγορα και αργα) απο τα 20 μου οποτε δεν ειμαι καθολου καινουργιος στο σπορ, απλα κατασταλαγμενος.

Edited by KIRRA
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.