Jump to content
tonino

Mtm Vs Giac Vs Revo

Recommended Posts

Τα έχουμε ξαναπεί τόσες μα τόσες φορές που δυσκολεύομαι να θυμηθώ ποια ήταν η τελευταία φορά που βγήκαμε και δεν συζητήσαμε κάτι τέτοιο. tongue.gif . Ξέρεις πάνω κάτω τι παίζεται με τα προγράμματα. Μην περιμένεις πάντως να βγει κανείς, από εκείνους που έχουν πρόγραμμα και να πει ότι το άλλο είναι καλύτερο. Μου φαίνεται ότι περισσότερο θα μπερδευτείς παρά θα καταλήξεις κάπου. Στο λέω φιλικά, κάνε μια τελευταία βόλτα και βάλε αυτό που νομίζεις ότι σου ταιριάζει περισσότερο. Αν μπεις στο τρυπάκι αυτό και σωστή επιλογή να κάνεις, μετά θα έχεις αμφιβολίες αν όντος έβαλες το καλύτερο. :thumbsup:

Και για να σου απαντήσω, εγώ θα έβαζα ΜΤΜ. Είμαι άνθρωπος που δεν ανοίγω το καπό ούτε για να βάλω νερό στους υαλοκαθαριστήρες, δεν θα κάτσω να μπλέξω τώρα. Κάτι καλό, να δουλεύει, να έχει καλή υποστήριξη και ας μην είναι το πιο δυνατό. :thumbsup:

Edited by Geopan
Link to comment
Share on other sites

τι να πω ρε geo.εχω φρικαρει.υπαρχει κανενας που να ξερει πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα του καθε προγράμματος

Εγω φιλε αν θα εβαζα τωρα θα εβαζα giac.Ενας απο τους πολλους λογους ειναι οτι καποια στιγμη αν θελησεις να βαλεις big turbo (τα οποια θα ερθουν συντομα :whistling::whistling::whistling: )θα εχεις την αναλογη υποστηριξη!Βλεπε 1,8τ :D

Αλλη μια καλη επιλογη ειναι της unitronic

Edited by arisgti
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αυτη την ερωτηση ειχα κανει και εγω παλιοτερα για τον 1.8Τ αλλα τοτε δεν ειχα παρει απαντηση...Αν θελει καποιος ας απαντησει εδω αν δεν θεωρηθει οφ τοπικ

Link to comment
Share on other sites

Παιδες περασα απο τον Παζαρο και με κουφανε..Μου ειπε οτι με 1200 ευρω και εγγυηση κανεις αναβαθμιση το gti στα 245 αλογα με 35.5 κιλα ροπης και 0-100 σε 6.3'' για το μηχανικο κιβωτιο, ξεχασα ποσο μου ειπε τελικη ομως... :whistling:Εχει ακουσει κανεις τιποτα? Σορρυ αν ειμαι λιγο off topic απλα επειδη μιλαμε εδω για αναβαθμιση θεωρησα οτι μπορω να το αναφερω εδω.. :D

Link to comment
Share on other sites

H αληθεια ειναι πως οι 3 εταιρειες που αναφερονται ειναι αν οχι οι καλυτερες,μεσα στις 5 καλυτερες. Δε πιστευω πως θα εχει κανενας προβλημα αξιοπιστιας με καποιο προγραμμα απο τετοιες εταιρειες. Παρολα αυτα θεωρω πως η unitronic και η custom-code ειναι 2 απο τις ανερχομενες εταιρειες που συντομα θα απασχολησουν πολλους. Και απ'οσο ξερω ειναι αντιστοιχα αξιοπιστες,τουλαχιστον απο τα μεχρι τωρα δειγματα τους.

Link to comment
Share on other sites

Και όσο περνάει ο καιρός, θα εμφανίζονται και άλλες εταιρίες και όσες υπάρχουν ήδη θα γίνονται καλύτερες. Αυτό είναι σίγουρο. Αλλά το θέμα είναι, αφού όλες είναι αξιόπιστες και έχουν πολύ καλά προγράμματα, γιατί να υπάρχουν αυτοκίνητα που αντιμετωπίζουν προβλήματα, ακόμα; Αυτές οι διακοπές έχουν γίνει εφιάλτης για πολλούς... και όχι μόνο σε stage 2 πρόγραμμα...

Link to comment
Share on other sites

Και όσο περνάει ο καιρός, θα εμφανίζονται και άλλες εταιρίες και όσες υπάρχουν ήδη θα γίνονται καλύτερες. Αυτό είναι σίγουρο. Αλλά το θέμα είναι, αφού όλες είναι αξιόπιστες και έχουν πολύ καλά προγράμματα, γιατί να υπάρχουν αυτοκίνητα που αντιμετωπίζουν προβλήματα, ακόμα; Αυτές οι διακοπές έχουν γίνει εφιάλτης για πολλούς... και όχι μόνο σε stage 2 πρόγραμμα...

+1 αντε να βαλω προγραμμα και να μου κανει διακοπες. θα του σπασω τα παϊδια του βελτιωτη. fire.gif

και μετα λες "αξιζει ρε γαμωτο?" γιατι να μην εχω το κεφαλι μου ησυχο και 1000 ευρω στην τσεπη.

για πειτε ποιος εχει ορεξη να μπει σε αυτη τη διαδικασια?

Link to comment
Share on other sites

Tις διακοπες θεωρηστε τις, 99% σιγουρες...Ακομα και μονο με προγραμμα...

Επ δώκτορ, κόψε κάτι....Επειδή του Θωμα του έκανε διακοπές μόνο με το πρόγραμα δεν σημαίνει πως όλοι έχουν πρόβλημα....

Φιλικά :D

Link to comment
Share on other sites

To ξέρω γιατρέ μου για αυτό το έγραψα. ΤΟΝΙΝΟ το αυτοκίνητο σου πάει μια χαρα. Μην βιαστείς να κάνεις τίποτα. Επένδυσε τα αλλού.

Link to comment
Share on other sites

To ξέρω γιατρέ μου για αυτό το έγραψα. ΤΟΝΙΝΟ το αυτοκίνητο σου πάει μια χαρα. Μην βιαστείς να κάνεις τίποτα. Επένδυσε τα αλλού.

+1

Κατι ETABETA σε περιμένουν.....

Link to comment
Share on other sites

Επ δώκτορ, κόψε κάτι....Επειδή του Θωμα του έκανε διακοπές μόνο με το πρόγραμα δεν σημαίνει πως όλοι έχουν πρόβλημα....

Φιλικά :)

Ρε συ, τρια λαθη μαζεμενα στην σειρα

1. Του Θωμα απο οσο μου ειπε και χτες, και προχτες και αντιπροχτες....δεν κανει διακοπες.

2. Αν εκανε διακοπες, θα σου ελεγε να πατε να δειτε διαφορες...Think about it.

3. Εσενα που κανει διακοπες, και δεν εχεις βρει τι ειναι, δεν σε ανησυχει...?

ΥΓ : Ρε απαραδεκτε, μια βολτα δεν κατεβηκαμε παντως...

To ξέρω γιατρέ μου για αυτό το έγραψα. ΤΟΝΙΝΟ το αυτοκίνητο σου πάει μια χαρα. Μην βιαστείς να κάνεις τίποτα. Επένδυσε τα αλλού.

Εγω δεν ειμαι αυτης της αποψης. Πιστευω θα βρεθει η λυση. Εγω θα το εβαζα το προγραμμα. Χωρις δευτερη σκεψη :D

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν κάνει διακοπες....Ανοιγει η σκάστρα πιο πρίν, thats all...Διακόπες έχω ζήσει και ξέρεις με πιου....Αλλα κουβέντα να γίνεται...Γιατι το βγάλατε το P-flow απο επάνω?

Edited by Puck
Link to comment
Share on other sites

Μα οταν λεμε διακοπες, αυτο εννοουμε. Ανοιγει η σκαστρα πιο πριν. Πιστευω θα δεις οτι παιζει να ειναι κατι απο το προγραμμα. Και οχι οτι φταιει η ΜΤΜ, η η καθε εταιρεια...Η ρημαδα η αντλια πρεπει να φταιει...

Link to comment
Share on other sites

Μα οταν λεμε διακοπες, αυτο εννοουμε. Ανοιγει η σκαστρα πιο πριν. Πιστευω θα δεις οτι παιζει να ειναι κατι απο το προγραμμα. Και οχι οτι φταιει η ΜΤΜ, η η καθε εταιρεια...Η ρημαδα η αντλια πρεπει να φταιει...

¶λλο ανοίγει η σκάστρα και αλλο κανει διακοπές καύσης...¶λλο το ένα , αλλο το άλλο...

Το 1ο εντοπίζεται στη N75 , στο άλλο κανείς δεν ξέρει ακόμα...Η βασικά ξέρουμε , αλλα το περίεργο είναι γιατι δεν το κάνει σε όλους...

Link to comment
Share on other sites

Μα οταν λεμε διακοπες, αυτο εννοουμε. Ανοιγει η σκαστρα πιο πριν. Πιστευω θα δεις οτι παιζει να ειναι κατι απο το προγραμμα. Και οχι οτι φταιει η ΜΤΜ, η η καθε εταιρεια...Η ρημαδα η αντλια πρεπει να φταιει...

H γαμοαντλια φταιει οντος και η μονη λυση ειναι να γινει καποιο προγραμμα σε custom made φαση !

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι αυτές διακοπές. Διακοπές είναι να τρώει κλωτσιές και να κάνει μπερδέματα το αυτοκίνητο. Αν υπάρχει πρόβλημα στην σκάστρα, απλά δεν σηκώνει πίεση. Ούτε μπερδέματα κάνει ούτε κλωτσιές τρώει.

Link to comment
Share on other sites

Οσο υπηρχε ζεστη δεν ειχε σχεδον κανενας προβλημα!Τωρα με τα κρυα που σηκωσαμε πιεση σχεδον ολοι εχουν κοψιματα και ο λογος ειναι κατα 99% η ανλια που δεν προλαβαινει να τροφοδοτησει!

Link to comment
Share on other sites

H γαμοαντλια φταιει οντος και η μονη λυση ειναι να γινει καποιο προγραμμα σε custom made φαση !

Ίσως αυτό να είναι κάποια λύση. Αλλά εδώ τόσες μεγάλες εταιρίες δεν έχουν καταφέρει να φτιάξουν ένα πρόγραμμα που δουλεύει άψογα, λες να το πετύχει ο μπαρμπαμητούσης με το λαπτοπ του; Το ρισκάρει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.