Jump to content
tonino

Mtm Vs Giac Vs Revo

Recommended Posts

Ερωτηση για κατι που δεν ειχα προσεξει πριν:Τα unitronic chips τι λενε?Ποιος τα φερνει εγγυηση κτλ ξερουμε αν εχουν?Specs κτλ...

PS Βρηκα ενα αντιπροσωπο εδω ελλαδα απο το site της εταιριας αν δεν κανω λαθος αλλα για πειτε και εσεις...

Edited by icy20
Link to comment
Share on other sites

http://www.gtc.gr/forum/viewtopic.php?t=9696

VW Golf 2.0 T FSI 200 hp 277 hp

http://www.dahlbackracing.se/english/main.asp

Max. power 277 hp (204 kW)

Max. torque 273 lb-ft

Changes

Νew software in the ECU, complete exhaust with race cat.

Price incl. installation 2.641 EUR excl. VAT

Note: This upgrade is TÜV-approved and meets the current european emission regulations. The software maintains full functionality in terms of diagnostics, engine protection and fault code memory.

---

VW Golf 2.0 T FSI 200 hp 244 hp

Max. power 244 hp (180 kW)

Max. torque 265 lb-ft

Changes

New software in the ECU.

Price incl. installation 848 EUR excl. VAT

Note: This upgrade is TάV-approved and meets the current european emission regulations. The software maintains full functionality in terms of diagnostics, engine protection and fault code memory.

------

http://www.mtm-online.de/en/index.php?nav=...p;FZID=GOLF5147

For mistakes and errors we do not take adhesion=ennoei λαθη στις τιμες του πινακα ή γενικα σαν προγραμμα οποτε τα 2 χρονια π λεγαμε πριν δεν ισχυουν?

εξηγειστε μ οποιος ξερει γιατι οταν βαζεις προγραμμα περιμενεις καμποσα κμ μεχρι να στρωσει το προγραμμα?tongue.gif

υπαρχουν ακομη chip προγραμματα κ οχι σειριακα?

Edited by kage
Link to comment
Share on other sites

Εγω θελω να αναφερω με τη σειρα μου οτι εχοντας το πρωτο σταδιο της MTM ειμαι παρα που ευχαριστημενος, το αυτοκινητο δουλευει αψογα και οσο για τα bar που ειχα αναφερει οτι ανεβαζει 1,7 over boost θελω να πω τα εξης.

Το αυτοκινητο την πρωτη ημερα που ηρθα απο Αθηνα (mtm) προς Πατρα εκανε 1,7 over boost.

Tην δευτερη και τριτη ημερα ανεβαζε 1,6 οver boost.

Aπο εκει και περα καθως εχουν περασει 2 μηνες ανεβαζει για την ακριβεια 1,52 over boost.

Παει παρα πολυ καλα, δουλευει σε ολο το φασμα αψογα και πιστευω να μην πεσουν αλλο τα bar tongue.gif

Aυτο που εγινε με το over boost ειναι αυτο που λενε οτι το αυτοκινητο πρεπει να κανει μερικα χιλιομετρα για να στρωσει ο εγκεφαλος με το νεο προγραμμα???? :D

Link to comment
Share on other sites

Ε σιγουρα θελει ενα adaptation το προγραμμα.Τωρα ειναι 300χλμ ειναι 500 χλμ ειναι παραπανω ειναι αναλογο αυτο...Εσενα ποσο σου πηρε?

To πολυ 300 χιλ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι bwa.

Σε δυναμομετρο δεν το εχω παει ποτε.

Πριν εκανε over boost 0,9 και νομιζω οτι το ειχα δει και 1.0 αλλα δεν θυμαμαι 100%.

Παντος το 0,9 ειναι σιγουρο. Το θυμαμαι πολυ καλα.

Το αυτοκινητο μου ειναι αγορασμενο τον Σεπτεμβριο του 2006 δηλ. 4 μηνων μωρακι!!!

Και βεβαια ειναι λευκο που εναι το καλυτερο χρωμα :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Και βεβαια ειναι λευκο που εναι το καλυτερο χρωμα ;)

Απλά ξέχασαν να το βάψουν.....ΜΑΥΡΟ.... :D :D

EDIT:Κάτσε....τώρα μου ήρθε κάτι άλλο....Μήπως ήταν ΜΑΥΡΟ και τους ξέβαψε στο ΤΕΛΩΝΕΙΟ;;;

ΠΩΩΩΩΩΩΩ.....Κοίτα να δείς τι παίζεται !!!!!

Edited by GolfRS
Link to comment
Share on other sites

Απλά ξέχασαν να το βάψουν.....ΜΑΥΡΟ.... :D :D

EDIT:Κάτσε....τώρα μου ήρθε κάτι άλλο....Μήπως ήταν ΜΑΥΡΟ και τους ξέβαψε στο ΤΕΛΩΝΕΙΟ;;;

ΠΩΩΩΩΩΩΩ.....Κοίτα να δείς τι παίζεται !!!!!

Eγω ξερω απο τα αβαφα ειναι μαυρα!! tongue.gif

Αρα το δικο σου δεν βαψανε ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas

Παρακαλώ πολύ να μην συνεχιστεί το off topic καθώς παραβιάζετε τους όρους χρήσης του forum

Ευχαριστώ

Edited by dubbeR_Stoilas
Link to comment
Share on other sites

Φιλε tonino επειδη δεν ειμαι γνωστης του μπαρομετρου, λογω του οτι παρολο που οδηγω 20 χρονια, πρωτη φορα εχω αυτοκινητο turbo.

Θελω λοιπον να μου πεις εσυ ή οποιοδηποτε αλλο καλο παιδι, τι ακριβως πρεπει να κανω για να σου δωσω τα νουμερα που ζητας.

Τι ενοεις ποσο κραταει? σε ποσες στροφες? με τι ταχυτητα?

Link to comment
Share on other sites

Ποσα χιλιομετρα εχεις συνολο και ποσα πριν βαλεις το προγραμμα απο περιεργεια?

Εχω 5.500 χιλ. και οταν το εβαλα ειχα 4.200

Link to comment
Share on other sites

Ακου σε εμενα Αντωνη που ειναι περιπου ιδιου με του Στεφανου στις 3500 κανει 1,4-1,5 μερικες φορες κανει και 1,6 (αναλογα το φορτιο την σχεση και την σκαστρα παντα)και σταδιακα πεφτει οπου στις 5000 στροφες εχει 1,1 και στις 6000 στην καλυτερη κραταει 1 bar!Στις 6500 περιπου 0,7!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.