Jump to content
Oggy

Rcd-500 ?

Recommended Posts

Ρε παιδιά υπάρχει τελικά κανένας ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ RCD-500 να μας πει στα ΣΙΓΟΥΡΑ αν μπορεί να παίξει δισκάκια MP3 ?? :D

Κατα 99,9%, νομιζω οτι παιζει!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Karlos, είσαι ένας ακόμη που δεν μου λέει 110% αν το RCD-500 παίζει ΜΡ3!! new_killpc.gif<_< . Τέσπα όταν παραλάβεις TSάΙ (καλοταααάξιδο :lol: ) αν θες ενημέρωσε γιατί εγώ παραλαμβάνω TSάΙ σε 1 μήνα!! machinegun.gif:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ο κατάλογος για τον extra εξοπλισμό για το TSI για το Ρψδ-500 γράφει:

Κωδικός: REG

Περιγραφή: RCD "RCD 500" με 10 ηχεία, ενσωματωμένο cd-player 6 δίσκων και δυνατότητα αναπαραγωγής αρχείων MP3.

Τιμή: 442¤

:)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Karlos, είσαι ένας ακόμη που δεν μου λέει 110% αν το RCD-500 παίζει ΜΡ3!! new_killpc.gif:) . Τέσπα όταν παραλάβεις TSάΙ (καλοταααάξιδο :thumbsup: ) αν θες ενημέρωσε γιατί εγώ παραλαμβάνω TSάΙ σε 1 μήνα!! machinegun.gif:blink:

110% δεν προκειται να σου πει κανενας!! Μαθηματικα ειναι ατοπο!! :blink:

Εγω σου ειπα 99,9%!! Το υπολοιπο 0,01% το αφησα για καβα!!! tongue.gif

Το δικο μου ειανι με RCD300 ΔΥΣΤΗΧΩΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο είναι σίγουρα. Το δεύτερο δεν ξέρω ποιό μοντέλο είναι. Μπαίνουν και τα δύο σε Golf, αλλά το δεύτερο είναι το Αμερικάνικο και θα υπάρχει πρόβλημα με τις συχνότητες του ραδιοφώνου!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά,

Το RCD-500 είναι αυτό και σύμφωνα με το χαρτί της αντιπροσωπείας για τα extra του TSI είναι : "Κωδικός REG: RCD-500 με 10 ηχεία, ενσωματωμένο CD Player 6 δίσκων και δυνατότητα αναπαραγωγής αρχείων MP3" .

Οι διαφορές τους με το RCD-300 είναι ο αριθμός των ηχείων και ότι το τελευταίο παίρνει 1 μόνο δισκάκι και αυτό Audio. To θέμα είναι ότι οι αντιπροσωπείες πλασάρουν το 500 σαν MP3 Player, χωρίς να γράφει η Blaupunkt κάτι τέτοιο στο Site της.

Μήπως είναι καμιά βλακεία της αντιπροσωπείας ? (Και εννοούν ότι έχει έτοιμο αντάπτορα για I-Pod? - Γιατί ακούστηκε και αυτό....) :rolleyes:

Εκτός πάλι αν η Blaupunkt δεν έχει ενημερώσει το site της...(Αρκετά πιθανό και αυτό...). B)

Πάντως φαντάζομαι ότι μπαίνει σε οποιοδήποτε 5άρι Golf...

Τέσπα, το έχω παραγγείλει με RCD-500 και έχουν αρχίσει να μου μπαίνουν ιδέες για ξύλωμα και λύση aftermarket εάν δεν ειναι MP3 Player!!! rocket.gif

Όσο για τα 10 ηχεία της Blaupunkt από ποιότητα παιξίματος, είδωμεν....... :D

Εκτός κι αν ξέρει κανείς...!!! protest.gif

post-5354-1168460819_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

σε μια αντιπροσωπεια που ρωτησα δεν ηξεραν (για rcd 500), αυριο θα τηλεφωνησω και σ'αλλη

Όσο για τα 10 ηχεία της Blaupunkt από ποιότητα παιξίματος, είδωμεν..

μια χαρα ειναι,

Link to comment
Share on other sites

Guest The Coyote

Το RCD 500 μονο η πηγη (χωρις ηχεια κτλ) τι τιμη εχει?

Παιζει τελικα ΜΡ3?

Το οτι ειναι εξαδισκο cd changer ουσιαστικα εξαλειφει το μειονεκτημα της απωλειας του αποθηκευτικου χωρου απο κατω. Σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Guest The Coyote
Κωδικός: REG

Περιγραφή: RCD "RCD 500" με 10 ηχεία, ενσωματωμένο cd-player 6 δίσκων και δυνατότητα αναπαραγωγής αρχείων MP3.

Τιμή: 442¤

τι εννοεις 6δισκο ? μονο ετσι βγαινει ?

γιατι αν παιζει mp3 δεν χρειαζονται ιδιατερα οι 5 παραπανω δισκοι

Αναφερθηκε πιο πανω οτι ειναι 6δισκο, δεν ξερω αν βγαινει και σκετο.

πως.. χρειαζονται. εχεις μεσα 6 mp3 δισκους και εχεις τελειωσει - κοντα χιλια τραγουδια :wub:

ξερεις μηπως τιμη μονο της πηγης (χωρις τα ηχεια κτλ)?

edit: αυτο που βρηκα εδώ τι ειναι γιατι δεν ξερω και γερμανικα? γιατι λεει 919 ευρω? :wub:

Edited by The Coyote
Link to comment
Share on other sites

Η Blaupunkt βγάζει ακριβώς το ίδιο (στα 2 din πάλι) αλλά με μονό CD Audio και το ονομάζει RCD-300, (στάνταρ σε Sportline). Με 442€ παραπάνω παραγγέλνεις αν θέλεις RCD-500 που εμφανισιακά είναι το ίδιο σχεδόν (κάτι κουμπάκια αλλάζουν μόνο) αλλά με 6 cd-changer (χωρίς να φαίνεται - μονή υποδοχή cd στο ταμπλό - δεν δεσμεύεις ντουλαπάκια) + 10 ηχεία Blaupunkt, που κατά την γνώμη μου αξίζει πολύ γι αυτό και το παρήγγειλα. <_<

Τελικά αφού έψαξα τα μισά forum του πλανήτη <_< κατέληξα ότι πρέπει να παίζει MP3 CD's (οι πωλητές εδώ έτσι ισχυρίζονται), και μάλιστα με πολύ καλή απόδοση και ειδικά αν έχεις οθόνη plus (ευτυχώς έβαλα :blush: ) εμφανίζεται το όνομα του track και εκεί !

Νταααάξει δεν λέω υπερβολή είναι upyours.gif:wub::wub: αλλά φανταστείτε όπως λέει και ο φίλος Coyte ότι με 6 δισκάκια τέλειωσες music.gif ....Μιλάμε για 1000 tracks άμεσα προσπελάσιμα και χωρίς να γράφεις ανακατεμένα είδη σε 1 cd! (Έχω 35GB MP3's.....)

Τώρα όποιος θέλει να κοιτάξει για aftermarket πρέπει να προσέξει γιατί νομίζω ότι υπάρχουν 2 μοντέλα RCD-500, το παλιό που έχει μαύρα κουμπάκια και ΔΕΝ παίζει MP3 (6δισκο Audio) και το καινούριο (αυτό) (thanks Coyote) το οποίο ΠΑΙΖΕΙ MP3 και έχει ασημί κουμπάκια.

Νομίζω πάντως ότι και τα δύο είναι ιδανική εργοστασιακή λύση. ¶λλά τα 919€ που γράφει το votex-shop.de μάλλον πάρα πολλά μου φαίνονται!!! :wub:

Link to comment
Share on other sites

Guest The Coyote

Oggy εκανες εξαιρετικη κινηση ;)

εχεις τελειωσει πραγματικα

εγω βλεπεις το ηθελα ετοιμοπαραδοτο και ετσι εβαλα after-market mp3

δεν παραπονιεμαι καλο ειναι αλλα ενταξει αυτο που παραγγειλες εσυ θα ναι κορυφη

δενει τελεια με το συνολο, mp3, 6δισκο... τελειος.. B)

Edited by The Coyote
Link to comment
Share on other sites

Παιδια...

για οσου εχουν το rcd 300 υπαρχει και αυτη η λυση για mp3:

ΕΔΩ

Δεν ξερω αν εχει αναφερθει ξανα.

Το παρηγειλε φιλος ,το εβαλε και παιζει μια χαρα.Την επομενη εβδομαδα το παραγγελνω και εγω.

Κοστος μαζι με τα μεταφορικα 100 ευρώ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γενικά, για πληροφόρηση για όλα τα μοντέλα. Έχει όλες μα όλες τις πληροφορίες! http://www.my-gti.com/719/differences-between-the-volkswagen-rcd-210-rcd-310-rns-310-rcd-510-and-the-rns-510

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.