Jump to content
DubbeR_ChRoniS

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ συναντηση στις 17/1

Recommended Posts

Γιαννη αν βαλω 16αρια, ξερεις τι θα γινει ε...? Ενα ζευγαρι κυαλια θα θες μετα...χαχαχα tongue.giftongue.gif

Αντε αντε, αυτα ειναι meeting, ευγε παιδες :D

Link to comment
Share on other sites

ιδια αλογα θεωρητικα..115 δεν εχω κανονικα..?γιατι κι εσυ αναφερεις τα αλογα που δινει το εργοστασιο οποτε πρεπει να συγκρινουμε ομοια πραγματα..

και εκτος οτι το 4ρι ειναι ποιο ελαφρυ εχω τη μιση ροπη ακριβως(31 με 15,5 που εχει το fsi)..ε με ολα αυτα τα δεδομενα θα λεγα οτι ειναι μικρη η διαφορα..

και το σημαντικοτερο μιλαμε για ατμοσφαιρικο εναντιον turbo!(diesel εστω..)

εγω περιμενα να χαθει το tdi..περι ορεξεως βεβαια!

καλα να περναμε μετραει και απο εκει κ περα τα αλλα ειναι για "γαρνιρισμα" απλα..

Edited by dubbeR_OuNkaS
Link to comment
Share on other sites

ιδια αλογα θεωρητικα..115 δεν εχω κανονικα..? Θεωρητικά!!

και εκτος οτι το 4ρι ειναι ποιο ελαφρυ το πετρελαιοκινητο είναι κατα πολύ πιο βαρύ από το 4αρι βενζίνη !!! εχω τη μιση ροπη ακριβως(31 με 15,5 που εχει το fsi)..ε με ολα αυτα τα δεδομενα θα λεγα οτι ειναι μικρη η διαφορα..Συμφωνώ!!!

και το σημαντικοτερο μιλαμε για ατμοσφαιρικο εναντιον turbo!(diesel εστω..)

εγω περιμενα να χαθει το tdi..περι ορεξεως βεβαια!

καλα να περναμε μετραει και απο εκει κ περα τα αλλα ειναι για "γαρνιρισμα" απλα.....απλα...ΕΝΝΟΗΤΕΕΕ!!! περασαμε τέλεια και έρχονται κι άλλες συναντήσεις.... τώρα που καλοκαιριάζει!!!!! :huh::D:huh:

πάντως ξαναλέω... δεν νομίζω η ροπή να έχει σχέση να κάνει με την γρηγοράδα του αυτοκινήτου τόσο, όσο με την δυνατοτητα που έχει το μοτερ να ξεκολλάει το αυτοκίνητο από τον δρόμο στα ζόρια π.χ ανηφορικές κλίσεις κλπ.... δεν νομίζω να έχει την ίδια τύχη ένα αυτοκίνητο με 16 κιλα ροπη για παραδειγμα στην ανάβαση της Καρδίας!!!! Εκεί η διαφορά θα είναι μάλλον μεγάλη.... δεν ξέρω ακόμα... θα μάθω όμως.....

Ελπίζω να τα πουμε και από κοντα στην επομενη συναντηση....

Φιλικά Αποστόλης

Link to comment
Share on other sites

Guest nionios

λοιπον καταρχας να πω οτι περασα και εγω πολυ ωραια αν και δεν μπορεσα εγω να κανω καποιο στησιματακι για ευνοητους λογους αν και οταν πηγαιναμε το εστησα λιγο με του kaltsa.χαιρομαι που γνωρισα τον αποστολη και τα αλλα παιδια και ελπιζω να τα ξαναπουμε και ξανα στην σινδο αλλα οπως παντα εγω θα ειμαι παντα απ'εξω απο το 2fast2real!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Ε.. λίγο δύσκολο.... και εγώ έτσι σκεφτηκα αλλά όταν το δοκιμάσαμε και την 2 φορα και είχαμε το ίδιο αποτέλεσμα.....και 1 καρότσα για ίδια άλογα αυτοκινητα

δεν είναι και λίγο??? ε?

πάντως αυτό που κατάλαβα είναι ότι η ροπή δεν έχει και τόσο σημασία όταν "στείνεις" ειδικά σε επίπεδο δρόμο.... την άλλη φορά να βρούμε όμως μία ανηφορική ευθεία και τότε rocket.gifmachinegun.gif

εκει μάλλον κάπου θα φανεί το τερατάκι μου παραπάνω.... αλλά σε ευθεία....... πρεπει να επισκευτώ την REVO για το πρόγραμα στα 170ps!!! Πάντως και έτσι που είναι δεν πάει ασχημα....ε Χρόνη??

Tελικά τι έγινε όσες φορές τα τρέξατε;

Ποιος πέρασε μπροστά το tdi ή το άλλο;

Link to comment
Share on other sites

λοιπον καταρχας να πω οτι περασα και εγω πολυ ωραια αν και δεν μπορεσα εγω να κανω καποιο στησιματακι για ευνοητους λογους αν και οταν πηγαιναμε το εστησα λιγο με του kaltsa.χαιρομαι που γνωρισα τον αποστολη και τα αλλα παιδια και ελπιζω να τα ξαναπουμε και ξανα στην σινδο αλλα οπως παντα εγω θα ειμαι παντα απ'εξω απο το 2fast2real!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

Φιλε μου Νιονιο εμεις ειμασταν απο εξω γιατι δεν τους περνει να τα βαλουν μαζι μας.

Αντε και καμια ημερησια εκδρομουλα γιατι εχουμε σκουριασει, ασε που εχω κουρασει και τα αλογα, συνεχεια μεσα στη πολη δε λεει.

Link to comment
Share on other sites

σε ανηφορα σαφως και θα χαθει το tdi..δε το συζηταμε!αλλα μιλαμε για καθημερινες διαδρομες tongue.gif

ξεχασα και τα 300κυββικα που μας χωριζουν πριν :huh:

κονβ μια κενη ηταν η διαφορα,ο χρονης ειπε οτι η μουρη μου ηταν στον "κωλο" του tdi tongue.gif

οσο για εκδρομη αναμεινατε για την πανελληνια συντομα :D

Link to comment
Share on other sites

Το honda ηταν τελικα το 1,6 με τα 160 αλογα...? κατι μου ειπε γνωστο παπι φιλος μου, οτι εχουν πολλες εκδοσεις...

Soch νομιζω, vtec και κατι τετοια...Αυτη ποια ηταν, με τα 160, η λιγοτερα...? Η περισσοτερα...?

παντως ειλικρινα περιμενα θα εχανα απο σταση και μαλιστα ευκολα...Μαλλον πολυ υποτιμησα το 14αρακι μου, μου φαινεται, ε κωνσταντινε...? tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.