Jump to content
kage

Climatronic Mk4

Recommended Posts

σε εμας που εχουμε αντι για ECON το A/C γινεται να βλεπουμε αυτες τις πληροφοριες?

Ναι φιλε μου το γραφει αλλωστε στο λινκ.

Ειναι ακριβως το ιδιο πραγμα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου το γραφει αλλωστε στο λινκ.

Ειναι ακριβως το ιδιο πραγμα.

ρε παιδια τι ειναι αυτο ακριβως θα μου εξηγησει και μενα κανεις;;;; :lol::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι ειναι αυτο ακριβως θα μου εξηγησει και μενα κανεις;;;; :lol::rolleyes:

Υπαρχει ενα κρυφο μενου επιλογων μεσω του κλιματρονικ που σου δειχνει καποια πραγματα για το αυτοκινητο σου , οπως θερμοκρασιες και λοιπα.

Αυτο περιγραφεται στο λινκ που εβαλε ο ski.

Μπες και δες το... Ειναι πολυ χρησιμο.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ενα κρυφο μενου επιλογων μεσω του κλιματρονικ που σου δειχνει καποια πραγματα για το αυτοκινητο σου , οπως θερμοκρασιες και λοιπα.

Αυτο περιγραφεται στο λινκ που εβαλε ο ski.

Μπες και δες το... Ειναι πολυ χρησιμο.

tnx ρε αρχοντα!!!! :lol::rolleyes:

Αλλα που μπηκα δε καταλαβα και πολλα να πω την αληθεια.... :lol::lol:

Στα πιο απλα ελληνικα κανεις;;; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να χρησιμοποιηθει αυτο το κρυφο μενου χωρις να ειναι ενεργοποιημενος ο αερας ή απλα αν δν θελουμε αερα το εχουμε στην πρωτη σκαλα;;;

Link to comment
Share on other sites

http://www.my-gti.com/224/volkswagen-climatronic-diagnostics

Μάρκαρε την διευθυνση αυτή και αφού ανοιξεις την 2η διευθυνση

http://translate.google.com/translate_t?sl=de&tl=en#

βαλε να σου μεταφράσει απο Αγγλικά στα Ελληνικά

Edited by ski
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος που εχει vag com και golf 5 tsi 140 gt sport να μου πει ποιο μενου δεινχει θερμοκρασια κινητηρα και να ψαξει αν εχει χρονο για θερμοκρασια λαδιου?την λαδιου καπου ειδα οτι σε αλλα αμαξια την δειχνει.δεν εξρω αν ισχυει!ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις αλλος σε golf 6?

πατησα το a/c και το κουμπι που στελνει στο παρμπριζ, μαζι, και αναβοσβηνουν εναλλαξ τα led τους αλλα δεν κανει τιποτα αλλο....θα δοκιμασω και αλλους συνδυασμους...

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις αλλος σε golf 6?

πατησα το a/c και το κουμπι που στελνει στο παρμπριζ, μαζι, και αναβοσβηνουν εναλλαξ τα led τους αλλα δεν κανει τιποτα αλλο....θα δοκιμασω και αλλους συνδυασμους...

Ρε παιδια να σας πω....ποσοι τυποι climatronic υπαρχουν???

το μονο που συμβαδιζει καπως ειναι οι κωδικοι απο το climatronic του Scoda octavia.

π.χ.1 ολοι λενε οτι σε golf iv το ψηφιακο ταχυμετρο ειναι στο #17...εμενα ειναι στον #16!!

π.χ.2 η θερμοκρασια νερου ειναι στο #26

π.χ.3 η θερμοκρασια εισερχομενου αερα ειναι στο #7 & #23

π.χ.4 οι στροφες του κινητηρα ειναι στο.....ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!!!

π.χ.5 οι ηλιακοι αισθητηρες αντι να βρισκονται στους #61 & #62, ειναι στις τιμες #3 & #4

και αλλα πολλα....

και ακατι ακομη...το octavia εχει 44 κωδικους...ενω το δικο μου βγαζει 60 συνολικους κωδικους!

Ας μας τα ξεκαθαρισει καποιος...

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου δουλευει και ειναι τελειο! Ωραιο ειναι το ψηφιακο κοντερ που ειναι στη θεση 16 εχει βεβαια μια αποκλιση απο το κανονικο κοντερ δειχνει 5ΚΜ πιο κατω το ψηφιακο τα υπολοιπα χαμος και επισης δουλευει και στο scirroco του φιλου μου που το καναμε σημερα

Edited by stavros geoldasis
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις μηπως εχει το passat 98 μοντελο θερμοκρασια κινητηρα και ψηφιακο στροφομετρο στον κλιματισμο και σε ποιες θεσεις ???????

Link to comment
Share on other sites

Παίδες γίνεται και στο climatronic του νέου Polo να εμφανιστούν αυτές οι ενδείξεις; Τα κουμπιά που πατάω είναι όπως η παρακάτω φωτογραφία; Ταυτόχρονα και τα δύο ώστε να πιάσει;

post-13435-12732730978_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παίδες γίνεται και στο climatronic του νέου Polo να εμφανιστούν αυτές οι ενδείξεις; Τα κουμπιά που πατάω είναι όπως η παρακάτω φωτογραφία; Ταυτόχρονα και τα δύο ώστε να πιάσει;

εγω θα δοκιμαζα ολες τις εναλλακτικες...

δεν χανεις και τιποτα

ο γουγλης λεει κατι σχετικο?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τα δοκίμασα όλα αλλά τίποτε... :lol: Στο γούγλη βρίσκω για Passat, Golf, Scirocco αλλά για το νέο Polo τίποτις.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζει κανεις πως μπορω να γυριζω το ψηφιακο κοντερ απο χιλιομετρα σε μιλια? εχω ακουσει οτι γινεται πατοντας το econ και το auto ταυτοχρονα αλλα δεν γινεται στο δικο μου

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παέδες να ρωτήσω κάτι ? έχω Golf V, μήπως ξέρει κάποιος τι χρειάζετε να αλλάξω για να βγάλω αυτό και να βάλω αυτό.

Edited by Dr.Konstantinos
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παέδες να ρωτήσω κάτι ? έχω Golf V, μήπως ξέρει κάποιος τι χρειάζετε να αλλάξω για να βγάλω αυτό και να βάλω αυτό.

To κοβω για αδυνατον.

Το 1ο λειτουργει με ντιζες αν βλεπω σωστα και το δευτερο λειτουργει ηλεκτρονικα.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παέδες να ρωτήσω κάτι ? έχω Golf V, μήπως ξέρει κάποιος τι χρειάζετε να αλλάξω για να βγάλω αυτό και να βάλω αυτό.

φίλε γίνεται!!! αλλά χρειάζεσαι αρκετά!!

http://furmanka.blogspot.com/2008/12/mk5-klimatronik-climatronic.html

δες εδώ! αν βρεις κανένα κομμένο μπορεί να τα πάρεις σε καλή τιμή, αλλά είναι αρκετά κομμάτια!

πρακτικά όμως έχει πάααααρα πολλή δουλειά! και ίσως αρχίσει να τρίζει μετά από αυτό το αυτοκίνητο...

Edited by thanassis
Link to comment
Share on other sites

φίλε γίνεται!!! αλλά χρειάζεσαι αρκετά!!

http://furmanka.blogspot.com/2008/12/mk5-klimatronik-climatronic.html

δες εδώ! αν βρεις κανένα κομμένο μπορεί να τα πάρεις σε καλή τιμή, αλλά είναι αρκετά κομμάτια!

πρακτικά όμως έχει πάααααρα πολλή δουλειά! και ίσως αρχίσει να τρίζει μετά από αυτό το αυτοκίνητο...

+1000 closedeyes.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.