Jump to content
Guest SiD

Πως ξεκινα καλυτερα ενα Golf V

Recommended Posts

καλησπερα παιδια,οντως μεγαλος ντορος γινεται για τα 0-100 μας.μια καλη λυση ειναι και το οργανακι της apexi λιγο ακριβο αλλα καλο.οσο για την τηλεμετρια δεν ξερω τι ακριβως παιζει αλλα θα ηθελα να με διαφωτισετε..

σιγουρα οταν λεει το κοντερ 100 δεν ειναι 100 ειναι κατι λιγοτερο.

π.χ οταν πηγα να κανω δυναμομετρηση μου ειπε οτι οταν επιασα τα 100 εκλεβε 4-5χλμ

στα 180 εκλεβε 7-8χλμ.

εμενα προσωπιικα πλεον δεν με ενδιαφερει και τοσο το ακριβες 0-100 μου αρκει να παταω αμαξια

τα οποια ειναι στην κατηγορια μου στα κυβικα μου και στα αλογα μου. ````` ΣΤΑ ΚΙΛΑ ΜΟΥ ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ...ΠΟΛΥ ΒΑΡΥ ΑΜΑΞΙ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ GOLF````

μονο αυτη η corolla 1.6 Ε12 με τρωει.

Link to comment
Share on other sites

με το gt εχεισ μετρησει doctor..ξερεισ γιατι ρωταω??για να δω αν ισχυουν τα νουμερα που λενε τα περιοδικα..

βεβαιως εχω μετρησει το GT. Καποια στιγμη θα μετρησουμε τελειως μαμα GT και τοτε θα σου πω κατα ποσο ισχυουν τα εργοστασιακα νουμερα...Εννοειται δεν καναμε μια μετρηση, καναμε και πολλες, 0-100, χιλιομετρο, 400αρι, ρεπριζ, και με πολλες επαναληψεις.

Οποιος ενδιαφερεται για μετρησεις θεσσαλονικη, ας μας πει.

παντως για την ιστορια, οπως το εχω τωρα το αμαξι, εκανα χρονο καλυτερο απο τον εργοστασιακο. Μενει να δουμε με τα επερχομενα setup τι θα γινει.

Link to comment
Share on other sites

check this out!!!!!σημερα το πρωι το εφτιαξα!!!

σαν να μου φαινεται πως πηγαινει λιγο καλυτερα απο πριν... ;):rolleyes::D

post-3300-1169804412_thumb.jpg

Edited by SiD
Link to comment
Share on other sites

ειχα αλλο σωληνα...οταν λειτουργησει το garage θα τον δεις. :rolleyes::D:huh:

πολυ καλη δουλεια παντως, το παλικαρι ασχοληθηκε αρκετα με το αμαξι μου ;):D:lol:;)

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι το οποιο μου το εκανε απο την πρωτη φορα που εκανα 0-100 `δυνατα`.??

οταν ξεκινω ετσι, η πρωτη μου και μονον αυτη με το ASR off,κανει ενα ηχο γκουπ γκουπ γκουπ!!στην διαρκεια του σπινιαρισματος...

γιατι το κανει αυτο.??εχω ακουσει πως γενικοτερα τα γκολφ εχουν αυτο το κακο.ισχυει??απο τι προερχεται??

σε αλλα αμαξια δεν το κανει..

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι το οποιο μου το εκανε απο την πρωτη φορα που εκανα 0-100 `δυνατα`.??

οταν ξεκινω ετσι, η πρωτη μου και μονον αυτη με το ASR off,κανει ενα ηχο γκουπ γκουπ γκουπ!!στην διαρκεια του σπινιαρισματος...

γιατι το κανει αυτο.??εχω ακουσει πως γενικοτερα τα γκολφ εχουν αυτο το κακο.ισχυει??απο τι προερχεται??

σε αλλα αμαξια δεν το κανει..

κ σε μενα τον κάνει αυτο το θόρυβο sid, αλλα εχω την εντύπωση πως είναι απο τους τροχους που παλευουν να βρουνε προσφυση εκείνη τη στιγμή, όχι κάτι ανησυχητικό..δεν μεταφερονται κ δονησεις στο τιμονι ταυτοχρονα? τον έχω ακουσει κ σε άλλα αμάξια αυτό το θόρυβο κ την αισθηση, οποτε ειναι απολυτα φυσιολογικος πιστευω..

Link to comment
Share on other sites

δονησεις στο τιμονι οχι.

ευτυχως...

οχι,δεν εννοω σαν προβλημα.. εκεινη τη στιγμη το αμαξι σπιναρει ακατασχετα κ τις στιγμες που παει να πιασει ακουγεται ο θορυβος κ το καταλαβαινεις κ στο τιμονι..

μηπως εχεις κ πολυ αερα στα λαστιχα?

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι ενα γενικο "κακο" στα vw και οχι αποκλειστηκα στα golf!(το κανει και σε μενα)

αυτο το κακο λοιπον ωφειλεται στα "κενα" που εχει το ημιαξονιο πανω στο ακρο!

Edited by dubbeR_xronis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.