Jump to content
Xris

Πρόγραμμα στον 2.0 Fsi

Recommended Posts

Μου είπαν στον Παζαρόπουλο ότι υπάρχει πρόγραμμα βελτίωσης απόδοσης του κινητήρα που με έναν απλό προγραμματισμό του εγκεφάλου, προσθέτει 16 άλογα (150 -> 166) και 2kgr ροπής (20,5 -> 22,5). Το κόστος είναι €700 (€620 με Pazaropoulos Visa) και δίνουν 2 χρόνια εγγύηση. Το έχει κάνει κανείς; Τι λέτε, αξίζει;

Edited by Xris
Link to comment
Share on other sites

Μου είπαν στον Παζαρόπουλο ότι υπάρχει πρόγραμμα βελτίωσης απόδοσης του κινητήρα που με έναν απλό προγραμματισμό του εγκεφάλου, προσθέτει 16 άλογα (150 -> 166) και 2kgr ροπής (20,5 -> 22,5). Το κόστος είναι ¤700 (¤620 με Pazaropoulos Visa) και δίνουν 2 χρόνια εγγύηση. Το έχει κάνει κανείς; Τι λέτε, αξίζει;

Δες εδώ

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showforum=69

Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα το θέμα κι ευχαριστώ. Υπάρχει μία αναφορά μόνο στο πρόγραμμα αναβάθμισης του Παζαρόπουλου. Καλό θα ήταν να είχαμε την άποψη κάποιου που το έχει κάνει ήδη.

Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα το θέμα κι ευχαριστώ. Υπάρχει μία αναφορά μόνο στο πρόγραμμα αναβάθμισης του Παζαρόπουλου. Καλό θα ήταν να είχαμε την άποψη κάποιου που το έχει κάνει ήδη.

παιδια καλος σας βρηκα,εχω παραγγειλει το eos και με ενδιαφερει αυτο το προγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

προτασεις για βελτιωσεις στο διλητρο fsi εκτος απο τα γνωστα προγραμματα.

Στην ατμοσφαιρική βελτίωση δεν υπάρχει κάτι πιο απλό, εύκολο, οικονομικό από ένα πρόγραμμα. Εντάξει βελτίωση είναι και μία χοάνη σκέτη αλλά θα πάρεις περίπου 1-2 άλογα (και αν).

¶λλη λύση δεν υπάρχει γιατί μετά πάμε σε χταπόδια (ολόκληρη αλλαγή συστήματος εξαγωγής) και μετά κ απ'αυτό πάμε σε άνοιγμα μηχανής για εκκεντροφόρους, ροϊκές εξελίξείς, αλλάγη συμπίεσης κλπ (που και αυτά προυποθέτουν ήδη πρόγραμμα) πράγματα δλδ που δεν θες να κάνεις σε καινούριο μοτέρ. Χώρια ότι με τα $$ που θα δώσεις σκοτώνεις το 2.0fsi και αγοράζεις το 2.0Tfsi

Όποτε αν θες ντε και καλά να βελτιώσεις το μοτέρ σου θα πας στο λεγόμενο πρώτο στάδιο (φίλτρο πρόγραμμα εξάτμιση).

Ενδικτικό κόστος:

πρόγραμμα: 400-900 euro

εισαγωγή: 50-300 euro

τελικό: 150-500 euro

¶μα είναι καλός ο βελτιωτής και το πρόγραμμα μπορεί να δείς μέχρι και 15% αύξηση ιπποδύναμης. ¶ρα εσύ με τα 150 άλογα μπορεί να πας μεχρι 170

Ότι κινήσεις είναι να κάνεις κάντες με 2πλη δυναμομέτρηση πρίν και μετά την βελτίωση σε ξένο δυναμόμετρο όμως ΟΧΙ ΣΤΟΥ ΒΕΛΤΙΩΤΗ

Τα δυναμόμετρα αμα βάλεις/βγάλεις φρένο σου βγάζουν ότι νούμερα θέλεις...

Έχουν πλουτήσει έτσι άπειροι μηχανικοί.. Σου τάζουν προγράμματα των +30 αλόγων και σου βγάζουν στο δυναμόμετρο παπάδες

Αυτά από μένα... Επίσης το θέμα έχει συζητηθεί και εδώ

Edited by alestr0s
Link to comment
Share on other sites

αρκετα κατατοπιστικη η απαντηση σπου φιλε μου.

λοιπον σημερα επισκεπτηκα το καταστημα του νικου παπαδακη που εχει κανει και προσφορα και στα μελη του club (digital tune) και μου περασε ενα προγραμμα,δεν ξερω αν ειναι ψευδαισθηση η οχι παντως το αυτοκινητο διεχνει μια φανερη βελτιωση,φαινεται να γεμιζει περισσοτερο στις ταχυτητες.

Edited by taksidiotis
Link to comment
Share on other sites

αρκετα κατατοπιστικη η απαντηση σπου φιλε μου.

λοιπον σημερα επισκεπτηκα το καταστημα του νικου παπαδακη που εχει κανει και προσφορα και στα μελη του club (digital tune) και μου περασε ενα προγραμμα,δεν ξερω αν ειναι ψευδαισθηση η οχι παντως το αυτοκινητο διεχνει μια φανερη βελτιωση,φαινεται να γεμιζει περισσοτερο στις ταχυτητες.

Στο έδωσε trial (δοκιμαστικά) και άμα σε ικανοποιεί θα το αγοράσεις ή το πήρες ήδη? Τιμή? Τι αυξήσεις υπόσχεται?

Link to comment
Share on other sites

αν θυμαμαι καλα υποσχεται καπου στο 10% πανω φιλε μου,το εβαλα κανονικα και νομιζω οτι πηρε το αμαξι λιγο τα πανω του.

Ποσο έκανε . Εχει κανένα γνωστό που κανει την ίδια δουλειά στην Αθήνα?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν ξερω,θα επικοινωνησω μαζι του και θα σου πω.ωστοσο ειναι και μελος οποτε μπορεις να του στειλεις Pm,papadakis ειναι το το nick του αν θυμαμαι καλα.

φιλε χρονη εννοειται οτι θα τυ βαλω και κανενα καλο φιλτρο για να αναπνεει καλυτερα και μετα μια καλη εξατμιση,οχι θορυβωδες ομως.

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο!!

Σιγουρα θα δεις οτι το αμαξι πλεον κινειται ακομα πιο ανετα και μαλιστα απο τα 140 και πανω δειχνει οτι εχει ξυπνησει.

Προχωρα και σε μια απελευθερωση της εισαγωγης αερα και θα εχεις ακομα καλυτερα αποτελεσματα.

Link to comment
Share on other sites

Yπολογιζε οτι σε ενα ατμοσφαιρικο μοτερ,ενα φουλ πρωτο σταδιο παει μεχρι +15-20 αλογα χοντρικα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.