Jump to content
drftoulis

Πώς αλλάζουν οι ασφάλειες στις πορτες?

Recommended Posts

απλά τις ξεβιδώνεις!

απλά θέλουν πολλές στροφές για να βγουν και μπορεί να δώσουν την εντύπωση ότι δεν ξεβιδώνουν :D

Link to comment
Share on other sites

Έσπασε η ασφάλεια του συνοδηγού και λέω να βάλω νικέλινες.

Ξέρει κανείς πώς βγαίνουν και πόσο μπορεί να πάνε οι καινούριες?

http://www.polo9n.info/page.php?p=anleitun...%20Alu-Doorpins

Link to comment
Share on other sites

:) - ελπιζω οταν λες εσπασε να μην εννοεις στην κορυφη της ντιζας αλλα καπου να την χτυπησε κατι και να "φαγωθηκε" λιγακι γιατι αν εσπασε η κορυφη της ντιζας αναγκαστικα βγαζεις πλαινο πορτας
Link to comment
Share on other sites

:) - ελπιζω οταν λες εσπασε να μην εννοεις στην κορυφη της ντιζας αλλα καπου να την χτυπησε κατι και να "φαγωθηκε" λιγακι γιατι αν εσπασε η κορυφη της ντιζας αναγκαστικα βγαζεις πλαινο πορτας

Έσπασε στην κορυφή ένα κωμματάκι και είναι άσχημο

Link to comment
Share on other sites

:) - τοτε ενταξει βγαλτην οπως ειπαν τα παιδια πιο πανω ,με το δειγμα μπορεις να παρεις φθηνες απο καταστηματα αξεσουαρ auto αν δεν θελεις να δωσεις κατι παραπανω για επωνυμες πχ isotta,richbrook και τετοιες
Link to comment
Share on other sites

;) - ελπιζω οταν λες εσπασε να μην εννοεις στην κορυφη της ντιζας αλλα καπου να την χτυπησε κατι και να "φαγωθηκε" λιγακι γιατι αν εσπασε η κορυφη της ντιζας αναγκαστικα βγαζεις πλαινο πορτας

πάντως δεν στράβωσε οπως στην δική μου περίπτωση χθές....σκάλωσε στο παντελόνι και στράβωσε...να υπολογίζω ότι πάω για ξήλωμα ταπετσαρίας?

Edited by Itseto
Link to comment
Share on other sites

:D - αν μπορεις ξεβιδωσε την προσεκτικα και με μυτοτσιμπιδο ισιωσε την ,αν εχει φαει γερο τρακο τοτε πας για ξηλωμα να παρεις το κομματι στο χερι απο το Ταυ και ανω να το ισιωσεις σε μια μεγγενη προσεχοντας να μην φας το σπειρωμα (!)
Link to comment
Share on other sites

;) - αν μπορεις ξεβιδωσε την προσεκτικα και με μυτοτσιμπιδο ισιωσε την ,αν εχει φαει γερο τρακο τοτε πας για ξηλωμα να παρεις το κομματι στο χερι απο το Ταυ και ανω να το ισιωσεις σε μια μεγγενη προσεχοντας να μην φας το σπειρωμα (!)

αυτό έγινε επιτόπου...την ίδια στιγμή και δεν επανήλθε...πάντως έτσι όπως είναι άρχισε να πιάνει καλύτερα το κεντρικό κλείδωμα οπότε μένει έτσι προς το παρόν...

Link to comment
Share on other sites

πάντως έτσι όπως είναι άρχισε να πιάνει καλύτερα το κεντρικό κλείδωμα οπότε μένει έτσι προς το παρόν...

lol worthy.gif αυτα τα αμαξια δεν παιζονται με τιποτα τελικα!!!

Link to comment
Share on other sites

lol worthy.gif αυτα τα αμαξια δεν παιζονται με τιποτα τελικα!!!

καλησπέρα σε όλους...είναι το πιο σχετικό θέμα που βρήκα για να γράψω την ερώτησή μου...

έχω το 6ν και με προβληματίζει το εξής: έχω κλειδί με ιμομπιλάϊζερ ή το απλό?πώς μπορώ να το καταλάβω αυτό?επίσης ενδιαφέρομαι να βάλω συναγερμό στο τουτού αλλά όσοι συναγερμοί βλέπω αναφέρονται σε ηλεκρομαγνητικές κλειδαριές...

Link to comment
Share on other sites

καταρχάς και γω ακόμα δεν έχω καταλάβει αν έχει η όχι...

Αλλα έχω να ρωτήω κάτι άλλο... στο link που έβαλε ο Chatilas η δική μ ασφάλεια είναι η τρίτη φωτο απο το τέλος.και έχει σπάσει το πλαστικό με το λαμπάκι.

Κεντρικο κλείδωμα λειτουργεί κανονικά ξέρει κάποιος πως μπορεί να διορθωθεί και πόσο θα στοιχήσει?Υπάρχει κάποιο πρόβλημα ή είναι απλό θέμα αισθητικής?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.